Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2013

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2013

 
Bydgoszcz, 8 – 9 czerwca 2013
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
2012 | 2013 | 2014
46. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1–5 am Kacper Piorun 2495 11
1–5 am Krzysztof Bulski 2469 11
1–5 am Mirosław Grabarczyk 2460 11
1–5 am Krzysztof Jakubowski 2455 11
1–5 am Bartłomiej Heberla 2543 11
6 am Jacek Gdański 2483 10½
7 mf Arkadiusz Skawiński 2283 10½
8 am Bartosz Soćko 2646 10
9 mm Marcin Sieciechowicz 2462 10
10 mm Kacper Drozdowski 2470 10
11 am Rafał Antoniewski 2558
12 mm Krzysztof Żołnierowicz 2098
13 am Paweł Jaracz 2556
14 am Mateusz Bartel 2614
15 mf Piotr Dudziński 2301
16 mf Rafał Borgula 2206
17 mf Aleksander Kraiński 2213
18   Błażej Kaleta 2100
19   Kamil Plichta 2349 9
20 mf Robert Kula 2318 9
21   Przemysław Bokiej 2215 9
22 am Aleksander Miśta 2508 9
23   Łukasz Jarmuła 2213 9
24 mf Dawid Janaszak 2407 9
25   Jarosław Paprocki 2218 9
26   Przemysław Koc 2333
27 mf Tomasz Pacuszka 2303
28   Dariusz Okoń 2187
29   Janusz Tarczykowski 2000
30   Mateusz Brzeziński 2173
31   Jan Kujawski 2071
32   Damian Śliwicki 2071
33   Jakub Suliborski 2094
34   Paweł Kukuła 2250
35   Mikołaj Tomczak 2021
36   Marek Kosiorek 2353
37   Karol Jaroch 2244 8
38   Artur Suliborski 1925 8
39   Paweł Nawrocki 1800 8
40   Tomasz Mocny 2033 8
41   Andrzej Maj 2240 8
42   Krzysztof Lisowski 2165 8
43   Daniel Pyra 2000 8
44   Jacek Gradowski 2137 8
45   Rafał Szyszyło 2037
46   Wojciech Reza 2134
47   Tomasz Kupryjaniuk 2000
48   Przemysław Szmidt 1994
49   Krzysztof Ciemniak 1993
50   Dominik Wypych 2120
51   Tadeusz Kieres 2200
52   Marcin Pilzak 1755
53   Mirosław Sobczak 1945
54   Piotr Konieczyński 1939
55   Tomasz Katafiasz 1876
56   Andrzej Migala 2076
57   Igor Janik 1992 7
58   Paweł Mroziński 2040 7
59   Tomasz Żebracki 1919 7
60   Włodzimierz Kałużny 1925 7
61   Michał Tarkowski 1995 7
62   Piotr Śnihur 2157 7
63   Konrad Drozdowski 2007 7
64   Marek Heise 2081 7
65   Mariusz Kostyra 2158 7
66   Jacek Kwiatkowski 1890 7
67   Marek Lewandowski 1887 7
68   Marek Olszewski 2012
69   Szymon Banach 1833
70   Filip Michalski 1747
71   Paweł Parol 1907
72   Sebastian Pąpka 2140
73   Maciej Wącior 1808
74   Waldemar Jędra 1990
75   Michał Karpus 1748
76   Gromosław Kroczka 1730
77   Dariusz Tadzik 1614
78   Paweł Flis 2017 6
79   Rafał Janiak 1000 6
80   Paweł Kaczmarczyk 1671 6
81   Witold Glapa 1729 6
82   Adam Śnihur 1668 6
83   Wojciech Antoszewski 1691 6
84   Ryszard Kujawski 2000 6
85   Jacek Michalak 1602 6
86   Szymon Wiśniewski 1778
87   Tomasz Kałużny 1791
88   Borys Paliwoda 1483
89   Andrzej Sitek 1837
90   Marcin Dróbka 1493
91   Bogdan Tadzik 1692
92   Krzysztof Zawadzki 1627
93   Wiesław Jankowski 1829 5
94   Jerzy Tabaczka 1791 5
95   Mateusz Proczek 1511 5
96   Bartłomiej Bzdęga 1600 5
97   Maciej Błociński 1480
98   Jakub Szałek 1800
99   Mirosław Dejna 1189 1
 

99 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

Dogrywka
system kołowy, 5 rund (4 partie)
1 am Kacper Piorun 2495 3
2 am Krzysztof Bulski 2469
3 am Mirosław Grabarczyk 2460 2
4 am Krzysztof Jakubowski 2455
5 am Bartłomiej Heberla 2543 1

 

 
36. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2361
2 mm Joanna Worek 2332
3 mm Klaudia Kulon 2272
4 am Jolanta Zawadzka 2297
5 am Barbara Jaracz 2270
6 mm Anna Iwanow 2141 6
7 mf Jolanta Guzik 2076 6
8   Katarzyna Jurkiewicz 2169 6
9   Monika Gonsior 2032 6
10 mf Renata Paprocka 1989 6
11 mf Małgorzata Bednarska-Bzdęga 2115 6
12   Paulina Cagara 2028
13 mf Alicja Śliwicka 1757
14   Anna Glapa 1663 4
15 mf Joanna Górecka 2107
16   Julia Humin 1400 3
17   Oliwia Skorupa 1505 1
18   Iwona Kaczmarczyk 1400 0
 

18 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

46. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Baszta MOS Żnin 21 B.Heberla (7½), P.Jaracz (10), R.Antoniewski (10½), A.Maksimenko (UKR) (9½)
2  HETMAN Katowice 20 B.Soćko (9½), J.Gdański (6), K.Bulski (9½), M.Soćko (10)
3  Chemik Bydgoszcz 15 Ł.Licznerski (8½), P.Bokiej (7½), M.Woźniak (5), Ma.Olszewski (7½)
4  Impact Team Ostróda 13 A.Miśta (7½), K.Jakubowski (5½), P.Murdzia (8½), K.Lisowski (5)
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 13 Pi.Dudziński (5½), D.Janaszak (6½), Pa.Dudziński (8), F.Michalski (5)
6  Pod Wieżą Szczecin 12 R.Kula (4), D.Okoń (7½), A.Maj (6½), R.Szyszyło (5/10), M.Kostyra (1/1)
7  Gostmat 83 Gostynin 12 K.Plichta (7), A.Skawiński (6½), P.Flak (4), M.Duch (6)
8  Rotmistrz Grudziądz 11 M.Kosiorek (4½), P.Kukuła (5½), A.Kraiński (4½), T.Pacuszka (9)
9  Baszta MOS II Żnin 11 M.Grabarczyk (6), R.Borgula (6½), P.Konieczyński (3½), Z.Robak (6)
10  NOK Nakło nad Notecią 11 T.Janik (7), T.Radziejewski (3½), J.Wiśniewski (4), K.Janik (5)
11  Ostródzianka Ostróda 11 J.Górecka (2), A.Migala (4½), T.Kupryjaniuk (5), W.Jędra (7)
12  MDK Trzcianka 11 M.Zakrzewski (5), P.Bęben (5), A.Ancuta (3½), M.Kowara (4½)
13  Pocztowiec Bydgoszcz 10 K.Jaroch (5½), P.Jaroch (5½), D.Ziółkowski (5), T.Olędzki (4)
14  Hetman Bydgoszcz 10 M.Stoppel (3½), B.Siwiec (4), M.Brzeziński (6½), P.Kulczyk (3½)
15  Wda Lipusz 9 A.Grajczak (3½), A.Sitek (3), W.Litwiński (4½), Z.Pelowski (5)
16  OPP Toruń 8 D.Śliwicki (5), J.Tarczykowski (4½), A.Śliwicka (7), M.Tarczykowska (4)
17  Gostmat 83 II Gostynin 8 L.Leszner (2½), D.Wypych (6½), M.Grochowski (3), M.Kludacz (3½)
18  Pocztowiec II Bydgoszcz 8 P.Deżakowski (5), P.Hałas (4), P.Lewandowski (0/6), J.Tabaczka (4), K.Lewandowski (1/4)
19  AZS II Poznań 7 Ł.Kałużny (6½/9), T.Kałużny (3), W.Kałużny (3½/8), Jac.Kałużny (2/8), Jan Kałużny (0/5)
20  Baszta MOS III Żnin 6 T.Katafiasz (3½), A.Maksimenko jr (UKR) (2½/8), P.Kaczmarczyk (2½), J.Śniadecki (1/3), B.Paliwoda (1½/9)
21  MDK-1 Hetman II Bydgoszcz 4 G.Kozakiewicz (1), M.Ziółkowski (2), M.Błociński (4½), M.Włoch (1½)

21 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 10–12 oraz 14–21 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

29. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  JKSz MCKiS Jaworzno 14 J.Worek (6), J.Guzik (7), K.Jurkiewicz (6½)
2  Polonia Wrocław 10 J.Zawadzka (6), A.Iwanow (3½), P.Cagara (5)
3  Polonia Warszawa 8 J.Dworakowska (4), A.Brustman (3½), K.Pastuszko (4)
4  Pocztowiec Bydgoszcz 6 M.Olędzka (1), A.Marchel (2½), A.Lewandowska (4½)
5  Baszta MOS Żnin 2 B.Jaracz (3), J.Węglarz (3½), I.Kaczmarczyk (0)

5 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 8 rund
Wyniki: ChessArbiter

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close