Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2016

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2016

Lublin, 11 – 12 czerwca 2016
Sędzia główny: Zbigniew Pyda
2015 | 2016 | 2017
49. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Łukasz Cyborowski 2561 12½
2 am Zbigniew Pakleza 2519 11½
3 am Bartosz Soćko 2647 11
4 mf Kamil Plichta 2426 11
5 am Jacek Tomczak 2517 10½
6 mm Paweł Weichhold 2322 10½
7 am Mateusz Bartel 2599 10
8 am Krzysztof Bulski 2511 10
9 mm Maciej Klekowski 2477
10 mm Michał Luch 2458
11 am Marcin Dziuba 2580
12 mm Piotr Nguyen 2353
13 mf Piotr Piesik 2366
14 mf Rafał Łobejko 2342
15 k Marcin Molenda 2079
16 k++ Mateusz Paszewski 2241
17 m Paweł Stoma 2357
18 am Kamil Mitoń 2592
19 k+ Paweł Kukuła 2187
20 mf Michał Karpus 2149 9
21 mm Łukasz Butkiewicz 2320 9
22 k Paweł Piętocha 2119 9
23 mf Jacek Stachańczyk 2212 9
24 k++ Radosław Barski 2189 9
25 k Patryk Chylewski 1966 9
26 am Grzegorz Gajewski 2640
27 am Artur Jakubiec 2468
28 k Kamil Gierulski 2161
29 mf Arkadiusz Skawiński 2311
30 mm Łukasz Jarmuła 2177
31 m Grzegorz Protaziuk 2320
32 mf Tomasz Pacuszka 2218
33 m Maciej Nurkiewicz 2249
34 mf Aleksander Kraiński 2068
35 I Zbigniew Kądziołka 1884
36 I++ Stanisław Praczukowski 1908 8
37 k Marcin Mąka 2111 8
38 m Artur Grzelak 2159 8
39 k Jan Kokoszczyński 1838 8
40 k Sławomir Kraiński 2099 8
41 kmf Victoriano Sanz Losada (ESP) 1882 8
42 I Łukasz Chomiuk 1769 8
43 I Konrad Szczygieł 1944 8
44 I Filip Laskowski 1807 8
45 k Ryszard Probola 2137
46 k Dawid Czerw 2070
47 k Kazimierz Zowada 2058
48 I Daniel Lusio 1968
49 k Łukasz Gorzkiewicz 2041
50 I++ Maciej Koziej 2009
51 I Daniel Pyra 1918
52 k Daniel Sanz Wawer 1916
53 II Rafał Bojczewski 1674
54 I Janusz Bień 1943
55 k Krzysztof Spicak 1691
56 I+ Jacek Gradowski 2086 7
57 m Michał Praszak 2105 7
58 k Mirosław Ściborowski 1973 7
59 II Adam Dyjor 1630 7
60 II Bogumił Wójcik 1604 7
61 II+ Jakub Szczygieł 1725 7
62 I Dariusz Cyra 1685 7
63 I Marek Drob 1592 7
64 IV Mateusz Prokopiuk 1400 7
65 II Adrian Michalski 1298 7
66 I Dawid Bednarski 1986
67 I Jan Karweta 1854
68 k Bartosz Probola 2207
69 II Norbert Bukała 1447
70 III Rafał Sadlak 1488
71 II Mateusz Bojczewski 1467
72 k Bartosz Pawelec 2115 6
73 II Jakub Dróżdż 1365 6
74 III Sławomir Leszek 1600 6
75 II+ Jakub Mazurek 1358 6
76 II Krzysztof Plichta 1262 6
77 I Sławomir Pawłowski 1608 6
78 II Kamil Cisek 1221 6
79 IV Kacper Rydel 1400 6
80 II Dariusz Knoff 1660 6
81 Jakub Żmudziński 1000 6
82 II Antoni Szczygieł 1437 6
83 II Jan Swacha 1547 6
84 IV Marek Prokopiuk 1400 6
85 II Adrian Matyjaszczyk 1578
86 II Robert Greszeta 1462
87 III Marcin Dudek 1600
88 II Piotr Opolski 1800
89 mf Mateusz Bronowicki 2186 5
90 III Grzegorz Bojczewski 1284 5
91 III Alan Domański 1230 5
92 IV Ireneusz Jaroszuk 1226 5
93 III Łukasz Krzyszczak 1179 5
94 Rafał Malec 1000 4
95 III Piotr Bojczewski 1295 3
96 IV Wiktor Opolski 1376 3
97 Michał Drozd 1226 1

97 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

39. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2407 13
2 am Klaudia Kulon 2357 11
3 mm Aleksandra Lach 2170 11
4 am Marta Bartel 2294
5 am Joanna Majdan-Gajewska 2362 9
6 am Karina Szczepkowska-Horowska 2392 9
7 mm Anna Warakomska 2063 9
8 k Angelika Dziodzio 2020
9 am Jolanta Zawadzka 2323
10 I++ Weronika Frączek 1682
11 I Barbara Kurtyka 1897
12 mm Edyta Jakubiec 2246
13 mf Ewa Przeździecka 2111 8
14 k Pola Parol 1724 8
15 k+ Wiktoria Cieślak 1837 8
16 mf Jolanta Guzik 2122 8
17 k Agata Topolan 1866 8
18 mm Oliwia Kiołbasa 2000 8
19 k Martyna Konopacka 1672 8
20 I++ Gabriela Burakowska 1894
21 I Natalia Pluta 1476
22 I Emilia Dyląg 1579 7
23 k Katarzyna Jędrocha 1712 7
24 I Barbara Goraj 1326 7
25 k Urszula Jóźwicka 2067 6
26 I Anna Krzysztyńska 1545 6
27 II Julia Drob 1306 4
28 II Olga Plichta 1600 2
29 III Julia Soćko 1400 1
30 Nina Klimek 1000 0

30 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

49. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 22 Z.Pakleza (9), M.Dziuba (8), A.Jakubiec (11), P.Weichhold (8½)
2  WASKO HETMAN Katowice 20 B.Soćko (9½), G.Gajewski (8½), K.Mitoń (9), K.Bulski (9)
3  Wisła Kraków 18 M.Klekowski (9), D.Mikrut (9), M.Matuszewski (6½), R.Barski (7½)
4  OKSiR Wisznia Mała 14 K.Plichta (3/9), M.Luch (7½/10), Ł.Butkiewicz (5½/10), A.Skawiński (9½), M.Bronowicki (3/4)
5  Gostmat 83 Gostynin 13 M.Duch (3), P.Flak (6½), D.Wypych (4), P.Nguyen (7)
6  Drakon Lublin 12 R.Łobejko (8), P.Stoma (6), P.Polkowski (6½), M.Praszak (4½)
7  WASKO HETMAN II Katowice 11 J.Gdański (6), M.Soćko (7½), Ł.Jarmuła (6), G.Masternak (5)
8  Wrzos Międzyborów 11 Ł.Cyborowski (6½), K.Kulon (3½), G.Protaziuk (6), M.Nurkiewicz (7½)
9  MCKiS Jaworzno 11 J.Stachańczyk (3½), K.Zowada (3), Z.Kądziołka (5), J.Karweta (5)
10  Hetman Częstochowa 10 P.Piesik (5), M.Paszewski (4½), A.Lach (7½), D.Bednarski (4½)
11  Rotmistrz Grudziądz 10 P.Kukuła (3), T.Pacuszka (6½), A.Kraiński (4), S.Kraiński (6½)
12  Gostmat 83 II Gostynin 9 P.Piętocha (4½), A.Grzelak (6½), M.Zuba (5½), W.Dudziński (2½)
13  Laura Chylice 9 P.Chylewski (3), V.Sanz (2½/5), S.Praczukowski (5½/9), J.Kokoszczyński (3), D.Sanz Wawer (3/6)
14  Tomasovia Tomaszów Lub. 9 B.Probola (3), R.Probola (3½), Ł.Gorzkiewicz (4), B.Pawelec (6)
15  AZS UMCS Lublin 8 W.Banachiewicz (0/4), M.Koziej (5), J.Szczygieł (4½), D.Sobaniec (7), R.Malec (0/6)
16  Rotmistrz II Grudziądz 8 M.Karpus (7½), M.Ściborowski (3), F.Laskowski (3), D.Knoff (2½)
17  AZS KUL Lublin 8 J.Nowosad (0/7), J.Bień (3½), K.Szczygieł (2½), S.Pawłowski (3), J.Reichert (1/3)
18  LKSz Lublin 5 M.Mąka (6½), Ł.Wojcieszyn (3/9), B.Wójcik (0/6), A.Kałuszyński (2½), A.Chlewiński (1/5)
19  LKSz II Lublin 1 R.Bojczewski (1), M.Bojczewski (0), R.Greszeta (0), G.Bojczewski (2½)

19 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 9–19 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

32. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  MKSz Rybnik 22 (32½) K.Szczepkowska-Horowska (9), A.Dziodzio (9), W.Cieślak (8½)
2  OKSiR Wisznia Mała 22 (29½) M.Bartel (11), E.Przeździecka (9), B.Kurtyka (3½)
3  Skoczek Czerwionka-Leszczyny 16 M.Botor (1½), J.Górecka (7), H.Leks (11)
4  MCKiS Jaworzno 12 J.Guzik (6½), M.Konopacka (3), N.Pluta (5½)
5  KKSz Kraków 10 A.Marczuk (3), K.Jędrocha (4½), E.Dyląg (6½)
6  LKSz Lublin 9 W.Frączek (4), A.Topolan (4½), U.Jóźwicka (7)
7  Wisła Kraków 7 M.Leks (7), P.Waszczuk (5), N.Myśliwiec (0)

7 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 14 rund (w tym 2 pauzy, razem 12 partii)
Wyniki: ChessArbiter

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close