Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2019

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2019

Szczawno-Zdrój, 12– 13 kwietnia 2019
Sędziowie główni: Bogdan Obrochta (IMP) i  Michał Wejsig (DMP)
2018 | 2019 | 2020
52. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Radosław Wojtaszek 2662 12½
2 mm Maciej Klekowski 2428 12
3 mm Igor Janik 2390 12
4 am Paweł Czarnota 2534 11½
5 k++ Piotr Jagodziński 2321 11½
6 am Łukasz Cyborowski 2552 11
7 mm Krystian Kuźmicz 2557 11
8 mm Piotr Piesik 2333 11
9 am Bartosz Soćko 2620 11
10 am Michał Krasenkow 2613 10½
11 mm Radosław Barski 2257 10½
12 am Tomasz Warakomski 2541 10½
13 k Kacper Żochowski 2280 10½
14 m Karol Jaroch 2230 10½
15 mf Antoni Szustakowski 2005 10
16 mm Kamil Stachowiak 2469 10
17 am Mateusz Bartel 2506 10
18 am Marcin Dziuba 2524 10
19 am Bartłomiej Heberla 2463 10
20 am Grzegorz Nasuta 2402 10
21 mf Dawid Janaszak 2315 10
22 I++ Grzegorz Czachor 2109 10
23 k+ Rafał Kowalczyk 2234 10
24 am Jacek Gdański 2402 10
25 k Mateusz Brzeziński 2206 10
26 mf Mateusz Paszewski 2253 10
27 I++ Paweł Piotrowski 2247 10
28 am Krzysztof Jakubowski 2482
29 mm Oskar Wieczorek 2444
30 kmf Damian Śliwicki 2120
31 mf Patryk Chylewski 2161
32 mf Eneasz Wiewióra 2422
33 am Paweł Jaracz 2567
34 mm Łukasz Jarmuła 2270
35 mf Karol Kucza 2249
36 k++ Rafał Faron 2216
37 mf Marek Zakrzewski 2273
38 k+ Damian Wcisło 2397
39 mf Igor Kowalski 2218
40 mf Rafał Tymrakiewicz 2205
41 mf Szymon Walter 2278
42 mf Damian Lewtak 2239 9
43 m Piotr Mickiewicz 2255 9
44 k+ Jerzy Kyć 2375 9
45 k+ Michał Wiśniewski 2218 9
46 am Jurij Zezulkin 2322 9
47 mf Iwo Godzwon 2188 9
48 mf Kosma Pacan-Milej 1862 9
49 k Jan Kokoszczyński 2064 9
50 mf Wojciech Reza 2232 9
51 k Błażej Kaleta 2320 9
52 mm Grzegorz Masternak 2194 9
53 mf Aleksander Kaczmarek 2151 9
54 mf Jakub Fus 1915 9
55 mf Wojciech Przybylski 2361 9
56 k Tobiasz Smal 2047 9
57 mm Maciej Mroziak 2179 9
58 k Sławomir Chojnacki 2120 9
59 mf Dawid Czerw 2082 9
60 k Mateusz Brożyna 2006 9
61 m Paweł Kowalczyk 2362
62 k++ Bartosz Nowicki 2232
63 mf Filip Cukrowski 2161
64 mm Piotr Sabuk 2292
65 mf Jacek Markiewicz 2260
66 k+ Michał Popiół 2107
67 mf Michał Bartel 2321
68 I Carlos Alvarado (PER) 2178
69 m Krzysztof Budrewicz 2266
70 mm Roman Tomaszewski 2203
71 mf Marcin Molenda 2141
72 mf Sylwester Bednarek 2222
73 k Maciej Adamczewski 2121
kmf Andrzej Krzywda 2094
75 mf Jonasz Baum 2063
76 k+ Dominik Lewtak 2023
77 k Aleksander Masternak 1992
78 I++ Artur Oborski 1665
79 k Tomasz Musiał 1836
80 k Marcin Muc 2097
81 k Janusz Siekański 2270
82 k Wojciech Golenia 2013
83 I Kamil Gałuszka 1960
84 I Bartosz Dźwierzyński 1878
85 k Krzysztof Wilk 2187 8
86 kmf Mirosław Lewicki 2305 8
87 k Zbigniew Gałyga 2135 8
88 I++ Mariusz Kowalczyk 2124 8
89 mf Stanisław Żyłka 2107 8
90 k Stanisław Drożniak 1859 8
91 I Mateusz Wójcicki 1844 8
92 k Rafał Zgadzaj 1924 8
93 I++ Jan Golenia 1857 8
94 I++ Krzysztof Mądrawski 2069 8
95 k+ Przemysław Piotrowski 2200 8
96 mf Radosław Dzierżak 2124 8
97 k Mariusz Kopeć 2037 8
98 I++ Piotr Tworzydło 2130 8
99 I++ Mateusz Hasterok 2005 8
100 k Stanisław Praczukowski 2028 8
101 I++ Marcin Woźniak 1716 8
102 I+ Marcin Rosicki 1786 8
103 I Szymon Malinowski 1502 8
104 kmf Tomasz Głuszko 2151 8
105 I Kamil Grochol 1701 8
106 II Grzegorz Guła 1864 8
107 I Kamil Deryło 1509 8
108 II Piotr Wilczek 1758 8
109 k Mikołaj Polczyk 1900 8
110 I Karol Kukuła 1657
111 I++ Tomasz Gałuszka 1842
112 mf Adam Kujawski 2064
113 I Gracjan Grzesik 1879
114 I Kamil Kaliszuk 1757
115 I+ Tomasz Bąchór 1800
116 I+ Jakub Luberański 1981
117 m Grzegorz Protaziuk 2258
118 mf Michał Fudalej 2078
119 I+ Jakub Herwy 1595
120 I++ Jacek Szwaj 1840
121 k+ Witold Klepek 2012
122 I++ Damian Malinowski 1954
123 II+ Patryk Paczka 2011
124 I Rafał Król 1906
125 mm Włodzimierz Kruszyński 1876
126 I Mateusz Miklus 1914
127 k Paweł Parol 1939
128 I++ Tymon Czernek 1913
129 II Adam Nowacki 1779
130 I Piotr Karwacki 1770
131 I Maksymilian Mulawa 1855
132 I++ Daniel Trybuś 1811
133 I Jan Wojdak 1732
134 I Szymon Kołodziej 1951
135 II+ Kamil Katolik 1529
136 I Adam Jędrusik 1503
137 I+ Patryk Talik 1923
138 I Martin Oleś 1476

245 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessManager

42. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Klaudia Kulon 2416 15
2 mm Alicja Śliwicka 2091 12
3 mf Honorata Kucharska 1973 12
4 am Karina Szczepkowska 2286 11½
5 mf Julia Antolak 1991 10
6 mf Jolanta Guzik 2078 9
7 m Aneta Korościel 1837 9
8 k+ Anna Kohut 1953 9
9 mf Maria Gościniak 2132 9
10 k++ Wiktoria Cieślak 1912 9
11 k+ Malvina Chrząszcz 1982 9
12 I++ Barbara Goraj 1858 9
13 am Marta Bartel 2151
14 kmf Maria Malicka 1673
15 mf Katarzyna Adamowicz 2107
16 mf Pola Parol 1829
17 am Barbara Jaracz 1974
18 I Izabela Tokarz 1433
19 k+ Justyna Kaniak 1664
20 mm Anna Kubicka 2020 8
21 k Martyna Wikar 1755 8
22 I++ Lidia Czarnecka 1785 8
23 kmf Agnieszka Dmochowska 1825 8
24 I++ Aleksandra Tarnowska 1823 8
25 I++ Natalia Pluta 1797 8
26 k+ Emilia Dyląg 1687 8
27 I++ Gabriela Króliczek 1615 8
28 k+ Wiktoria Sowa 1802 8
29 I++ Anna Rudnik 1889 8
30 mm Anna Jakubowska 2165
31 m Agata Smarsz 2007
32 k Monika Głuszko 1931
33 k Sabina Jabłońska 1963
34 k Agata Binkowska 1755
35 I++ Sandra Orlik 1553
36 I+ Aleksandra Łapa 1578
37 I Zuzanna Siekańska 1274
38 I++ Weronika Zabrzańska 1422 7
39 k Dominika Hermanowicz 1898 7
40 m Dominika Chmiel 2025 7
41 I+ Lena Obrochta 1396 7
42 I++ Oliwia Mirowska 1539 7
43 I++ Karolina Kindler 1481 7
44 k Joanna Święch 1711
45 I++ Zuzanna Adamczyk 1667
46 I++ Agata Trybuła 1588
47 I++ Agnieszka Buchta 1605
48 kmf Monika Marcińczyk 1526
49 I++ Aleksandra Michalska 1680
50 I++ Maria Siekańska 1452
51 I+ Joanna Kupsik 1543
52 k Anna Andrzejewska 1798 6
53 I++ Monika Rykała 1851 6
54 I+ Irena Hertlein 1517 6
55 I Monika Kordela 1455 6
56 II+ Sandra Waszkowska 1235 6
57 I Helena Kucharska 1220 6
58 I Anna Pilch 1552 6
59 I Dagmara Baran 1194 5
60 I+ Magda Oborska 1250 5
61 I Monika Owczarek 1356
62 I Weronika Śliwicka 1194
63 I Zofia Łaszczuk 1174
64 II+ Marcelina Łaszczuk 1290

64 zawodniczki
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessManager

52. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Akademia Szachowa Gliwice 28 P.Czarnota (11), T.Warakomski (11½), T.Kantāns (LAT) (14), W.Przybylski (12½)
2  Wieża Pęgów 24 V.Plat (CZE) (8/14), W.Moranda (13), M.Dziuba (10½/14), P.Kowalczyk (8/10), D.Wcisło (4½/7)
3  VOTUM SA Polonia Wrocław 21 (41½) Mat.Bartel (11½), K.Stachowiak (8½), O.Wieczorek (8), S.Gumularz (13½)
4  Wasko Hetman GKS Katowice 21 (39) B.Soćko (11), G.Gajewski (11), J.Gdański (8½), G.Masternak (8½)
5  Wrzos Miedzyborów  21 G.Protaziuk (7½), Ł.Cyborowski (9½), Mi.Bartel (9), K.Kulon (12)
6  Hetman Płock  20 M.Grabarczyk (9), P.Sabuk (8½), K.Kucza (10½), K.Jędryczka (7½)
7  Wasko Hetman GKS II Katowice  19 Ł.Jarmuła (7), I.Godzwon (4½), B.Kaleta (9½), Ja.Markiewicz (10)
8  Laura Chylice  18 P.Chylewski (7), I.Kowalski (10½), J.Kokoszczyński (9½), D.Sanz Wawer (7½)
9  Strzelec Strzelce Opolskie  16 K.Żochowski (8), M.Wiśniewski (7), M.Adamczewski (10½), M.Hasterok (9½)
10  Gostmat 83 Gostynin  16 W.Reza (7½), Da.Lewtak (11½), D.Wypych (8½), W.Fengier (6)
11  Hetman Częstochowa  16 M.Paszewski (7½), R.Tomaszewski (6½), A.Cieśla (10), D.Bednarski (9)
12  Park Starzenice  16 R.Kowalczyk (10½), Mar.Kowalczyk (9), Mat.Kowalczyk (4½), K.Błaszczak (½)
13  MTSz Mińsk Mazowiecki  16 B.Nowicki (8), J.Suliborski (7½), Pa.Parol (4), M.Kopczyński (11)
14  UKS 21 Podlesie  16 A.Kastelik (0/1), R.Faron (7), S.Walter (9½), R.Dzierżak (8), T.Wielek (5½/14)
15  Czternastka Warszawa  16 J.Fus (8½), J.Baum (11), J.Janeczko (5), K.Leszczewicz (4½)
16  Silesia Racibórz  16 K.Jakubowski (10), K.Polok (6½), M.Obruśnik (7½), D.Malinowski (3½)
17  Mogalo Warszawa  15 B.Sowul (8½), T.Głuszko (6½), J.Szwaj (8½), K.Potocki (9½)
18  Sandecja Nowy Sącz  15 J.Kyć (10½), R.Barski (10), M.Popiół (8), W.Kuciel (4)
19  MKSz Rybnik  15 S.Żyłka (7½), K.Tomaszewski (7), M.Wałach (8), K.Wołyński (8½)
20  Zagłębie Dąbrowa Górnicza  15 Z.Pakleza (1/2), R.Tymrakiewicz (5), K.Gmaj (5½), M.Lis (10), A.Kubicka (8/13)
21  Wasko Hetman GKS III Katowice  15 A.Masternak (6), K.Zarychta (6), W.Kruszyński (9½), Ł.Stepaniec (8)
22  Investment Polonia Wrocław  15 P.Piotrowski (8), S.Chojnacki (7), J.Luberański (7), R.Dytman (7)
23  MKSz II Rybnik  15 K.Grochol (5), T.Posłuszny (7), K.Oleksy (9), M.Oleś (8)
24  Pionier Jastrzębie-Zdrój  15 M.Molenda (4½), B.Niedbała (6), D.Czerw (7½), M.Kołoczek (9)
25  Hetman II Częstochowa  14 M.Kozłowski (3½), K.Kaliszuk (6), P.Ptaszek (10½), J.Burdzicki (9½)
26  Victoria Chróścice  14 A.Krzywda (8), R.Zgadzaj (8), D.Chmiel (5), R.Małecki (7)
27  Laura II Chylice  14 S.Praczukowski (5½), B.Różycki (9), V.Sanz Losada (ESP) (9), W.Zabrzańska (4½)
28  Polonia Przemyśl  13 M.Muc (9½), T.Woźny (4), M.Woźniak (7), T.Pańczak (10½)
29  Hetman Bydgoszcz  13 M.Brzeziński (8½), A.Kujawski (9), P.Kulczyk (5½), A.Mackiewicz (6)
30  Zefir Boguszowice  13 M.Macherzyński (2), K.Drabiniok (7), J.Stępień (7), T.Witoszek (6½)
31  Rodło Opole  11 K.Pacan-Milej (13), K.Racławicki (5), A.Czernecki (4½), T.Racławicki (4)
32  Lipno Stęszew  11 M.Zakrzewski, (8½), K.Rozumek (5), J.Hemmerling (4½), J.Kupsik (6)
33  Wasko Hetman GKS IV Katowice  8 M.Kosmala (5½), G.Guła (5½), P.Wilk (5), Z.Babczyński (6)
34  Diagonalia Imielin  6 D.Gondzik (7½), K.Klimczok (6½), T.Kołakowski (3), P.Palka (3½)
35  Pałac Młodzieży Katowice  3 M.Malik (2½), K.Karut (2), K.Kotowicz (3), S.Sidło (3½)
36  Strzelec II Strzelce Opolskie  0 Ł.Hasterok (1), A.Syczewski (3½), A.Jankowski (½), M.Jankowski (0)

36 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

35. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Czarny Koń Olkusz 16 (15½) D.Kika (7½), B.Goraj (8)
2  Solny Grzybowo 16 (14½) J.Antolak (9), M.Gościniak (5½)
3  Biały Król Wisznia Mała 15 Mar.Bartel (7½), E.Przeździecka (7½)
4  MKSz Rybnik 14 Ho.Kucharska (6½), W.Cieślak (8)
5  Pionier Jastrzębie Zdrój 12
Z.Adamczyk (8½), A.Buchta (4)
6  Zieloni Zielonka 12 A.Andrzejewska (5½), A.Tarnowska (7)
7  Skoczek-Czerwionka Leszczyny 12 A.Smarsz (5½), H.Bryła (6½)
8  Mogalo II Warszawa 12 M.Głuszko (5/10), M.Kaniak (6½/10)
9  WASKO Hetman GKS Katowice 12 D.Blimke-Dereń (6½), I.Hertlein (5)
10  KKSz Kraków 12 K.Jędrocha (4/10), E.Dyląg (6½/10)
11  Wieża Pęgów 11 A.Korościel (5/10), D.Hermanowicz (5½/10)
12  MTSz Mińsk Mazowiecki 11 Po.Parol (4), M.Rykała (7)
13  GCKiP Czarna 11 M.Wikar (6), J.Święch (4½)
14  Skoczek-Czerwionka II Leszczyny 11 M.Wiewióra (6½/10), A.Lajdamik, (3/10)
15  Mogalo Warszawa 11 M.Chrząszcz (4/10), J.Kaniak (5½/10)
16  Pionier II Jastrzębie Zdrój 10 L.Obrochta (3½/10), W.Zniszczoł (6½/10)
17  MKSz II Rybnik 10 G.Króliczek (5/10), He.Kucharska (4/10)
18  Biały Król II Wisznia Mała 9 A.Zmarzły (5/10), M.Owczarek (2½/10)
19  Mat Ruda Śląska 9 A.Hampel (2½/10), S.Orlik (5/10)
20  Diagonalia Imielin 4 K.Tryjańska (2/10), E.Tryjańska (2/10)
21  Diagonalia II Imielin 1 A.Palka (1/10), M.Palka (0/10)

21 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System kołowy, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close