Polacy na Drużynowych Mistrzostwach Europy juniorów w szachach

Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów U18 w szachach – po raz pierwszy rozegrane zostały w 2000. W zawodach biorą udział narodowe reprezentacje krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Szachowej, w skład których wchodzą zawodnicy w wieku do 18 lat (w 2018 – również w wieku do 12 lat, bez udziału Polski). Mistrzostwa odbywają się w corocznie (wyjątkiem był rok 2005), oddzielnie w konkurencjach juniorek i juniorów. Drużyny dziewcząt liczą 2 zawodniczki, natomiast chłopców – 4 zawodników (każda z drużyn może posiadać zawodnika rezerwowego). Zawody rozgrywane są system szwajcarskim (w niektórych edycjach stosowano również system kołowy).

Reprezentacje Polski nie uczestniczyły w rozgrywkach w latach 2000–2001 oraz 2004–2007. W dotychczasowej historii dwukrotnie mistrzostwa odbyły się w Polsce (Karpacz 2015, Rymanów-Zdrój 2017).

Uwaga: poniższe zestawienie może posiadać braki, jeśli chodzi o medale za wyniki indywidualne na szachownicach.
Zgodnie z posiadaną wiedzą, zostały one przyznane jedynie w mistrzostwach rozegranych w Polsce (2015, 2017).
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Wyniki i medale reprezentantów Polski
1 2000 Balatonlelle (HUN) [bez udziału Polski]
juniorzy
11 drużyn
1. Ukraina – 21½
2. Niemcy – 16
3. Rumunia – 15½
juniorki
12 drużyn
1. Ukraina – 10
2. Węgry – 9½
3. Mołdawia – 9
2 2001 Balatonlelle (HUN) [bez udziału Polski]
juniorzy
13 drużyn
1. Ukraina – 21
2. Rumunia – 18½
3. Jugosławia – 17
juniorki
12 drużyn
1. Ukraina – 11
2. Węgry – 10
3. Niemcy – 9½
3 2002 Balatonlelle (HUN) [Polska tylko w turnieju juniorów]
juniorzy
13 drużyn
1. Rumunia – 18 I Radosław Wojtaszek 2429 3 7
2. Ukraina – 17 II mm Mateusz Bartel 2417 5 7
3. Niemcy – 16 III Stanisław Zawadzki 2407 7
6. Polska – 15 IV Bartłomiej Heberla 2426 7
juniorki
11 drużyn
1. Ukraina – 11
2. Jugosławia – 10½
3. Rumunia – 10
4 2003 Balatonlelle (HUN)
juniorzy
14 drużyn
1. Węgry – 13 (19½) I mm Mateusz Bartel 2453 4 7
2. Polska – 12 (18½) II Radosław Wojtaszek 2462 5 7
3. Rumunia – 9 (14½) III Grzegorz Gajewski 2456 5 7
IV Bartłomiej Heberla 2420 7
juniorki
12 drużyn
1. Rumunia – 9 (9½) I Jolanta Zawadzka 2275 7
2. Serbia i Czarnogóra – 9 (9) II mm Beata Kądziołka 2255 7
3. Ukraina – 9 (8½)
5. Polska – 9 (8)
5 2004 Belgrad (SCG) [bez udziału Polski]
juniorzy
7 drużyn
1. Niemcy – 11 (18)
2. Rumunia – 9 (16½)
3. Słowenia – 8 (15½)
juniorki
7 drużyn
1. Serbia i Czarnogóra – 11 (11)
2. Czechy – 7 (7)
3. Słowacja – 7 (6)
6 2006 Balatonlelle (HUN) [bez udziału Polski]
juniorzy
13 drużyn
1. Rosja – 11 (18½)
2. Węgry – 10 (17½)
3. Niemcy – 10 (17½)
juniorki
12 drużyn
1. Węgry – 10 (9½)
2. Rumunia – 9 (9)
3. Słowacja – 9 (9)
7 2007 Subotica (SRB) [bez udziału Polski]
juniorzy
12 drużyn
1. Węgry – 11 (20)
2. Turcja – 10 (18)
3. Chorwacja – 10 (17)
juniorki
10 drużyn
1. Rumunia – 12 (11½)
2. Serbia – 11 (11½)
3. Czarnogóra – 11 (8½)
8 2008 Szeged (HUN)
juniorzy
12 drużyn
1. Polska – 19½ I mm Jacek Tomczak 2449 7
2. Węgry – 18½ II mf Mateusz Bobula 2404 7
3. Węgry (II) – 18 III mf Kacper Piorun 2397 7
IV Adrian Panocki 2270 5 7
juniorki
8 drużyn
1. Polska – 11
I mf Klaudia Kulon 2194 6 7
2. Czarnogóra – 9½ II Maria Gościniak 2067 5 7
3. Węgry – 8½
9 2009 Pardubice (CZE)
juniorzy
13 drużyn
1. Węgry – 13 (21½) I am Dariusz Świercz 2492 7
2. Polska – 10 (17½)
II mm Kacper Piorun 2457 4 7
3. Niemcy – 9 (16½) III mf Marcel Kanarek 2422 7
IV Kamil Klim 2280 7
juniorki
16 drużyn
1. Polska – 10 (10)
I Katarzyna Adamowicz 2121 4 7
2. Niemcy (II) – 10 (9) II Patrycja Łabędź 2044 6 7
3. Niemcy – 10 (9)
10 2010 Pardubice (CZE)
juniorzy
8 drużyn
1. Polska – 13 (20)
I mm Marcin Sieciechowicz 2445 5 7
2. Rumunia – 11 (18½) II mf Marcel Kanarek 2387 4 7
3. Węgry – 10 (20½) III mf Kamil Dragun 2379 5 7
IV mf Zbigniew Strzemiecki 2395 6 7
juniorki
11 drużyn
1. Polska – 10 (10) I mf Aleksandra Lach 2179 5 7
2. Niemcy – 10 (9) II mf Katarzyna Adamowicz 2123 5 7
3. Czechy – 9 (9)
11 2011 Jassy (ROM)
juniorzy
12 drużyn
1. Polska – 12 (20) I mm Marcel Kanarek 2435 7
2. Turcja – 12 (19) II mf Zbigniew Strzemiecki 2420 7
3. Rumunia – 8 (16) III mf Daniel Sadzikowski 2388 7
IV Paweł Weichhold 2336 7
juniorki
8 drużyn
1. Rumunia – 12 (10) I mf Katarzyna Adamowicz 2106 7
2. Węgry – 11 (10½) II Monika Głuszko 2103 3 7
3. Węgry (II) – 9 (8½)
6. Polska – 5 (5½)
12 2012 Pardubice (CZE)
juniorzy
10 drużyn
1. Polska – 16 (27)
I mm Kamil Dragun 2434 7 9
2. Węgry – 15 (25½) II mm Daniel Sadzikowski 2433 7 9
3. Niemcy – 13 (25½) III Marcin Krzyżanowski 2377 6 9
IV mf Kacper Drozdowski 2342 7 9
juniorki
9 drużyn
1. Rosja – 14 (13) I mf Aleksandra Lach 2153 5 8
2. Polska – 13 (11½) II Klaudia Wiśniowska 2165 8
3. Węgry – 10 (9)
13 2013 Maribor (SLO)
juniorzy
8 drużyn
1. Polska – 13 (21) I am Kamil Dragun 2532 7 7
2. Szwajcaria – 11 (17½) II mm Jan-Krzysztof Duda 2536 7
3. Czechy – 11 (16½) III mm Kacper Drozdowski 2456 7
IV mf Licznerski, Łukasz 2328 5 7
juniorki
8 drużyn
1. Węgry – 11 (9½) I mm Anna Iwanow 2227 7
2. Polska – 9 (9½) II kmf Maria Leks 2109 4 7
3. Słowenia (II) – 9 (8½)
14 2014 Jassy (ROM)
juniorzy
10 drużyn
1. Turcja – 13 (21½) I mm Kacper Drozdowski 2465 7
2. Polska – 10 (17½) II mf Grzegorz Nasuta 2331 7
3. Mołdawia – 10 (18) III mf Radosław Gajek 2352 4 7
IV Łukasz Jarmuła 2296 7
juniorki
10 drużyn
1. Słowenia – 13 (11½) I kmf Mariola Woźniak 2121 5 7
2. Rumunia – 10 (9) II Angelika Dziodzio 1935 4 7
3. Polska – 8 (9)
15 2015 Karpacz (POL)
juniorzy
14 drużyn
1. Niemcy – 10 (19) I mf Łukasz Jarmuła 2395 2 7
2. Izrael – 10 (16) II mm Radosław Gajek 2391 7
3. Czechy – 9 (16) III Ryszard Eggink 2316 7 1
7. Polska – 7 (13½) IV Szymon Gumularz 2284 7
10. Polska (II) – 6 (13½)
I B Kacper Grela 2294 2 7
II B Mikołaj Tomczak 2224 5 7 3
III B Jakub Kosakowski 2149 4 7
IV B Patryk Chylewski 2168 7
juniorki
10 drużyn
1. Estonia – 11 (10½) I mf Oliwia Kiołbasa 2210 5 7 3
2. Polska – 10 (9) II kmf Mariola Woźniak 2199 4 7
3. Polska (II) – 9 (8½)
I B Anna Kubicka 2012 7
II B mf Alicja Śliwicka 2015 4 7 3
16 2016 Celje (SLO)
juniorzy
12 drużyn
1. Izrael – 13 (19½) I mm Łukasz Jarmuła 2447 4 7
2. Węgry – 11 (19) II mf Igor Janik 2318 2 7
3. Ukraina – 9 (14½) III Kamil Nowak 2313 2 7
7. Polska – 7 (13) IV Kamil Kozioł 2270 5 7 1
juniorki
14 drużyn
1. Ukraina – 11 (11) I mm Oliwia Kiołbasa 2318 5 7 3
2. Polska – 10 (9½) II mf Alicja Śliwicka 2041 7 3
3. Polska (II) – 9 (9)
I B Anna Kubicka 2171 7 2
II B mf Julia Antolak 2059 7
17 2017 Rymanów-Zdrój (POL)
juniorzy
22 drużyny
1. Niemcy – 11 (20) I mf Igor Janik 2420 4 7
2. Serbia – 11 (19½) II Kamil Nowak 2318 2 7
3. Chorwacja – 10 (15) III Szymon Gumularz 2342 4 7
10. Polska (IV) – 8 (15) IV mf Jakub Kosakowski 2363 4 7
13. Polska (II) – 7 (12)
15. Polska – 7 (14) I B mf Kosma Pacan-Milej 2338 3 7
20. Polska (III) – 4 (8) II B Jonasz Baum 2294 3 7
22. Polska (V) – 2 (7) III B Oskar Ogłaza 2185 4 7
IV B Jakub Chyży 2174 2 7
.
I C Bartosz Rudecki 1884 1 7
II C Paweł Świder 1918 7
III C Dominik Gazda 1438 3 7
IV C Anna Winter 1561 ½ 7
.
I D mf Mikołaj Winiarski 2269 7
II D Patryk Chylewski 2241 4 7
III D Jan Kokoszczyński 2126 2 7
IV D Daniel Sanz Wawer 1972 7
.
I E Maciej Czopor 2105 7
II E Kacper Guzik 1243 ½ 7
III E Mateusz Jaszczuk 1472 1 7
IV E Mateusz Kosztyła 1266 1 4
V E Adrian Chodorowski 1330 0 3
juniorki
18 drużyn
1. Polska – 10 (9½) I mm Oliwia Kiołbasa 2241 7
2. Słowenia (B) – 10 (8) II Anna Kubicka 2226 6 7 1
3. Estonia – 10 (8½)
6. Polska (II) – 9 (9) I B mf Alicja Śliwicka 2204 7
14. Polska (V) – 5 (5) II B mf Julia Antolak 2204 7 2
16. Polska (III) – 4 (5½)
18. Polska (IV) – 4 (5) I C Aleksandra Kozubal 1733 7
II C Anna Krzysztyńska 1717 4 7
.
I D Karolina Olechnicka 1938 7
II D Pola Mościcka 1869 7
.
I E Zuzanna Adamczyk 1753 7
II E Agnieszka Buchta 1720 7
18 2018 Bad Blankenburg (GER)
juniorzy
13 drużyn
1. Rumunia – 12 (18) I mm Igor Janik 2420 7
2. Austria – 9 (16) II mm Szymon Gumularz 2461 7 3
3. Niemcy – 9 (16) III kmf Paweł Teclaf 2399 7 3
5. Polska – 8 (16½) IV mf Antoni Szustakowski 2330 4 7
juniorki
15 drużyn
1. Polska – 12 (10½) I mf Julia Antolak 2282 7 3
2. Rumunia – 9 (8½) II mm Oliwia Kiołbasa 2189 6 7 1
3. Niemcy – 9 (8½)
19 2019
Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close