Polacy na Mistrzostwach Europy juniorów i juniorek w szachach

Mistrzostwa Europy juniorów i juniorek w szachach – zawody szachowe organizowane przez Europejską Unię Szachową (ECU), rozgrywane na przestrzeni lat w grupach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16, 17, 18 i 20 lat.

Po raz pierwszy odbyły się w 1963 w kategorii juniorów U20 (do 1967 pod nazwą Puchar Niemeyera juniorów; w latach 1968–1970 pod nazwą Puchar Europy juniorów) i do 1970 były to rozgrywki nieoficjalne – dopiero kongres FIDE w Vancouver w 1971 oficjalnie zatwierdził zawody jako Mistrzostwa Europy juniorów do 20 lat. W kategorii juniorek U20 mistrzostwa zadebiutowały w 1977 (do 1979 pod nazwą Puchar Europy juniorek), od 1980 będąc rozgrywkami oficjalnymi. Po raz ostatni mistrzostwa w kategorii U20 rozegrano w 2002.
2016
W 1987 i 1988 zorganizowano mistrzostwa w kategorii do 16 lat (pod egidą Europejskiej Unii Szachowej), od 1991 odbywają się oficjalne mistrzostwa do lat 10, 12, 14 i 16, od 1994 – do 18 lat, a od 2010 – do 8 lat. W dotychczasowej historii mistrzostwa Europy juniorów zostały trzykrotnie rozegrane w Polsce, w Katowicach (1984 – juniorki U20), Straszęcinie (1989 – juniorki U20) oraz Żaganiu (1995 – juniorzy i juniorki U16/U18).

Obecnie turnieje rozgrywane są w wieloosobowych grupach systemem szwajcarskim w jednym terminie i miejscu (we wszystkich grupach wiekowych).

Wyniki i medale reprezentantów Polski

Mistrzostwa nieoficjalne: edycje 1963–1970/71 (juniorzy) i 1977–1979 (juniorki)

Juniorzy Juniorki
1963
Groningen (NED)
1964
Groningen (NED)
1965
Groningen (NED) 1964/65
1966
Groningen (NED) 1965/66 U20 8 Czesław Jędrzejek
1967
Groningen (NED) 1966/67 U20 11 Julian Gralka (III, B)
1968
Groningen (NED) 1967/68 U20 3 Jerzy Lewi (III, A)
1969
Groningen (NED) 1968/69 U20 13 Jerzy Pokojowczyk (III, B)
1970
Groningen (NED) 1969/70 U20 22 Zbigniew Nagrocki (II, C)
1971
Groningen (NED) 1970/71
1972
Groningen (NED) 1971/72 U20 12 Jacek Bielczyk (II, B)
1973
Groningen (NED) 1972/73 U20 14 Jacek Bielczyk (IV, B)
1974
Groningen (NED) 1973/74 U20 3 Adam Kuligowski (III, A)
1975
Groningen (NED) 1974/75 U20 5 Franciszek Borkowski (V, A)
1976
Groningen (NED) 1975/76 U20 20 Marian Twardoń (X, B)
1977
Groningen (NED) 1976/77 U20 14 Marian Twardoń
Nowy Sad (YUG) U20 1 Bożena Sikora
1978
Groningen (NED) 1977/78 U20 23 Krzysztof Pańczyk
Kikinda (YUG) U20 9 Bożena Sikora
15 Agnieszka Brustman
1979
Groningen (NED) 1978/79 U20 15 Marek Hawełko
Kula (YUG) U20 3 Małgorzata Wiese
1980
Groningen (NED) 1979/80 U20 17 Dariusz Radziejewski
Senta (YUG) U20 1 Agnieszka Brustman
1981
Groningen (NED) 1980/81 U20 24 Krzysztof Strzelecki
Bačka Topola (YUG) U20 2 Małgorzata Wiese
1982
Groningen (NED) 1981/82
1983
Groningen (NED) 1982/83 U20 20 Piotr Staniszewski
1984
Groningen (NED) 1983/84 U20 11 Piotr Staniszewski
Katowice (POL) U20 5 Joanna Jagodzińska
6 Anna Lissowska
17 Bożena Rzeczycka
1985
Groningen (NED) 1984/85 U20 19 Leszek Węglarz
1986
Groningen (NED) 1985/86 U20 9 Robert Kuczyński
Băile Herculane (ROM) U20 5 Joanna Strzałka
1987
Groningen (NED) 1986/87 U20 3 Jacek Gdański
Saltsjöbaden (SWE) U16 10 Grzegorz Zieliński U16 5 Joanna Śmiechowska
1988
Arnhem (NED) 1987/88 U20 4 Jacek Gdański
11 Artur Pieniążek
Saltsjöbaden (SWE) U16 4 Artur Jakubiec U16 1 Krystyna Dąbrowska
1989
Arnhem (NED) 1988/89 U20 18 Robert Kula
Straszęcin (POL) U20 5 Danuta Kłusek
7 Katarzyna Lewandowska
9 Anna Szmigielska
14 Joanna Śmiechowska
1990
Arnhem (NED) 1989/90 U20 16 Dominik Pędzich
1991
Arnhem (NED) 1990/91 U20 19 Paweł Jaracz
1992 3 medale – 13 (6 ch, 7 dz)
Sas van Gent (NED) U20 19 Piotr Murdzia
Hradec Králové (CZE) U20 13 Magdalena Gużkowska
Rymawska Sobota (SVK) U16 10 Bartłomiej Macieja U16 30 Dorota Rusak
25 Michał Swół U14 3 Monika Bobrowska
U14 11 Grzegorz Osipiak 13 Dalia Blimke
U12 10 Łukasz Cyborowski 14 Monika Luks
U10 1 Krzysztof Gratka U12 1 Alina Tarachowicz
U10 8 Marta Samborska
1993 4 medale – 15 (7 ch, 8 dz)
Vejen (DEN) U20 20 Robert Kempiński
Svitavy (CZE) U20 17 Joanna Dworakowska
Szombathely (HUN) U16 1 Robert Kempiński U16 4 Monika Bobrowska
2 Marcin Kamiński 11 Marta Zielińska
U14 25 Rafał Antoniewski U14 11 Dalia Blimke
U12 19 Radosław Jedynak U12 1 Iweta Radziewicz
22 Krzysztof Gratka 3 Edyta Andrzejewska
U10 11 Krzysztof Jakubowski 6 Alina Tarachowicz
U10 13 Justyna Świderska
1994 2 medale – 15 (7 ch, 8 dz)
Litomyśl (CZE) U20 11 Agnieszka Szczygieł
Chania (GRE) U18 1 Robert Kempiński U18 10 Olimpia Bartosik
9 Marcin Kamiński
18 Piotr Bobras
Băile Herculane (ROM) U16 29 Jakub Filipek U16 12 Joanna Dworakowska
U14 15 Rafał Antoniewski U14 1 Iweta Radziewicz
U12 5 Krzysztof Gratka 10 Mariola Rutkowska
U10 12 Jerzy Owczarzak 11 Edyta Andrzejewska
U12 7 Marta Samborska
U10 16 Karolina Kapustyńska
1995 4 medale – 34 (17 ch, 17 dz)
Holon (ISR) U20 14 Piotr Murdzia
Zanka (HUN) U20 6 Barbara Grabarska
Żagań (POL) U18 1 Robert Kempiński U18 1 Marta Zielińska
7 Bartosz Soćko 7 Monika Bobrowska
13 Piotr Bobras 16 Monika Luks
23 Grzegorz Protaziuk 17 Joanna Dworakowska
25 Michał Swół 20 Barbara Grabarska
U16 2 Jan Piński U16 7 Dalia Blimke
4 Rafał Antoniewski 9 Dorota Iwaniuk
7 Łukasz Cyborowski 11 Maja Izdebska
13 Rafał Biały 24 Anna Kucypera
17 Łukasz Twardowski 28 Magdalena Mąka
Verdun (FRA) U14 17 Marek Stryjecki U14 3 Alina Tarachowicz
33 Marcin Szeląg 5 Iweta Radziewicz
U12 19 Marcin Szymański 14 Edyta Andrzejewska
23 Marcin Mąka U12 28 Hanna Hadryś
U10 12 Mateusz Bartel U10 5 Joanna Worek
18 Mikołaj Szablewski 18 Elżbieta Balkiewicz
1996 3 medale – 24 (11 ch, 13 dz)
Siofok (HUN) U20 36 Rafał Antoniewski
Tapolca (HUN) U20 21 Olimpia Bartosik
Rymawska Sobota (SVK) U18 9 Bartosz Soćko U18 1 Monika Bobrowska
18 Aleksander Hnydiuk 2 Marta Zielińska
23 Jan Piński 14 Maja Izdebska
U16 9 Paweł Blehm U16 6 Dorota Iwaniuk
28 Marcin Szeląg 7 Alina Tarachowicz
U14 14 Krzysztof Jasik 8 Iweta Radziewicz
U12 5 Jerzy Owczarzak U14 10 Marta Samborska
10 Kamil Mitoń 21 Karolina Szymanowska
U10 5 Radosław Wojtaszek U12 16 Justyna Skrochocka
7 Mikołaj Szablewski 35 Maria Szymańska
U10 3 Joanna Worek
12 Katarzyna Poznańska
1997 3 medale – 29 (13 ch, 16 dz)
Tallinn (EST) U20 24 Aleksander Hnydiuk U20 2 Monika Bobrowska
5 Iweta Radziewicz
7 Marta Zielińska
12 Monika Aksiuczyc
Tallinn (EST) U18 21 Łukasz Cyborowski U18 4 Dorota Iwaniuk
25 Maciej Nurkiewicz 6 Dalia Blimke
U16 21 Marek Stryjecki 13 Maja Izdebska
27 Michał Szulc U16 2 Iweta Radziewicz
U14 4 Kamil Mitoń 22 Magdalena Zawadzka
14 Marcin Dziuba 27 Małgorzata Głazik
20 Aleksander Miśta U14 34 Małgorzata Reszka
U12 16 Mateusz Bartel 47 Justyna Skrochocka
20 Grzegorz Gajewski U12 2 Joanna Worek
U10 15 Radosław Wojtaszek 10 Elżbieta Balkiewicz
24 Łukasz Schreiber U10 8 Jolanta Zawadzka
30 Mateusz Kulesza 26 Marta Szydłowska
1998 1 medal – 21 (10 ch, 11 dz)
Erywań (ARM) U20 20 Przemysław Koc U20 5 Katarzyna Jurkiewicz
6 Joanna Dworakowska
Mureck (AUT) U18 6 Rafał Antoniewski U18 3 Anna Kucypera
9 Paweł Blehm 5 Iweta Radziewicz
U16 10 Marcin Szymański 13 Dorota Iwaniuk
U14 7 Kamil Mitoń U16 19 Marta Samborska
13 Stanisław Zawadzki 29 Katarzyna Jurkiewicz
20 Jerzy Owczarzak U14 41 Edyta Kupczyk
U12 25 Bartosz Machaj U12 9 Joanna Worek
U10 13 Marcin Tazbir 11 Dominika Hermanowicz
34 Robert Krzesaj U10 20 Beata Andrejczuk
1999 1 medal – 30 (14 ch, 16 dz)
Patras (GRE) U20 6 Marek Stryjecki U20 4 Iweta Radziewicz
9 Paweł Blehm 13 Dorota Iwaniuk
26 Krystian Jędryczka 19 Anna Kucypera
26 Katarzyna Jurkiewicz
Litochoro (GRE) U18 10 Marcin Szeląg U18 15 Edyta Andrzejewska
37 Przemysław Liwak 21 Joanna Kwiecień
U16 2 Krzysztof Jakubowski U16 15 Justyna Skrochocka
15 Marcin Dziuba 25 Alicja Chmielińska
17 Stanisław Zawadzki U14 11 Joanna Worek
U14 8 Mateusz Bartel 12 Katarzyna Toma
14 Bartłomiej Heberla U12 6 Anna Kohut
21 Filip Bargłowski 8 Jolanta Zawadzka
U12 5 Radosław Wojtaszek 15 Dominika Hermanowicz
22 Jacek Stopa 16 Dorota Czarnota
U10 16 Maciej Andrejczuk U10 13 Hanna Leks
34 Joanna Gaś
2000 1 medal – 28 (16 ch, 12 dz)
Avilés (ESP) U20 3 Paweł Blehm U20 8 Iweta Radziewicz
7 Rafał Antoniewski 11 Katarzyna Jurkiewicz
20 Marek Stryjecki 13 Dorota Iwaniuk
Kalithea (GRE) U18 4 Marcin Dziuba U18 12 Małgorzata Reszka
9 Krzysztof Jakubowski U16 32 Anna Socha
U16 5 Maciej Skrzypnik U14 4 Joanna Worek
7 Mateusz Bartel 6 Beata Kądziołka
9 Stanisław Zawadzki 17 Jolanta Zawadzka
12 Bartłomiej Heberla U12 8 Ewa Przeździecka
U14 4 Radosław Wojtaszek 18 Marta Przeździecka
5 Marcin Krysztofiak U10 10 Maria Gościniak
32 Jan Skurski 26 Wiktoria Wierzbicka
U12 9 Michał Luch
U10 12 Paweł Babijczuk
17 Maciej Brzeski
35 Mateusz Bobula
2001 2 medale – 36 (23 ch, 13 dz)
Patras (GRE) U20 5 Marcin Dziuba U20 1 Iweta Radziewicz
9 Marek Stryjecki 6 Agnieszka Matras
Kalithea (GRE) U18 9 Marcin Dziuba  U18 19 Małgorzata Reszka
12 Stanisław Zawadzki 34 Anna Juszczak
37 Patryk Łagowski U16 25 Edyta Kupczyk
U16 10 Mateusz Bartel U14 2 Dorota Czarnota
17 Zbigniew Pakleza 4 Jolanta Zawadzka
21 Grzegorz Gajewski 15 Karina Szczepkowska
23 Marcin Krysztofiak 26 Anna Kohut
29 Dominik Sypnicki 28 Anna Gasik
U14 11 Michał Luch U12 27 Magdalena Matyszewska
17 Paweł Czarnota 38 Anna Dudel
20 Radosław Wojtaszek U10 19 Joanna Kasperek
25 Jacek Stopa
32 Michał Adamski
U12 10 Maciej Brzeski
11 Tomasz Warakomski
12 Michał Olszewski
13 Jakub Masłowski
25 Mateusz Bobula
U10 11 Arkadiusz Leniart
20 Jakub Dudys
23 Dariusz Świercz
2002 4 medale – 20 (10 ch, 10 dz)
Baku (AZE) U20 6 Krzysztof Jakubowski U20 18 Katarzyna Jurkiewicz
Peníscola (ESP) U18 2 Mateusz Bartel U18 13 Justyna Skrochocka
25 Stanisław Zawadzki U16 2 Jolanta Zawadzka
U16 3 Zbigniew Pakleza 3 Beata Kądziołka
U14 7 Paweł Czarnota 4 Dorota Czarnota
8 Michał Luch U14 32 Anna Gasik
10 Wojciech Moranda U12 17 Małgorzata Nowak
U12 13 Arkadiusz Leniart 22 Maria Gościniak
25 Jakub Masłowski 25 Amelia Urbanowicz
U10 4 Zbigniew Strzemiecki U10 6 Anna Warakomska
2003 3 medale – 28 (14 ch, 14 dz)
Budva (MNE) U18 1 Mateusz Bartel U18 5 Joanna Worek
2 Radosław Wojtaszek 8 Beata Kądziołka
4 Zbigniew Pakleza U16 3 Dorota Czarnota
U16 5 Paweł Czarnota 8 Jolanta Zawadzka
9 Krystian Kuźmicz 9 Joanna Majdan
10 Wojciech Moranda 13 Magdalena Kozak
U14 11 Michał Olszewski U14 9 Hanna Leks
33 Mateusz Bronowicki 17 Joanna Giemza
U12 15 Arkadiusz Leniart 22 Monika Kaniak
22 Jakub Dudys U12 10 Anna Warakomska
U10 7 Dariusz Świercz 14 Joanna Kasperek
14 Zbigniew Strzemiecki 15 Jagoda Gołek
15 Marcel Kanarek U10 9 Dominika Ostrowska
44 Daniel Sadzikowski 16 Aleksandra Lach
2004 3 medale – 24 (14 ch, 10 dz)
Ürgüp (TUR) U18 1 Radosław Wojtaszek U18 5 Joanna Worek
6 Dariusz Szoen 7 Jolanta Zawadzka
28 Krystian Kuźmicz 17 Dorota Czarnota
U16 3 Michał Olszewski U16 4 Hanna Leks
4 Paweł Czarnota 5 Marta Przeździecka
9 Michał Luch 17 Joanna Majdan
12 Wojciech Moranda U14 21 Katarzyna Radziewicz
U14 5 Arkadiusz Leniart U12 6 Klaudia Kulon
25 Mateusz Bobula 27 Anna Warakomska
U12 8 Paweł Kowalczyk U10 12 Maria Leks
49 Marcin Sieciechowicz
U10 3 Dariusz Świercz
9 Oskar Wieczorek
11 Marcin Krzyżanowski
2005 2 medale – 28 (18 ch, 10 dz)
Herceg Novi (MNE) U18 1 Paweł Czarnota U18 12 Dorota Czarnota
14 Wojciech Moranda U16 7 Hanna Leks
27 Michał Luch 34 Anna Nawrot
29 Jacek Stopa 48 Joanna Giemza
U16 6 Tomasz Warakomski U14 6 Klaudia Kulon
16 Michał Olszewski 13 Lidia Bryła
U14 14 Łukasz Tokarski U12 9 Katarzyna Adamowicz
22 Piotr Nguyen 37 Sara Kowalska
24 Arkadiusz Leniart U10 3 Aleksandra Lach
48 Roman Mucha 12 Anna Iwanow
U12 5 Zbigniew Strzemiecki
11 Marcel Kanarek
16 Tomasz Witek
18 Dariusz Świercz
34 Michał Matuszewski
39 Michał Janczarski
U10 7 Kamil Tomsia
35 Jan-Krzysztof Duda
2006 1 medal – 25 (10 ch, 15 dz)
Herceg Novi (MNE) U18 7 Wojciech Moranda U18 1 Anna Gasik
48 Michał Olszewski 10 Hanna Leks
U16 6 Arkadiusz Leniart 20 Monika Kaniak
51 Adrian Panocki 24 Magdalena Kozak
U14 23 Michał Janczarski U16 16 Maria Gościniak
27 Marcel Kanarek 19 Wioletta Sobierska
U12 5 Dariusz Świercz U14 4 Anna Warakomska
8 Kamil Dragun 10 Klaudia Kulon
14 Marcin Krzyżanowski 14 Katarzyna Adamowicz
U10 12 Kamil Tomsia U12 4 Anna Iwanow
5 Aleksandra Lach
28 Maria Leks
U10 11 Katarzyna Cyboran
17 Karolina Cheńska
27 Kinga Pastuszko
2007 4 medale – 40 (19 ch, 21 dz)
Szybenik (CRO) U18 9 Michał Olszewski U18 2 Hanna Leks
17 Jacek Szwed 7 Maria Gościniak
35 Maciej Brzeski 30 Wioletta Sobierska
54 Tomasz Gałażewski 32 Justyna Kaniak
U16 13 Arkadiusz Leniart 39 Monika Kaniak
18 Kacper Piorun U16 7 Anna Warakomska
19 Marcin Sieciechowicz 18 Klaudia Kulon
22 Borys Tofil 21 Dorota Sikorska
49 Kamil Klim 36 Jagoda Gołek
U14 2 Dariusz Świercz U14 4 Kinga Zakościelna
10 Marcel Kanarek 5 Katarzyna Adamowicz
U12 6 Kamil Dragun 25 Alicja Stodolnik
27 Grzegorz Nasuta 31 Malvina Chrząszcz
31 Jan Musiałkiewicz U12 1 Aleksandra Lach
49 Damian Lewtak 2 Anna Iwanow
U10 5 Jan-Krzysztof Duda 25 Klaudia Wiśniowska
8 Komil Khamidov 29 Dominika Starczewska
20 Dominik Marczuk 30 Maria Leks
21 Ryszard Eggink U10 7 Kinga Pastuszko
8 Katarzyna Murawko
34 Aleksandra Dadełło
2008 2 medale – 41 (21 ch, 20 dz)
Herceg Novi (MNE) U18 4 Dariusz Świercz U18 7 Maria Demidowicz
24 Kacper Piorun 19 Maria Gościniak
46 Adrian Panocki 20 Małgorzata Nowak
61 Tomasz Głuszko 24 Joanna Kasperek
U16 8 Marcel Kanarek 25 Wiktoria Wierzbicka
16 Marcin Sieciechowicz U16 7 Katarzyna Adamowicz
21 Michał Janczarski 34 Kinga Zakościelna
27 Maciej Klekowski U14 2 Aleksandra Lach
41 Paweł Kowalczyk 7 Malvina Chrząszcz
51 Tomasz Witek 13 Klaudia Wiśniowska
U14 6 Oskar Wieczorek 16 Anna Iwanow
7 Kamil Dragun 18 Aleksandra Zmarzły
43 Jan Musiałkiewicz 47 Anna Strzelczyk
U12 4 Kamil Tomsia U12 18 Katarzyna Cyboran
9 Komil Khamidov 34 Angelika Dziodzio
20 Szymon Kulaś 35 Judyta Lachowicz
26 Grzegorz Nasuta 47 Kinga Pastuszko
120 Kacper Żochowski 56 Natalia Ostalska
U10 5 Jan-Krzysztof Duda U10 3 Ewa Harazińska
70 Kacper Karwowski 21 Aleksandra Dadełło
82 Piotr Śnihur
2009 4 medale – 41 (21 ch, 20 dz)
Fermo (ITA) U18 13 Arkadiusz Leniart U18 9 Klaudia Kulon
18 Dariusz Świercz 14 Patrycja Łabędź
47 Michał Smoła 31 Wiktoria Wierzbicka
61 Piotr Lach U16 1 Katarzyna Adamowicz
62 Piotr Sabuk 39 Kinga Zakościelna
64 Arkadiusz Bebel U14 3 Maria Leks
U16 6 Zbigniew Strzemiecki 5 Aleksandra Lach
10 Marcel Kanarek 12 Anna Iwanow
U14 1 Kamil Dragun 22 Dominika Starczewska
11 Mirosław Lewicki 36 Klaudia Wiśniowska
61 Sebastian Malec 44 Luiza Tomaszewska
U12 10 Aleksander Kaczmarek 48 Monika Rykała
13 Ryszard Eggink U12 11 Kinga Pastuszko
17 Komil Khamidov 16 Ewa Harazińska
18 Dominik Marczuk 22 Aleksandra Dadełło
29 Jan-Krzysztof Duda 48 Antonina Góra
73 Karol Ulanowski 54 Katarzyna Murawko
U10 25 Wojciech Januszkiewicz U10 3 Agnieszka Dmochowska
44 Maciej Adamczewski 14 Katarzyna Dwilewicz
55 Juliusz Pham 19 Anna Marczuk
66 Filip Janiszewski
2010 2 medale – 16 (8 ch, 8 dz)
Batumi (GEO) U18 5 Mateusz Kołosowski U18 2 Klaudia Kulon
U16 11 Marcin Krzyżanowski 9 Katarzyna Adamowicz
35 Oskar Wieczorek U16 4 Aleksandra Lach
U14 12 Bartosz Nowicki 27 Maria Leks
26 Mateusz Eggink U12 26 Aleksandra Dadełło
41 Ryszard Eggink 46 Emilia Kaniewska
U10 5 Kacper Grela U10 1 Oliwia Kiołbasa
8 Kamil Kozioł 27 Pola Parol
2011 3 medale – 53 (32 ch, 21 dz)
Albena (BUL) U18 2 Marcel Kanarek U18 18 Dominika Ostrowska
16 Oskar Wieczorek 20 Katarzyna Adamowicz
18 Paweł Weichhold 31 Monika Głuszko
23 Michał Janczarski 33 Joanna Byrka
31 Daniel Sadzikowski U16 8 Anna Iwanow
51 Michał Obruśnik 10 Aleksandra Lach
U16 8 Kacper Drozdowski 16 Maria Leks
23 Jan Musiałkiewicz 41 Katarzyna Cyboran
25 Kamil Dragun U14 13 Katarzyna Murawko
29 Mirosław Lewicki 18 Kinga Pastuszko
U14 2 Jan-Krzysztof Duda U12 4 Oliwia Kiołbasa
24 Komil Khamidov 5 Agnieszka Dmochowska
36 Jakub Koitka 24 Emilia Kaniewska
48 Ryszard Eggink 33 Katarzyna Dwilewicz
55 Przemysław Piotrowski 34 Martyna Konopacka
56 Karol Ulanowski U10 1 Alicja Śliwicka
68 Patrick Gajdamowicz 4 Agata Dwilewicz
U12 33 Mikołaj Winiarski 18 Zofia Frej
37 Mikołaj Tomczak U8 20 Marta Tomczak
40 Konrad Drozdowski 42 Monika Marcińczyk
45 Szymon Walter 44 Maria Domińczak
55 Kacper Grela
63 Michał Wiśniewski
76 Juliusz Pham
80 Kamil Kozioł
U10 37 Adrian Gajdamowicz
42 Radosław Psyk
U8 9 Krzysztof Szczurek
23 Paweł Kozłowski
38 Szymon Poziomkowski
71 Mateusz Bujalski
84 Jakub Świątek
2012 2 medale – 59 (26 ch, 33 dz)
Praga (CZE) U18 11 Daniel Sadzikowski U18 5 Aleksandra Lach
15 Kamil Dragun 7 Klaudia Wiśniowska
21 Mirosław Lewicki 19 Anna Iwanow
55 Marek Lis 48 Angelika Władyka
U16 1 Kacper Drozdowski U16 36 Monika Rykała
33 Komil Khamidov 39 Kinga Pastuszko
37 Mateusz Eggink 40 Angelika Dziodzio
41 Filip Cukrowski 44 Aleksandra Tarnowska
54 Ryszard Eggink 53 Urszula Grochocińska
70 Karol Ulanowski U14 10 Ewa Harazińska
U14 1 Jan-Krzysztof Duda 13 Mariola Woźniak
7 Radosław Gajek 33 Aleksandra Dadełło
23 Mikołaj Tomczak 45 Anna Glapa
24 Mikołaj Winiarski 48 Agnieszka Dmochowska
25 Piotr Śnihur 55 Anna Kubicka
U12 9 Kamil Kozioł U12 4 Oliwia Kiołbasa
15 Kacper Grela 12 Agata Stebel
30 Konrad Drozdowski 21 Julia Antolak
41 Igor Janik 22 Alicja Śliwicka
57 Kacper Bilczewski 24 Joanna Kaczmarska
101 Bartosz Wyczling 41 Pola Parol
U10 23 Miłosz Szpar 52 Agata Dwilewicz
32 Radosław Psyk 53 Anna Karykowska
59 Jan Kokoszczyński U10 12 Honorata Kucharska
U8 22 Jonasz Baum 23 Joanna Święch
41 Kacper Tarkowski 45 Zofia Szulc
54 Marta Tomczak
81 Zuzanna Kulpa
U8 10 Jagoda Bieńko
13 Zuzanna Adamczyk
14 Monika Marcińczyk
30 Barbara Dadełło
33 Agnieszka Polakowska
2013 2 medale – 43 (21 ch, 22 dz)
Budva (MNE) U18 7 Kacper Drozdowski U18 4 Klaudia Wiśniowska
25 Damian Lewtak U16 2 Mariola Woźniak
38 Grzegorz Nasuta 9 Ewa Harazińska
U16 24 Radosław Gajek 43 Katarzyna Jędrocha
26 Aleksander Kaczmarek U14 11 Oliwia Kiołbasa
43 Piotr Śnihur 14 Anna Marczuk
U14 10 Mikołaj Tomczak 21 Agnieszka Dmochowska
26 Igor Janik 26 Julia Antolak
45 Szymon Walter 29 Emilia Kaniewska
71 Wojciech Januszkiewicz 41 Anna Kubicka
85 Kacper Grela 43 Pola Parol
U12 20 Szymon Gumularz 60 Aleksandra Kozubal
56 Radosław Psyk U12 13 Honorata Kucharska
77 Miłosz Szpar 19 Alicja Śliwicka
93 Krzysztof Łukasiewicz 27 Joanna Kaczmarska
U10 6 Krzysztof Szczurek 30 Aleksandra Trembowiecka
22 Paweł Teclaf 40 Natalia Guzik
33 Mieszko Miś U10 5 Magdalena Harazińska
U8 7 Tymon Czernek U8 1 Laura Czernikowska
43 Sebastian Półtorak 13 Martyna Wikar
54 Jakub Mechliński 26 Magdalena Gaj
30 Milena Ślusarczyk
2014 1 medal – 34 (21 ch, 13 dz)
Batumi (GEO) U18 20 Mateusz Eggink U18 26 Joanna Maruszczak
30 Ryszard Eggink U16 6 Aleksandra Dadełło
52 Bartosz Nowicki 12 Ewa Harazińska
56 Rafał Faron 19 Mariola Woźniak
U16 3 Mikołaj Tomczak U14 64 Dominika Gredka
26 Łukasz Jarmuła 66 Pola Parol
46 Radosław Gajek U12 16 Michalina Rudzińska
56 Marcin Pilzak 18 Joanna Święch
U14 25 Szymon Walter U10 4 Martyna Wikar
40 Michał Karpus 27 Monika Marcińczyk
54 Kamil Kozioł U8 17 Magdalena Gaj
U12 5 Radosław Psyk 20 Martyna Starosta
U10 19 Jonasz Baum 27 Weronika Zabrzańska
29 Oskar Ogłaza
50 Tymon Czernek
67 Tymon Ochędzan
93 Szymon Skurniak
U8 4 Bartosz Fiszer
5 Chyży Jakub
35 Maciej Popielarczyk
48 Hubert Meers
2015 2 medale – 53 (26 ch, 27 dz)
Poreč (CRO) U18 10 Ryszard Eggink U18 2 Ewa Harazińska
25 Dominik Marczuk 7 Oliwia Kiołbasa
U16 19 Kacper Grela 17 Kinga Pastuszko
20 Igor Janik 18 Aleksandra Dadełło
22 Mikołaj Tomczak U16 3 Julia Antolak
42 Michał Karpus 5 Anna Karykowska
48 Stanisław Żyłka 19 Anna Marczuk
U14 8 Szymon Gumularz 33 Anita Daliga
13 Jakub Kosakowski U14 10 Zuzanna Kalinowska
22 Radosław Psyk 15 Alicja Śliwicka
54 Jakub Garbowski 22 Joanna Święch
U12 4 Daniel Sanz Wawer 27 Anna Krzysztyńska
8 Paweł Teclaf 57 Marika Kostecka
20 Mieszko Miś U12 42 Marta Tomczak
42 Szymon Poziomkowski 48 Liwia Jarocka
U10 11 Oskar Ogłaza U10 9 Martyna Wikar
17 Jakub Mechliński 18 Barbara Goraj
21 Tymon Czernek 23 Zuzanna Łukasik
40 Kamil Dzida 24 Magdalena Gaj
56 Jakub Chyży 40 Martyna Jędrzejko
65 Ryszard Ćwiek 47 Marta Krzyżosiak
U8 5 Bartosz Fiszer 52 Anna Krzyżosiak
7 Hubert Meers 63 Weronika Zabrzańska
20 Piotr Karwacki U8 19 Magdalena Pawicka
38 Aleksander Gos 25 Barbara Kowalczyk
44 Michał Zgorzelski 29 Katarzyna Pastuszko
32 Maria Siekańska
2016 1 medal – 77 (35 ch, 42 dz)
Praga (CZE) U18 4 Łukasz Jarmuła U18 4 Anna Kubicka
11 Marcin Molenda 36 Agnieszka Dmochowska
39 Mikołaj Winiarski 50 Karolina Olechnicka
U16 2 Igor Janik U16 11 Julia Antolak
33 Kamil Kozioł 15 Alicja Śliwicka
45 Antoni Szustakowski 16 Wiktoria Cieślak
U14 7 Jan Pułtorak 21 Anna Karykowska
9 Paweł Teclaf 44 Zofia Frej
17 Mieszko Miś 61 Agnieszka Buchta
40 Antoni Kozak 65 Anita Daliga
41 Mikołaj Nowak U14 12 Joanna Święch
63 Jakub Fus 13 Honorata Kucharska
U12 4 Oskar Ogłaza 18 Maria Malicka
24 Maciej Czopor 21 Michalina Rudzińska
35 Filip Łuczak 29 Pola Mościcka
36 Tymon Czernek 32 Liwia Jarocka
56 Michał Koziorowicz 42 Zuzanna Kulpa
61 Gracjan Grzesik 45 Patrycja Waszczuk
64 Patryk Wolaniecki U12 7 Martyna Wikar
67 Sebastian Półtorak 14 Emilia Dyląg
76 Jonasz Baum 15 Barbara Goraj
100 Michał Redzisz 23 Zuzanna Adamczyk
102 Jakub Mechliński 28 Lena Zarębska
U10 11 Jakub Chyży 40 Irena Hertlein
29 Jan Wojdak 44 Monika Marcińczyk
44 Bartosz Fiszer U10 4 Magdalena Pawicka
50 Alan Bogusz 8 Martyna Starosta
84 Aleks Bancarewicz 13 Weronika Zabrzańska
U8 10 Dawid Wierzbicki 26 Zuzanna Rejniak
14 Wojciech Borowik 33 Anna Dallemura
22 Jakub Seemann 47 Alicja Białek
31 Wojciech Wielgus 53 Helena Kucharska
48 Hubert Zięba 56 Natalia Malinowska
79 Jacek Adamala 59 Katarzyna Kuczyńska
92 Kamil Warchoł 67 Barbara Kowalczyk
81 Wiktoria Olszewska
U8 10 Klara Szczotka
12 Wiktoria Śmietańska
23 Joanna Pietryk
26 Pola Seemann
30 Zofia Łaźniewska
34 Julia Dallemura
2017 2 medale – 53 (28 ch, 25 dz)
Mamaja (ROM) U18 12 Igor Janik U18 2 Katarzyna Dwilewicz
32 Kamil Nowak 9 Julia Antolak
37 Kamil Kozioł 10 Anna Kubicka
42 Mikołaj Tomczak 23 Anna Karykowska
U16 17 Jakub Kosakowski 27 Weronika Posuniak
19 Miłosz Szpar U16 9 Alicja Śliwicka
54 Artur Hrymowicz 14 Honorata Kucharska
U14 7 Mieszko Miś 34 Marika Kostecka
38 Marek Pniaczek 38 Zuzanna Kalinowska
60 Bartłomiej Niedbała 56 Weronika Łęczek
61 Patryk Mike U14 12 Liwia Jarocka
U12 2 Filip Łuczak 19 Lidia Czarnecka
11 Oskar Ogłaza 40 Zuzanna Adamczyk
12 Jakub Chyży 71 Alicja Słoniewska
35 Ryszard Ćwiek U12 7 Martyna Wikar
54 Arkadiusz Babiarz 8 Barbara Goraj
U10 4 Bartosz Fiszer 49 Magdalena Gaj
8 Jan Klimkowski 69 Helena Kucharska
36 Marek Madej 89 Emilia Mężykowska
41 Dariusz Dziewoński U10 6 Magdalena Pawicka
50 Krystian Paszkowski 13 Maria Siekańska
108 Jacek Adamala 17 Izabela Tokarz
U8 18 Bartosz Bartodziej 55 Zofia Roszkiewicz
28 Wojciech Wielgus U8 8 Alessia Natoli
49 Kamil Warchoł 10 Wiktoria Śmietańska
66 Antoni Olszewski
85 Filip Pawicki
96 Jakub Kowalczyk
2018 1 medal – 70 (34 ch, 36 dz)
Ryga (LAT) U18 17 Kamil Kozioł U18 2 Oliwia Kiołbasa
18 Szymon Gumularz 12 Alicja Śliwicka
27 Igor Kowalski 17 Julia Antolak
U16 22 Mieszko Miś 19 Pola Parol
24 Kosma Pacan-Milej 27 Wiktoria Cieślak
41 Miłosz Szpar 29 Agnieszka Buchta
80 Michał Wierzbicki 42 Anna Przepióra
U14 9 Oskar Ogłaza 45 Anna Krzysztyńska
27 Maciej Czopor 51 Marika Kostecka
29 Filip Łuczak 57 Weronika Łęczek
39 Michał Redzisz U16 11 Michalina Rudzińska
40 Michał Fiedorek 14 Honorata Kucharska
47 Gracjan Grzesik 16 Maria Malicka
55 Tymon Czernek 17 Liwia Jarocka
66 Bartosz Panek 18 Joanna Święch
73 Krzysztof Oleksy 52 Zuzanna Kulpa
77 Bartłomiej Niedbała U14 5 Martyna Wikar
83 Tymon Ochędzan 12 Emilia Dyląg
88 Szymon Skurniak 16 Monika Marcińczyk
U12 8 Jakub Chyży 28 Zuzanna Adamczyk
18 Maciej Jeda 39 Lena Zarębska
67 Krystian Paszkowski 49 Barbara Goraj
73 Hubert Meers 54 Lidia Czarnecka
91 Hubert Backiel 62 Gabriela Króliczek
U10 19 Kamil Warchoł 70 Julianna Libura
33 Igor Musiał 73 Hanna Trzaskowska
39 Wojciech Wielgus U12 14 Lena Mróz
50 Jakub Seemann 36 Weronika Zabrzańska
69 Wojciech Borowik 50 Helena Kucharska
77 Flawian Krawczyk U10 18 Zofia Kulczycka
U8 22 Wiktor Zmarzły 19 Zuzanna Gaszka
42 Szymon Suska 33 Joanna Pietryk
46 Krzysztof Wojtacha U8 6 Kinga Lajdamik
58 Filip Ochędzan 7 Wiktoria Śmietańska
17 Monika Borowik
29 Hanna Pietryk
2019
Zestawienie medalowe

Razem 71 medali (stan po MEJ 2018).

Złote (25) Srebrne (25) Brązowe (21)
1 Bożena Sikora (1977, U20) Małgorzata Wiese (1980, U20) Jerzy Lewi (1967/68, U20)
2 Agnieszka Brustman (1980, U20) Marcin Kamiński (1993, U16) Adam Kuligowski (1973/74, U20)
3 Krystyna Dąbrowska (1988, U16) Jan Piński (1995, U16) Małgorzata Wiese (1979, U20)
4 Krzysztof Gratka (1992, U10) Marta Zielińska (1996, U18) Jacek Gdański (1986/87, U20)
5 Alina Tarachowicz (1992, U12) Monika Bobrowska (1997, U20) Monika Bobrowska (1992, U14)
6 Robert Kempiński (1993, U16) Iweta Radziewicz (1997, U16) Edyta Andrzejewska (1993, U12)
7 Iweta Radziewicz (1993, U12) Joanna Worek (1997, U12) Alina Tarachowicz (1995, U14)
8 Robert Kempiński (1994, U18) Krzysztof Jakubowski (1999, U16) Joanna Worek (1996, U10)
9 Iweta Radziewicz (1994, U14) Dorota Czarnota (2001, U14) Anna Kucypera (1998, U18)
10 Robert Kempiński (1995, U18) Mateusz Bartel (2002, U18) Paweł Blehm (2000, U20)
11 Marta Zielińska (1995, U18) Jolanta Zawadzka (2002, U16) Beata Kądziołka (2002, U16)
12 Monika Bobrowska (1996, U18) Radosław Wojtaszek (2003, U18) Zbigniew Pakleza (2002, U16)
13 Iweta Radziewicz (2001, U20) Anna Iwanow (2007, U12) Dorota Czarnota (2003, U16)
14 Radosław Wojtaszek (2004, U18) Hanna Leks (2007, U18) Michał Olszewski (2004, U16)
15 Mateusz Bartel (2003, U18) Dariusz Świercz (2007, U14) Dariusz Świercz (2004, U10)
16 Paweł Czarnota (2005, U18) Aleksandra Lach (2008, U14) Aleksandra Lach (2005, U10)
17 Anna Gasik (2006, U18) Klaudia Kulon (2010, U18) Ewa Harazińska (2008, U10)
18 Aleksandra Lach (2007, U12) Marcel Kanarek (2011, U18) Maria Leks (2009, U14)
19 Katarzyna Adamowicz (2009, U16) Jan-Krzysztof Duda (2011, U14) Agnieszka Dmochowska (2009, U10)
20 Kamil Dragun (2009, U14) Mariola Woźniak (2013, U16) Mikołaj Tomczak (2014, U16)
21 Oliwia Kiołbasa (2010, U10) Ewa Harazińska (2015, U18) Julia Antolak (2015, U16)
22 Alicja Śliwicka (2011, U10) Igor Janik (2016, U16)
23 Jan-Krzysztof Duda (2012, U14) Katarzyna Dwilewicz (2017, U18)
24 Kacper Drozdowski (2012, U16) Filip Łuczak (2017, U12)
25 Laura Czernikowska (2013, U8) Oliwia Kiołbasa (2018, U18)
Strony internetowe
Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close