Półfinały Mistrzostw Polski w Szachach na 1963

Półfinały Mistrzostw Polski w Szachach na 1963

1962 | 1963 | 1964
Mężczyźni
Zobacz też: finał Mistrzostw Polski (1963)

Grupa A | Legnica, 6 – 17 listopada 1962 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 k Lutosław Manasterski ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ 1 1 1
2 m Stefan Brzózka ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1
3 k Emil Plinta ½ ½ 0 ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 8
4 I Władysław Schinzel 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 0 1 1
5 m Stanisław Gawlikowski 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 1 1 1
6 I Leon Prekker 0 0 0 0 ½ 1 1 1 1 1 0
7 k Franciszek Prochownik 0 ½ 0 0 0 0 ½ 1 1 1 1 5
8 m Stefan Witkowski 1 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1
9 k Tadeusz Żółtek ½ 0 ½ 0 1 0 0 1 ½ 0 1
10 I Jerzy Jabłoński 0 0 0 1 0 0 0 ½ ½ 1 1 4
11 mm Kazimierz Makarczyk 0 0 0 0 0 0 0 ½ 1 0 ½ 2
12 I Ernest Kocem 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 ½

Grupa B | Nowa Huta, listopad 1962 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 mm Bogdan Śliwa 0 ½ 1 1 1 1 1 1 1 1 1
2 m Jacek Bednarski 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 1
3 m Alfred Tarnowski ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 0 1 1 1 8
4 I Wojciech Dobrzyński 0 ½ 0 0 1 ½ 1 1 1 ½ 1
5 I Marian Nowacki 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 1
6 m Marian Ziembiński 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 0 5
7 k Edward Kłaput 0 ½ 0 ½ 1 0 0 1 0 ½ 1
8 k Henryk Śliwiński 0 ½ 0 0 0 ½ 1 1 1 ½ 0
9 I Albin Jaworski 0 0 1 0 ½ 0 0 0 1 1 ½ 4
10 k Andrzej Najdekier 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 4
11 k Witold Nowicki 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ 3
12 I Ignacy Zagórski 0 0 0 0 0 1 0 1 ½ 0 ½ 3

Grupa C | Gniezno, listopad 1962 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 m Bogdan Pietrusiak ½ 0 ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 8
2 mm Kazimierz Plater ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 1
3 k Zbigniew Cylwik 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 1 0 1 1 7
4 k Henryk Fabian ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 7
5 m Ryszard Drozd ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 1 7
6 I Edward Wiśniewski 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1
7 I Zdzisław Kwaśniewski 0 ½ 0 ½ 1 0 1 1 ½ 1 1
8 k Tadeusz Łubieński 0 0 1 ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 1 5
9 k Lech Przepiórski 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 1 1 ½ ½
10 k Bogdan Kusiński 0 ½ 1 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 1 4
11 I Jan Grodzki ½ 0 0 0 0 0 0 0 ½ ½ 1
12 I Sotero Wismont 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 ½

Uczestnicy półfinału (zdjęcie nadesłane przez Agatę Szeląg):


Awans z mistrzostw okręgów, rozegranych w 1962:

Warszawa Janusz Szukszta, Wojciech Zabierzański
Kraków Stanisław Porębski
Łódź Jan Gadaliński
Śląsk Ryszard Drozd

Kobiety
nie rozegrano półfinałów

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close