Polska na Olimpiadzie szachowej 1996

Olimpiada szachowa 1996

1994 | 1996 | 1998
32. Olimpiada szachowa mężczyzn
Erywań (ARM), 15 września – 2 października 1996
System szwajcarski, 114 drużyn, 14 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja 38½ 451,5 26
2  Ukraina 35 442 24
3  Stany Zjednoczone 34 448 19
4  Anglia 34 447,5 23
5  Armenia 33½ 452 19
6  Hiszpania 33½ 451,5 21
7  Bośnia i Hercegowina 33½ 439,5 18
8  Gruzja 33 446 18
9  Bułgaria 33 443 20
10  Niemcy 33 440 19
11  Szwecja 33 434 16
12  Islandia 33 426,5 18
13  Chiny 32½ 448,5 16
14  Holandia 32½ 436,5 19
15  Argentyna 32½ 430 15
16  Chorwacja 32 443,5 17
17  Izrael 32 443,5 17
18  Węgry 32 440,5 18
19  Uzbekistan 32 434,5 18
20  Łotwa 32 424,5 15
36  Polska (21) 30½
420 17

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1 am Michał Krasenkow 2605 1 ½ 0 1 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 12
2 am Tomasz Markowski 2540 1 ½ 0 0 ½ 0 2 6
3 am Marcin Kamiński 2525 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ 0 5 10
4 am Robert Kuczyński 2510 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 4 7
rez mm Robert Kempiński 2510 1 0 ½ 1 ½ 0 0 0 ½ 0 10
rez mm Klaudiusz Urban 2470 1 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 11
POL (21) 78 46 35 11 20 61 34 49 43 40 28 38 23 36
kapitan: Andrzej Filipowicz UAE POR SLO GEO LTU EGY UZB SUI AR2 PHI ROM MKD FRA SVK
kierownik ekipy: Konrad Tołkacz 4 2 1 3 1 2 2 2 2
1 runda Polska – Zjed. Emiraty Arabskie
4 : 0
2 runda Portugalia – Polska
1½ : 2½
M.Krasenkow (2605)
T.Markowski (2540)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
A.Othman (2310)
M.Saud (2150)
A.Jasim (2190)
M.Taleb (2260)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
A.Antunes (2540)
L.Galego (2435)
R.Damaso (2420)
A.Fernandes (2410)
M.Kamiński (2525)
R.Kuczyński (2510)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
3 runda Polska – Słowenia
2 : 2
4 runda Polska – Gruzja
1 : 3
M.Krasenkow (2605)
T.Markowski (2540)
R.Kuczyński (2510)
K.Urban (2470)
A.Bielawski (2620)
G.Mohr (2510)
A.Grosar (2485)
L.Gostisa (2405)
remis
remis
remis
remis
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
Z.Azmajparaszwili (2670)
G.Giorgadze (2580)
Z.Sturua (2560)
K.Supataszwili (2445)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
5 runda Litwa – Polska
1½ : 2½
6 runda Egipt – Polska
1 : 3
E.Rozentalis (2610)
A.Kveinys (2530)
D.Zagorskis (2520)
D.Ruzele (2520)
M.Krasenkow (2605)
T.Markowski (2540)
R.Kuczyński (2510)
R.Kempiński (2510)
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
E.El Gindy (2355)
E.Ahmed (2385)
W.Sarwat (2350)
A.Yasseen (2350)
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kuczyński (2510)
R.Kempiński (2510)
0 – 1
0 – 1
remis
remis
7 runda Uzbekistan – Polska
3 : 1
8 runda Polska – Szwajcaria
2 : 2
S.Jułdaszew (2515)
S.Safin (2510)
T.Wachidow (2420)
R.Kasimdżanow (2435)
T.Markowski (2540)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
M.Krasenkow (2605)
T.Markowski (2540)
R.Kuczyński (2510)
K.Urban (2470)
Y.Pelletier (2440)
B.Züger (2460)
G.Franzoni (2460)
H.Wirthensohn (2415)
remis
remis
remis
remis
9 runda Polska – Armenia (II)
2½ : 1½
10 runda Polska – Filipiny
2 : 2
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
M.Chachian (2480)
T.Nalbandian (2490)
K.Asrian (2380)
L.Aronian (2390)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
M.Krasenkow (2605)
T.Markowski (2540)
R.Kuczyński (2510)
K.Urban (2470)
E.Torre (2535)
R.Antonio (2530)
R.Barcenilla (2450)
E.Senador (2365)
remis
0 – 1
remis
1 – 0
11 runda Rumunia – Polska
2 : 2
12 runda Polska – Macedonia
2½ : 1½
A.Istratescu (2535)
C.Ionescu (2520)
W.Niewiedniczy (2525)
D.Dumitrache (2495)
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
W.Bogdanowski (2460)
R.Kutirow (2525)
D.Jaczimowik (2455)
T.Nediew (2415)
1 – 0
remis
remis
remis
13 runda Francja – Polska
2½ : 1½
14 runda Słowacja – Polska
2 : 2
J.Lautier (2620)
O.Renet (2505)
E.Bacrot (2470)
E.Relange (2450)
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kempiński (2510)
K.Urban (2470)
remis
remis
1 – 0
remis
L.Ftacnik (2610)
G.Timoszczenko (2530)
L.Salai (2440)
M.Mrva (2410)
M.Krasenkow (2605)
M.Kamiński (2525)
R.Kuczyński (2510)
K.Urban (2470)
remis
1 – 0
remis
0 – 1
32. Olimpiada szachowa kobiet
Erywań (ARM), 15 września – 2 października 1996
System szwajcarski, 74 drużyny, 14 rund (mecze na 3 szachownicach)
1  Gruzja 30 349,5 24
2  Chiny 28½ 347 21
3  Rosja 28½ 345,5 19
4  Ukraina 26½ 348,5 18
5  Węgry 26 349 19
6  Rumunia 25½ 348 19
7  Izrael 25 343 17
8  Kazachstan 24½ 340,5 19
9  Polska (10) 24½ 339,5 18
10  Anglia 24 346 17
11  Indonezja 24 309,5 14
12  Czechy 24 305,5 18
13  Jugosławia 23½ 335,5 16
14  Mołdawia 23½ 332,5 15
15  Niemcy 23½ 332,5 15
16  Bułgaria 23½ 331,5 16
17  Litwa 23½ 321,5 16
18  Grecja 23½ 316,5 15
19  Kuba 23½ 321 16
20  Armenia 23½ 316,5 16

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1 am Agnieszka Brustman 2370 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 8
2 am Monika Bobrowska 2325 1 1 1 0 0 1 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ ½ 8 14
3 mm Joanna Dworakowska 2295 ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 0 0 ½ ½ 6 13
rez mm Marta Zielińska 2240 1 1 0 1 1 1 1 6 7
POL (10) 47 29 25 30 32 54 23 9 1 5 4 3 6 8
kapitan: Marek Matlak BRA UZB ARM VIE INA FIN LAT BUL GEO HUN YUG CHN ROM UKR
kierownik ekipy: Konrad Tołkacz 3 2 ½ 1 3 2 3 ½ 2 2 ½ 2
1 runda Brazylia – Polska
0 : 3
2 runda Polska – Uzbekistan
1½ : 1½
T.Ratcu (2190)
J.Chaves (2050)
J.Kamada (–)
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
M.Zielińska (2240)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
O.Kim (2250)
A.Khegai (2205)
N.Reprun (2140)
0 – 1
1 – 0
remis
3 runda Polska – Armenia
2 : 1
4 runda Wietnam – Polska
2½ : ½
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
E.Danielian (2330)
G.Hlgatian (2175)
E.Khalafian (2140)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
Hoang Thanh Trang (2360)
Mai Thi Thanh Huong (2230)
Tran Thi Kim Loan (–)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
1 – 0
remis
1 – 0
5 runda Polska – Indonezja
1 : 2
6 runda Polska – Finlandia
3 : 0
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
M.Sulistya (2195)
U.Tamin (2175)
L.Lumondong (2125)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
J.Paasinkangas (2195)
P.Walta (–)
S.Rautanen (–)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
7 runda Łotwa – Polska
1 : 2
8 runda Polska – Bułgaria
3 : 0
A.Safranska (2270)
I.Rubene (2190)
A.Meijere (2210)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
remis
remis
0 – 1
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
M.Zielińska (2240)
A.Stefanowa (2365)
M.Wojska (2305)
S.Aleksiewa (2335)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
9 runda Gruzja – Polska
2½ : ½
10 runda Polska – Węgry
2 : 1
M.Cziburdanidze (2540)
N.Ioseliani (2500)
N.Gurieli (2370)
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
1 – 0
1 – 0
remis
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
S.Polgar (2480)
I.Madl (2385)
N.Medvegy (2295)
remis
remis
1 – 0
11 runda Jugosławia – Polska
1 : 2
12 runda Polska – Chiny
½ : 2½
A.Marić (2460)
N.Bojković (2405)
S.Vuksanović (2250)
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
Xie Jun (2510)
Zhu Chen (2420)
Wang Lei (2340)
remis
0 – 1
0 – 1
13 runda Rumunia – Polska
1 : 2
14 runda Ukraina – Polska
1½ : 1½
C.Foisor (2375)
C.Peptan (2395)
G.Olarasu (2295)
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
0 – 1
remis
remis
I.Gaponenko (2340)
E.Sedina (2345)
N.Żukowa (2335)
A.Brustman (2370)
M.Bobrowska (2325)
J.Dworakowska (2295)
remis
remis
remis
Inni Polacy na olimpiadzie
Piotr Dukaczewski IBCA (mężczyźni) – III szach. (4/10)
Teresa Dębowska IBCA (kobiety) – I szach. (8½/14)
Józefa Spychała IBCA (kobiety) – III szach. (4½/12)
Ryszard Bernard trener / kapitan – IBCA (kobiety)
Kajetan Przysiecki sędzia meczowy (sektor meczów męskiej i kobiecej drużyny IBCA)
Andrzej Filipowicz uczestnik Kongresu FIDE
Konrad Tołkacz uczestnik Kongresu FIDE

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close