Polska na Olimpiadzie szachowej 2000

Olimpiada szachowa 2000

1998 | 2000 | 2002
34. Olimpiada szachowa mężczyzn
Stambuł (TUR), 28 października – 12 listopada 2000
System szwajcarski, 129 drużyn, 14 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja (1) 38 457,5 20
2  Niemcy (11) 37 455,5 22
3  Ukraina (6) 35½ 457,5 21
4  Węgry (3) 35½ 455,5 21
5  Izrael (5) 34½ 463,5 20
6  Gruzja (10) 34 442,5 18
7  Anglia (2) 33 441,5 20
8  Indie (31) 33 440,5 18
9  Chiny (4) 33 439,5 19
10  Szwajcaria (23) 33 432,5 16
11  Uzbekistan (20) 33 429,5 20
12  Słowenia (22) 33 421 19
13  Macedonia (43) 33 417 17
14  Bułgaria (8) 32½ 459 19
15  Polska (14) 32½ 437,5 17
16  Francja (29) 32½ 427 17
17  Armenia (13) 32 456,5 16
18  Bośnia i Hercegowina (16) 32 441,5 19
19  Filipiny (38) 32 439 19
20  Grecja (26) 32 439 16

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 am Michał Krasenkow 2702 ½ ½ 0 1 ½ 0 0 ½ ½  9
2 am Tomasz Markowski 2568 0 1 ½ ½ 0 0 1 ½ ½ 0 4 10
3 am Bartłomiej Macieja 2565 ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 6 10
4 am Bartosz Soćko 2525 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 8 11 3
rez. am Robert Kempiński 2522 1 1 1 ½ ½ 1 0 ½ 1 1 10
rez. mm Paweł Blehm 2525 1 ½ 0 1 ½ ½  6
POL (14) 79 40 59 4 27 7 37 2 20 12 9 19 31 34
trener: Włodzimierz Schmidt
kierownik ekipy: Maria Macieja
MAS AUS AUT CHN SWE USA LAT ENG UZB CZE NED DEN IND ROM
3 2 2 3 2 2 2
1 runda Polska – Malezja
3½ : ½
2 runda Australia – Polska
1½ : 2½
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
P.Blehm (2525)
H.Mas (2441)
T.Mok (2308)
Z.Wong (2300)
A.Ismail (2068)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
D.Johansen (2505)
A.Wohl (2453)
Zhao Zong (2341)
L.Sandler (2416)
T.Markowski (2568)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
P.Blehm (2525)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
3 runda Polska – Austria
3 : 1
4 runda Chiny – Polska
2 : 2
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
G.Danner (2454)
C.Weiss (2394)
G.Miniböck (2385)
F.Hölzl (2383)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
Ye Jiangchuan (2682)
Xu Jun (2665)
Peng Xiaomin (2655)
Ni Hua (2528)
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
remis
remis
remis
remis
5 runda Szwecja – Polska
2 : 2
6 runda Polska – Stany Zjednoczone
1½ : 2½
U.Andersson (2641)
J.Agrest (2545)
R.Akesson (2465)
P.Cramling (2505)
M.Krasenkow (2702)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
P.Blehm (2525)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
Y.Seirawan (2647)
B.Gulko (2642)
G.Kajdanow (2619)
A.Jermoliński (2580)
0 – 1
remis
remis
remis
7 runda Polska – Łotwa
3 : 1
8 runda Anglia – Polska
2 : 2
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
P.Blehm (2525)
N.Miezis (2524)
J.Klovans (2466)
V.Meijers (2464)
A.Neiksans (2355)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
M.Adams (2754)
N.Short (2687)
J.Hodgson (2633)
J.Speelman (2612)
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
remis
1 – 0
remis
0 – 1
9 runda Polska – Uzbekistan
1½ : 2½
10 runda Czechy – Polska
½ : 3½
M.Krasenkow (2702)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
S.Jułdaszew (2514)
S.Safin (2518)
M.Dżumajew (2495)
A.Barsow (2534)
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
V.Babula (2569)
P.Blatny (2589)
T.Oral (2531)
T.Polak (2510)
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
11 runda Holandia – Polska
2½ : 1½
12 runda Polska – Dania
2 : 2
L.van Wely (2643)
J.Piket (2640)
P.van der Sterren (2569)
F.Nijboer (2537)
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
P.Blehm (2525)
1 – 0
remis
remis
remis
M.Krasenkow (2702)
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
P.Blehm (2525)
C.Hansen (2620)
L.Hansen (2562)
S.Hansen (2556)
L.Schandorff (2524)
remis
remis
remis
remis
13 runda Polska – Indie
2 : 2
14 runda Rumunia – Polska
1½ : 2½
T.Markowski (2568)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
K.Sasikiran (2594)
A.Kunte (2538)
P.Harikrishna (2506)
D.Barua (2513)
0 – 1
remis
remis
1 – 0
M.Marin (2569)
D.Rogozenko (2531)
C.Ionescu (2489)
B.Badea (2466)
M.Krasenkow (2702)
B.Macieja (2565)
B.Soćko (2525)
R.Kempiński (2522)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
34. Olimpiada szachowa kobiet
Stambuł (TUR), 28 października – 12 listopada 2000
System szwajcarski, 86 drużyn, 14 rund (mecze na 3 szachownicach)
1  Chiny (1) 32 347 24
2  Gruzja (2) 31 350,5 24
3  Rosja (3) 28½ 353,5 20
4  Ukraina (4) 27 349 19
5  Jugosławia (5) 26 354 17
6  Holandia (16) 25½ 353 17
7  Węgry (8) 25 342 17
8  Niemcy (10) 25 333,5 19
9  Anglia (12) 25 325,5 17
10  Armenia (18) 24½ 333 18
11  Rumunia (11) 24½ 342,5 17
12  Mołdawia (7) 24 328 17
13  Indie (24) 24 328,5 16
14  Polska (6) 24 323,5 19
15  Stany Zjednoczone (26) 24 316 16
16  Bułgaria (13) 23½ 324,5 16
17  Kuba (20) 23½ 317 18
18  Łotwa (29) 23½ 303 16
19  Kazachstan (21) 23 325 16
20  Izrael (14) 23 300,5 20

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 am Monika Soćko 2403 1 ½ ½ 0 1 0 0 0 ½ 0 10
2 am Iweta Radziewicz 2379 ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 0 ½ 1 ½ ½ 12
3 am Joanna Dworakowska 2371 1 ½ 1 1 0 ½ 1 1 0 1 0 1 8 12
rez. am Marta Zielińska 2376 ½ 1 1 1 1 ½ 0 1 6  8
POL (6) 50 22 51 29 15 8 10 24 19 31 32 13 3 37
trener: Marek Matlak
kierownik ekipy: Maria Macieja
IBC GRE DEN LAT BLR HUN GER IND CZE LTU BIH BUL RUS SWE
2 2 2 1 2 1 2 0
1 runda IBCA – Polska
½ : 2½
2 runda Polska – Grecja
1½ : 1½
L.Żylcowa-Łysenko (2273)
M.Maeckelberg (–)
E.Sanchez (–)
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
0 – 1
remis
0 – 1
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
A-M.Botsari (2325)
M.Makropoulou (2284)
M.Kouvatsou (2223)
remis
remis
remis
3 runda Polska – Dania
2 : 1
4 runda Łotwa – Polska
1 : 2
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
O.Wowk (2093)
J.Pejczewa-Hansen (2162)
C.Jensen (2030)
remis
remis
1 – 0
D.Reizniece (2275)
T.Woronowa (2278)
I.Berzina (2194)
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
5 runda Białoruś – Polska
1 : 2
6 runda Polska – Węgry
1 : 2
R.Eidelson (2360)
H.Łagwiława (2318)
N.Popowa (2297)
  M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
I.Madl (2418)
N.Lakos (2327)
A.Gara (2291)
0 – 1
remis
remis
7 runda Niemcy – Polska
1½ : 1½
8 runda Polska – Indie
2 : 1
K.Kachiani-Gersinska (2448)
A.Koglin (2302)
B.Trabert (2259)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
1 – 0
0 – 1
remis
M.Soćko (2403)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
S.Vijayalakshmi (2378)
S.Meenakshi (2226)
P.Shah (2137)
0 – 1
1 – 0
1 – 0
9 runda Czechy – Polska
2 : 1
10 runda Polska – Litwa
1½ : 1½
J.Jackova (2358)
L.Ptacnikova (2232)
O.Sikorova (2203)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
M.Zielińska (2376)
R.Varniene (2190)
L.Domarkaite (2187)
D.Batyte (2164)
0 – 1
remis
1 – 0
11 runda Bośnia i Hercegowina – Polska
½ : 2½
12 runda Polska – Bułgaria
2 : 1
V.Misanović (2384)
J.Titowa-Borić (2207)
D.Dengler (2120)
M.Soćko (2403)
I.Radziewicz (2379)
M.Zielińska (2376)
remis
0 – 1
0 – 1
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
M.Wojska (2330)
M.Wełczewa (2302)
S.Aleksiewa (2351)
remis
1 – 0
remis
13 runda Polska – Rosja
0 : 3
14 runda Szwecja – Polska
½ : 2½
M.Soćko (2403)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
A.Gallamowa (2526)
J.Kowalewska (2475)
T.Stiepowa (2414)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
S.Agrest (2210)
S.Buervenich (2201)
V.Johansson (2152)
I.Radziewicz (2379)
J.Dworakowska (2371)
M.Zielińska (2376)
remis
0 – 1
0 – 1
Puchar Nony Gaprindaszwili
Suma punktów drużyn narodowych w obu olimpiadach
1  Rosja 66½ 811 40
2  Gruzja 65 793 42
3  Chiny 65 786,5 43
4  Ukraina 62½ 806,5 40
5  Niemcy 62 789 41
6  Węgry 60½ 797,5 38
7  Jugosławia 58 781,5 32
8  Anglia 58 767 37
9  Izrael 57½ 764 40
10  Indie 57 769 34
11  Holandia 56½ 812,5 34
12  Armenia 56½ 789,5 34
13  Polska 56½ 761 36
14  Rumunia 56 787,5 35
15  Bułgaria 56 783,5 35
16  Stany Zjednoczone 55½ 765 34
17  Kuba 55½ 749,5 33
18  Mołdawia 55 750,5 33
19  Uzbekistan 55 736,5 35
20  Grecja 54½ 765,5 30

Inni Polacy na olimpiadzie
Piotr Dukaczewski IBCA (mężczyźni) – III szach. (6½/12)
Teresa Dębowska IBCA (kobiety) – II szach. (4½/9)
Ryszard Bernard trener / kapitan – IBCA (kobiety)
Stanisław Łobaziewicz uczestnik Kongresu FIDE
Andrzej Filipowicz uczestnik Kongresu FIDE

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close