Szkolne Mistrzostwa Polski w szachach

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach odbyły się po raz pierwszy w 2017. Zawody rozgrywane są tempem szachów klasycznych, z podziałem na grupy do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17 (oddzielnie dla dziewcząt i chłopców).

W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie i uczennice szkół podstawowych bez żadnych dodatkowych eliminacji – pomimo tego corocznie większość poszczególnych grup wiekowych jest bardzo nielicznie obsadzona.

Medaliści Szkolnych Mistrzostw Polski
I miejsce II miejsce III miejsce I miejsce II miejsce III miejsce
1 2017 Poronin C-7 W.Zmarzły J.Jagodziński P.Sowiński D-7 M.Borowik M.Popiel H.Pietryk
C-9 I.Musiał K.Warchoł W.Borowik D-9 K.Szczotka J.Dallemura J.Pietryk
C-11 M.Jeda A.Czernecki P.Kejna D-11 M.Starosta W.Zabrzańska L.Mróz
C-13 T.Ochędzan M.Redzisz G.Grzesik D-13 Z.Łukasik G.Króliczek M.Ślusarczyk
C-15 K.Szczurek T.Musiał B.Warchoł D-15 L.Jarocka J.Furtak A.Pyzio
C-17 M.Ciesielski D-17 A.Krzysztyńska A.Przepióra G.Mrozowska
2 2018 Szklarska
Poręba
C-7 G.Karaszewski F.Ochędzan K.Jasiulewicz D-7 A.Dudek B.Mulawa
C-9 K.Warchoł W.Wielgus C.Mulawa D-9 Z.Gaszka W.Chiszko K.Marczyk
C-11 K.Paszkowski I.Musiał M.Turowski D-11 W.Janikowska K.Szczotka J.Pietryk
C-13 T.Ochędzan J.Mechliński Mat.Wysocki D-13 M.Starosta M.Sokół Z.Łukasik
C-15 K.Szczurek T.Lambrecht S.Skurniak D-15 L.Jarocka A.Czarniecka G.Króliczek
C-17 R.Psyk K.Jarzębowski M.Rak D-17 A.Krzysztyńska A.Michalska
3 2019 Pokrzywna C-7 O.Chiszko M.Bombiński S.Kieca D-7 M.Kicińska
C-9 P.Sowiński J.Wesołowski S.Suska D-9 H.Pietryk G.Drozd A.Dudek
C-11 I.Musiał K.Warchoł C.Mulawa D-11 Z.Gaszka W.Chiszko A.Makarec
C-13 P.Jędraszek P.Kejna M.Turowski D-13 A.Dallemura K.Uliasz E.Pietrzak
C-15 Mat.Wysocki J.Kosior D-15 A.Kieca Z.Łukasik G.Króliczek
C-17 R.Psyk M.Ciesielski P.Kocierz D-17
4 2020 Pokrzywna C-7 A.Broński M.Wojtuń J.Kochanowski D-7 Z.Kamińska K.Gawerska M.Staszczyszyn
C-9 J.Lewek S.Boryna A.Radzimski D-9 P.Kochanowska Z.Górecka K.Tkacz
C-11 K.Warchoł C.Mulawa A.Rosa D-11 N.Strzoda M.Mansz A.Kicińska
C-13 I.Musiał P.Kejna O.Śniadecki D-13 A.Staniewicz Ka.Pastuszko J.Pietryk
C-15 F.Wnęk A.Czernecki F.Bartosik D-15 W.Zabrzańska Z.Łukasik M.Ślusarczyk
C-17 P.Michałowski K.Karaś D-17
5 2021 Pokrzywna C-7 A.Orłowski M.Zajadlak A.Wojtania D-7 J.Szymańska
C-9 K.Zawal B.Przybyś O.Chiszko D-9 Z.Kamińska R.Zabrzańska A.Orłowska
C-11 F.Ochędzan S.Suska W.Pyciński D-11 K.Tkacz A.Nurkiewicz A.Górska
C-13 I.Musiał K.Ugorek O.Śniadecki D-13 A.Kawa J.Pietryk A.Ślusarczyk
C-15 B.Fiszer M.Turowski G.Latacz D-15 W.Zabrzańska E.Szopa G.Łabędź
C-17 J.Lenart D.Łabędź M.Nowak D-17 E.Pawlak N.Miarecka Z.Matusik
6 2022 Pokrzywna C-7 A.Orłowski A.Wojtania M.Czelcow D-7
C-9 M.Janeczek G.Sułek J.Kochanowski D-9 A.Orłowska K.Gawerska
C-11 W.Smoliński S.Boryna S.Walewski D-11 Z.Górecka P.Kochanowska W.Matyrzyńska
C-13 A.Rosa W.Galla M.Rząsa D-13 N.Walewska M.Opałka A.Górska
C-15 I.Musiał K.Ugorek M.Jędraszek D-15 J.Pietryk P.Prędkiewicz R.Gajec
C-17 M.Dyśko D-17

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close