Szkolne Mistrzostwa Polski w szachach

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach odbyły się po raz pierwszy w 2017. Zawody rozgrywane są tempem szachów klasycznych, z podziałem na grupy do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17 (oddzielnie dla dziewcząt i chłopców).

W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie i uczennice szkół podstawowych bez żadnych dodatkowych eliminacji – pomimo tego corocznie większość poszczególnych grup wiekowych jest bardzo nielicznie obsadzona.

Medaliści Szkolnych Mistrzostw Polski
I miejsce II miejsce III miejsce I miejsce II miejsce III miejsce
1 2017 Poronin C-7 W.Zmarzły J.Jagodziński P.Sowiński D-7 M.Borowik M.Popiel H.Pietryk
C-9 I.Musiał K.Warchoł W.Borowik D-9 K.Szczotka J.Dallemura J.Pietryk
C-11 M.Jeda A.Czernecki P.Kejna D-11 M.Starosta W.Zabrzańska L.Mróz
C-13 T.Ochędzan M.Redzisz G.Grzesik D-13 Z.Łukasik G.Króliczek M.Ślusarczyk
C-15 K.Szczurek T.Musiał B.Warchoł D-15 L.Jarocka J.Furtak A.Pyzio
C-17 M.Ciesielski D-17 A.Krzysztyńska A.Przepióra G.Mrozowska
2 2018 Szklarska
Poręba
C-7 G.Karaszewski F.Ochędzan K.Jasiulewicz D-7 A.Dudek B.Mulawa
C-9 K.Warchoł W.Wielgus C.Mulawa D-9 Z.Gaszka W.Chiszko K.Marczyk
C-11 K.Paszkowski I.Musiał M.Turowski D-11 W.Janikowska K.Szczotka J.Pietryk
C-13 T.Ochędzan J.Mechliński Mat.Wysocki D-13 M.Starosta M.Sokół Z.Łukasik
C-15 K.Szczurek T.Lambrecht S.Skurniak D-15 L.Jarocka A.Czarniecka G.Króliczek
C-17 R.Psyk K.Jarzębowski M.Rak D-17 A.Krzysztyńska A.Michalska
3 2019 Pokrzywna C-7 O.Chiszko M.Bombiński S.Kieca D-7 M.Kicińska
C-9 P.Sowiński J.Wesołowski S.Suska D-9 H.Pietryk G.Drozd A.Dudek
C-11 I.Musiał K.Warchoł C.Mulawa D-11 Z.Gaszka W.Chiszko A.Makarec
C-13 P.Jędraszek P.Kejna M.Turowski D-13 A.Dallemura K.Uliasz E.Pietrzak
C-15 Mat.Wysocki J.Kosior D-15 A.Kieca Z.Łukasik G.Króliczek
C-17 R.Psyk M.Ciesielski P.Kocierz D-17
4 2020 Pokrzywna C-7 A.Broński M.Wojtuń J.Kochanowski D-7 Z.Kamińska K.Gawerska M.Staszczyszyn
C-9 J.Lewek S.Boryna A.Radzimski D-9 P.Kochanowska Z.Górecka K.Tkacz
C-11 K.Warchoł C.Mulawa A.Rosa D-11 N.Strzoda M.Mansz A.Kicińska
C-13 I.Musiał P.Kejna O.Śniadecki D-13 A.Staniewicz Ka.Pastuszko J.Pietryk
C-15 F.Wnęk A.Czernecki F.Bartosik D-15 W.Zabrzańska Z.Łukasik M.Ślusarczyk
C-17 P.Michałowski K.Karaś D-17
5 2021 Pokrzywna C-7 A.Orłowski M.Zajadlak A.Wojtania D-7 J.Szymańska
C-9 K.Zawal B.Przybyś O.Chiszko D-9 Z.Kamińska R.Zabrzańska A.Orłowska
C-11 F.Ochędzan S.Suska W.Pyciński D-11 K.Tkacz A.Nurkiewicz A.Górska
C-13 I.Musiał K.Ugorek O.Śniadecki D-13 A.Kawa J.Pietryk An.Ślusarczyk
C-15 B.Fiszer M.Turowski G.Latacz D-15 W.Zabrzańska E.Szopa G.Łabędź
C-17 J.Lenart D.Łabędź M.Nowak D-17 E.Pawlak N.Miarecka Z.Matusik
6 2022 Pokrzywna C-7 A.Orłowski A.Wojtania M.Czelcow D-7
C-9 M.Janeczek G.Sułek J.Kochanowski D-9 A.Orłowska K.Gawerska
C-11 W.Smoliński S.Boryna S.Walewski D-11 Z.Górecka P.Kochanowska W.Matyrzyńska
C-13 A.Rosa W.Galla M.Rząsa D-13 N.Walewska M.Opałka A.Górska
C-15 I.Musiał K.Ugorek M.Jędraszek D-15 J.Pietryk P.Prędkiewicz R.Gajec
C-17 M.Dyśko D-17
7 2023 Pokrzywna C-7
W.Przygodzki A.Wasilko A.Chrobak D-7
H.Mazurek
C-9
A.Orłowski J.Kochanowski P.Werema D-9
M.Mazurek Z.Popczyńska E.Przygodzka
C-11
A.Marcinkowski W.Reterski S.Wasilko D-11
Mi.Popczyńska B.Wiśniewska E.Dąbrowska
C-13
M.Kaszuba J.Durzyński M.Różański D-13
L.Michalska Z.Górecka K.Tkacz
C-15
I.Musiał A.Rosa W.Galla D-15
M.Opałka Ma.Popczyńska J.Michniak
C-17
D-17
A.Staniewicz
8 2024 Pokrzywna C-7
B.Karcz J.Sopel B.Olszański D-7
M.Duda W.Trzcińska I.Orłowska
C-9
K.Folta A.Wojtania A.Orłowski D-9
N.Bos A.Karcz A.Przewłocka
C-11
T.Wiekiera M.Janeczek G.Sułek D-11
Z.Samol E.Przygodzka K.Gawerska
C-13
W.Reterski Boryna S.Kisieliński D-13
P.Kochanowska B.Wiśniewska Z.Górecka
C-15
M.Biela W.Galla P.Jabłoński D-15
A.Skorupa M.Opałka A.Górska
C-17
I.Musiał M.Jendrowiak D.Czak D-17
M.Krzysztyńska J.Michniak