Tag: Arcymistrzynie

Aleksandra Malcewska

  Aleksandra Malcewska ur. 5 lipca 2002 w Wołgogradzie arcymistrzyni (2018) mistrz międzynarodowy (2021) rosyjska szachistka, reprezentantka Polski od 12.05.2022  Szachy klasyczne Największe sukcesy na arenie międzynarodowej (w barwach Rosji): złoty medal Mistrzostw Świata juniorek U20 (Gebze 2018) złoty medal Mistrzostw Europy juniorek U14 (Praga 2016)  Ranking FIDE Najwyższe rankingi w karierze (stan na dzień […]

Alina Kaszlinska

  Alina Kaszlinska ur. 28 października 1993 w Moskwie arcymistrzyni (2009) mistrz międzynarodowy (2014) rosyjska szachistka (od 2021 posiada podwójne obywatelstwo), reprezentantka Polski od 23.05.2022 Osiągnięcia szachowe w Polsce: Wybrane sukcesy w innych turniejach 2015 – I m. we Wrocławiu (Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej) 2018 – II m. w Radomiu (Królewski Gambit Radomia, szachy szybkie) Osiągnięcia […]

Julia Antolak

  Julia Antolak ur. 22 lutego 2000 w Kołobrzegu arcymistrzyni (2021) sędzia szachowy (2017) Zobacz: wybrane partie Julii Antolak  Szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Olimpiady szachowe juniorów U16 (1 raz) Poprad 2016 – III szach. (5/8) Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorek U18 (3 razy, 3 medale) Celje 2016 – II szach. (3½/7), w zespole […]

Henryka Konarkowska

  Henryka Konarkowska ur. 14 grudnia 1938 w Inowrocławiu arcymistrzyni (1986) od 1965 reprezentantka Jugosławii, obecnie Serbii (Henrijeta Konarkowska-Sokolov) Zobacz: wybrane partie Henryki Konarkowskiej Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (1 raz) Split 1963 – I szach. (5½/10) Reprezentantka Polski w turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Świata kobiet Turnieje pretendentek (2 razy) Vrnjačka Banja […]

Krystyna Hołuj-Radzikowska

  Krystyna Hołuj-Radzikowska ur. 5 lutego 1931 we Lwowie zm. 29 listopada 2006 arcymistrzyni (1984) mistrzyni międzynarodowa w grze korespondencyjnej (1994) Zobacz: wybrane partie Krystyny Hołuj-Radzikowskiej Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (5 razy) Emmen 1957 – I szach. (9/11), najlepszy wynik indywidualny na szachownicy (medale za wyniki indywidualne były przyznawane od […]

Krystyna Dąbrowska

  Krystyna Dąbrowska ur. 5 grudnia 1973 w Sokołowie Podlaskim arcymistrzyni (1994) Zobacz: wybrane partie Krystyny Dąbrowskiej Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Olimpiady szachowe (3 razy) Nowy Sad 1990 – III szach. (3½/8) Manila 1992 – II szach. (4½/10) Moskwa 1994 – II szach. (4½/9) Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Debreczyn 1992 – […]

Monika Krupa

  Monika Krupa ur. 3 grudnia 1977 we Wrocławiu (z domu Aksiuczyc) arcymistrzyni (2008) instruktor szachowy (2014) autorka książek szachowych http://www.krolestwoszachow.pl/ Zobacz: wybrane partie Moniki Krupy Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (1 raz) Pula 1997 – III szach. (1½/3) Reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych Krynica 1995 – mecz kobiet Polska–Francja […]

Hanna Ereńska-Barlo

  Hanna Ereńska-Barlo ur. 12 listopada 1946 w Poznaniu arcymistrzyni (1981, jako pierwsza w historii polska szachistka) trener szachowy II klasy (1977) sędzia szachowy klasy państwowej (1988) występowała również pod nazwiskiem Ereńska-Radzewska Zobacz: wybrane partie Hanny Ereńskiej-Barlo  Szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe (8 razy, 2 medale) Skopje 1972 – II szach. (7½/9), […]

Katarzyna Toma

  Katarzyna Toma ur. 16 września 1985 w Częstochowie arcymistrzyni (2012) trener szachowy klasy międzynarodowej (FIDE Trainer 2014) sędzia szachowy (2010) od 2018 reprezentantka Anglii Zobacz: wybrane partie Katarzyny Tomy Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (2 razy, 1 medal) Porto Karas 2011 – IV szach. (2/4), srebrny medal wspólnie z […]

Barbara Jaracz

  Barbara Jaracz ur. 8 czerwca 1977 w Gubinie (z domu Grabarska) arcymistrzyni (2007) Zobacz: wybrane partie Barbary Jaracz  Szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Drużynowe Mistrzostwa Europy (2 razy, 1 medal) Pula 1997 – II szach. (5½/7), brązowy medal za wynik indywidualny Batumi 1999 – III szach. (2/5) Reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych […]

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close