Tag: Bez tytułu szachowego

Anna Flazińska

  Anna Flazińska ur. 26 lipca 1989 w Słupsku I kategoria szachowa (2002) [I+]  Szachy klasyczne Drużynowe Mistrzostwa Polski (1 raz w Ekstralidze) VIII m. (Ustroń 2006) – Polfa Grodzisk Mazowiecki Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (2 finały w latach 2001–2004, najlepszy wynik) XIV m. (Kołobrzeg 2001 – U12) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2003 – […]

Mikołaj Wieczorek

źródło: archiwum Piotra Wieczorka (2024)   Mikołaj Wieczorek ur. 24 marca 2006 I kategoria szachowa (2017) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (7 finałów w latach 2014–2021, najlepsze wyniki) dwukrotnie XV m. (Poronin 2014 – U8, Jastrzębia Góra 2016 – U10) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2021 – I m. we Wrocławiu (Puchar Polonii […]

Natalia Nowacka

źródło: archiwum Natalii Nowackiej (2019)   Natalia Nowacka ur. 7 października 1992 w Gliwicach (z domu Szczurek) I kategoria szachowa (2005) sędzia szachowy (2011) instruktor szachowy (2012)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (9 finałów w latach 2002–2010, najlepszy wynik) XI m. (Chotowa 2009 – U18) Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (najlepszy wynik) VIII m. (Szklarska […]

Nina Bos

źródło: Facebook (2024)   Nina Bos ur. 18 stycznia 2016 I kategoria szachowa (2024)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niesłyszących (1 medal) srebrny (Lublin 2024) Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 finał, 1 medal) złoty (Darłówko 2024 – U8) Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (1 medal) złoty (Pokrzywna 2024 – U9)  Szachy szybkie Indywidualne Mistrzostwa […]

Bruno Terkiewicz

źródło: Facebook (2022)   Bruno Terkiewicz ur. 5 lutego 2009 I kategoria szachowa (2022) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (2 finały w latach 2023–2024, najlepszy wynik) XXV m. (Stare Jabłonki 2014 – U16) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2022 – dz. III m. w Polanicy-Zdroju (Memoriał Akiby Rubinsteina, open B)  Szachy błyskawiczne Drużynowe […]

Emil Śniedziewski

fot. Robert Krasiewicz (2024)   Emil Śniedziewski ur. 9 stycznia 2013 II kategoria szachowa (2022) [II+]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (4 finały w latach 2021–2024, najlepsze wyniki) VII m. (Wałbrzych 2024 – U12) VIII m. (Poronin 2021 – U8) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2022 – I m. w Bydgoszczy (VII MFS – […]

Maja Wieczorek

źródło: Facebook (2024)   Maja Wieczorek ur. 27 maja 2010 I kategoria szachowa (2019) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (8 finałów w latach 2017–2024, 1 medal) srebrny (Wałbrzych 2024 – U14) IV m. (Szczyrk 2020 – U10) X m. (Uniejów 2021 – U12)  Ranking FIDE Najwyższe rankingi w karierze szachy klasyczne – 1818 […]

Wacław Turski

źródło: archiwum mm Andrzeja Filipowicza (1966)   Wacław Turski ur. 28 sierpnia 1908 zm. 29 września 1989 działacz szachowy sędzia szachowy klasy państwowej II kategoria szachowa  Wspomnienie Wacław Turski był wieloletnim zasłużonym prezesem oraz wybitnym działaczem Rzeszowskiego Okręgowego Związku Szachowego, który w 1980 r. otrzymał godność członka honorowego Polskiego Związku Szachowego. Oprócz tego, w uznaniu zasług […]

Tadeusz Tułasiewicz

źródło: www.dziennikarzerp.eu   Tadeusz Tułasiewicz ur. 4 września 1902 w Bacău zm. 2 maja 1985 we Wrocławiu działacz i publicysta szachowy  Wspomnienie Tadeusz Tułasiewicz był wybitnym działaczem Dolnośląskiego Okręgowego Związku Szachowego, który w 1966 r. otrzymał godność członka honorowego Polskiego Związku Szachowego. Oprócz tego, w uznaniu zasług został odznaczony m.in. Złotą Odznaką Honorową PZSzach (1970, […]

Maurycy Żerebiec

fot. Patryk Stanisz (2023)   Maurycy Żerebiec ur. 24 listopada 2002 I kategoria szachowa (2019) [I++] sędzia szachowy (2024)  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów (1 finał) XL m. (Szklarska Poręba 2020 – U18) Wybrane sukcesy w innych turniejach 2022 – II m. w Polanicy-Zdroju (Memoriał Akiby Rubinsteina, open B)  Szachy szybkie Indywidualne Mistrzostwa Polski […]