Tag: Uczestnicy DMŚ

Lech Ziemiański

  Lech Ziemiański ur. 11 stycznia 1934 II kategoria szachowa  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (1 raz, 1 medal) Warna 1962 – III szach. (4/5), brązowy medal wspólnie z drużyną Reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych niesłyszących Wrocław 1962 – Polska–NRD (IV szach., ½/2) Drużynowe Mistrzostwa Polski niesłyszących (m.in. 1 […]

Andrzej Lewandowski (1956)

  Andrzej Janusz Lewandowski ur. 21 listopada 1956 w Płońsku kandydat na mistrz krajowego w kompozycji szachowej (1987) II kategoria szachowa problemista szachowy Osiągnięcia szachowe: Drużynowe Mistrzostwa Świata w kompozycji szachowej (1 medal) srebrny (3. finał, 1984–1988) Indywidualne Mistrzostwa Polski w solvingu (1 medal) brązowy (Częstochowa 1985) dwukrotnie X m. (Spała 1986, Warszawa 1993) Inne […]

Paweł Piekielny

fot. Krzysztof Skiba (2021)   Paweł Piekielny ur. 3 września 2003 mistrz międzynarodowy (2023)  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niepełnosprawnych (1 raz, 1 medal) Belgrad 2023 – III szach. (3½/5), złoty medal wspólnie z drużyną Zimowe Igrzyska Olimpijskie niesłyszących (1 raz, 1 medal) Erzurum 2024 – I szach. (6/7), srebrny medal […]

Krzysztof Michalczuk

źródło: PZSzach   Krzysztof Michalczuk ur. 9 stycznia 1950 zm. 27 listopada 2018 I kategoria szachowa (1979) działacz szachowy  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (2 razy, 1 medal) Veszprém 1990 – IV szach. (5/8), srebrny medal wspólnie z drużyną Brno 1994 – V szach. (0/2) Drużynowe Mistrzostwa Polski niesłyszących […]

Jan Fydrych

  Jan Fydrych ur. w 1942 II kategoria szachowa Osiągnięcia szachowe: Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (1 raz) Brno 1994 – III szach. (3½/7) Indywidualne Mistrzostwa Polski niesłyszących (1 medal) złoty (Warszawa 1994) Strony internetowe: Karta na stronie FIDE Karta na stronie PZSzach

Piotr Walczak (1978)

źródło: PZSzach   Piotr Walczak ur. 5 września 1978 I kategoria szachowa (2000) [I+]  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (1 raz, 1 medal) Opatija 2014 – V szach. (1/2), srebrny medal wspólnie z drużyną Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (2 razy) Lucerna 1998 – V szach. (1½/4) Wilno 2002 – III […]

Paweł Brachaczek

  Paweł Brachaczek ur. 1 grudnia 1938 zm. 9 października 2017 I kategoria szachowa (1987) działacz szachowy  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (2 razy, 2 medale) Londyn 1958 – IV szach. (1½/5), srebrny medal wspólnie z drużyną Warna 1962 – II szach. (2/5), brązowy medal wspólnie z drużyną Reprezentant […]

Ludwik Kamiński

źródło: archiwumMirosława Gnieciaka (2015)   Ludwik Kamiński ur. 15 stycznia 1925 w Słonimie zm. 26 września 2019 w Pszczynie sędzia szachowy I klasy działacz i instruktor szachowy II kategoria szachowa [II+]  Wspomnienie Ludwik Kamiński urodził się 15 stycznia 1925 roku w Słonimie na Ziemi Nowogródzkiej (obecnie Białoruś) w rodzinie rolniczej. Ojciec Ludwika ponadto był drobnym […]

Tomasz Miozga

źródło: Facebook (2022)   Tomasz Miozga ur. 30 września 1992 kandydat na mistrza krajowego (2018)  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (2 razy, 2 medale) Opatija 2014 – VI szach. (1½/3), srebrny medal wspólnie z drużyną Manchester 2018 – II szach. (4½/8), brązowy medal wspólnie z drużyną Zimowe Igrzyska Olimpijskie niesłyszących […]

Maciej Szalko

źródło: Facebook (2022)   Maciej Szalko ur. 3 stycznia 1992 I kategoria szachowa (2016) [I++]  Szachy klasyczne Reprezentant Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (2 razy, 2 medale) Estoril 2010 – V szach. (3/5), srebrny medal wspólnie z drużyną Manchester 2018 – VI szach. (½/1), brązowy medal wspólnie z drużyną Zimowe Igrzyska Olimpijskie niesłyszących […]