Tag: Uczestniczki Olimpiad

Alina Kaszlińska

fot. Marek Skrzypczak (2023)   Alina Kaszlińska ur. 28 października 1993 w Moskwie arcymistrzyni (2009) mistrz międzynarodowy (2014) z pochodzenia Rosjanka, reprezentantka Polski od 2022 (od 2021 posiada podwójne obywatelstwo) Zobacz: wybrane partie Aliny Kaszlińskiej  Osiągnięcia szachowe w Polsce – szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych: Olimpiady szachowe (1 raz) Ćennaj 2022 (VI m.) […]

Aleksandra Zielińska

  Aleksandra Zielińska ur. 12 grudnia 2008 I kategoria szachowa (2019) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niewidomych i słabowidzących (1 medal) srebrny (Brok 2020) Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek (2 finały w latach 2020–2023, najlepszy wynik) XX m. (Puławy 2020 – U12) Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów niewidomych i słabowidzących (1 medal) brązowy (Brok 2019) […]

Emilia Tryjańska

  Emilia Tryjańska ur. 4 listopada 2006 I kategoria szachowa (2019) [I++]  Szachy klasyczne Indywidualne Mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących (2 finały w latach 2019–2020) Ustroń 2019 – XXIII m. (4/9) [system szwajcarski] Ustroń 2020 – XX m. (5/9) [system szwajcarski] Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niewidomych i słabowidzących (4 medale) 2 srebrne (Jastrzębia Góra 2021, […]

Barbara Kopeć-Umiastowska

  Barbara Kopeć-Umiastowska ur. 26 marca 1950 w Słupsku zm. 16 kwietnia 2022 mistrzyni krajowa w grze korespondencyjnej I kategoria szachowa (1981)  Wspomnienie Barbara Kopeć rozpoczęła grę w szachy w liceum, w barwach Klubu WKS Kadra Rembertów. Pod koniec lat 70. poznaliśmy się na majowym turnieju „Puchar Ministra Komunikacji”. Wspólni znajomi Władysław Schinzel i Leon […]

Bożena Krzyszkowiak

  Bożena Krzyszkowiak ur. 30 kwietnia 1958 II kategoria szachowa (2010) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (1 raz) Opatija 2014 – I szach. (1½/4) Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niesłyszących (4 medale) złoty (Giżycko 2011) 2 srebrne (Łuków 2007, Warszawa 2009) brązowy (Łuków 2008) Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet niesłyszących w szachach […]

Monika Kobylińska

źródło: Facebook (2022)   Monika Kobylińska ur. 31 grudnia 1989 (z domu Wilgos) II kategoria szachowa (2010)  Szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (1 raz) Opatija 2014 – III szach. (2½/4) Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (1 raz, 1 medal) Warszawa 2022 – szach. rez. (0/1), brązowy medal wspólnie z drużyną Indywidualne […]

Malwina Szewczyk

fot. Krzysztof Skiba (2023)   Malwina Szewczyk ur. 29 września 2004 I kategoria szachowa (2017)  Szachy klasyczne Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (1 raz) Manchester 2018 – I szach. (3½/8) Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (1 raz, 1 medal) Warszawa 2022 – II szach. (3½/5), brązowy medal wspólnie z drużyną Drużynowe Mistrzostwa Europy […]

Joanna Strześniewska

  Joanna Strześniewska ur. 9 lutego 1971 I kategoria szachowa (2018) Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (2 razy, 1 medal) Estoril 2010 – I szach. (2½/6), brązowy medal wspólnie z drużyną Manchester 2018 – II szach. (3/8) Drużynowe Mistrzostwa Europy niesłyszących (1 raz, 1 medal) Baku 2015 – II szach. […]

Kamila Klimaszewska

źródło: archiwum Kamili Klimaszewskiej   Kamila Klimaszewska ur. 3 maja 1958 (z domu Białęska) mistrzyni międzynarodowa w grze korespondencyjnej (1996) kandydatka na mistrzynię krajową (1989) sędzia szachowy I klasy trener szachowy II klasy działacz i publicysta szachowy  Szachy klasyczne Akademickie Indywidualne Mistrzostwa Polski kobiet IV m. (Jarosławiec 1980) Indywidualne Mistrzostwa Polski nauczycielek (1 medal) złoty […]

Ewa Wardziak

  Ewa Wardziak ur. 16 stycznia 1955 II kategoria szachowa [II+] Osiągnięcia szachowe: Reprezentantka Polski w turniejach drużynowych Olimpiady szachowe niesłyszących (2 razy, 1 medal) Estoril 2010 – II szach. (5/6), brązowy medal wspólnie z drużyną Opatija 2014 – II szach. (1/6) Drużynowe Mistrzostwa Świata niesłyszących (1 raz) Lucerna 1998 – I szach. (2/4) Indywidualne […]