Memoriał Ireny Warakomskiej

Memoriał Ireny Warakomskiej – międzynarodowy festiwal szachowy rozgrywany od 2017 w Suwałkach, poświęcony pamięci działaczki szachowej, prezesa klubu szachowego “Hańcza” Suwałki w latach 2002–2012 i mamy piątki dzieci – w tym dwojga arcymistrzów: Anny Warakomskiej i Tomasza Warakomskiego.

Organizatorem festiwalu, rozgrywanego w kilku grupach turniejowych, jest Stowarzyszenie im. Ireny Warakomskiej.

Zwycięzcy Memoriałów w poszczególnych grupach:

Open A Pozostałe grupy Ucz.
1 2017 1-2. GM Wołodymyr Wetoszko (UKR), GM Krzysztof Jakubowski – 7/9
3-5. GM Tomasz Markowski, GM Aloyzas Kveinys (LTU), GM Michaił Ułybin (RUS) – 6½/9
open B – Mariusz Szewczyk
open C – Krzysztof Plichta
open D – Dawid Jasiulewicz
276
2 2018 1. GM Jacek Tomczak – 7½/9
2. GM Aleksiej Aleksandrow (BLR) – 7/9
3-5. GM Witalij Bernadski (UKR), IM Wiktor Matwyszyn (UKR), IM Karthik Venkataraman (IND) – 6½/9
open BMaciej Koziej
open C – Dymitr Ostrowski
open DMichał Racis
268
3 2019 1-3. GM Harsha Bharathakoti (IND), GM Tomasz Markowski, GM Władimir Zacharcow (RUS) – 7/9
4-5. GM Wadym Małachatko (BEL), GM Jacek Tomczak – 6½/9
open B – Mirosław Gawroński
open C – Bartosz Kitewski
open D – Maria Pałejko
322
4 2020 1. IM Szymon Gumularz – 8/9
2. IM Igor Janik – 7½/9
3-4. GM Mirosław Grabarczyk, FM Serhij Szyłow (UKR) – 6/9
open BTomasz Rak
open C – Dorian Sawicki
141
5 2021 1-3. GM Paulius Pultinevicius (LTU), GM Boris Czatałbaszew (DEN), GM Grzegorz Nasuta – 7/9
4-6. GM Bartosz Soćko, IM Tomas Laurusas (LTU), GM Eduardas Rozentalis (LTU) – 6½/9
open B – Wojciech Krawczyk
open C – Florian Wrona
open D – Jan Butkiewicz
274
6 2022 1-2. GM Jiří Štoček (CZE), GM Grzegorz Nasuta – 7/9
3-5. GM Szymon Gumularz, GM Igor Janik, IM Jakub Kosakowski – 6½/9
open B – Samuel Maj
open C – Andrij Diaczek (UKR)
open D – Kacper  Boguszewski
214

Strony internetowe:

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji.
Akceptuję