Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Kowalewie Pomorskim

Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Kowalewie Pomorskim – organizowany w okresie wakacyjnym od 1994 (?) w Kowalewie Pomorskim (woj. kujawsko-pomorskie) cykliczny festiwal szachowy, składający się z kilku grup turniejowych, w którym każdego roku uczestniczy kilkuset szachistów. Od pierwszej edycji obowiązki przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego pełni dyrektor miejscowej szkoły, mgr Benedykt Mroziński, szachista i prezes LKS Promień Kowalewo Pomorskie.

Zwycięzcy Openów A:

1 1994 brak danych
2 1995 brak danych
3 1996 1-3. Jerzy Kot, Marek Olszewski, Dariusz Szopieraj – 7/9
4 1997 1. Jacek Dubiel – 7½/9
2. Artur Grzelak – 7/9
3. Marek Olszewski – 6½/9
5 1998 1. Piotr Dobrowolski – 7½/9
2-3. FM Mirosław Maciejewski, Zbigniew Robak – 7/9
6 1999 1. IM Wadym Szyszkin (UKR) – 7½/9
2. Robert Tustanowski – 7/9
3-5. Wiaczesław Goriaczkin (UKR), FM Henryk Seifert, Oleksy Aliferenko (UKR) – 6½/9
7 2000 1. IM Wadym Szyszkin (UKR) – 8/9
2. Maksym Ganin (UKR) – 7½/9
3. Wiaczesław Goriaczkin (UKR) – 6½/9
8 2001 1. IM Ilmārs Starostīts (LAT) – 7/9
2-6. IM Olega Kalinin (UKR), FM Mirosław Maciejewski, IM Zbigniew Szymczak, Maciej Marszałek – 6½/9
9 2002 1. GM Robert Kuczyński – 7/9
2-4. IM Mirosław Grabarczyk, IM Jurij Sołodowniczenko (UKR), IM Radosław Jedynak – 6½/9
10 2003 1. Maksym Ganin (UKR) – 7½/9
2-3. FM Mirosław Maciejewski, Andrij Neczajew (UKR)  – 7/9
11 2004 1. IM Wadym Szyszkin (UKR) – 8/9
2. IM Andrzej Maciejewski – 7/9
3-5. Krzysztof Banasik, Robert Bugajski, Sławomir Kraiński – 6½/9
12 2005 1. IM Wadym Szyszkin (UKR) – 8/9
2. Rafał Borgula – 7½/9
3. Marcin Myć – 6½/9
13 2006 1. GM Łukasz Cyborowski – 8½/9
2. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7½/9
3-6. Oleg Poliszczuk (UKR), Marek Kosiorek, IM Krzysztof Żołnierowicz, Renata Bursa – 6/9
14 2007 1-3. IM Wadym Szyszkin (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk, Krzysztof Ejsmont – 7½/9
15 2008 1-2. Wiesław Murawski, Karol Jaroch – 7/9
3-4. Krzysztof Budrewicz, IM Siergiej Chamicki (BLR) – 6½/9
16 2009 1. Piotr Brodowski – 6½/9
2-5. IM Maciej Rutkowski, IM Dariusz Mikrut, GM Mirosław Grabarczyk, Rafał Borgula – 6/9
17 2010 1-3. Krzysztof Banasik, Bartosz Siembab, Karol Jaroch – 7/9
18 2011 1. IM Marcin Sieciechowicz – 7½/9
2. Przemysław Bokiej – 6½/9
3-7. Kacper Polok, Kamil Marchlewicz, Marek Zakrzewski, Sebastian Kobus, Maciej Zieliński – 6/9
19 2012 1-2. IM Marcin Sieciechowicz, Paweł Weichhold – 7/9
3-5. Bartosz Siembab, Adrian Kastelik, Michał Obruśnik – 6/9
20 2013 1. IM Tomasz Warakomski – 8/9
2. IM Marcin Sieciechowicz – 7½/9
3-5. Bartosz Siembab, Jarosław Paprocki, Wojciech Zieliński – 6/9
21 2014 1-4. Piotr Renkowski, Wojciech Zieliński, Krzysztof Banasik, FM Łukasz Licznerski – 6/9
22 2015 1-2. Paweł Flak, Damian Śliwicki – 6½/9
3-6. Wojciech Zieliński, Karol Jaroch, Krzysztof Banasik, Tomasz Rak – 6/9
23 2016 1. FM Kamil Plichta – 8/9
2-4. IM Jewgienij Piankow (UKR), Krzysztof Banasik, Ziemowit Pazderski – 6/9
24 2017 1. Krzysztof Banasik – 7/9
2. Igor Litner – 6½/9
3-12. Andrzej Szybka, Wojciech Putlak, Mariusz Darowicki, Wojciech Zieliński, Mateusz Budnik, Józef Flaziński, Andrzej Żurkowski, Piotr Styliński, Daniel Ludwiński, Dariusz Szopieraj – 6/9
25 2018 1-2. 1 IM Witalij Koziak (UKR), FM Mikołaj Tomczak – 7½/9
3-6. Karol Jaroch, IM Jewgienij Piankow (UKR), IM Siergiej Chamicki (BLR), Maciej Kowalec –6½/9

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close