Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1984

41. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Poznań, 12 – 26 lutego 1984
1983 | 1984 | 1985
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1983)
2385 | mm = 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Aleksander Sznapik 2460 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 10
2 m Paweł Stempin 2400 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 69,25
3 m Piotr Staniszewski 2405 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ 67,00
4 mm Jerzy Bany 2430 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 0 1 1 ½ ½ 62,75
5 mf Ignacy Nowak 2360 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 61,75
6 am Włodzimierz Schmidt 2485 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 60,00
7 mm Jan Adamski 2460 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 0 ½ 8
8 mm Jerzy Pokojowczyk 2390 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 1
9 k+ Cezary Balicki 2230 1 0 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 7
10 m Stefan Dejkało 2335 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 1 47,25
11 m Jacek Flis 2360 ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 47,25
12 mm Zbigniew Szymczak 2355 0 0 0 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 0 ½ 45,75
13 mf Waldemar Świć 2365 ½ ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 6 44,50
14 m Zbigniew Księski 2400 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 0 1 0 ½ 6 43,50
15 k++ Krzysztof Żołnierowicz 2330 0 ½ 0 ½ ½ 0 1 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 6 43,50
16 mm Andrzej Sydor 2395 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 1
awans z finału IMP 1983 – 6
awans z półfinału 1983 – 7+2
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Krzysztof Żołnierowicz 0 1 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 5 5.5 6 15
2  Zbigniew Szymczak 1 1 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 12
3  Piotr Staniszewski 1 1.5 2.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6 7 7.5 8 8.5 9 9.5 3
4  Ignacy Nowak 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7 7.5 8 8.5 8.5 5
5  Waldemar Świć 0.5 1 2 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 4.5 5 5.5 5.5 6 13
6  Cezary Balicki 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6 6 6.5 7 9
7  Włodzimierz Schmidt 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4.5 5 5.5 6 7 7.5 7.5 8 8.5 6
8  Jerzy Pokojowczyk 0.5 0.5 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 4.5 5 5.5 6.5 7 7.5 8
9  Stefan Dejkało 0.5 0.5 0.5 0.5 1 2 2.5 3 4 4 4.5 5 5.5 6 6.5 10
10  Zbigniew Księski 0.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6 14
11  Jan Adamski 0.5 1 1.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8 7
12  Paweł Stempin 0.5 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7 8 8.5 9.5 2
13  Andrzej Sydor 0 0.5 0.5 1 1 1 1.5 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 16
14  Jacek Flis 0 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 11
15  Jerzy Bany 0 0.5 1 2 2 2.5 3.5 4 5 6 6.5 7 7.5 8 8.5 4
16  Aleksander Sznapik 1 2 3 4 5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 8 9 9.5 10 1
1 runda
2 runda
3 runda
C.Balicki – J.Adamski
I.Nowak – A.Sydor
J.Pokojowczyk – S.Dejkało
W.Schmidt – Z.Księski
P.Staniszewski – J.Flis
W.Świć – P.Stempin
Z.Szymczak – J.Bany
K.Żołnierowicz – A.Sznapik
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
J.Adamski – W.Schmidt
J.Bany – P.Staniszewski
J.Flis – I.Nowak
Z.Księski – J.Pokojowczyk
P.Stempin – C.Balicki
A.Sydor – W.Świć
A.Sznapik – S.Dejkało
K.Żołnierowicz – Z.Szymczak
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
C.Balicki – A.Sydor
S.Dejkało – Z.Księski
I.Nowak – J.Bany
J.Pokojowczyk – J.Adamski
W.Schmidt – P.Stempin
P.Staniszewski – K.Żołnierowicz
W.Świć – J.Flis
Z.Szymczak – A.Sznapik
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
J.Adamski – S.Dejkało
J.Bany – W.Świć
J.Flis – C.Balicki
P.Stempin – J.Pokojowczyk
A.Sydor – W.Schmidt
A.Sznapik – Z.Księski
Z.Szymczak – P.Staniszewski
K.Żołnierowicz – I.Nowak
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
C.Balicki – J.Bany
S.Dejkało – P.Stempin
Z.Księski – J.Adamski
I.Nowak – Z.Szymczak
J.Pokojowczyk – A.Sydor
W.Schmidt – J.Flis
P.Staniszewski – A.Sznapik
W.Świć – K.Żołnierowicz
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
J.Bany – W.Schmidt
J.Flis – J.Pokojowczyk
P.Staniszewski – I.Nowak
P.Stempin – Z.Księski
A.Sydor – S.Dejkało
A.Sznapik – J.Adamski
Z.Szymczak – W.Świć
K.Żołnierowicz – C.Balicki
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
J.Adamski – P.Stempin
C.Balicki – Z.Szymczak
S.Dejkało – J.Flis
Z.Księski – A.Sydor
I.Nowak – A.Sznapik
J.Pokojowczyk – J.Bany
W.Schmidt – K.Żołnierowicz
W.Świć – P.Staniszewski
remis
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
J.Bany – S.Dejkało
J.Flis – Z.Księski
I.Nowak – W.Świć
P.Staniszewski – C.Balicki
A.Sydor – J.Adamski
A.Sznapik – P.Stempin
Z.Szymczak – W.Schmidt
K.Żołnierowicz – J.Pokojowczyk
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
J.Adamski – J.Flis
C.Balicki – I.Nowak
S.Dejkało – K.Żołnierowicz
Z.Księski – J.Bany
J.Pokojowczyk – Z.Szymczak
W.Schmidt – P.Staniszewski
P.Stempin – A.Sydor
W.Świć – A.Sznapik
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
J.Bany – J.Adamski
J.Flis – P.Stempin
I.Nowak – W.Schmidt
P.Staniszewski – J.Pokojowczyk
W.Świć – C.Balicki
A.Sznapik – A.Sydor
Z.Szymczak – S.Dejkało
K.Żołnierowicz – Z.Księski
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
J.Adamski – K.Żołnierowicz
C.Balicki – A.Sznapik
S.Dejkało – P.Staniszewski
Z.Księski – Z.Szymczak
J.Pokojowczyk – I.Nowak
W.Schmidt – W.Świć
P.Stempin – J.Bany
A.Sydor – J.Flis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
C.Balicki – W.Schmidt
J.Bany – A.Sydor
I.Nowak – S.Dejkało
P.Staniszewski – Z.Księski
W.Świć – J.Pokojowczyk
A.Sznapik – J.Flis
Z.Szymczak – J.Adamski
K.Żołnierowicz – P.Stempin
remis
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
13 runda
14 runda
15 runda
J.Adamski – P.Staniszewski
S.Dejkało – W.Świć
J.Flis – J.Bany
Z.Księski – I.Nowak
J.Pokojowczyk – C.Balicki
W.Schmidt – A.Sznapik
P.Stempin – Z.Szymczak
A.Sydor – K.Żołnierowicz
remis
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
C.Balicki – S.Dejkało
I.Nowak – J.Adamski
W.Schmidt – J.Pokojowczyk
P.Staniszewski – P.Stempin
W.Świć – Z.Księski
A.Sznapik – J.Bany
Z.Szymczak – A.Sydor
K.Żołnierowicz – J.Flis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
remis
J.Adamski – W.Świć
J.Bany – K.Żołnierowicz
S.Dejkało – W.Schmidt
J.Flis – Z.Szymczak
Z.Księski – C.Balicki
J.Pokojowczyk – A.Sznapik
P.Stempin – I.Nowak
A.Sydor – P.Staniszewski
remis
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis

Sędzia główny: Stanisław Grocholski
Kierownik turnieju: Kuba Miedziński
Redaktor biuletynu turniejowego: Tadeusz Baranowski


Partie