Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2022

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2022

Suwałki, 24– 25 września 2022
Sędzia główny: Aleksander Sokólski, dyrektor turnieju: Piotr Zieliński
2019 | 2022 | 2023
53. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
154 zawodników, tempo gry P-3+2″, system szwajcarski 15 rund, wyniki: ChessManager
1 am Grzegorz Nasuta 2354 12½ 78 I Tadeusz Rylski 1452
2 mm Jakub Kosakowski 2453 12 79 II Szymon Dunda 1356
3 mf Kacper Żochowski 2214 11½ 80 k Marek Klusowski 1977
4 k Karol Kacprzak 2103 11 81 II Dariusz Gadzała 1862
5 mm Piotr Piesik 2221 11 82 II Michał Małaszkiewicz 1163
6 mf Iwo Karolczuk 2233 10½ 83 II Henryk Gruza 1709
7 k++ Kacper Kacprzak 2192 10½ 84 I+ Robert Weber 1999 7
8 am Bartosz Soćko 2573 10½ 85 I++ Mateusz Staroszczyk 1907 7
9 k Jan Golecki 2081 10½ 86 I Jan Przybylski 1467 7
10 I++ Bartosz Kotarski 1894 10½ 87 I Artur Grządka 1395 7
11 am Kamil Mitoń 2602 10 88 II Kamil Jasiulewicz 1342 7
12 mm Igor Kowalski 2390 10 89 II+ Tomasz Obrycki 1493 7
13 mf Filip Cukrowski 2093 10 90 I Krzysztof Wojtacha 1379 7
14 mf Michał Karpus 2207 10 91 I Piotr Budny 1410 7
15 I Dawid Jasiulewicz 1648 10 92 I Andrzej Kozłowski 1654 7
16 mf Michał Redzisz 1900 10 93 II Dawid Wolny 1449 7
17 mf Jan Kokoszczyński 2147 94 II Jan Sawicki 1037 7
18 m Krzysztof Budrewicz 2214 95 II Filip Krynicki 1242 7
19 am Mirosław Grabarczyk 2140 96 II+ Tadeusz Nalewajk 1778 7
20 am Jacek Gdański 2342 97 II Kacper Boguszewski 1087 7
21 k Adrian Budzisz 1932 98 II Łukasz Piłka 1574 7
22 mf Wojciech Reza 2194 99 Wojciech Cybulski 1579 7
23 mf Filip Bargłowski 2361 100 III Jakub Rocławski 1063 7
24 I++ Adam Ryszkiewicz 1892 101 II Piotr Iracki 1143 7
25 k++ Jarosław Paprocki 1926 102 k Jan Plesiuk 1312 7
26 I Patryk Rekuć 1860 103 IV Antoni Oszutowski 1400 7
27 k+ Paweł Flak 2027 9 104 II+ Bruno Terkiewicz 1419
28 I++ Igor Litner 1803 9 105 I Jan Oleś 1402
29 I++ Kamil Celiński 1734 9 106 II Damian Kosmala 1361
30 I++ Paweł Kozłowski 1997 9 107 III Kacper Tyszka 1105
31 I++ January Jedynak 1842 9 108 IV Tomasz Rydzewski 1219
32 kmf Damian Śliwicki 2135 9 109 II Jan Busiński 1111
33 II+ Wojciech Sawicki 1409 9 110 III Łukasz Tylenda 1058
34 I++ Bartosz Kitewski 1572 9 111 II Łukasz Olejniczak 1493 6
35 II+ Oskar Chiszko 1750 9 112 II Jerzy Obuchowicz 1347 6
36 I Dawid Dobosiewicz 1840 9 113 I Antoni Szukalski 1702 6
37 k Jakub Suliborski 2097 9 114 III Grzegorz Litwin 1155 6
38 I++ Kamil Maciejewski 1728 9 115 II Szymon Walewski 1109 6
39 I Sebastian Basiaga 1754 9 116 II Karol Wróblewski 1171 6
40 I++ Michał Kozłowski 1952 117 III Sebastian Rydzewski 1121 6
41 m Marcin Pietruszewski 2154 118 II Mateusz Wasilewski 1800 6
42 I++ Maciej Kamiński 1862 119 III Adam Orłowski 1600 6
43 kmf Jakub Borawski 2020 120 II Andrzej Rzecki 1085 6
44 I++ Jakub Liśkiewicz 1698 121 III Dorian Weber 1033 6
45 kmf Marcin Smołka 2169 122 IV Igor Krysiewicz 1400 6
46 I+ Aleks Bancarewicz 1790 123 IV Sebastian Lipka 1400 6
47 k+ Dariusz Fistek 2127 124 III Maksymilian Hanc 1600 6
48 I++ Maciej Podgórski 1639 125 IV Tomasz Sitko 1400
49 I Bartłomiej Krupa 1868 126 IV Adam Bajno 1137
50 I+ Michał Taranowicz 1758 127 III Przemysław Doszuta 1600
51 I Norbert Jagura 1710 128 III Wojciech Doszuta 1458
52 k Andrzej Plesiuk 1873 129 II Adam Bujnowski 1120
53 k++ Marek Chomczyk 2168 8 130 III Igor Dubrowny 1600
54 I++ Dominik Zianowicz 1849 8 131 IV Szymon Kamiński 1400
55 I Szymon Trochimczuk 1465 8 132 V Tymon Tolsdorf 1200
56 I Karol Milewski 1915 8 133 V Antoni Jabłoński 1200
57 I Marek Jankowski 2181 8 134 I Andrzej Grabek 1121 5
58 Piotr Grudzień 1723 8 135 III Michał Zyzański 1600 5
59 I Jan Butkiewicz 1524 8 136 IV Michał Drewniak 1400 5
60 I Błażej Pieczulis 1472 8 137 IV Dawid Azarewicz 1400 5
61 I Adam Adamski 1618 8 138 V Emil Ciszewski 1200 5
62 k Krzysztof Spicak 1576 8 139 V Piotr Żyżyk 1200 5
63 I Paweł Czarniecki 1478 8 140 IV Oskar Mentel 1400 5
64 II Piotr Jaszczuk 1508 8 141 IV Stanisław Zubrzycki 1400 5
65 I+ Daniel Niczyporuk 1440 8 142 IV Michał Rydzewski 1400 5
66 k Konrad Anuszkiewicz 2249 8 143 III Aleksander Dadura 1600
67 I++ Jan Kamiński 1901 8 144 IV Tymoteusz Tyszka 1400
68 I++ Karol Urbaniak 1482 8 145 Michał Karwowski 1000 4
69 k Mirosław Sławiński 1894 8 146 V Tymoteusz Bronkiewicz 1200 4
70 II Filip Kudraszow 1281 8 147 V Aleksander Zalewski 1200
71 I++ Marcin Bartoszewicz 1726 8 148 Adrian Stefanowski 1000 3
72 II+ Michał Bartnik 1473 149 IV Szymon Szyszkowski 1400 3
73 II Bartłomiej Wołpiuk 1465 150 V Maksymilian Milewski 1200 ½
74 I Dorian Sawicki 1599 151 m Antoni Kozak 2394 0
75 I Hubert Pieczulis 1394 mf Kosma Pacan-Milej 2205 0
76 I Dominik Fudała 1722 III Jakub Żmudziński 1387 0
77 I+ Piotr Zbrzeski 1632 Bartosz Michalek 1000 0
43. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
42 zawodniczki, tempo gry P-3+2″, system szwajcarski 15 rund, wyniki: ChessManager
1 am Klaudia Kulon 2239 14 22 kmf Katarzyna Murawko 1920
2 am Monika Soćko 2233 13½ 23 I Weronika Śliwicka 1414
3 mf Michalina Rudzińska 1912 10½ 24 k Dominika Amrogowicz 1857
4 kmf Barbara Goraj 1992 10 25 I Anna Dallemura 1389
5 k Lidia Czarnecka 1994 10 26 I Martyna Walendykiewicz 1187
6 k+ Gabriela Króliczek 1762 9 27 I Natalia Walewska 1195
7 mf Beata Andrejczuk 1856 9 28 I Kinga Gładyszewska 1235
8 mf Honorata Kucharska 1883 9 29 I Julia Dallemura 1183
9 k Małgorzata Leszczyńska 1961 30 I Matylda Szczotka 1554 7
10 mf Liwia Jarocka 1878 31 I Maria Pałejko 1298 7
11 k++ Wiktoria Cieślak 1953 32 I Anna Czarniecka 1113 7
12 k++ Klara Szczotka 1737 33 I Zofia Krysiewicz 1139 7
13 I++ Sandra Orlik 1538 34 I Hanna Butkiewicz 1215 7
14 k++ Joanna Kaczmarska 1761 8 35 II Joanna Jasińska 1060 7
15 I++ Zuzanna Arciszewska 1645 8 36 I Julia Boguszewska 1079
16 I++ Małgorzata Bębnik 1672 8 37 II Maja Męcik 1600 5
17 I++ Aleksandra Michalska 1750 8 38 III Iga Karwowska 1400
18 I Anna Makarec 1301 8 39 III Karolina Nowak 1400
19 I Gabriela Pałejko 1241 8 40 IV Natalia Warsiewicz 1250 2
20 I++ Agata Trybuła 1433 8 41 Barbara Karwowska 1000 1
21 I Zuzanna Kamińska 1314 8 42 IV Małgorzata Czarniewska 1250 1
53. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
22 drużyny, tempo gry P-3+2″, system szwajcarski 11 rund, wyniki: ChessArbiter
1  Hetman Katowice 18 K.Mitoń (8½), B.Soćko (9), J.Gdański (7), M.Soćko (7½)
2  Gostmat 83 Gostynin 17 (33½) K.Budrewicz (5½), K.Żochowski (10), W.Reza (9), Ar.Kaczmarekz (9)
3  Hetman Płock 17 (32½) P.Hołubka (UKR) (10), M.Grabarczyk (6½), J.Kokoszczyński (8), P.Flak (8)
4  Laura Chylice 16 I.Kowalski (7½), B.Różycki (4½), F.Bargłowski (6), J.Golecki (9½)
5  Stoczek 45 Białystok 15 I.Karolczuk (8), J.Borawski (5½), P.Kozłowski (7), A.Budzisz (6½)
6  Sparta Białołęka 12 J.Suliborski (8½), I.Litner (8), A.Adamski (3), S.Basiaga (6)
7  Hańcza II Suwałki 12 J.Butkiewicz (4½), P.Czarniecki (7), B.Pieczulis (5), H.Pieczulis (6½)
8  Rodło Opole 12 Kac.Kacprzak (6½), F.Cukrowski (8), Kar.Kacprzak (7½), brak zawodnika
9  Trzydziestka Olsztyn 11 M.Kozłowski (7½), M.Sławiński (2½), M.Taranowicz (7), B.Kitewski (7½)
10  Laura II Chylice 11 T.Kaźmierowski (3), A.Grządka (5½), T.Rylski (6), B.Terkiewicz (9)
11  Hańcza Suwałki 11 K.Anuszkiewicz (3), D.Zianowicz (7½), D.Jasiulewicz (5½), D.Sawicki (6)
12  Stoczek 45 II Białystok 11 M.Kamiński (3), P.Rekuć (6½), A.Bancarewicz (8½), O.Chiszko (3½)
 Stoczek 45 III Białystok 11 A.Kozłowski (4½), K.Wojtacha (6½), F.Kudraszow (6), M.Małaszkiewicz (4½)
14  Pałac Nieborów 11 N.Jagura (3), K.Maciejewski (5), A.Michalska (4½), D.Fudała (6½)
15  Zugzwang Warszawa 11 M.Chomczyk (4½), K.Celiński (3), J.Kamiński (4½), J.Jedynak (6½)
16  Zugzwang II Warszawa 10 M.Podgórski (6), B.Krupa (6), K.Urbaniak (5), D.Wolny (4½)
 Fundacja Jaćwież 10 W.Sawicki (6), Ł.Olejniczak (5), J.Pojawa (5½), M.Milewski (5)
18  Czarni Olecko 9 J.Sawicki (2½), R.Niczyporuk (2), M.Brynda (8), D.Niczyporuk (7½)
19  Fundacja II Jaćwież 8 M.Bartnik (8), S.Wawrukiewicz (4), A.Bujnowski (3), M.Bienio (4)
20  Stoczek 45 IV Białystok 5 K.Milewski (6½), A.Miecznik (4½), R.Greś (3), D.Stefaniuk (2)
21  Orient Sokółka 4 M.Czarnowicz (4½), J.Obuchowicz (2½), A.Pieszko (2), W.Miakisz (1½)
22  Fundacja III Jaćwież 0 P.Zieliński (0), K.Wiszniewski (2), G.Litwin (0), A.Orłowski (0)
36. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
8 drużyn, tempo gry P-3+2″, system kołowy 7 rund, wyniki: ChessArbiter
1  Gostmat 83 Gostynin 12 (17½) L.Czarnecka (6), K.Murawko (4½), B.Andrejczuk (7)
2  MKSz Rybnik 12 (17) Ho.Kucharska (7), G.Króliczek (6), W.Cieślak (4)
3  Stoczek 45 Białystok 12 (15) K.Szczotka (4), Z.Arciszewska (5), M.Szczotka (6)
4  Hańcza Suwałki 8 D.Amrogowicz (3½), M.Pałejko (6), G.Pałejko (5)
5  Fundacja Jaćwież 5 M.Leszczyńska (4½), K.Gładyszewska (2), G.Wiszniewska (1½)
6  Hetman Częstochowa 4 S.Orlik, (2), M.Męcik (0), Z.Kamińska (2)
7  Hańcza II Suwałki 3 M.Walendykiewicz (0), H.Butkiewicz (3), J.Boguszewska (1½)
8  Stoczek 45 II Białystok 0 A.Dallemura (1), A.Makarec (1½), J.Dallemura (1)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close