Polacy na Mistrzostwach Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych (solving)

Mistrzostwa Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych (solving) rozgrywane są od 2005. W dotychczasowej historii trzykrotnie odbywały się na terenie naszego kraju: w Legnicy (2005), Sękocinie (2006) oraz Łowiczu (2011). Polacy brali udział we wszystkich edycjach, każdorazowo zdobywając medale w klasyfikacji indywidualnej.

Poza wymienionymi poniżej medalami, reprezentanci Polski zdobyli również 5 medali ME w kategorii juniorów,
w latach: 2005 (J.Stopa – złoty), 2006 (J.Stopa – brązowy), 2007 (J.Stopa – złoty), 2008 (P.Górski – złoty) oraz 2009 (K.Piorun – złoty).

Wyniki i medale reprezentantów Polski

 

Punkty Czas Medale
indywidualne
Medale
drużynowe
1. Legnica 2005 (Polska) 4 Polska 191 1005
83 uczestników, 16 drużyn 2 Piotr Murdzia 84 301 srebrny
19 Bogusz Piliczewski 56,5 345
27 Zbigniew Szczep 47,5 360
34 Jacek Stopa 44,5 359
40 Ryszard Królikowski 39,5 360
60 Piotr Górski 27,5 360
61 Michał Wysocki 27 359
77 Krzysztof Głuszko 23 360
80 Piotr Nguyen 15 358
2. Sękocin 2006 (Polska) 3 Polska 205,25 1026 brązowy
78 uczestników, 17 drużyn 1 Piotr Murdzia 90 316 złoty brązowy
12 Bogusz Piliczewski 63,5 358 brązowy
34 Jacek Stopa 45,25 352 brązowy
37 Piotr Górski 42,25 360
43 Ryszard Królikowski 39 360
48 Zbigniew Szczep 36,25 360 brązowy
66 Michał Wysocki 27,25 360
71 Maciej Marszałek 23,25 360
3. Pardubice 2007 (Czechy) 3 Polska 211 1073 brązowy
84 uczestników, 17 drużyn 3 Piotr Murdzia 84 353 brązowy brązowy
16 Jacek Stopa 66,5 360 brązowy
23 Bogusz Piliczewski 60,5 360 brązowy
46 Piotr Górski 46 360
50 Ryszard Królikowski 42 360 brązowy
53 Zbigniew Szczep 41 360
4. Antalya 2008 (Turcja) 3 Polska 206,5 1051 brązowy
44 uczestników, 10 drużyn 1 Piotr Murdzia 77,5 331 złoty brązowy
11 Piotr Górski 66 360 brązowy
15 Zbigniew Szczep 64 360
24 Bogusz Piliczewski 58 360 brązowy
30 Jacek Stopa 52 358 brązowy
5. Subotica 2009 (Serbia) 1 Polska
231,5
1028 złoty
79 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia
87,5
317 złoty złoty
5 Kacper Piorun
73,5
351 złoty
18 Bogusz Piliczewski
64,5
360 złoty
36 Piotr Górski 57,5 360 złoty
6. Sunningdale 2010 (Anglia) 2 Polska 202 1080 srebrny
53 uczestników, 13 drużyn 2 Piotr Murdzia 77 360 srebrny srebrny
4 Kacper Piorun 72,25 360 srebrny
16 Piotr Górski 52,75 360 srebrny
43 Bogusz Piliczewski 34,25 360 srebrny
7. Łowicz 2011 (Polska) 3 Polska 204 1030 brązowy
75 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia 84 312 złoty brązowy
6 Kacper Piorun 69 358 brązowy
7 Aleksander Miśta 67 334
33 Piotr Górski 47 360 brązowy
50 Ryszard Królikowski 37 360 brązowy
50 Bogusz Piliczewski 37 360
59 Jakub Marciniszyn 32 360
65 Jacek Matlak 27,5 358
67 Katarzyna Jurkiewicz 26,5 360
69 Paweł Stawarz 22 360
8. Kijów 2012 (Ukraina) 2 Polska 189,25 1050 srebrny
67 uczestników, 14 drużyn 1 Piotr Murdzia 70,75 333 złoty srebrny
5 Kacper Piorun 62,25 360 srebrny
13 Piotr Górski 55 360 srebrny
43 Ryszard Królikowski 38,75 357 srebrny
9. Wilno 2013 (Litwa) 1 Polska 198,25 1080 złoty
69 uczestników, 17 drużyn 1 Piotr Murdzia 72,25 360 złoty złoty
5 Aleksander Miśta 63,75 360 złoty
10 Kacper Piorun 58,75 360 złoty
28 Piotr Górski 44,25 360 złoty
48 Paweł Stawarz 34 351
10. Igalo 2014 (Czarnogóra) 1 Polska 237,8 997 złoty
63 uczestników, 15 drużyn 1 Piotr Murdzia 86 313 złoty złoty
5 Kacper Piorun 73,3 334 złoty
9 Aleksander Miśta 69 350 złoty
18 Piotr Górski 58,6 360 złoty
51 Bogusz Piliczewski 37,3 360
11. Jassy 2015 (Rumunia) 1 Polska 207,3 1048 złoty
65 uczestników, 16 drużyn 3 Kacper Piorun 66,5 344 brązowy złoty
5 Piotr Murdzia 66,3 350 złoty
12 Aleksander Miśta 57 356 złoty
14 Piotr Górski 54,5 348 złoty
36 Paweł Stawarz 35,2 360
Marcin Kołodziejski 15,1 360
12. Ateny 2016 (Grecja) 3 Polska 205,25 1051 brązowy
75 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia 77,5 338 złoty brązowy
15 Kacper Piorun 64,5 353 brązowy
27 Jakub Marciniszyn 56,25 360 brązowy
43 Piotr Górski 46,5 360 brązowy
47 Ryszard Królikowski 44,5 354
13. Ryga 2017 (Łotwa) 1 Polska 245 958 złoty
68 uczestników, 15 drużyn 1 Piotr Murdzia 85 322 złoty złoty
2 Kacper Piorun 84 300 srebrny złoty
12 Aleksander Miśta 74 317 złoty
21 Piotr Górski 66,5 327 złoty
32 Ryszard Królikowski 57,5 358
Zestawienia indywidualne i drużynowe
Indywidualnie Medale Suma Udział
1 Piotr Murdzia 9 2 1 12 13
2 Kacper Piorun 1 1 2 9
3 Piotr Górski 13
4 Bogusz Piliczewski 8
5 Ryszard Królikowski 7
6 Aleksander Miśta 5
Jacek Stopa 4
Zbigniew Szczep 4
9 Paweł Stawarz 3
10 Jakub Marciniszyn 2
Michał Wysocki 2
12 Krzysztof Głuszko 1
Katarzyna Jurkiewicz 1
Marcin Kołodziejski 1
Maciej Marszałek 1
Jacek Matlak 1
Piotr Nguyen 1

Polska 9 3 2 14
Drużynowo Medale Suma
1 Piotr Murdzia 5 2 5 12
2 Piotr Górski 5 2 3 10
3 Kacper Piorun 5 2 2 9
4 Aleksander Miśta 4 4
5 Bogusz Piliczewski 1 1 3 5
6 Ryszard Królikowski 1 2 3
7 Jacek Stopa 3 3
8 Jakub Marciniszyn 1 1
Zbigniew Szczep 1 1

Polska 5 2 5 12
Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close