Polacy na Mistrzostwach Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych (solving)

Mistrzostwa Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych (solving) rozgrywane są od 2005. W dotychczasowej historii trzykrotnie odbywały się na terenie naszego kraju: w Legnicy (2005), Sękocinie (2006) oraz Łowiczu (2011). Polacy brali udział we wszystkich edycjach, każdorazowo zdobywając medale w klasyfikacji indywidualnej.

Poza wymienionymi poniżej medalami, reprezentanci Polski zdobyli również 5 medali ME w kategorii juniorów,
w latach: 2005 (J.Stopa – złoty), 2006 (J.Stopa – brązowy), 2007 (J.Stopa – złoty), 2008 (P.Górski – złoty) oraz 2009 (K.Piorun – złoty).

Wyniki i medale reprezentantów Polski

 

      Punkty Czas Medale
indywidualne
Medale
drużynowe
1. Legnica 2005 (Polska) 4 Polska 191 1005    
83 uczestników, 16 drużyn 2 Piotr Murdzia 84 301 srebrny  
19 Bogusz Piliczewski 56,5 345    
27 Zbigniew Szczep 47,5 360    
34 Jacek Stopa 44,5 359    
40 Ryszard Królikowski 39,5 360    
60 Piotr Górski 27,5 360    
61 Michał Wysocki 27 359    
77 Krzysztof Głuszko 23 360    
80 Piotr Nguyen 15 358    
2. Sękocin 2006 (Polska) 3 Polska 205,25 1026   brązowy
78 uczestników, 17 drużyn 1 Piotr Murdzia 90 316 złoty brązowy
12 Bogusz Piliczewski 63,5 358   brązowy
34 Jacek Stopa 45,25 352   brązowy
37 Piotr Górski 42,25 360    
43 Ryszard Królikowski 39 360    
48 Zbigniew Szczep 36,25 360   brązowy
66 Michał Wysocki 27,25 360    
71 Maciej Marszałek 23,25 360    
3. Pardubice 2007 (Czechy) 3 Polska 211 1073   brązowy
84 uczestników, 17 drużyn 3 Piotr Murdzia 84 353 brązowy brązowy
16 Jacek Stopa 66,5 360   brązowy
23 Bogusz Piliczewski 60,5 360   brązowy
46 Piotr Górski 46 360    
50 Ryszard Królikowski 42 360   brązowy
53 Zbigniew Szczep 41 360    
4. Antalya 2008 (Turcja) 3 Polska 206,5 1051   brązowy
44 uczestników, 10 drużyn 1 Piotr Murdzia 77,5 331 złoty brązowy
11 Piotr Górski 66 360   brązowy
15 Zbigniew Szczep 64 360    
24 Bogusz Piliczewski 58 360   brązowy
30 Jacek Stopa 52 358   brązowy
5. Subotica 2009 (Serbia) 1 Polska
231,5
1028   złoty
79 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia
87,5
317 złoty złoty
5 Kacper Piorun
73,5
351   złoty
18 Bogusz Piliczewski
64,5
360   złoty
36 Piotr Górski 57,5 360   złoty
6. Sunningdale 2010 (Anglia) 2 Polska 202 1080   srebrny
53 uczestników, 13 drużyn 2 Piotr Murdzia 77 360 srebrny srebrny
4 Kacper Piorun 72,25 360   srebrny
16 Piotr Górski 52,75 360   srebrny
43 Bogusz Piliczewski 34,25 360   srebrny
7. Łowicz 2011 (Polska) 3 Polska 204 1030   brązowy
75 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia 84 312 złoty brązowy
6 Kacper Piorun 69 358   brązowy
7 Aleksander Miśta 67 334    
33 Piotr Górski 47 360   brązowy
50 Ryszard Królikowski 37 360   brązowy
50 Bogusz Piliczewski 37 360    
59 Jakub Marciniszyn 32 360    
65 Jacek Matlak 27,5 358    
67 Katarzyna Jurkiewicz 26,5 360    
69 Paweł Stawarz 22 360    
8. Kijów 2012 (Ukraina) 2 Polska 189,25 1050   srebrny
67 uczestników, 14 drużyn 1 Piotr Murdzia 70,75 333 złoty srebrny
5 Kacper Piorun 62,25 360   srebrny
13 Piotr Górski 55 360   srebrny
43 Ryszard Królikowski 38,75 357   srebrny
9. Wilno 2013 (Litwa) 1 Polska 198,25 1080   złoty
69 uczestników, 17 drużyn 1 Piotr Murdzia 72,25 360 złoty złoty
5 Aleksander Miśta 63,75 360   złoty
10 Kacper Piorun 58,75 360   złoty
28 Piotr Górski 44,25 360   złoty
48 Paweł Stawarz 34 351    
10. Igalo 2014 (Czarnogóra) 1 Polska 237,8 997   złoty
63 uczestników, 15 drużyn 1 Piotr Murdzia 86 313 złoty złoty
  5 Kacper Piorun 73,3 334   złoty
  9 Aleksander Miśta 69 350   złoty
  18 Piotr Górski 58,6 360   złoty
  51 Bogusz Piliczewski 37,3 360    
11. Jassy 2015 (Rumunia) 1 Polska 207,3 1048   złoty
65 uczestników, 16 drużyn 3 Kacper Piorun 66,5 344 brązowy złoty
5 Piotr Murdzia 66,3 350   złoty
12 Aleksander Miśta 57 356   złoty
14 Piotr Górski 54,5 348   złoty
36 Paweł Stawarz 35,2 360    
Marcin Kołodziejski 15,1 360    
12. Ateny 2016 (Grecja) 3 Polska 205,25 1051   brązowy
75 uczestników, 16 drużyn 1 Piotr Murdzia 77,5 338 złoty brązowy
15 Kacper Piorun 64,5 353   brązowy
27 Jakub Marciniszyn 56,25 360   brązowy
43 Piotr Górski 46,5 360   brązowy
47 Ryszard Królikowski 44,5 354    
13. Ryga 2017 (Łotwa) 1 Polska 245 958   złoty
68 uczestników, 15 drużyn 1 Piotr Murdzia 85 322 złoty złoty
2 Kacper Piorun 84 300 srebrny złoty
12 Aleksander Miśta 74 317   złoty
21 Piotr Górski 66,5 327   złoty
32 Ryszard Królikowski 57,5 358    
14. Glifada (Grecja) 2 Polska 219 1026   srebrny
62 uczestników, 14 drużyn 2 Piotr Murdzia 80,5 338 srebrny srebrny
5 Kacper Piorun 77,5 328   srebrny
27 Piotr Górski 56 360   srebrny
46 Ryszard Królikowski 41 357   srebrny
             
 
Zestawienia indywidualne i drużynowe
Indywidualnie Medale Suma Udział
1 Piotr Murdzia 9 3 1 13 14
2 Kacper Piorun   1 1 2 10
3 Piotr Górski         14
4 Ryszard Królikowski         8
  Bogusz Piliczewski         8
6 Aleksander Miśta         5
  Jacek Stopa         4
  Zbigniew Szczep         4
9 Paweł Stawarz         3
10 Jakub Marciniszyn         2
  Michał Wysocki         2
12 Krzysztof Głuszko         1
  Katarzyna Jurkiewicz         1
  Marcin Kołodziejski         1
  Maciej Marszałek         1
  Jacek Matlak         1
  Piotr Nguyen         1

  Polska 9 4 2 15  
Drużynowo Medale Suma
1 Piotr Murdzia 5 3 5 13
2 Piotr Górski 5 3 3 11
3 Kacper Piorun 5 3 2 10
4 Aleksander Miśta 4     4
5 Ryszard Królikowski   2 2 4
6 Bogusz Piliczewski 1 1 3 5
7 Jacek Stopa     3 3
8 Jakub Marciniszyn     1 1
  Zbigniew Szczep     1 1

  Polska 5 3 5 13
 
Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close