Polacy na Mistrzostwach NATO w szachach

Polacy uczestniczą w Mistrzostwach NATO od 2002 (13. edycji). Zawody w szachach klasycznych rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w ramach klasyfikacji indywidualnej prowadzona jest również zespołowa. Drużyna narodowa zawsze występuje w sześcioosobowym składzie, natomiast kolejność drużyn ustalana jest na podstawie sumy punktów zdobytych przez najlepszych czterech zawodników (wszyscy reprezentanci otrzymują medale w przypadku zdobycia medalu drużynowego).

Podziękowania dla Piotra Bieluszewskiego i Sławomira Kędzierskiego za pomoc w uzupełnieniu zestawienia.

Wyniki i medale reprezentantów Polski:
  Szachy klasyczne Szachy błyskawiczne
  ind. druż. ind. druż.
Brest 2002 (Francja), 79 uczestników
Andrzej Szcześniak 20 6  
Anatol Łokasto 23  
Sławomir Kraiński 30  
Tadeusz Listowiecki 33  
Andrzej Bajgrowicz 39  
Stanisław Matyja 67  
Høvelte 2003 (Dania), 89 uczestników
Saturnin Skindzier 3 2  
Anatol Łokasto 6  
Piotr Bieluszewski 10  
Andrzej Szcześniak 14  
Sławomir Kraiński 20  
Zygmunt Pioch 59  
Tadeusz Listowiecki (VET) 35    
Haga 2004 (Holandia), 82 uczestników
Rafał Przedmojski 2 2 7
Saturnin Skindzier 10  
Adam Karbowiak 11  
Mariusz Marek 15  
Piotr Bieluszewski 23  
Sławomir Kraiński 69  
Kołobrzeg 2005 (Polska), 88 uczestników
Rafał Przedmojski 3 2  
Zygmunt Pioch 7  
Saturnin Skindzier 9  
Piotr Bieluszewski 15 3
Adam Karbowiak 30 1
Krzysztof Kapral 37  
Michał Bielawski (NATO) 46   37
Witold Sarnowski (NATO) 68    
Leon Bręgoszewski (NATO) 72    
Krystian Hasiński     7
Borys Tofil     11
Leszek Kamiński     45
Crowthorne 2006 (Anglia), 75 uczestników
Rafał Przedmojski 6 2  
Maciej Nurkiewicz 7 6
Mateusz Sypień 19 8
Saturnin Skindzier 20 9
Zygmunt Pioch 31  
Piotr Bieluszewski 35  
Ankara 2007 (Turcja), 68 uczestników
Mateusz Sypień 5 2 6
Krzysztof Kapral 12 25
Piotr Bieluszewski 15 13
Zygmunt Pioch 33  
Saturnin Skindzier 41  
Witold Sarnowski 53 16
Bruksela 2008 (Belgia), 82 uczestników
Mateusz Sypień 4 3 28
Adam Karbowiak 16 4
Piotr Bieluszewski 17 11
Andrzej Szcześniak 25 34
Sławomir Kraiński 31 13
Michał Bielawski 36 63
Hammelburg 2009 (Niemcy), 95 uczestników
Mateusz Sypień 2 3 23
Piotr Bieluszewski 14 5
Adam Karbowiak 17 9
Jarosław Kraiński 18 40
Andrzej Szcześniak 34 36
Saturnin Skindzier 47 24
Sławomir Kędzierski (NATO) 23   7
Køge 2010 (Dania), 82 uczestników
Andrzej Szcześniak 15 2 18
Mateusz Sypień 18 9
Piotr Bieluszewski 21 2
Sławomir Kraiński 23 15
Krzysztof Kapral 26 24
Saturnin Skindzier 32 27
Sławomir Kędzierski (NATO) 10   21
Kowno 2011 (Litwa), 88 uczestników
Sławomir Kędzierski 13 4 35
Mateusz Sypień 24 23
Krzysztof Kapral 25  
Piotr Bieluszewski 29 11
Sławomir Kraiński 50  
Andrzej Szcześniak 56 24
Marcin Skwarczyński 48   19
Brest 2012 (Francja), 80 uczestników
Mateusz Sypień 3 2 7
Daniel Michalski 7 5
Adam Karbowiak 14 2
Sławomir Kędzierski 15 10
Piotr Kaczorowski 22  
Piotr Bieluszewski 36 9
Dariusz Sycz (NATO) 20   4
Warszawa 2013 (Polska), 82 uczestników
Michał Bielawski 4 3 31
Sławomir Kędzierski 16 14
Dariusz Sycz 23 7
Adam Karbowiak 28 3
Damian Graczyk 29 17
Daniel Michalski 34 22
Wojciech Waruga 35   28
Marcin Skwarczyński 37   19
Sławomir Kraiński     2
Piotr Bieluszewski     4
Québec 2014 (Kanada), 74 uczestników
Dariusz Sycz 2 2 6
Damian Graczyk 4 22
Mateusz Sypień 6 5
Daniel Michalski 20 3
Michał Bielawski 22 15
Adam Karbowiak 27 8
Sławomir Kędzierski (NATO) 37   10
Andrzej Szcześniak (NATO) 38   21
Amsterdam 2015 (Holandia), 108 uczestników
Damian Graczyk 5 2 4
Adam Karbowiak 9 14
Marcin Pietruszewski 11 26
Dariusz Sycz 13 7
Sławomir Kraiński 26 8
Mateusz Sypień 34 5
Sławomir Kędzierski (NATO B) 14   22
Piotr Bieluszewski (VETC) 21   3
Daniel Michalski (NATO) 28   12
Shrivenham 2016 (Anglia), 98 uczestników
Rafał Przedmojski 3 1 9
Dariusz Sycz 5 22
Mateusz Sypień 6 31
Sławomir Kraiński 8 10
Marcin Pietruszewski 11 16
Damian Graczyk 22 2
Sławomir Kędzierski (NATO B) 21   11
Kamil Cichy (NATO B) 31   12
Budapeszt 2017 (Węgry), 105 uczestników
Mateusz Sypień 6 3 1
Dariusz Sycz 13 3
Rafał Przedmojski 14 1
Marcin Pietruszewski 16 1
Damian Graczyk 23 1
Kamil Cichy 37 3
Sławomir Kraiński (NATO B) 19   3
Sławomir Kędzierski (NATO) 27   3
Lubbock 2018 (USA), 67 uczestników
Damian Graczyk 2 1 15
Marcin Pietruszewski 8  
Mateusz Bobula 9 4
Dariusz Sycz 10 8
Mateusz Sypień 14  
Kamil Cichy 31 7
Sławomir Kędzierski (NATO) 16   18
Aleksander Stańkowski (NATO B) 39   26
Berlin 2019 (GER), 114 uczestników
Damian Graczyk 3 2    
Mateusz Sypień 5    
Sławomir Kędzierski 9    
Kamil Cichy 14    
Marcin Pietruszewski 16    
Dariusz Sycz 17    
Daniel Michalski (NATO 4) 41      
Aleksander Stańkowski (NATO 5) 52      
Bruksela 2020 (BEL)
         
 

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close