Puchar Grunwaldu

Puchar Grunwaldu – cykliczny, międzynarodowy turniej szachowy dla osób niewidomych oraz słabowidzących, rozgrywany od 1986. Wszystkie turnieje odbyły na obszarze Warmii i Mazur.

Uwaga: poniższe dane są niekompletne.
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Zwycięzcy Turniejów:

1 1986 Mrągowo Marian Kowalczyk
2 1987 Mrągowo 1. Zygmunt Siluk – 8/11
2-3. Władysław Kardasz, Ilmari Loikkanen (FIN) – 7½/11
3 1988 Iława Ilmari Loikkanen (FIN)
4 1989 Olsztyn Jerzy Januszewski
5 1990 Olsztyn Zdzisław Misiejuk
6 1991 Olsztyn Marian Kowalczyk
7 1992 Olsztyn Zygmunt Siluk
8 1993 Olsztyn Zygmunt Siluk
9 1994 Olsztyn 1. FM Tadeusz Żółtek – 9½/10
2-3. Roman Staruch, Werner Mettel – 7½/10
10 1995 Olsztyn 1. FM Tadeusz Żółtek – 8/9
2. IM Piotr Dukaczewski – 7/9
3-4. Władysław Kardasz, Bengt Wikman (FIN) – 6/9
11 1996 Olsztyn 1. IM Piotr Dukaczewski – 7½/9
2. Bengt Wikman (FIN) – 7/9
3-5. Zygmunt Siluk, Roman Walisiak, Zdzisław Wojcieszyn – 6/9
12 1997 Olsztyn Rafał Gunajew
13 1998 Olsztyn Zdzisław Wojcieszyn
14 1999 Olsztyn 1. IM Piotr Dukaczewski – 8/9
15 2000 Olsztyn 1. Rafał Gunajew – 7½/9
2-3. FM Tadeusz Żółtek, Tomasz Wolak – 6½/9
16 2001 Olsztyn Zdzisław Wojcieszyn
17 2002 Dadaj 1. Rafał Gunajew
2. Andrzej Migala
18 2003 Dadaj Ryszard Suder
19 2004 Dadaj 1. FM Tadeusz Żółtek – 7/9
2. Zdzisław Wojcieszyn – 6½/9
3. Rafał Gunajew – 6/9
20 2005 Dadaj 1. IM Piotr Dukaczewski – 7/9
2-4. IM Siergiej Kryłow (RUS), WIM Lubow Żilcowa-Łysenko (UKR), IM Władimir Berlinski (RUS) – 6½/9
21 2006 Dadaj 1. IM Piotr Dukaczewski – 7½/9
2. Ryszard Suder – 6½/9
3-4. Rafał Gunajew, Marcin Chojnowski – 6/9
22 2007 Dadaj 1. IM Piotr Dukaczewski – 9/9
2-3. Rafał Gunajew, Marcin Chojnowski – 6½/9
23 2008 Dadaj 1. IM Piotr Dukaczewski – 7½/9
2-4. Dawid Falkowski, Michajło Bałocha (UKR), FM Tadeusz Żółtek – 6½/9
24 2009 Dadaj/Ramsowo 1. IM Piotr Dukaczewski – 9/9
2. Jacek Stachańczyk – 6½/9
3-4. Marcin Chojnowski, WCM Anna Stolarczyk – 5½/9
25 2010 Dadaj/Ramsowo 1-5. Jacek Stachańczyk, IM Piotr Dukaczewski, Zdzisław Wojcieszyn, FM Tadeusz Żółtek, Ryszard Suder – 6/9
26 2011 Dadaj/Ramsowo 1. IM Piotr Dukaczewski – 8/9
2. FM Rafał Gunajew – 7½/9
3-5. Adam Czajkowski, Dawid Falkowski, WCM Anna Stolarczyk – 5½/9
27 2012 Dadaj/Ramsowo 1. Jacek Stachańczyk – 7½/9
2. IM Piotr Dukaczewski – 7/9
3-4. FM Rafał Gunajew, Bartosz Pawelec – 6/9
28 2013 Dadaj/Ramsowo 1. IM Piotr Dukaczewski – 8/9
2. FM Rafał Gunajew – 7/9
3. FM Jacek Stachańczyk – 6½/9
29 2014 Olsztyn 1. FM Jacek Stachańczyk – 8½/9
2-3. Ryszard Suder, IM Piotr Dukaczewski – 6½/9
30 2015 Łajs 1. IM Piotr Dukaczewski – 7½/9
2. FM Tadeusz Żółtek – 6½/9
3. Ryszard Suder – 6/9
31 2016 Łajs 1. FM Tadeusz Żółtek – 8/9
2. Ryszard Suder – 7/9
3. Marcin Chojnowski – 6½/9
32 2017 Łajs 1-2. FM Tadeusz Żółtek, Ryszard Suder – 6/7
3. Zdzisław Wojcieszyn – 5/7

Specjalne podziękowania dla Romana Starucha za nadesłanie listy zwycięzców z lat 1986–2007.

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close