Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1988

19. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1987 | 1988 | 1989
I liga
Bydgoszcz, 17 – 27 sierpnia 1988
Sędzia główny: Ulrich Jahr
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 2 4 2 6 41½ 6
2  Hetman Bydgoszcz 4 3 3 3 3 39 6
3  Polonia Warszawa 2 3 2 4 5 38 22
4  Start Lublin 3 3 3 3 5 38 22
5  MDK nr 2 Bydgoszcz 4 3 4 3 3 4 37½
6  Chrobry Głogów ½ 4 2 4 3 4 5 3 34 5
7  Jagiellonia Białystok 3 2 4 2 5 33 5
8  Włókniarz Bielsko-Biała 3 3 2 3 3 5 32½ 5
9  Lech Poznań (↓) 3 2 3 3 3 31
10  AZS Politechnika Wrocław (↓) 3 2 3 ½ 2 3 28 4
11  Czarni Rzeszów (↓) ½ ½ 3 1 4 3 22½
12  Piast Sieradz (↓) 0 3 1 1 3 1 1 3 3 21 3
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 15% punktów (DMP 1988)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  AZS Politechnika Wrocław 3.5 5.5 7 11.5 14.5 18 19.5 22.5 24.5 27.5 28 10
2  Polonia Warszawa 3.5 7.5 10 12 16.5 19.5 24.5 29 32.5 34.5 38 3
3  Legion Warszawa 2.5 4.5 9 13 17.5 23 25 31 35.5 39 41.5 1
4  Czarni Rzeszów 1 4 6.5 8 9.5 10 14 14.5 17.5 19 22.5 11
5  Hetman Bydgoszcz 3.5 9 11.5 14.5 17.5 20.5 24.5 30 32.5 35.5 39 2
6  Piast Sieradz 3 4 7 8 10.5 13 14 14 17 20 21 12
7  Lech Poznań 3 5.5 8.5 11.5 14.5 16.5 21 22.5 24 28.5 31 9
8  Włókniarz Bielsko-Biała 2.5 7.5 10.5 12.5 16 19 22 25 27.5 30 32.5 8
9  Chrobry Głogów 5 5.5 8.5 11.5 14 18 20.5 22.5 26.5 30.5 34 6
10  Start Lublin 3.5 6.5 10 15 18 21 24.5 28 32.5 35.5 38 4
11  MDK nr 2 Bydgoszcz 2.5 6.5 10 13 16.5 20.5 23.5 27.5 29 32 37.5 5
12  Jagiellonia Białystok 2.5 6 9.5 13.5 15 17 19 21.5 25 28 33 7
1 runda 2 runda
AZS Politechnika Wrocław – Jagiellonia Białystok
Polonia Warszawa – MDK nr 2 Bydgoszcz
Legion Warszawa – Start Lublin
Czarni Rzeszów – Chrobry Głogów
Hetman Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Piast Sieradz – Lech Poznań
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
1 : 5
3½ : 2½
3 : 3
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Piast Sieradz
Chrobry Głogów – Hetman Bydgoszcz
Start Lublin – Czarni Rzeszów
MDK nr 2 Bydgoszcz – Legion Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Polonia Warszawa
3½ : 2½
5 : 1
½ : 5½
3 : 3
4 : 2
2 : 4
3 runda 4 runda
Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Legion Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
Czarni Rzeszów – MDK nr 2 Bydgoszcz
Hetman Bydgoszcz – Start Lublin
Piast Sieradz – Chrobry Głogów
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
2½ : 3½
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
Jagiellonia Białystok – Włókniarz Bielsko-Biała
Chrobry Głogów – Lech Poznań
Start Lublin – Piast Sieradz
MDK nr 2 Bydgoszcz – Hetman Bydgoszcz
AZS Politechnika Wrocław – Czarni Rzeszów
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
4 : 2
3 : 3
5 : 1
3 : 3
4½ : 1½
2 : 4
5 runda 6 runda
Legion Warszawa – Jagiellonia Białystok
Czarni Rzeszów – Polonia Warszawa
Hetman Bydgoszcz – AZS Politechnika Wrocław
Piast Sieradz – MDK nr 2 Bydgoszcz
Lech Poznań – Start Lublin
Włókniarz Bielsko-Biała – Chrobry Głogów
4½ : 1½
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
Jagiellonia Białystok – Chrobry Głogów
Start Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
MDK nr 2 Bydgoszcz – Lech Poznań
AZS Politechnika Wrocław – Piast Sieradz
Polonia Warszawa – Hetman Bydgoszcz
Legion Warszawa – Czarni Rzeszów
2 : 4
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
5½ : ½
7 runda 8 runda
Czarni Rzeszów – Jagiellonia Białystok
Hetman Bydgoszcz – Legion Warszawa
Piast Sieradz – Polonia Warszawa
Lech Poznań – AZS Politechnika Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – MDK nr 2 Bydgoszcz
Chrobry Głogów – Start Lublin
4 : 2
4 : 2
1 : 5
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
Jagiellonia Białystok – Start Lublin
MDK nr 2 Bydgoszcz – Chrobry Głogów
AZS Politechnika Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – Lech Poznań
Legion Warszawa – Piast Sieradz
Czarni Rzeszów – Hetman Bydgoszcz
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
6 : 0
½ : 5½
9 runda 10 runda
Hetman Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Piast Sieradz – Czarni Rzeszów
Lech Poznań – Legion Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
Chrobry Głogów – AZS Politechnika Wrocław
Start Lublin – MDK nr 2 Bydgoszcz
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
Jagiellonia Białystok – MDK nr 2 Bydgoszcz
AZS Politechnika Wrocław – Start Lublin
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Legion Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Czarni Rzeszów – Lech Poznań
Hetman Bydgoszcz – Piast Sieradz
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
11 runda
Piast Sieradz – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – Hetman Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Czarni Rzeszów
Chrobry Głogów – Legion Warszawa
Start Lublin – Polonia Warszawa
MDK nr 2 Bydgoszcz – AZS Politechnika Wrocław
1 : 5
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
5½ : ½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Legion Warszawa   41½ 66 2 Hetman Bydgoszcz 39 66
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I
I
II
k
II
Rafał Przedmojski
Tomasz Olenderek
Robert Filipiak
Piotr Kaim
Łukasz Dworakowski
Krystyna Dąbrowska
Agnieszka Szmechtig
2050
2000
2000
2000
1800
2115
1600

6
1

6
7
10
10
2
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
k
I
II
I
II
II
I
Adam Kujawski
Zbigniew Robak
Adam Jasiek
Robert Ciemniak
Piotr Trojanowski
Dorota Tomczyk
Joanna Byczyńska
2335
2000
1800
2000
1800
1600
1800


½
7
2

8
11
11
3
11
8
11
11
3 Polonia Warszawa 38 66 4 Start Lublin 38 66
1
2
.
.
3
4
.
5
6
.
I
I
I
II
II
II
II
I
II
II
Marcin Chałupnik
Marcin Sokalski
Dariusz Ziemlewski
Artur Majewski
Bartłomiej Macieja
Michał Rudolf
Bartosz Soćko
Edyta Radecka
Anna Gumna
Magdalena Zwolak
2000
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1600
1600
6

1

8
0
4


11
6
2
3
11
3
8
11
7
4
1
2
3
4
.
.
5
6
I+
I+
II
II
II
II
I
I
Marcin Dłużniewski
Artur Niemiec
Wojciech Paszko
Gabriel Jasiński
Michał Swół
Tomasz Dłużniewski
Anna Kleszarska
Monika Kleszarska
2068
2050
1800
1800
1800
1800
1800
1800

6
2
4

0

11
11
5
8
8
1
11
11
5 MDK nr 2 Bydgoszcz 37½ 66 6 Chrobry Głogów 34 66
1
2
.
3
4
5
6
.
I
II
II
I
II
I
II
III
Grzegorz Stawowski
Przemysław Deżakowski
Robert Bieluszewski
Jacek Gęsicki
Bartłomiej Siwiec
Magdalena Gauza
Gizela Kocikowska
Anna Maleska
2000
1800
1800
2000
1800
1800
1600
1400
6

2
7


4
1
11
9
2
11
11
11
8
3
1
2
3
4
5
6
.
I+
I
II
II
II
II
III
Przemysław Skalik
Adam Kałdus
Marek Oliwa
Tomasz Markowski
Agnieszka Majewska
Katarzyna Majewska
Marta Zielińska
2050
2000
1800
1800
1600
1600
1400
5




3
0
11
11
11
11
11
10
1
7 Jagiellonia Białystok 33 66 8 Włókniarz Bielsko-Biała 32½ 66
1
2
3
4
5
6
I
I
II
II
k
I
Adam Murza
Piotr Zawadzki
Jan Kojło
Marcin Sterkowiec
Alicja Zawadzka
Jolanta Krynicka
2000
2000
1800
1800
1971
1800


5


9
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I
I
I
II
II
I
II
Janusz Rząsa
Krzysztof Nowicki
Tomasz Dobija
Aleksander Pisarek
Paweł Kine
Małgorzata Sułkowska
Joanna Nowak
2000
2000
2000
1800
1800
1800
1600


4

6

11
3
8
11
11
11
11
9 Lech Poznań 31 66 10 AZS Politechnika Wrocław 28 66
1
2
3
4
5
6
.
k
k
III
III
I+
II
III
Dominik Pędzich
Piotr Jezierski
Piotr Stelter
Krzysztof Podlas
Magdalena Kuk
Barbara Maćkiewicz
Aleksandra Makulec
2340
2295
1600
1600
1848
1600
1400


3

3

0
11
11
11
11
11
10
1
1
2
3
4
.
5
6
.
k
I
II
II
II
II
II
II
Mariusz Buś
Adam Witkowski
Maciej Pęksa
Krzysztof Romanowski
Edward Łupkowski
Anna Bryszewska
Danuta Kuchta
Mirosława Mączka
2355
2000
1800
1800
1800
1600
1600
1600



5
0

1
1
11
11
11
8
3
11
5
6
11 Czarni Rzeszów 22½ 66 12 Piast Sieradz 21 66
1
2
3
4
5
6
I+
II
II
II
I
II
Grzegorz Toczek
Andrzej Rzeszut
Mariusz Babiarz
Jaromir Jarecki
Małgorzata Wołowiec
Agnieszka Kogut
2050
1800
1800
1800
1800
1600

3
3

6
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
.
5
6
II
II
II
I
I
II
II
II
II
Marian Dziębowski
Dariusz Szałek
Piotr Wulkiewicz
Lech Sopur
Marcin Kamiński
Romuald Żbik
Jarosław Marciniak
Anna Kostera
Wioletta Rogalska
1800
1800
1800
2000
2000
1800
1800
1600
1600
0
0
0
5

½
0

5
6
8
11
10
3
1
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dominik Pędzich
Grzegorz Toczek
Lech Poznań
Czarni Rzeszów
11
2 Piotr Jezierski
Zbigniew Robak
Lech Poznań
Hetman Bydgoszcz
11
3 Piotr Kaim Legion Warszawa 11
4 Marcin Kamiński Piast Sieradz 10
5 Anna Kleszarska Start Lublin 11
6 Monika Kleszarska Start Lublin 11
II liga
Grupa A Grupa B
Suwałki,  17 – 27 sierpnia 1988
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Puck,  17 – 27 sierpnia 1988
Sędzia główny:
1 Kolejarz Katowice (↑) 40½ 4 1 Piast Słupsk (↑) 46
2 Kolejarz Kielce (↑) 39½ 4 2 Miedź Legnica (↑) 40½ 4
3 Almat Szczecin 38½ 4 3 Apator Toruń 39 4
4 Pocztowiec Poznań 37 4 Igloopol Dębica 37
5 Skra Częstochowa 34½ 5 Stilon Gorzów Wielkopolski 36
6 Mazowsze Płock 33½ 6 Anilana Łódź 35½
7 Hańcza Suwałki 32½ 3 7 Maraton Wrocław 33½
8 Caissa Piła 31½ 3 8 Huragan Wołomin 30 3
9 Lechia Sędziszów (↓) 31 3 9 MOS Legnica (↓) 28 3
10 Sanovia Lesko (↓) 31 3 10 Prosna Kalisz (↓) 27
11 Olimpia Piekary Śląskie (↓) 23½ 11 Społem Wodzisław Śląski (↓) 22½ 2
12 Start Łódź (↓) 23 12 Chemik Bydgoszcz (↓) 21 2
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 10% punktów (DMP 1988)
Składy drużyn awansujących
Kolejarz Katowice m.in. Jacek Dawidów (9)
Kolejarz Kielce m.in. Joanna Detko (9½), Olimpia Bartosik (9)
Piast Słupsk
Jacek Gdański, Grzegorz Hilarecki, Krzysztof Drygalski, Marcin Grabowicz, Wojciech Zdrojewski (9½), Wiesław Marucha,
Ewa Burczyk, Sylwia Godlewska, Małgorzata Bojakowska
Miedź Legnica
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Dawidów Kolejarz Katowice 9 1 Jarosław Gryniaków Apator
2 Dominik Czarnik Lechia 2 Piotr Frątczak
Arkadiusz Kupiec
Piotr Kadłubowski
Maraton
Huragan
Stilon
7
3 Paweł Gidziela Skra 3 Wojciech Zdrojewski Piast
4 A.Grabowski Mazowsze 10 4 J.Kostrzewa Huragan
5 Joanna Detko Kolejarz Kielce 5 Danuta Kłusek Igloopol
6 Olimpia Bartosik Kolejarz Kielce 9 6 Anna Radoszewska Apator 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close