Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2021

40. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2020 | 2021 | 2022
I liga
Ustroń, 29 listopada 2021– 7 grudnia 2021
Sędzia główny: Ryszard Królikowski
System szwajcarski, 15 drużyn, 9 rund (mecze na 3 szachownicach)
1  NovaTech (2) 17 24½ Michał Wolański (7½), Michał Racis (8½), Fabian Spionkowski (8½)
2  Syrenka Warszawa (1) 16 22½ Jacek Stachańczyk (7½), Andrzej Migala (7½), Emilia Tryjańska (7½)
3  Sprint Wrocław (4) 14 20½ Piotr Dukaczewski (8½), Emilia Egeman (6½), Weronika Racis (5½)
4  Roszada Ustroń (3) 12 16 Anna Stolarczyk (4½), Aleksandra Zielińska (5½), Teresa Dębowska (6)
5  Atut Nysa (5) 10 15 Sylwester Barnowski (3/8), Rajmund Filipiak (5/8), Wiktor Szala (5½/8)
6  Baribale (7) 9 13 Antoni Niedźwiedź (3½), Mirosław Miodoński (4), Krzysztof Zemła (5½)
7  Syrenka Warszawa II (6) 8 14 Piotr Kulpiński (4½/8), Edward Stankiewicz (4/8), Henryk Groszkowski (4/8)
8  Łuczniczka Bydgoszcz (8) 8 12 Andrzej Sargalski (4½/8), Edward Skiera (3½/8), Małgorzata Kosieradzka (2½/8)
9  Nie widzę przeszkód Centrum (11) 8 10½ Lech Łysak (3/8), Stanisław Kosiński (3½/8), Łukasz Kizym (2½/8)
10  Duchy Świętokrzyskie (9) 8 Marian Kowalczyk (5½), Mateusz Gembski (2½), Karol Nowak (1½)
11  Gwarek Śląsk (10) 7 12 Mirosław Kopiec (4/8), Przemysław Przybył (2/8), Iwona Teske (4½/8)
12  Wojownicy Polska Zachodnia (14) 7 10 Tomasz Sokół (1/8), Grzegorz Bzowski (5/8), Katarzyna Jakimczuk (2½/8)
13  Góra Sobótka (12) 5 Henryk Zapaśnik (3/8), Bogusław Kaczorowski (2½/8), Danuta Krupecka-Bakalarz (2½/8)
14  Podkarpacie (13) 4 Henryk Lipski (1/8), Marian Inglot (2/8), Michał Walczyszewski (3/8)
15  Delfiny Małopolskie (15) 2 6 Damian Nawieśniak (2/8), Teresa Chojecka (1/8), Elżbieta Mielczarek (1½/8)

Składy drużyn: dwóch lub trzech dowolnych zawodników, posiadających stopień niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, reprezentujących różne miasta, kluby lub organizacje (do meczu drużyna mogła przystąpić w składzie dwuosobowym).

Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Dukaczewski Sprint Wrocław 9
2 Michał Racis NovaTech 9
3 Fabian Spionkowski NovaTech 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close