Drużynowe Mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących w szachach

Drużynowe Mistrzostwa Polski niewidomych i słabowidzących w szachach – rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej szachowej drużyny klubowej w Polsce, po raz pierwszy rozegrane w 1967. W latach ?–2013 mistrzostwa rozgrywano w dwóch grupach: A (zwycięzca tej grupy zdobywał tytuł mistrza Polski) oraz B.

Do 1993 zespoły funkcjonowały w oparciu o bazę materialną Spółdzielni Pracy Niewidomych i reprezentowały miasta, a od 1994 – z chwilą powstania Stowarzyszenia CROSS – reprezentują kluby crossowskie z poszczególnych miast.

Uwaga: poniższe dane są niekompletne.
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski niewidomych i słabowidzących
I m. II m. III m.
1 1967 Opole Kraków Wrocław Poznań
J.Brycki, R.Kuśnierz, R.Burka, A.Gastoł, J.Kaniecki W.Dimas, K.Zieliński, M.Smutek, L.Chrzanowski R.Krzemień, K.Krajewski, B.Rutkowski, S.Misiołek
2 1969 Kędzierzyn Poznań Lublin
3 1971 Lublin Wrocław Poznań Lublin
4 1974 Uniejów Gdańsk Kraków Lublin
J.Brycki
5 1976 Uniejów Kraków Lublin Poznań
J.Brycki, T.Dębowska R.Krzemień, Z.Niesłuchowski, S.Misiołek, J.Łazuka
6 1978 Łagów Lublin Gdańsk Łódź
7 1980 Jastrząb Warszawa Lublin Gdańsk
8
9
10
11
12
13
14
15
16 1993 Olsztyn Lublin Kraków Łódź
J.Ruszczycki
17 1994 Sorkwity Elbląg WKKFSiTNiS Warszawa Jantar Gdańsk
T.Wolak
18 1995 Rynia Ikar Lublin Cross Łódź Elbląg
J.Tatarczak, M.Kowalczyk, Z.Wojcieszyn, A.Góźdź, W.Marton T.Żółtek, R.Walisiak, W.Sajdych, Z.Orski Z.Siluk, T.Wolak, L.Greczycho, Z.Jurczyk, R.Gunajew
19 1996 Ustronie Ikar Lublin Elbląg Wrocław
20 1997 Krynica Morska Elbląg Ikar Lublin WKKFSiTNiS Warszawa
T.Wolak
21 2001 Jarnołtówek WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin Jantar Gdańsk
P.DukaczewskiR.Gunajew, R.Walisiak, P.Hagner, H.Groszkowski Z.Wojcieszyn, J.Tatarczak, M.Kowalczyk, Z.Gosek Z.Misiejuk, W.Kardasz, R.Kulik, K.Przytulski
22 2002 Głuchołazy WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin Warmia i Mazury Olsztyn
T.Wolak J.Tatarczak A.Migala, M.Chojnowski, Z.Siluk, L.Greczycho
23 2003 Głuchołazy WKKFSiTNiS Warszawa Warmia i Mazury Olsztyn Jantar Gdańsk
P.Dukaczewski, R.Gunajew, T.Wolak, P.Hagner, H.Groszkowski A.Migala
24 2004 Dadaj Warmia i Mazury Olsztyn WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin
A.Migala, M.Chojnowski, Ł.Iwańcio, Z.Siluk
25 2005 Chłopy WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin Warmia i Mazury Olsztyn
P.DukaczewskiR.Gunajew, T.Wolak, R.Walisiak J.Tatarczak, Z.Wojcieszyn, M.Kowalczyk, Z.Gosek M.Chojnowski, T.Żółtek, A.Migala, Ł.Iwańcio
26 2006 Wągrowiec Warmia i Mazury Olsztyn Atut Nysa WKKFSiTNiS Warszawa
M.Chojnowski, T.Żółtek, A.Migala, Ł.Iwańcio, Z.Siluk R.Suder, T.Traczyk, P.Kulpiński, M.Nocoń P.Dukaczewski, R.Walisiak, P.Hagner, T.Dębowska, T.Wolak
27 2007 Jarnołtówek Warmia i Mazury Olsztyn WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin
M.Chojnowski, R.Suder, T.Żółtek, A.Migala, Ł.Iwańcio P.Dukaczewski, R.Gunajew, R.Walisiak, P.Hagner, E.Stankiewicz T.Lipski, Z.Wojcieszyn, M.Kowalczyk, Z.Gosek
28 2008 Zakopane Warmia i Mazury Olsztyn WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin
M.Chojnowski, R.Suder, T.Żółtek, A.Migala, Z.Siluk, Ł.Iwańcio R.Gunajew, P.Dukaczewski, P.Hagner, E.Stankiewicz, K.Urbaniak T.Lipski, Z.Wojcieszyn, M.Kowalczyk, Z.Gosek
29 2009 Wągrowiec Warmia i Mazury Olsztyn WKKFSiTNiS Warszawa Ikar Lublin
R.Suder, M.Chojnowski, T.Żółtek, A.Migala, Ł.Iwańcio, Z.Siluk P.Dukaczewski, R.Gunajew, P.Hagner, T.Dębowska, A.Czajkowski T.Lipski, B.Pawelec, M.Kowalczyk, Z.Wojcieszyn, D.Szurgot
30 2010 Mielno Warmia i Mazury Olsztyn Syrenka Warszawa Jutrzenka Dąbrowa Górnicza
Z.Ratajczak, R.Suder, T.Żółtek, A.Migala, P.Renkowski E.Stankiewicz, P.Dukaczewski, R.Gunajew, P.Hagner, A.Rychalski D.Baryła, J.Stachańczyk, D.Falkowski, E.Ciuła, E.Sobótka, Ł.Baryła
31 2011 Mielno Warmia i Mazury Olsztyn Syrenka Warszawa Ikar Lublin
Ł.Iwańcio, B.Olejnik, R.Suder, T.Żółtek, A.Migala, P.Renkowski E.Stankiewicz, P.Dukaczewski, R.Gunajew, P.Hagner, T.Dębowska, A.Czajkowski B.Pawelec, T.Lipski, Z.Gosek, Z.Wojcieszyn, M.Kowalczyk, P.Siedlanowski
32 2013 Mielno Syrenka Warszawa Ikar Lublin Zryw Słupsk
P.Hagner, R.Gunajew, P.Dukaczewski, M.Wolański, E.Stankiewicz, T.Dębowska B.Pawelec, Z.Wojcieszyn, M.Kowalczyk, S.Niećko, P.Siedlanowski T.Gryglewicz, W.Mettel, R.Staruch, Z.Myszka, S.Huzarski, K.Basiak
33 2014 Wągrowiec Ikar Lublin Syrenka Warszawa Warmia i Mazury Olsztyn
B.Pawelec, Z.Wojcieszyn, S.Niećko, R.Bojczewski P.Dukaczewski, M.Wolański, P.Hagner, T.Dębowska R.Suder, T.ŻółtekB.Olejnik, J.Malcer
34 2015 Wągrowiec Warmia i Mazury Olsztyn Syrenka Warszawa Tęcza Poznań
R.Suder, T.Żółtek, M.Chojnowski, B.Olejnik, J.Malcer P.Dukaczewski, M.Wolański, P.Hagner, T.Dębowska J.Wietecki, M.Maćkowiak, Ł.Kizym, A.Stolarczyk, J.Spychała
35 2016 Wągrowiec Warmia i Mazury Olsztyn Ikar Lublin Tęcza Poznań
R.SuderM.Chojnowski, T.Żółtek, A.Migala, J.Malcer B.Pawelec, M.Kowalczyk, Z.Wojcieszyn, R.Bojczewski A.Tyszkiewicz, M.Maćkowiak, S.Niećko, A.Stolarczyk, J.Spychała
36 2017 Wągrowiec Warmia i Mazury Olsztyn Ikar Lublin Syrenka Warszawa
M.ChojnowskiR.Suder, T.Żółtek, A.Migala, J.Malcer A.Tyszkiewicz, Z.Wojcieszyn, B.Pawelec, M.Bojczewski J.StachańczykM.Wolański, P.Hagner, E.Stankiewicz, A.Jakimczuk
37 2018 Wągrowiec Syrenka Warszawa Warmia i Mazury Olsztyn Tęcza Poznań
J.Stachańczyk, P.Dukaczewski, M.Wolański, P.Hagner, T.Dębowska M.Chojnowski, R.Suder, T.Żółtek, J.Malcer M.Kowalczyk, S.Niećko, M.Pociejowski, A.Stolarczyk, J.Spychała

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close