Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1976

32. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1975 | 1976 | 1977
I liga
Ciechocinek, 20 – 30 listopada 1976
Sędzia główny: Leon Radzikowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1976
1  Maraton Warszawa 2 4 5 6 4 47 40 7
2  Anilana Łódź 4 3 4 4 4 46½ 40
3  Start Katowice 1 3 4 3 2 3 4 46½ 34 12½
4  Łączność Bydgoszcz 5 3 3 3 3 3 43½ 35½ 8
5  Polonia Warszawa 2 3 3 1 3 4 43 33½
6  Legion Warszawa 2 3 5 4 3 3 3 42½ 35
7  Start Lublin 2 3 3 3 2 3 3 2 3 41 33 8
8  Start Łódź 2 4 3 2 3 3 3 4 40 31½
9  Kolejarz Katowice 1 3 3 3 3 2 2 2 38½ 28½ 10
10  Hetman Wrocław 0 3 3 4 36 29½
11  Avia Świdnik (↓) 2 3 3 4 4 36 29 7
12  Lech Poznań (↓) 2 2 3 3 2 4 34 26½
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Lublin 8 10 13 17.5 20.5 23.5 28 30 33 36 38 41 7
2  Start Katowice 12.5 15.5 18.5 22.5 24.5 25.5 29 32.5 36.5 39.5 43 46.5 3
3  Start Łódź 8.5 10.5 13.5 15 19 23.5 26.5 29.5 31 34 36 40 8
4  Łączność Bydgoszcz 8 11.5 14 17 20 25 28 31 33.5 37 40 43.5 4
5  Hetman Wrocław 6.5 9 12.5 14 18 21 23.5 26.5 30 34.5 34.5 36 10
6  Maraton Warszawa 7 10.5 14.5 18.5 20.5 25.5 27 29.5 34 36.5 42.5 47 1
7  Legion Warszawa 7.5 10 13 18 21 23.5 26 30 32 35 38 42.5 6
8  Polonia Warszawa 9.5 13 15 16 20.5 25 28 30.5 33.5 36.5 40.5 43 5
9  Lech Poznań 7.5 10 12.5 14.5 17.5 19 20.5 22.5 26.5 29.5 32 34 12
10  Anilana Łódź 6.5 10.5 14 18.5 22.5 26 29 33 36.5 40 44 46.5 2
11  Kolejarz Katowice 10 13 16 19 21 22 25.5 29 31 33.5 35.5 38.5 9
12  Avia Świdnik 7 11 14 16 17.5 19 23.5 26.5 29 30.5 34.5 36 11
1 runda 2 runda
Start Lublin – Avia Świdnik
Start Katowice – Kolejarz Katowice
Start Łódź – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Lech Poznań
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
2 : 4
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
3½ : 2½
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Lech Poznań – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Start Łódź
Start Lublin – Start Katowice
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
3 runda 4 runda
Start Katowice – Avia Świdnik
Start Łódź – Start Lublin
Łączność Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Lech Poznań
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
4 : 2
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Lech Poznań – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Kolejarz Katowice – Hetman Wrocław
Start Lublin – Łączność Bydgoszcz
Start Katowice – Start Łódź
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
2 : 4
3 : 3
2 : 4
5 runda 6 runda
Start Łódź – Avia Świdnik
Łączność Bydgoszcz – Start Katowice
Hetman Wrocław – Start Lublin
Maraton Warszawa – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Lech Poznań
4½ : 1½
5 : 1
3 : 3
5 : 1
2½ : 3½
4½ : 1½
Avia Świdnik – Lech Poznań
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Start Lublin – Maraton Warszawa
Start Katowice – Hetman Wrocław
Start Łódź – Łączność Bydgoszcz
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
7 runda 8 runda
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Start Łódź
Maraton Warszawa – Start Katowice
Legion Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Lech Poznań – Anilana Łódź
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Lech Poznań
Start Lublin – Polonia Warszawa
Start Katowice – Legion Warszawa
Start Łódź – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
9 runda 10 runda
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Start Łódź
Polonia Warszawa – Start Katowice
Lech Poznań – Start Lublin
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
4½ : 1½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Start Lublin – Anilana Łódź
Start Katowice – Lech Poznań
Start Łódź – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
4 : 2
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
0 : 6
11 runda
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Lech Poznań – Start Łódź
Anilana Łódź – Start Katowice
Kolejarz Katowice – Start Lublin
4½ : 1½
4½ : 1½
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 40 66 2 Anilana Łódź 40 66
1
2
3
4
5
.
6
am
m
mm
m
m
m
m
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Romuald Grąbczewski
Stefan Witkowski
Andrzej Adamski
Marian Ziembiński
Elżbieta Kowalska-Lipska
2485
2390
2380
2345
2233
2193
1985
8
4

7
7
2
11
11
10
11
8
4
11
1
2
3
4
5
.
6
m
k
m
m
k
k
m
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tadeusz Żółtek
Jan Łachut
Zbigniew Bator
Tomasz Rakowiecki
Grażyna Szmacińska
2350
2158
2350
2048
2117
2100
2070

7

0
6

11
11
11
1
10
11
11
3 Start Katowice 34 66 4 Łączność Bydgoszcz 35½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
I
k
I
mm
Jacek Bielczyk
Karol Pinkas
Adam Dzięciołowski
Zbigniew Hurnik
Marian Twardoń
Jan Widera
Jan Przewoźnik
Krystyna Radzikowska
2375
2330
2176
2127
1900

2049
1900
2120
2


0

4
3
6
11
10
5
9
7
7
11
1
2
3
4
5
6
m
m
k
k
k
I
Jerzy Pokojowczyk
Andrzej Maciejewski
Julian Gralka
Grzegorz Chrapkowski
Waldemar Jagodziński
Hanna Jagodzińska
2335
2355
2202
2152
2034
1600
4

6

7
11
11
11
11
11
11
5 Polonia Warszawa 33½ 66 6 Legion Warszawa 35 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
k
m
k
k
I
Władysław Schinzel
Adam Kuligowski
Robert Bugajski
Zbigniew Czajka
Stanisław Gawlikowski
Ryszard Orłowski
Zenon Autowicz
Iwona Jezierska
2370
2345
2047
2162
2085
2097
2040
1600





0

11
11
9
9
6
2
7
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
k
m
k
k
I
mm
I
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Sławomir Wach
Janusz Szukszta
Anatol Łokasto
Bogusław Borysiak
Bogdan Michalak
Mirosława Litmanowicz
Jadwiga Szymańska
2415
2385
2212
2100
2066
2084
1900
2115
1600


5


0
½

2
11
11
11
9
9
2
2
7
4
7 Start Lublin 33 66 8 Start Łódź 31½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mm
m
k
I
I
II
mm
I
Krzysztof Pytel
Andrzej Sydor
Henryk Dobosz
Zdzisław Wojcieszyn
Ryszard Niedźwiadek
Zenon Gosek
Jerzy Dybowski
Bożena Pytel
Zofia Ciechocińska
2420
2425
2199
2119
1900
1900
1700
2045
1600

7

5
1
3
0

6
11
11
11
6
7
3
3
8
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
k
k
m
I+
k
Andrzej Łuczak
Wiktor Matkowski
Ryszard Wolny
Andrzej Rosiak
Ryszard Zgorzelski
Jan Gadaliński
Krzysztof Lenczewski
Lucyna Krawcewicz
2314
2125
2114
2094
2071
2038
2000
1763

5
4

2

½
10
11
11
8
5
9
1
11
9 Kolejarz Katowice 28½ 66 10 Hetman Wrocław 29½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
m
k
I
k
m
I
Bogdan Śliwa
Stanisław Kornasiewicz
Wiesław Judycki
Janusz Szałajdewicz
Jan Kubik
Tadeusz Kapusta
Aleksandra Szpakowska
Iwona Świecik
2370
2219
2047
2100
1900
1953
1930
1600
7




1

3
11
8
11
11
11
3
4
7
1
2
3
4
5
.
6
mm
k
m
k
I
I
m
Jacek Bednarski
Ryszard Skrobek
Franciszek Borkowski
Tadeusz Drelinkiewicz
Zbigniew Jaśnikowski
Roman Grubiak
Apolonia Litwińska
2425
2390
2350
2042
1900
1900
1870





1
4
11
11
10
10
9
4
11
11 Avia Świdnik 29 66 12 Lech Poznań 26½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
k
I
k
I
m
m
Zbigniew Szymczak
Zbigniew Księski
Tadeusz Lipski
Jacek Mardarowicz
Michał Praszak
Marek Hawełko
Anna Jurczyńska
Irena Kasprzyk
2400
2198
2056
1900
2047
1900
2100
1883

4


5
0
3
11
11
11
10
11
1
6
5
1
2
3
4
5
.
6
.
m
m
m
I
I
I
k
II
Ryszard Bernard
Ignacy Nowak
Bogdan Pietrusiak
Paweł Stempin
Julian Pajączkowski
Krzysztof Ruczyński
Kamila Dembecka
Danuta Maciejewska
2340
2295
2310
1900
1900
1900
1793
1400
2
7
6
7
2
1

0
6
11
11
11
10
6
4
7
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Włodzimierz Schmidt Maraton Warszawa 8 11
2 Karol Pinkas Start Katowice 11
3 Tadeusz Lipski Avia Świdnik 11
4 Stefan Witkowski
Paweł Stempin
Maraton Warszawa
Lech Poznań
7 11
5 Andrzej Adamski Maraton Warszawa 7  8
6 Grażyna Szmacińska Anilana Łódź 11
II liga
Grupa północna Grupa południowa
Gdynia, 20 – 29 listopada 1976
Sędzia główny: Henryk Malinowski
system kołowy,
9 rund, 6 szachownic
Cieplice, 21 – 30 listopada 1976
Sędziowie: Bohdan Skalik i Marian Stępień
1 Hutnik Warszawa (↑) 36½ 32½ 4 1 Hutnik Kraków* (↑) 42 38 4
2 Jagiellonia Białystok 31½ 26 2 GKS Katowice 37 33½
3 Pocztowiec Poznań 31 26 5 3 Maraton Wrocław 36 31½
4 Arka Gdynia 30½ 26½ 4 4 Kwadrat Jelenia Góra 34½ 28½ 6
5 Piast Gliwice 30 25½ 5 Włókniarz Bielsko-Biała 32½ 25½ 7
6 Piast Słupsk 25½ 21½ 4 6 Karpaty Krosno 32 26½
7 Kolejarz Opole 24½ 19½ 5 7 Konstal Chorzów 30 26 4
8 Łączność II Bydgoszcz 23 20½ 8 Start Bytom 30 26 4
9 Chemik Police (↓) 19½ 18 9 Polonia II Warszawa (↓) 26½ 23
10 TKKF Starachowice (↓) 13½ 11½ 2
* Hutnik Kraków – klub powstały w wyniku fuzji sekcji szachowej KS Hutnik oraz Krakowskiego Klubu Szachistów
Składy drużyn awansujących
Hutnik Warszawa m.in. Henryk Petryk, Zbigniew Sęk, Kazimierz Plater
Hutnik Kraków Jerzy Kostro, Jerzy Konikowski (7), Stanisław Kostyra (5½/8), Kazimierz Steczkowski, Stanisław Porębski (5/6),
Marek Rogalewicz, Jadwiga Kołacz, Jadwiga Gazda
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Arka 1 GKS Katowice
2 Henryk Petryk Hutnik W. 2 Jerzy Konikowski
Jerzy Kubień
Hutnik Kr.
Maraton
7
3 Zbigniew Sęk Hutnik W. 3 Stanisław Kostyra Hutnik Kr.
4 Kazimierz Plater Hutnik W. 4 Emil Dłuski GKS Katowice
5 5 Stanisław Porębski Hutnik Kr. 5
6 Hanna Ereńska-Radzewska Pocztowiec 6 Bożena Sikora Włókniarz

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close