Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1997

53. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1996 | 1997 | 1998
I liga
Krynica, 25 września – 5 października 1997
Sędzia główny: Zbigniew Czajka, dyrektorzy turnieju: Jan Macieja, Marek Bartel
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 5 4 3 3 3 5 45½ 19
2  Polonia PKO BP Warszawa 4 5 4 5 5 4 45½ 18
3  Rymer Niedobczyce 1 3 3 2 4 4 4 34
4  Włókniarz Bielsko-Biała 2 3 3 3 33½
5  Gedania Gdańsk 2 1 3 3 3 5 32½ 11
6  Pocztowiec TP SA Poznań 3 2 3 3 3 4 3 3 32½ 10
7  Chrobry Głogów 3 1 2 3 32½ 10
8  PTSz Płock 4 3 3 3 2 4 30½
9  Czarny Koń Bukowno ½ 1 3 3 3 3 4 29½ 10
10  ZPD Jasień (↓) 3 2 2 3 1 3 4 3 2 3 29½ 9
11  Sido Cafe Hańcza Suwałki (↓) 1 2 2 4 29½ 8
12  Miedź Legnica (↓) ½ 2 2 3 21
Ze startu zrezygnował klub Górnik Zabrze.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  PTSz Płock 3.5 5 9 10.5 14 18 21 24 26 29 30.5 8
2  Chrobry Głogów 1 5.5 9 11.5 14.5 17 21.5 25 27 30 32.5 7
3  Rymer Niedobczyce 3 6.5 8.5 12 16 17 19.5 23.5 27 30 34 3
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 7 11.5 16 19 24 29 32.5 37 42.5 45.5 1
5  Włókniarz Bielsko-Biała 3 6 8.5 10.5 13 16.5 20 22.5 26 30.5 33.5 4
6  Miedź Legnica 2.5 5 8 9.5 10 12 13.5 15.5 17 18.5 21 12
7  Czarny Koń Bukowno 3.5 7.5 10.5 13.5 17 18 21 23.5 26 26.5 29.5 9
8  Pocztowiec TP SA Poznań 3 6.5 9.5 12 14.5 17.5 19.5 22.5 26.5 29.5 32.5 6
9  ZPD Jasień 3 6 9 12 15.5 17.5 18.5 20.5 24.5 27.5 29.5 10
10  Gedania Gdańsk 3 5 8.5 13 15.5 18.5 23.5 25 26 29 32.5 5
11  Polonia PKO BP Warszawa 5 7.5 9 13 18.5 23.5 27.5 31.5 36.5 41 45.5 2
12  Sido Cafe Hańcza Suwałki 2.5 4.5 7 10.5 12.5 16.5 17.5 22 24.5 26 29.5 11
1 runda 2 runda
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
Chrobry Głogów – Polonia Warszawa
Rymer Niedobczyce – Gedania Gdańsk
Stilon Gorzów Wlkp. – ZPD Jasień
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Miedź Legnica – Czarny Koń Bukowno
3½ : 2½
1 : 5
3 : 3
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
Hańcza Suwałki – Czarny Koń Bukowno
Pocztowiec Poznań – Miedź Legnica
ZPD Jasień – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – Rymer Niedobczyce
PTSz Płock – Chrobry Głogów
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
1½ : 4½
3 runda 4 runda
Chrobry Głogów – Hańcza Suwałki
Rymer Niedobczyce – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
Miedź Legnica – ZPD Jasień
Czarny Koń Bukowno – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
Hańcza Suwałki – Pocztowiec Poznań
ZPD Jasień – Czarny Koń Bukowno
Gedania Gdańsk – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Chrobry Głogów – Rymer Niedobczyce
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Rymer Niedobczyce – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – Chrobry Głogów
Włókniarz Bielsko-Biała – PTSz Płock
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Czarny Koń Bukowno – Gedania Gdańsk
Pocztowiec Poznań – ZPD Jasień
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
½ : 5½
3½ : 2½
2½ : 3½
Hańcza Suwałki – ZPD Jasień
Gedania Gdańsk – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Czarny Koń Bukowno
PTSz Płock – Miedź Legnica
Chrobry Głogów – Włókniarz Bielsko-Biała
Rymer Niedobczyce – Stilon Gorzów Wlkp.
4 : 2
3 : 3
5 : 1
4 : 2
2½ : 3½
1 : 5
7 runda 8 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki
Włókniarz Bielsko-Biała – Rymer Niedobczyce
Miedź Legnica – Chrobry Głogów
Czarny Koń Bukowno – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
ZPD Jasień – Gedania Gdańsk
5 : 1
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
1 : 5
Hańcza Suwałki – Gedania Gdańsk
Polonia Warszawa – ZPD Jasień
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
Chrobry Głogów – Czarny Koń Bukowno
Rymer Niedobczyce – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Włókniarz Bielsko-Biała
4½ : 1½
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Hańcza Suwałki
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Czarny Koń Bukowno – Rymer Niedobczyce
Pocztowiec Poznań – Chrobry Głogów
ZPD Jasień – PTSz Płock
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
3½ : 2½
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
1 : 5
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Gedania Gdańsk
Chrobry Głogów – ZPD Jasień
Rymer Niedobczyce – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Czarny Koń Bukowno
Włókniarz Bielsko-Biała – Miedź Legnica
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
5½ : ½
4½ : 1½
11 runda
Miedź Legnica – Hańcza Suwałki
Czarny Koń Bukowno – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
ZPD Jasień – Rymer Niedobczyce
Gedania Gdańsk – Chrobry Głogów
Polonia Warszawa – PTSz Płock
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 45½ 66 2 Polonia PKO BP Warszawa 45½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
mm
mm
mm
mm
m
mf
Michał Krasenkow
Igor Chenkin (RUS)
Paweł Jaracz
Aleksander Czerwoński
Jan Pisuliński
Jan Przewoźnik
Maciej Nurkiewicz
Iweta Radziewicz
2645
2550
2445
2395
2385
2400
2355
2220
8
9
5



½
11
11
10
11
7
4
1
11
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mm
mm
am
Eduardas Rozentalis (LTU)
Aleksander Wojtkiewicz
Jacek Gdański
Bartłomiej Macieja
Dominik Pędzich
Bartosz Soćko
Agnieszka Brustman
2645
2575
2505
2470
2465
2435
2380

7

7

8
8
10
11
6
11
7
10
11
3 Rymer Niedobczyce 34 66 4 Włókniarz Bielsko-Biała 33½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
mm
mf
m
mm
mf
k
m
mf
Marcin Kamiński
Mirosław Grabarczyk
Bogdan Grabarczyk
Artur Jakubiec
Stanisław Kostyra
Henryk Seifert
Andrzej Cudnik
Magdalena Kludacz
Hanna Wesołowska
2540
2480
2445
2460
2350
2315
2165
2160
2085

8
8

½
3
0

1
11
11
11
11
4
5
2
9
2
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
m
mf
mf
m
mm
Siergiej Iwanow (RUS)
Marek Matlak
Rafał Antoniewski
Mirosław Jaworski
Tomasz Giżyński
Czesław Spisak
Bożena Sikora-Giżyńska
2530
2445
2405
2390
2355
2320
2165

5


0
5
5
11
11
11
11
1
10
11
5 Gedania Gdańsk 32½ 66 6 Pocztowiec TP SA Poznań 32½ 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
mf
k
am
Robert Kempiński
Piotr Murdzia
Zbigniew Szymczak
Jan Kiedrowicz
Waldemar Mażul
Łukasz Twardowski
Marta Lityńska (UKR)
2530
2410
2300
2370
2295
2230
2335

5
5

3

8
11
11
11
11
7
4
11
1
2
3
4
5
6
mm
am
mm
mf
mf
am
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Paweł Stempin
Leszek Węglarz
Ignacy Nowak
Hanna Ereńska-Radzewska
2490
2440
2425
2390
2385
2235
6
5


6
11
11
11
11
11
11
7 Chrobry Głogów 32½ 66 8 PTSz Płock 30½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
mm
mf
mf
Tomasz Markowski
Artur Pieniążek
Przemysław Skalik
Grzegorz Łukasiewicz
Janusz Żyła
Małgorzata Bednarska
2515
2415
2370
2395
2305
2215

6


6
3
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
k
k
mf
Piotr Staniszewski
Krzysztof Żołnierowicz
Michaił Kisłow (RUS)
Krystian Jędryczka
Krzysztof Jakubowski
Dorota Iwaniuk
2435
2385
2410
2205
2325
2190




5
11
11
11
11
11
11
9 Czarny Koń Bukowno 29½ 66 10 ZPD Jasień 29½ 66
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mm
k+
m
m
mm
Paweł Blehm
Piotr Dobrowolski
Jacek Bielczyk
Aleksander Hnydiuk
Jacek Dawidów
Artur Goj
Czesława Pilarska
2400
2395
2380
2375
2375
2330
2150
5

2
5


4
11
11
6
10
8
9
11
1
2
3
4
5
6
k
m
k+
m
I
am
Bogusław Okuniewski
Marek Oliwa
Grzegorz Murawski
Łukasz Dworakowski
Patryk Oliwa
Joanna Dworakowska
2265
2375
2275
2320
2130
2305
1
4
6


11
11
11
11
11
11
11 Sido Cafe Hańcza Suwałki 29½ 66 12 Miedź Legnica 21 66
1
2
3
4
5
.
6
am
mf
mf
m
k+
k
am
Aloyzas Kveinys (LTU)
Leszek Ostrowski
Piotr Bobras
Ryszard Gąsiorowski
Jerzy Ciruk
Dariusz Klimaszewski
Monika Bobrowska
2555
2360
2330
2235
2260
2280
2360
6

4
½
5

5
11
11
11
2
10
10
11
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
k
mf
k
I++
k
k
mf
Witalis Sapis
Bartłomiej Izbiński
Wiesław Janocha
Tomasz Jakubowski
Piotr Kowalak
Edward Łupkowski
Andrzej Bukowczyk
Dalia Blimke
2435
2190
2375
2215
2180
2305
2155
2180
3

5
0


1
11
11
11
3
6
9
4
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Krasenkow Stilon Gorzów Wielkopolski 8 11
2 Igor Chenkin Stilon Gorzów Wielkopolski 9 11
3 Bogdan Grabarczyk Rymer Niedobczyce 8 11
4 Aleksander Czerwoński
Mirosław Jaworski
Jan Kiedrowicz
Stilon Gorzów Wielkopolski
Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk
11
5 Bartosz Soćko Polonia PKO BP Warszawa 8 10
6 Iweta Radziewicz Stilon Gorzów Wielkopolski 11
II liga
Nadole, 23 września – 2 października 1997 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Janusz Woda
1 Rzemiosło Racibórz (↑) 37½ 16 Warmia Olsztyn 29
2 Drakon Lublin (↑) 37 17 Lech Poznań 29
3 Sowa Sopot (↑) 36½ 18 Chemik Bydgoszcz 29
4 Entropia Warszawa 33½ 19 MKSz Rybnik 28½
5 Zelmer Rzeszów 33 20 Konradia Gdańsk 28½
6 PTSz Sokołów Podlaski 33 21 Korona Kraków (↓) 28½
7 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 32½ 22 Skałka-Śląsk Świętochłowice (↓) 27½
8 Górnik Konin 31½ 23 Raków Częstochowa (↓) 27½
9 AZS WSP Olsztyn 31 24 AZS UMCS Lublin (↓) 27½
10 AZS Gliwice 30½ 25 Caissa Legnica (↓) 27
11 Śmiały Police 30½ 26 Tarnovia Tarnów (↓) 27
12 Hetman Szopienice 30½ 27 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 26
13 Rolnik Róża 30½ 28 Chrobry Gniezno (↓) 26
14 OTSz Ostrów Wielkopolski 30 29 Gambit Świecie (↓) 22
15 Świt Krzeszowice 29½
Składy drużyn awansujących
Rzemiosło Racibórz Sławomir Ulak (5), Marek Stryjecki (5½), Przemysław Grądalski (7/9), Jacek Orzechowski (6½), Tadeusz Helis (7½),
Piotr Chrobak (½/1), Renata Henc (5½)
Drakon Lublin Michał Praszak (3/9), Henryk Dobosz (6½/9), Zbigniew Księski (7), Jacenty Wojcieszyn (6), Andrzej Pikuliński (½/2),
Marcin Dziuba (8½), Joanna Kwiecień (5½)
Sowa Sopot Aleksander Sznapik (4½/9,) Jan Adamski (5½), Stefan Witkowski (1/1), Wojciech Ehrenfeucht (5/9),
Grzegorz Protaziuk (6½/9), Tadeusz Okruciński (6½/9), Witosław Walkusz (½/3), Swietłana Miednikowa (RUS) (7)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Roman Dąbek Skałka-Śląsk Świętochłowice  9
2 Henryk Dobosz Drakon Lublin  9
3 Przemysław Grądalski Rzemiosło Racibórz 7  9
4 Adam Cichocki Tama-Jantar Pruszcz Gdański 7 10
5 Marcin Dziuba Drakon Lublin 10
6 Magdalena Gużkowska AZS WSP Olsztyn 8 10

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close