56. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach |
1999 | 2000 | 2001 |
I liga |
|||||||||||||||
Zakopane, 2 – 13 września 2000 Sędzia główny: Ryszard Więckowski, dyrektor turnieju: Stanisław Łobaziewicz |
System kołowy, 6 szachownic | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||
1 | Polonia Plus GSM Warszawa | ● | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5½ | 6 | 54½ | |
2 | PTSz Płock | 3 | ● | 3 | 2½ | 4½ | 3½ | 5½ | 3½ | 5 | 4 | 4½ | 5½ | 44½ | |
3 | Gant Hetman Wrocław | 2 | 3 | ● | 3½ | 3½ | 4 | 4 | 3 | 3½ | 3½ | 5½ | 5½ | 41 | |
4 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 2 | 3½ | 2½ | ● | 3 | 3½ | 4½ | 3½ | 3 | 5 | 5 | 5 | 40½ | |
5 | Drakon BDK Daewoo Lublin | 1 | 1½ | 2½ | 3 | ● | 4 | 3 | 2½ | 3½ | 4 | 5 | 5 | 35 | |
6 | Budosak Zabrze | 1 | 2½ | 2 | 2½ | 2 | ● | 2½ | 4½ | 2 | 4 | 4½ | 4 | 31½ | |
7 | Pocztowiec TP SA Poznań | 2 | ½ | 2 | 1½ | 3 | 3½ | ● | 3 | 3 | 3½ | 5 | 4 | 31 | |
8 | AZS UMCS Lublin | 0 | 2½ | 3 | 2½ | 3½ | 1½ | 3 | ● | 2 | 3½ | 4½ | 4 | 30 | |
9 | Juvena Hańcza Suwałki (↓) | 0 | 1 | 2½ | 3 | 2½ | 4 | 3 | 4 | ● | ½ | 4½ | 3½ | 28½ | |
10 | Odrodzenie Kożuchów (↓) | 0 | 2 | 2½ | 1 | 2 | 2 | 2½ | 2½ | 5½ | ● | 3½ | 4½ | 28 | |
11 | Chrobry Głogów (↓) | ½ | 1½ | ½ | 1 | 1 | 1½ | 1 | 1½ | 1½ | 2½ | ● | 3½ | 16 | |
12 | Rolnik Róża (↓) | 0 | ½ | ½ | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2½ | 1½ | 2½ | ● | 15½ |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Drakon BDK Daewoo Lublin | 4 | 7.5 | 12.5 | 13.5 | 15 | 18 | 20.5 | 24.5 | 27 | 30 | 35 | 5 |
2 | Juvena Hańcza Suwałki | 3.5 | 6 | 6.5 | 11 | 11 | 12 | 15 | 17.5 | 21.5 | 25.5 | 28.5 | 9 |
3 | Chrobry Głogów | 1 | 4.5 | 5.5 | 7 | 9.5 | 10 | 11.5 | 12.5 | 13 | 14.5 | 16 | 11 |
4 | Polonia Plus GSM Warszawa | 6 | 10 | 16 | 21 | 27 | 32.5 | 38.5 | 41.5 | 45.5 | 49.5 | 54.5 | 1 |
5 | PTSz Płock | 3.5 | 7 | 12.5 | 18 | 22.5 | 27.5 | 32 | 35 | 39 | 41.5 | 44.5 | 2 |
6 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 2.5 | 6 | 9.5 | 14 | 19 | 22 | 25 | 30 | 32 | 35.5 | 40.5 | 4 |
7 | Gant Hetman Wrocław | 3.5 | 7 | 11 | 14 | 18 | 23.5 | 27 | 30.5 | 36 | 38 | 41 | 3 |
8 | Budosak Zabrze | 2.5 | 5 | 7 | 11 | 15.5 | 18 | 22 | 24 | 26 | 30.5 | 31.5 | 6 |
9 | AZS UMCS Lublin | 0 | 2.5 | 5 | 8 | 9.5 | 13 | 16 | 20 | 23.5 | 25.5 | 30 | 8 |
10 | Pocztowiec TP SA Poznań | 5 | 7 | 7.5 | 9 | 11 | 14.5 | 17.5 | 21 | 25 | 28 | 31 | 7 |
11 | Rolnik Róża | 2.5 | 5 | 5 | 5.5 | 6.5 | 7 | 9 | 11 | 13 | 14.5 | 15.5 | 12 |
12 | Odrodzenie Kożuchów | 2 | 4.5 | 10 | 12 | 15.5 | 18 | 18 | 20.5 | 22.5 | 27 | 28 | 10 |
1 runda | 2 runda | |||||||
Drakon Lublin – Odrodzenie Kożuchów Hańcza Suwałki – Rolnik Róża Chrobry Głogów – Pocztowiec Poznań Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin PTSz Płock – Budosak Zabrze Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Wrocław |
4 : 2 3½ : 2½ 1 : 5 6 : 0 3½ : 2½ 2½ : 3½ |
Odrodzenie Kożuchów – Hetman Wrocław Budosak Zabrze – Stilon Gorzów Wlkp. AZS UMCS Lublin – PTSz Płock Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa Rolnik Róża – Chrobry Głogów Drakon Lublin – Hańcza Suwałki |
2½ : 3½ 2½ : 3½ 2½ : 3½ 2 : 4 2½ : 3½ 3½ : 2½ |
|||||
3 runda | 4 runda | |||||||
Hańcza Suwałki – Odrodzenie Kożuchów Chrobry Głogów – Drakon Lublin Polonia Warszawa – Rolnik Róża PTSz Płock – Pocztowiec Poznań Stilon Gorzów Wlkp. – AZS UMCS Lublin Hetman Wrocław – Budosak Zabrze |
½ : 5½ 1 : 5 6 : 0 5½ : ½ 3½ : 2½ 4 : 2 |
Odrodzenie Kożuchów – Budosak Zabrze AZS UMCS Lublin – Hetman Wrocław Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp. Rolnik Róża – PTSz Płock Drakon Lublin – Polonia Warszawa Hańcza Suwałki – Chrobry Głogów |
2 : 4 3 : 3 1½ : 4½ ½ : 5½ 1 : 5 4½ : 1½ |
|||||
5 runda | 6 runda | |||||||
Chrobry Głogów – Odrodzenie Kożuchów Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki PTSz Płock – Drakon Lublin Stilon Gorzów Wlkp. – Rolnik Róża Hetman Wrocław – Pocztowiec Poznań Budosak Zabrze – AZS UMCS Lublin |
2½ : 3½ 6 : 0 4½ : 1½ 5 : 1 4 : 2 4½ : 1½ |
Odrodzenie Kożuchów – AZS UMCS Lublin Pocztowiec Poznań – Budosak Zabrze Rolnik Róża – Hetman Wrocław Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp. Hańcza Suwałki – PTSz Płock Chrobry Głogów – Polonia Warszawa |
2½ : 3½ 3½ : 2½ ½ : 5½ 3 : 3 1 : 5 ½ : 5½ |
|||||
7 runda | 8 runda | |||||||
Polonia Warszawa – Odrodzenie Kożuchów PTSz Płock – Chrobry Głogów Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki Hetman Wrocław – Drakon Lublin Budosak Zabrze – Rolnik Róża AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań |
6 : 0 4½ : 1½ 3 : 3 3½ : 2½ 4 : 2 3 : 3 |
Odrodzenie Kożuchów – Pocztowiec Poznań Rolnik Róża – AZS UMCS Lublin Drakon Lublin – Budosak Zabrze Hańcza Suwałki – Hetman Wrocław Chrobry Głogów – Stilon Gorzów Wlkp. Polonia Warszawa – PTSz Płock |
2½ : 3½ 2 : 4 4 : 2 2½ : 3½ 1 : 5 3 : 3 |
|||||
9 runda | 10 runda | |||||||
PTSz Płock – Odrodzenie Kożuchów Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa Hetman Wrocław – Chrobry Głogów Budosak Zabrze – Hańcza Suwałki AZS UMCS Lublin – Drakon Lublin Pocztowiec Poznań – Rolnik Róża |
4 : 2 2 : 4 5½ : ½ 2 : 4 3½ : 2½ 4 : 2 |
Odrodzenie Kożuchów – Rolnik Róża Drakon Lublin – Pocztowiec Poznań Hańcza Suwałki – AZS UMCS Lublin Chrobry Głogów – Budosak Zabrze Polonia Warszawa – Hetman Wrocław PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp. |
4½ : 1½ 3 : 3 4 : 2 1½ : 4½ 4 : 2 2½ : 3½ |
|||||
11 runda | ||||||||
Stilon Gorzów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów Hetman Wrocław – PTSz Płock Budosak Zabrze – Polonia Warszawa AZS UMCS Lublin – Chrobry Głogów Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki Rolnik Róża – Drakon Lublin |
5 : 1 3 : 3 1 : 5 4½ : 1½ 3 : 3 1 : 5 |
Składy drużyn |
|||||||||||
1 | Polonia Plus GSM Warszawa | 54½ | 66 | 2 | PTSz Płock | 44½ | 66 | ||||
1 2 3 4 5 . . 6 . . |
am am am am am mm am am am am |
Michał Krasenkow Eduardas Rozentalis (LTU) Jacek Gdański Bartłomiej Macieja Bartosz Soćko Paweł Blehm Robert Kuczyński Monika Soćko Joanna Dworakowska Agnieszka Brustman |
2702 2570 2557 2536 2528 2510 2479 2403 2342 2371 |
6 8 2 10 8½ 3 8 4½ 2½ 2 |
8 10 2 11 11 3 9 6 3 3 |
1 2 3 4 5 . 6 . |
mm mm m mm mf mm mm m |
Mirosław Grabarczyk Piotr Staniszewski Artur Jakubiec Bogdan Grabarczyk Krzysztof Jakubowski Mirosław Sarwiński Dorota Iwaniuk Katarzyna Jurkiewicz |
2495 2434 2488 2432 2364 2372 2220 2184 |
6 7 8 6½ 6 5 3 3 |
10 10 10 10 8 7 6 5 |
3 | Gant Hetman Wrocław | 41 | 66 | 4 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 40½ | 66 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
am mm am mm m k am |
Aleksander Wojtkiewicz Kamil Mitoń Marcin Kamiński Zbigniew Jaśnikowski Piotr Dobrowolski Grzegorz Antkowiak Marta Zielińska |
2581 2443 2498 2451 2348 2217 2376 |
5 5½ 7½ 7½ 7½ ½ 7½ |
10 10 11 11 11 2 11 |
1 2 3 4 5 . 6 |
am am mm mm mm m am |
Tomasz Markowski Aleksander Wołżyn (RUS) Paweł Jaracz Marek Matlak Jan Przewoźnik Przemysław Liwak Iweta Radziewicz |
2568 2556 2511 2469 2414 2307 2379 |
6½ 6½ 7 7 2½ 3½ 7½ |
11 11 11 11 5 6 11 |
5 | Drakon BDK Daewoo Lublin | 35 | 66 | 6 | Budosak Zabrze | 31½ | 66 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
mm am mf mm mf m m |
Orest Grycak (UKR) Robert Kempiński Marcin Dziuba Zbigniew Księski Jacenty Wojcieszyn Michał Praszak Edyta Andrzejewska |
2500 2522 2392 2377 2308 2219 2212 |
5½ 7 5½ 6½ 3½ 1 6 |
11 11 11 11 7 4 11 |
1 2 3 4 5 . 6 |
am mm m mm m m k |
Igor Štohl (SVK) Rafał Antoniewski Aleksander Hnydiuk Jacek Bielczyk Jacek Dubiel Tadeusz Juroszek Zdzisława Wiliczkiewicz |
2578 2446 2346 2377 2359 2376 2081 |
4½ 5 5½ 6 6½ 1½ 2½ |
7 11 11 11 11 4 11 |
7 | Pocztowiec TP SA Poznań | 31 | 66 | 8 | AZS UMCS Lublin | 30 | 66 | ||||
1 2 3 4 5 . 6 |
mm am mm m mf k am |
Klaudiusz Urban Włodzimierz Schmidt Paweł Stempin Marcin Szeląg Leszek Węglarz Jerzy Owczarzak Hanna Ereńska |
2472 2434 2413 2436 2335 2249 2243 |
4½ 5½ 2½ 6 2½ 4 6 |
11 11 5 11 9 8 11 |
1 2 3 4 5 . 6 |
am mf mf m m m mm |
Wiaczesław Dydyszko (BLR) Rafał Łobejko Zbigniew Pyda Marek Kosiorek Marcin Myć Tomasz Jakubowski Barbara Grabarska |
2525 2383 2365 2378 2278 2311 2318 |
4 4 ½ 5 4½ 5½ 6½ |
11 10 4 9 10 11 11 |
9 | Juvena Hańcza Suwałki | 28½ | 66 | 10 | Odrodzenie Kożuchów | 28 | 66 | ||||
1 2 3 4 5 6 |
am mm mf k I++ m |
Aloyzas Kveinys (LTU) Leszek Ostrowski Jerzy Ciruk Kamil Grycel Konrad Anuszkiewicz Anna Łukasiewicz |
2522 2375 2261 2218 2195 2170 |
5 5½ 4 3½ 5 5½ |
11 11 11 11 11 11 |
1 2 3 4 5 6 |
am mm m k k mf |
Jurij Zezulkin (BLR) Przemysław Skalik Grzegorz Murawski Alojzy Grobelny Marcin Łukaszewski Małgorzata Bednarska |
2529 2420 2311 2244 2203 2236 |
6 4½ 4½ 2½ 5½ 5 |
11 11 11 11 11 11 |
11 | Chrobry Głogów | 16 | 66 | 12 | Rolnik Róża | 15½ | 66 | ||||
1 2 3 4 5 6 |
mm k I I I I+ |
Artur Pieniążek Robert Wieczorek Karol Rydzik Tomasz Popek Marcin Stein Iwona Perłakowska |
2394 2245 2077 2133 2125 1900 |
5 1½ 0 4½ 2½ 2½ |
11 11 11 11 11 11 |
1 2 3 4 5 . 6 |
mm m m m k k mf |
Bogusław Sygulski Ryszard Kasperek Grzegorz Krogulski Ryszard Palus Arkadiusz Zaskalski Andrzej Ostrowski Halina Jałowiec |
2355 2316 2252 2228 2211 2242 2142 |
3½ 1½ 2 3½ 2 ½ 2½ |
11 11 11 11 10 1 11 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Tomasz Markowski | Stilon Gorzów Wielkopolski | 6½ | 11 | ||||
2 | Eduardas Rozentalis | Polonia Plus GSM Warszawa | 8 | 10 | ||||
3 | Bartłomiej Macieja | Polonia Plus GSM Warszawa | 10 | 11 | ||||
4 | Bartosz Soćko | Polonia Plus GSM Warszawa | 8½ | 11 | ||||
5 | Robert Kuczyński | Polonia Plus GSM Warszawa | 8 | 9 | ||||
6 | Marta Zielińska | Gant Hetman Wrocław | 7½ | 11 |
II liga |
||
Grupa północna Łączyno, 9 – 17 września 2000 Sędzia główny: ? |
system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic |
Grupa południowa Krynica, 16 – 24 września 2000 Sędzia główny: Zenon Chojnicki |
1 | Gambit Świecie (↑) | 38 | 1 | Porto Balbo Bielsko-Biała (↑) | 45½ | |||
2 | Devo Maraton Łomża | 37½ | 2 | Rzemiosło Racibórz | 40½ | |||
3 | Chemik Bydgoszcz | 35 | 3 | Zelmer Rzeszów | 38 | |||
4 | Tama-Jantar Pruszcz Gdański | 34½ | 4 | Miedź Legnica | 31½ | |||
5 | Jantar Słupsk | 33 | 5 | Polonia Wrocław | 30½ | 11 | ||
6 | MLKS Solec Kujawski | 32 | 11 | 6 | Gambit Świdnica | 30½ | 10 | |
7 | Nadnarwianka Pułtusk | 32 | 11 | 7 | HetMaN Szopienice | 30½ | 9 | |
8 | Konradia Gdańsk | 31½ | 8 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 30 | 11 | ||
9 | Torfarm-64 Toruń | 30½ | 9 | Pniówek74 Pawłowice | 30 | 10 | ||
10 | Błękitny Express-Lech Poznań | 30 | 12 | 10 | Hetman Częstochowa | 30 | 9 | |
11 | Kormoran Ostróda | 30 | 11 | 11 | Budosak II Zabrze | 29½ | ||
12 | Tęcza Wejherowo | 30 | 10 | 12 | Świt Krzeszowice | 29 | 12 | |
13 | Hetman Koszalin | 30 | 9 | 13 | Rozbark Bytom | 29 | 11 | |
14 | YMCA Warszawa | 29½ | 10 | 14 | Korona Kraków | 28½ | 12 | |
15 | Entropia Warszawa | 29½ | 9 | 15 | Dregal-Rajtex Kluczbork | 28½ | 10 | |
16 | MDK nr 1 Bydgoszcz | 29 | 10 | 16 | Roszada Gliwice | 28½ | 8 | |
17 | OTSz Ostrów Wielkopolski (↓) | 29 | 9 | 17 | JKSz MCKiS Jaworzno (↓) | 28 | 10 | |
18 | Włodkowic Płock (↓) | 29 | 9 | 18 | Zarzewie Prudnik (↓) | 28 | 9 | |
19 | Jedwabnik Milanówek (↓) | 28½ | 19 | Fablok Chorzów (↓) | 28 | 8 | ||
20 | Wieniawa Leszno (↓) | 27½ | 20 | Drogowiec Kraków (↓) | 28 | 8 | ||
21 | Trzydziestka Olsztyn (↓) | 25½ | 21 | Sokół Nowa Ruda (↓) | 27 | |||
22 | Górnik Konin (↓) | 21½ | 22 | Mechanizator Ustrzyki Dolne (↓) | 26½ | 8 | ||
23 | Olimp Łobez (↓) | 17 | 23 | Tarnovia Tarnów (↓) | 26½ | 6 | ||
24 | Filutek Częstochowa (↓) | 24 | ||||||
25 | Hetman Wschowa (↓) | 22 |
Składy drużyn awansujących |
|
Gambit Świecie | Aleksander Kraiński (5½/9), Adam Karbowiak (6/9), Tomasz Rybak (6/9), Mirosław Ściborowski (6½/9), Jarosław Kraiński (2½/7), Sławomir Kraiński (4½/7), Hanna Jabłońska (7) |
Porto Balbo Bielsko-Biała |
Walerij Newerow (UKR) (7½), Witalis Sapis (7), Mirosław Jaworski (6), Marcin Szymański (8), Łukasz Dworakowski (8½), Monika Krupa (8½) |
Najlepsze wyniki na szachownicach |
||||||||
1 | Piotr Bobras | Maraton | 8½ | 1 | Walerij Newerow Witalij Koziak |
Porto Balbo Zelmer |
7½ | |
2 | Piotr Mickiewicz | Hetman | 8 | 2 | Witalis Sapis Sławomir Ulak Jacek Dawidów Karol Pinkas |
Porto Balbo Rzemiosło Pniówek Jaworzno |
7 | |
3 | Tomasz Pacuszka | Torfarm | 7½ | 3 | Dariusz Mikrut Piotr Łopusiewicz |
Zelmer Miedź |
7½ | |
4 | Mirosław Ściborowski Tomasz Konopka |
Gambit Wieniawa |
6½ | 4 | Marcin Szymański | Porto Balbo | 8 | |
5 | Mariusz Mazalon Paweł Kos |
Chemik Nadnarwianka |
7½ | 5 | Łukasz Dworakowski | Porto Balbo | 8½ | |
6 | Elżbieta Sosnowska | Nadnarwianka | 8½ | 6 | Monika Krupa | Porto Balbo | 8½ | |