Polacy na Mistrzostwach Świata juniorów i juniorek w szachach

Mistrzostwa Świata juniorów i juniorek w szachach – zawody szachowe organizowane przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE), rozgrywane na przestrzeni lat w grupach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16, 17, 18 i 20 lat. Po raz pierwszy odbyły się w 1951 w kategorii juniorów U20 (przez ponad 20 lat była to jedyna kategoria juniorska; do 1974 rozgrywano eliminacje i finały). Dopiero w latach 1974 – 1980 (do 1976 jako Puchar Świata młodzików) rozgrywano turnieje w kategorii młodzików (U17), od 1981 zmieniając kategorię wiekową na U16. W 1985 odbyły się pierwsze mistrzostwa w grupie U14, w 1986 – U10 i U12 lat, a w 1987 – U18 lat, choć turniej ten nie posiadał statusu oficjalnych mistrzostw świata (nosił nazwę Pucharu Świata juniorów do lat 18); oficjalne mistrzostwa w tej kategorii wiekowej po raz pierwszy odbyły się w 1989. Najkrótszą historię mają mistrzostwa świata U8 – po raz pierwszy rozegrane zostały w 2006.

Po raz pierwszy polski szachista wystąpił w mistrzostwach świata w 1961 w Hadze (VI edycja). Zarówno wcześniej, jak i później, Polacy nie uczestniczyli we wszystkich edycjach i grupach wiekowych. Trzykrotnie mistrzostwa zostały rozegrane w Polsce: w Warszawie (1991 – U10, U12, U14), Żaganiu (1997 – U20) oraz Chotowej (2010 – U20).

W dotychczasowej historii reprezentanci Polski łącznie zdobyli 65 medali.

Zobacz też: Polacy na Mistrzostwach Europy juniorów i juniorek w szachach

Wyniki i medale reprezentantów Polski
Juniorzy Juniorki
1961
Haga (NED) U20 24 Włodzimierz Schmidt (I, C)
1963
Vrnjačka Banja (YUG) U20 6 Jan Adamski (VI, A)
1969
Sztokholm (SWE) U20 25 Aleksander Sznapik (I, C)
1971
Ateny (GRE) U20 14 Sławomir Wach (II, B)
1973
Thornaby (ENG) U20 18 Wojciech Ehrenfeucht (VI, B)
1974
Manila (PHI) U20 15 Adam Kuligowski (V, B)
1975
Tjentište (YUG) U20 6 Adam Kuligowski
1976/77
Groningen (NED) U20 20 Marian Twardoń
1977
Innsbruck (AUT) U20 18 Paweł Stempin
Cagnes-sur-Mer (FRA) U17 21 Dariusz Weider
1978
Graz (AUT) U20 31 Roman Tomaszewski
Sas van Gent (BEL) U17 24 Dariusz Weider
1979
Skien (NOR) U20 11 Roman Tomaszewski
Belfort (FRA) U17 33 Paweł Kruza
1980
Dortmund (FRG) U20 29 Dariusz Weider
Hawr (FRA) U17 6 Piotr Staniszewski
1981
Bognor Regis (ENG) U16 2 Jolanta Rojek
1982
Kopenhaga (DEN) U20 38 Robert Bator
Senta (YUG) U20 1 Agnieszka Brustman
1983
Belfort (FRA) U20 22 Piotr Staniszewski
Meksyk (MEX) U20 3 Joanna Jagodzińska
1984
Kiljava (FIN) U20 24 Marek Matlak
Champigny (FRA) U16 17 Jacek Gdański U16 6 Joanna Strzałka
1985
Szardża (UAE) U20 10 Robert Kuczyński
Dobrna (YUG) U20 6 Joanna Jagodzińska
U20 13 Anna Lissowska
1986
Gausdal (NOR) U20 8 Piotr Staniszewski
Wilno (URS) U20 9 Joanna Strzałka
Río Gallegos (ARG) U16 11 Jacek Gdański
1987
Baguio (PHI) U20 24 Jacek Gdański U20 7 Joanna Strzałka
Innsbruck (AUT) U16 29 Marcin Dłużniewski U16 17 Krystyna Dąbrowska
1988
Adelajda (AUS) U20 15 Jacek Gdański U20 15 Krystyna Dąbrowska
Timișoara (ROM) U16 22 Dominik Lewiński U16 5 Krystyna Dąbrowska
U14 4 Paweł Jaracz U14 10 Magdalena Gużkowska
U12 4 Marcin Kamiński U12 3 Olimpia Bartosik
U10 7 Tomasz Jakubowski U10 2 Monika Bobrowska
1989
Tunja (COL) U20 2 Jacek Gdański U20 12 Danuta Kłusek
Aguadilla (PUR) U16 12 Damian Markowski U18 7 Joanna Detko
U14 6 Paweł Jaracz U16 1 Krystyna Dąbrowska
U12 1 Marcin Kamiński U14 3 Olimpia Bartosik
U10 11 Piotr Stefanek U14 6 Magdalena Gużkowska
U12 2 Hanna Jabłońska
U12 4 Monika Bobrowska
1990
Santiago (CHI) U20 8 Dominik Pędzich U20 13 Krystyna Dąbrowska
U20 11 Jacek Gdański
Singapur (SIN) U18 21 Lech Sopur U18 4 Katarzyna Lewandowska
U16 11 Tomasz Markowski U18 8 Krystyna Dąbrowska
U16 10 Małgorzata Sułkowska
Fond du Lac (USA) U14 9 Robert Siekaczyński U14 8 Olimpia Bartosik
U14 12 Marcin Kamiński U14 12 Hanna Jabłońska
U12 15 Edward Łupkowski U14 19 Magdalena Kozińska
U10 14 Sławomir Burdziński U12 2 Monika Bobrowska
U10 7 Dorota Iwaniuk
1991
Mamaja (ROM) U20 13 Dominik Pędzich U20 23 Katarzyna Lewandowska
Guarapuava (BRA) U18 10 Artur Jakubiec U18 14 Katarzyna Lewandowska
U16 13 Paweł Jaracz U16 9 Magdalena Gużkowska
Warszawa (POL) U14 1 Marcin Kamiński U14 6 Hanna Jabłońska
U14 3 Bartłomiej Macieja U14 13 Monika Bobrowska
U14 13 Piotr Bobras U14 15 Monika Aksiuczyc
U14 21 Robert Kempiński U14 23 Magdalena Brzostowska
U12 5 Łukasz Twardowski U12 1 Dalia Blimke
U12 9 Maciej Nurkiewicz U12 5 Joanna Strojna
U12 11 Rafał Drzazga U12 10 Maja Izdebska
U12 12 Konrad Jarowski U12 17 Sylwia Romaszko
U10 14 Marcin Szeląg U10 5 Alina Tarachowicz
U10 15 Daniel Dziurdzia U10 7 Marta Michalska
U10 19 Paweł Sołtysik U10 11 Małgorzata Kaczorowska
U10 26 Aleksander Miśta U10 12 Karolina Szymanowska
1992
Buenos Aires (ARG) U20 12 Robert Ciemniak U20 1 Krystyna Dąbrowska
Duisburg (GER) U18 25 Paweł Jaracz U18 25 Ewa Burczyk
U16 6 Marcin Kamiński U16 13 Olimpia Bartosik
U16 16 Jacek Dubiel U14 8 Monika Bobrowska
U16 25 Bartłomiej Macieja U14 9 Dalia Blimke
U14 40 Edward Łupkowski U12 1 Iweta Radziewicz
U12 14 Piotr Stefanek U10 11 Karolina Szymanowska
U10 28 Krzysztof Jasik
1993
Kozhikode (IND) U20 33 Tomasz Markowski U20 5 Krystyna Dąbrowska
U20 7 Monika Bobrowska
Bratysława (SVK) U18 40 Łukasz Dworakowski U18 10 Olimpia Bartosik
U16 5 Marcin Kamiński U16 5 Joanna Dworakowska
U14 12 Paweł Blehm U16 18 Monika Bobrowska
U12 20 Krzysztof Gratka U14 18 Mariola Rutkowska
U12 48 Adam Dudziak U12 6 Iweta Radziewicz
U10 11 Marcin Szymański U12 9 Alina Tarachowicz
U12 14 Karolina Szymanowska
U10 31 Hanna Hadryś
1994
Matinhos (BRA) U20 26 Paweł Jaracz U20 19 Magdalena Gużkowska
Szeged (HUN) U18 11 Marcin Kamiński U18 18 Monika Aksiuczyc
U18 15 Robert Kempiński U16 6 Marta Zielińska
U18 20 Bartłomiej Macieja U14 2 Dorota Iwaniuk
U16 21 Bartosz Soćko U14 8 Iweta Radziewicz
U14 2 Paweł Blehm U12 13 Angelina Wartecka
U12 6 Radosław Jedynak U10 13 Paulina Kida
U10 23 Kamil Mitoń
1995
Halle (GER) U20 7 Marcin Kamiński U20 15 Monika Bobrowska
Guarapuava (BRA) U18 1 Robert Kempiński U18 14 Marta Zielińska
U18 6 Bartosz Soćko U16 9 Dalia Blimke
U18 13 Marcin Kamiński U16 11 Dorota Iwaniuk
U16 20 Jan Piński
U16 22 Paweł Blehm
U16 25 Rafał Antoniewski
São Lourenço (BRA) U14 30 Marcin Szeląg U14 5 Iweta Radziewicz
U12 7 Marcin Szymański U14 9 Alina Tarachowicz
U10 20 Daria Pokojska U12 28 Małgorzata Szydłowska
(startowała w turnieju chłopców) U10 21 Elżbieta Balkiewicz
1996
Medellín (COL) U20 22 Czesław Spisak U20 9 Monika Aksiuczyc
U20 27 Robert Kempiński
Cala Galdana (ESP) U18 24 Jakub Filipek U18 1 Marta Zielińska
U18 34 Bartosz Soćko U18 11 Dalia Blimke
U16 12 Rafał Antoniewski U16 6 Iweta Radziewicz
U14 8 Krzysztof Gratka U14 21 Marta Samborska
U12 1 Kamil Mitoń U12 9 Justyna Skrochocka
U10 7 Radosław Wojtaszek U10 8 Joanna Worek
1997
Żagań (POL) U20 7 Bartłomiej Macieja U20 2 Joanna Dworakowska
U20 10 Robert Kempiński U20 4 Marta Zielińska
U20 29 Bartosz Soćko U20 5 Iweta Radziewicz
U20 37 Rafał Antoniewski U20 9 Monika Bobrowska
U20 52 Marcin Myć U20 24 Barbara Grabarska
U20 59 Paweł Blehm U20 31 Anna Kucypera
U20 45 Monika Aksiuczyc
U20 47 Danuta Zielińska
Erywań (ARM) U18 39 Łukasz Cyborowski U18 16 Maja Izdebska
U16 5 Marcin Szeląg U16 18 Alina Tarachowicz
Cannes (FRA) U14 2 Kamil Mitoń U14 36 Maria Szymańska
U14 25 Marcin Szymański U12 22 Joanna Worek
U12 29 Mateusz Bartel U12 37 Elżbieta Balkiewicz
U10 38 Łukasz Schreiber U10 20 Jolanta Zawadzka
1998
Kozhikode (IND) U20 11 Bartosz Soćko U20 2 Iweta Radziewicz
U20 16 Paweł Blehm U20 5 Monika Mirosławska
U20 8 Joanna Dworakowska
Oropesa del Mar (ESP) U18 14 Paweł Blehm U18 4 Dorota Iwaniuk
U16 23 Marcin Dziuba U16 6 Katarzyna Jurkiewicz
U16 24 Marcin Szymański U16 8 Agnieszka Matras
U16 40 Aleksander Miśta U14 31 Elżbieta Balkiewicz
U14 8 Kamil Mitoń U14 46 Milena Magnucka
U14 20 Bartłomiej Heberla U12 6 Joanna Worek
U14 30 Stanisław Zawadzki U12 15 Anna Kohut
U14 60 Patryk Łagowski U12 44 Jolanta Zawadzka
U12 13 Radosław Wojtaszek U10 18 Beata Andrejczuk
U12 53 Mateusz Kulesza U10 26 Ewa Przeździecka
U10 17 Marcin Tazbir
1999
Erywań (ARM) U20 7 Paweł Blehm U20 25 Agnieszka Matras
U20 24 Jan Piński
Oropesa del Mar (ESP) U18 10 Marek Stryjecki U18 9 Katarzyna Jurkiewicz
U16 9 Marcin Szymański U16 24 Justyna Skrochocka
U16 11 Kamil Mitoń U16 28 Alicja Chmielińska
U16 17 Krzysztof Jakubowski U14 9 Katarzyna Toma
U16 82 Paweł Stoma U14 34 Joanna Worek
U14 21 Bartłomiej Heberla U14 45 Edyta Kupczyk
U14 28 Filip Bargłowski U12 14 Anna Kohut
U12 26 Jacek Stopa U12 25 Jolanta Zawadzka
U12 32 Mateusz Kuzioła U10 10 Hanna Leks
U12 69 Robert Krzesaj U10 35 Magdalena Matyszewska
U10 12 Piotr Brodowski
U10 37 Filip Diczew
2000
Erywań (ARM) U20 2 Kamil Mitoń U20 12 Iweta Radziewicz
U20 27 Paweł Blehm
Oropesa del Mar (ESP) U18 32 Aleksander Miśta U18 18 Agnieszka Matras
U18 71 Adrian Wiśniewski U16 13 Katarzyna Toma
U16 29 Jerzy Owczarzak U16 34 Daria Pokojska
U14 15 Dariusz Szoen U14 9 Dorota Czarnota
U12 8 Paweł Czarnota U12 33 Beata Andrejczuk
U12 15 Marcin Tazbir U10 12 Maria Jankowska
U10 11 Jacek Tomczak U10 39 Joanna Kasperek
U10 59 Michał Kopczyński
2001
Ateny (GRE) U20 9 Kamil Mitoń U20 18 Iweta Radziewicz
U20 22 Marek Stryjecki U20 27 Katarzyna Jurkiewicz
U20 40 Rafał Tomczak
Oropesa del Mar (ESP) U18 19 Krzysztof Jakubowski U18 21 Maria Szymańska
U18 25 Aleksander Miśta U16 3 Joanna Worek
U16 5 Bartłomiej Heberla U16 17 Beata Kądziołka
U14 4 Radosław Wojtaszek U14 6 Jolanta Zawadzka
U12 75 Tomasz Warakomski U14 12 Dominika Hermanowicz
U10 47 Arkadiusz Leniart U12 27 Hanna Leks
U10 19 Wiktoria Wierzbicka
2002
Goa (IND) U20 17 Kamil Mitoń U20 23 Agnieszka Matras
U20 20 Radosław Wojtaszek
Heraklion (GRE) U18 35 Mateusz Bartel U18 51 Paulina Cagara
U16 3 Radosław Wojtaszek U16 5 Jolanta Zawadzka
U16 18 Zbigniew Pakleza U16 14 Joanna Worek
U14 17 Piotr Brodowski U16 34 Karina Szczepkowska
U12 19 Maciej Brzeski U14 4 Joanna Majdan
U12 32 Jacek Tomczak U14 30 Magdalena Kozak
U12 77 Arkadiusz Leniart U14 42 Hanna Leks
U12 92 Paweł Babijczuk U12 26 Wiktoria Wierzbicka
U10 10 Zbigniew Strzemiecki U10 37 Klaudia Kulon
U10 15 Dariusz Świercz
U10 41 Marcel Kanarek
2003
Nachiczewan (AZE) U20 22 Marcin Dziuba U20 21 Dominika Nowak
Kalithea (GRE) U18 7 Zbigniew Pakleza U18 15 Jolanta Zawadzka
U18 14 Grzegorz Gajewski U16 2 Karina Szczepkowska
U18 16 Bartłomiej Heberla U14 16 Hanna Leks
U16 4 Radosław Wojtaszek U14 56 Joanna Giemza
U16 28 Wojciech Moranda U12 29 Joanna Kasperek
U14 33 Tomasz Warakomski U10 49 Aleksandra Krajewska
U12 7 Arkadiusz Leniart
U10 10 Zbigniew Strzemiecki
U10 18 Dariusz Świercz
2004
Koczin (IND) U20 4 Radosław Wojtaszek U20 13 Joanna Majdan
U20 14 Mateusz Bartel
Heraklion (GRE) U18 1 Radosław Wojtaszek U18 1 Jolanta Zawadzka
U16 15 Wojciech Moranda U18 10 Beata Kądziołka
U16 32 Marcin Tazbir U18 12 Karina Szczepkowska
U14 10 Arkadiusz Leniart U16 2 Joanna Majdan
U12 25 Zbigniew Strzemiecki U16 12 Hanna Leks
U10 5 Dariusz Świercz U14 57 Wioletta Sobierska
U10 26 Daniel Sadzikowski U12 1 Klaudia Kulon
U10 3 Aleksandra Lach
2005
Stambuł (TUR) U20 11 Radosław Wojtaszek U20 3 Beata Kądziołka
U20 30 Bartłomiej Heberla U20 13 Karina Szczepkowska
U20 32 Mateusz Bartel U20 17 Jolanta Zawadzka
Belfort (FRA) U18 2 Radosław Wojtaszek U18 3 Joanna Majdan
U18 3 Jacek Stopa U18 5 Jolanta Zawadzka
U18 7 Wojciech Moranda U18 10 Karina Szczepkowska
U16 4 Tomasz Warakomski U16 7 Hanna Leks
U16 7 Jacek Tomczak U16 49 Monika Kaniak
U16 23 Michał Olszewski U14 11 Klaudia Kulon
U14 12 Arkadiusz Leniart U14 20 Magdalena Krasnodębska
U14 85 Maciej Kukła U12 34 Katarzyna Adamowicz
U12 11 Zbigniew Strzemiecki U12 57 Dominika Ostrowska
U12 28 Dariusz Świercz U12 83 Sara Kowalska
U12 41 Michał Matuszewski U10 2 Aleksandra Lach
U10 19 Kamil Dragun U10 3 Anna Iwanow
U10 9 Magdalena Mucha
2006
Erywań (ARM) U20 27 Tomasz Warakomski U20 28 Beata Kądziołka
Batumi (GEO) U18 8 Wojciech Moranda U18 5 Marta Przeździecka
U18 9 Marcin Tazbir U18 20 Joanna Majdan
U16 1 Jacek Tomczak U18 25 Hanna Leks
U16 23 Arkadiusz Leniart U16 38 Katarzyna Radziewicz
U14 13 Zbigniew Strzemiecki U14 1 Klaudia Kulon
U14 25 Marcel Kanarek U14 14 Katarzyna Adamowicz
U12 19 Dariusz Świercz U12 2 Aleksandra Lach
U10 9 Kacper Drozdowski U12 9 Anna Iwanow
U8 12 Jan-Krzysztof Duda U12 35 Luiza Tomaszewska
U8 61 Konrad Drozdowski U10 15 Aleksandra Tarnowska
U10 34 Karolina Cheńska
2007
Erywań (ARM) U20 52 Krzysztof Bulski U20 2 Jolanta Zawadzka
U20 14 Klaudia Kulon
U20 15 Anna Gasik
Antalya (TUR) U18 8 Tomasz Warakomski U18 30 Maria Gościniak
U18 13 Jacek Tomczak U16 23 Klaudia Kulon
U18 62 Maciej Brzeski U16 34 Magdalena Krasnodębska
U16 9 Kacper Piorun U14 7 Katarzyna Adamowicz
U16 28 Arkadiusz Leniart U12 6 Anna Iwanow
U14 2 Marcel Kanarek U12 11 Aleksandra Lach
U14 5 Dariusz Świercz U10 9 Kinga Pastuszko
U12 25 Kamil Tomsia U10 10 Judyta Lachowicz
U10 6 Jan-Krzysztof Duda U8 14 Agnieszka Dmochowska
U10 22 Komil Khamidov U8 18 Anna Marczuk
2008
Gaziantep (TUR) U20 52 Dariusz Świercz U20 25 Joanna Majdan
U20 55 Jacek Tomczak U20 35 Anna Gasik
U20 49 Hanna Leks
Vũng Tàu (VIE) U18 9 Jacek Tomczak U18 11 Maria Gościniak
U16 9 Marcel Kanarek U16 2 Klaudia Kulon
U14 3 Dariusz Świercz U14 20 Anna Iwanow
U14 30 Marcin Krzyżanowski U10 14 Aleksandra Dadełło
U12 62 Komil Khamidov
U10 1 Jan-Krzysztof Duda
2009
Puerto Madryn (ARG) U20 3 Michał Olszewski U20 20 Hanna Leks
U20 32 Dariusz Świercz
Antalya (TUR) U18 3 Kacper Piorun U18 8 Anna Warakomska
U18 61 Arkadiusz Bebel U18 30 Klaudia Kulon
U16 14 Dariusz Świercz U18 37 Patrycja Łabędź
U16 39 Marcel Kanarek U16 25 Katarzyna Adamowicz
U14 2 Kamil Dragun U16 45 Dominika Ostrowska
U14 27 Jan Musiałkiewicz U14 2 Aleksandra Lach
U12 2 Jan-Krzysztof Duda U14 5 Anna Iwanow
U12 24 Komil Khamidov U14 10 Luiza Tomaszewska
U12 82 Ryszard Eggink U12 27 Kinga Pastuszko
U10 31 Wojciech Januszkiewicz U12 54 Aleksandra Dadełło
U8 41 Igor Szymanowski U10 7 Agnieszka Dmochowska
U8 64 Adrian Gajdamowicz U8 17 Agata Dwilewicz
2010
Chotowa (POL) U20 3 Dariusz Świercz U20 18 Klaudia Kulon
U20 8 Jacek Tomczak U20 22 Katarzyna Adamowicz
U20 20 Kacper Piorun U20 23 Aleksandra Lach
U20 30 Arkadiusz Leniart U20 26 Sabina Jabłońska
U20 43 Marcin Sieciechowicz U20 27 Anna Warakomska
U20 55 Kamil Dragun U20 32 Anna Iwanow
U20 56 Mateusz Bobula U20 37 Patrycja Łabędź
U20 62 Jan-Krzysztof Duda U20 42 Aleksandra Zmarzły
U20 66 Radosław Barski U20 46 Maria Gościniak
U20 70 Marcel Kanarek U20 52 Joanna Kasperek
U20 71 Marcin Krzyżanowski U20 53 Luiza Tomaszewska
U20 73 Oskar Wieczorek U20 55 Anna Skrzypczak
U20 83 Jan Zyśko U20 65 Marcelina Lis
U20 86 Błażej Kaleta U20 74 Katarzyna Cyboran
U20 92 Michał Smoła U20 78 Antonina Góra
U20 99 Mirosław Lewicki U20 79 Paulina Pędrak
U20 103 Damian Lewtak U20 80 Monika Rykała
U20 104 Marek Lis
U20 106 Paweł Parol
U20 107 Przemysław Święch
U20 115 Przemysław Janus
U20 116 Jan Góra
U20 118 Filip Jasiak
Porto Karas (GRE) U18 7 Marcel Kanarek U18 10 Klaudia Kulon
U18 30 Marcin Sieciechowicz U18 25 Anna Warakomska
U16 1 Kamil Dragun U18 32 Kinga Zakościelna
U16 2 Daniel Sadzikowski U18 41 Katarzyna Adamowicz
U16 7 Marcin Krzyżanowski U16 8 Aleksandra Zmarzły
U16 41 Paweł Weichhold U16 21 Klaudia Wiśniowska
U14 19 Kacper Drozdowski U16 23 Maria Leks
U14 27 Grzegorz Nasuta U16 24 Aleksandra Lach
U12 3 Jan-Krzysztof Duda U16 26 Anna Iwanow
U12 47 Filip Delekta U14 35 Monika Rykała
U12 49 Radosław Gajek U14 39 Katarzyna Cyboran
U12 67 Piotr Karpacz U14 58 Dagmara Szurek
U12 98 Piotr Śnihur U12 29 Mariola Woźniak
U10 7 Konrad Drozdowski U12 58 Aleksandra Dadełło
U10 68 Kamil Kozioł U12 78 Agnieszka Dmochowska
U10 77 Kacper Bilczewski U10 13 Oliwia Kiołbasa
U10 90 Kacper Grela U10 40 Agata Stebel
U8 44 Mikołaj Polczyk U10 49 Pola Parol
U8 26 Joanna Święch
U8 39 Michalina Rudzińska
U8 40 Honorata Kucharska
2011 1 medal – 21 (11 ch, 10 dz)
Madras (IND) U20 1 Dariusz Świercz U20 13 Klaudia Kulon
19 Kacper Piorun
Caldas Novas (BRA) U18 17 Daniel Sadzikowski U18 10 Katarzyna Adamowicz
U16 10 Kamil Dragun 19 Monika Głuszko
24 Kacper Drozdowski U16 6 Anna Iwanow
U14 5 Jan-Krzysztof Duda U14 20 Kinga Pastuszko
29 Radosław Gajek 28 Aleksandra Dadełło
73 Karol Ulanowski U12 20 Emilia Kaniewska
U12 55 Mikołaj Winiarski 25 Oliwia Kiołbasa
U10 17 Igor Szymanowski U10 7 Alicja Śliwicka
U8 5 Paweł Teclaf 29 Zofia Frej
2012 1 medal – 29 (14 ch, 15 dz)
Ateny (GRE) U20 28 Marcel Kanarek U20 16 Klaudia Kulon
Maribor (SLO) U18 1 Dariusz Świercz U18 17 Aleksandra Lach
4 Jan-Krzysztof Duda 29 Maria Leks
7 Kacper Drozdowski U14 15 Mariola Woźniak
33 Marcin Krzyżanowski 18 Ewa Harazińska
U16 21 Grzegorz Nasuta 46 Aleksandra Dadełło
32 Filip Cukrowski U12 19 Oliwia Kiołbasa
47 Aleksander Kaczmarek 20 Alicja Śliwicka
U14 15 Radosław Gajek 24 Julia Antolak
U12 44 Szymon Walter U10 17 Zofia Szulc
49 Kamil Kozioł 38 Joanna Święch
U10 51 Jakub Kosakowski 44 Honorata Kucharska
U8 36 Krzysztof Kabaciński U8 22 Jagoda Bieńko
54 Jakub Suder 25 Monika Marcińczyk
31 Zuzanna Adamczyk
2013 1 medal – 24 (15 ch, 9 dz)
Kocaeli (TUR) U20 8 Jan-Krzysztof Duda U20 22 Anna Iwanow
39 Marcel Kanarek
Al-Ajn (UAE) U18 17 Kamil Dragun U18 37 Maria Leks
21 Kacper Drozdowski U16 4 Mariola Woźniak
33 Łukasz Licznerski 5 Ewa Harazińska
65 Damian Lewtak U14 4 Oliwia Kiołbasa
U16 8 Jan-Krzysztof Duda U12 12 Alicja Śliwicka
33 Ryszard Eggink U10 48 Magdalena Harazińska
49 Łukasz Jarmuła 71 Lidia Czarnecka
U14 34 Mikołaj Tomczak U8 53 Laura Czernikowska
U10 3 Paweł Teclaf
57 Paweł Kozłowski
U8 25 Oskar Ogłaza
30 Tymon Czernek
32 Arkadiusz Babiarz
2014 1 medal – 18 (8 ch, 10 dz)
Pune (IND) U20 4 Jan-Krzysztof Duda U20 6 Anna Iwanow
6 Kamil Dragun
Durban (RSA) U18 7 Grzegorz Nasuta U18 8 Angelika Dziodzio
U16 25 Radosław Gajek U16 14 Mariola Woźniak
U14 9 Igor Janik 26 Aleksandra Dadełło
U12 7 Paweł Teclaf U14 2 Oliwia Kiołbasa
U10 36 Maciej Czopor 25 Julia Antolak
71 Michał Redzisz 43 Anita Daliga
U12 26 Honorata Kucharska
U10 23 Lidia Czarnecka
U8 15 Weronika Zabrzańska
2015 1 medal – 29 (17 ch, 12 dz)
Chanty-Mansyjsk (RUS) U20 2 Jan-Krzysztof Duda U20 25 Mariola Woźniak
Porto Karas (GRE) U18 37 Łukasz Jarmuła U18 10 Mariola Woźniak
U16 31 Mikołaj Tomczak 17 Ewa Harazińska
69 Igor Janik 42 Katarzyna Jędrocha
84 Mikołaj Winiarski U16 5 Oliwia Kiołbasa
87 Antoni Szustakowski 32 Anna Kubicka
U14 56 Patryk Chylewski U14 2 Alicja Śliwicka
U12 24 Daniel Sanz Wawer 42 Joanna Święch
125 Patryk Mike U12 9 Magdalena Harazińska
U10 6 Oskar Ogłaza 30 Liwia Jarocka
37 Gracjan Grzesik U10 48 Weronika Zabrzańska
66 Sebastian Półtorak U8 21 Magdalena Pawicka
70 Filip Łuczak
U8 3 Bartosz Fiszer
26 Piotr Kejna
28 Dariusz Dziewoński
52 Hubert Meers
2016 bez medali – 22 (12 ch, 10 dz)
Bhubaneswar (IND) U20 8 Grzegorz Nasuta U20 35 Oliwia Kiołbasa
Chanty-Mansyjsk (RUS) U18 11 Łukasz Jarmuła U18 25 Mariola Woźniak
U16 30 Igor Janik U16 13 Alicja Śliwicka
41 Kamil Kozioł 20 Oliwia Kiołbasa
63 Jakub Garbowski 35 Wiktoria Cieślak
U14 5 Paweł Teclaf U14 30 Joanna Święch
Batumi (GEO) U12 15 Oskar Ogłaza U12 45 Martyna Wikar
U10 43 Bartosz Fiszer 58 Lena Zarębska
U8 46 Wojciech Borowik U10 16 Magdalena Pawicka
54 Wojciech Wielgus U8 59 Aleksandra Pastuszka
78 Gabriel Baszczyński
98 Hubert Zięba
2017 2 medale – 14 (7 ch, 7 dz)
Tarvisio (ITA) U20 56 Łukasz Jarmuła U20 37 Oliwia Kiołbasa
68 Łukasz Nowak
Montevideo (URU) U18 13 Igor Janik U18 14 Oliwia Kiołbasa
U16 3 Szymon Gumularz 11 Julia Antolak
U14 3 Paweł Teclaf U16 13 Joanna Kaczmarska
24 Mieszko Miś U14 13 Magdalena Harazińska
Poços de Caldas (BRA) U12 9 Tymon Czernek U12 6 Martyna Wikar
U8 21 Zuzanna Gaszka
Zestawienie medalowe
Złote (19) Srebrne (26) Brązowe (20)
1 Agnieszka Brustman (1982, U20) Jolanta Rojek (1981, U16) Joanna Jagodzińska (1983, U20)
2 Krystyna Dąbrowska (1989, U16) Monika Bobrowska (1988, U10) Olimpia Bartosik (1988, U12)
3 Marcin Kamiński (1989, U12) Jacek Gdański (1989, U20) Olimpia Bartosik (1989, U14)
4 Marcin Kamiński (1991, U14) Hanna Jabłońska (1989, U12) Bartłomiej Macieja (1991, U14)
5 Dalia Blimke (1991, U12) Monika Bobrowska (1990, U12) Joanna Worek (2001, U16)
6 Krystyna Dąbrowska (1992, U20) Paweł Blehm (1994, U14) Radosław Wojtaszek (2002, U16)
7 Iweta Radziewicz (1992, U12) Dorota Iwaniuk (1994, U14) Aleksandra Lach (2004, U10)
8 Robert Kempiński (1995, U18) Joanna Dworakowska (1997, U20) Beata Kądziołka (2005, U20)
9 Marta Zielińska (1996, U18) Kamil Mitoń (1997, U14) Jacek Stopa (2005, U18)
10 Kamil Mitoń (1996, U12) Iweta Radziewicz (1998, U20) Joanna Majdan (2005, U18)
11 Jolanta Zawadzka (2004, U18) Kamil Mitoń (2000, U20) Anna Iwanow (2005, U10)
12 Radosław Wojtaszek (2004, U18) Karina Szczepkowska (2003, U16) Dariusz Świercz (2008, U14)
13 Klaudia Kulon (2004, U12) Joanna Majdan (2004, U16) Michał Olszewski (2009, U20)
14 Jacek Tomczak (2006, U16) Radosław Wojtaszek (2005, U18) Kacper Piorun (2009, U18)
15 Klaudia Kulon (2006, U14) Aleksandra Lach (2005, U10) Dariusz Świercz (2010, U20)
16 Jan-Krzysztof Duda (2008, U10) Aleksandra Lach (2006, U12) Jan-Krzysztof Duda (2010, U12)
17 Kamil Dragun (2010, U16) Jolanta Zawadzka (2007, U20) Paweł Teclaf (2013, U10)
18 Dariusz Świercz (2011, U20) Marcel Kanarek (2007, U14) Bartosz Fiszer (2015, U8)
19 Dariusz Świercz (2012, U18) Klaudia Kulon (2008, U16) Szymon Gumularz (2017, U16)
20 Kamil Dragun (2009, U14) Paweł Teclaf (2017, U14)
21 Aleksandra Lach (2009, U14)
22 Jan-Krzysztof Duda (2009, U12)
23 Daniel Sadzikowski (2010, U16)
24 Oliwia Kiołbasa (2014, U14)
25 Jan-Krzysztof Duda (2015, U20)
26 Alicja Śliwicka (2015, U14)
Strony internetowe
MP w szachach 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close