Puchar Polski w Szachach Szybkich 2021

Puchar Polski w Szachach Szybkich 2021

– | 2021 | 2022
Szachy szybkie – P-10+5″
Opole, 17 – 18 lipca 2021, sędzia: Maciej Cybulski, wyniki: ChessManager, 276 uczestników
Łódź, 7 – 8 sierpnia 2021, sędzia: Rafał Kowalczyk, wyniki: ChessManager, 311 uczestników
Bydgoszcz, 18 – 19 września 2021, sędzia: Aleksander Sokólski, wyniki: ChessManager, 376 uczestników
Klasyfikacja końcowa (min. 10 punktów)
Msc Zawodnicy Kategoria GP Opole GP Łódź GP Bydgoszcz Suma
1  Maciej Klekowski 44 50 100 194
2  Wojciech Moranda 80 80 26 186
3  Bartosz Soćko 9 100 60 169
4  Igor Janik 100 36 9 145
5  Marcin Tazbir 16 40 40 96
6  Zbigniew Pakleza 40 7 44 91
7  Szymon Gumularz 9 80 89
8  Radosław Psyk 22 44 22 88
9  Jonasz Baum 60 16 76
10  Paweł Kowalczyk 26 5 36 67
11  Łukasz Cyborowski 60 4 64
12  Klaudia Kulon kobiety – 1 36 20 7 63
13  Jakub Kosakowski ELO 2201-2400 – 1 5 50 55
14  Mirosław Lewicki ELO 2201-2400 – 2 20 22 10 52
15  Paweł Jaracz 50 50
16  Aleksandra Lach ELO 2001-2200 – 1 7 7 32 46
17  Filip Łuczak juniorzy U18 – 1 32 9 5 46
18  Piotr Dobrowolski 9 24 33
19  Grzegorz Nasuta 18 8 7 33
20  Mateusz Bartel 32 32
21  Igor Kowalski ELO 2201-2400 – 3 26 5 31
22  Bartłomiej Heberla 9 20 29
23  Piotr Renkowski ELO 2001-2200 – 2 8 20 1 29
24  Rafał Lubczyński 8 10 10 28
25  Mateusz Kołosowski 7 18 25
26  Aleksander Hnydiuk 24 24
27  Kacper Piorun 24 24
28  Kamil Stachowiak 6 10 8 24
29  Jan Golecki ELO 1801-2000 – 1 12 7 3 22
30  Joanna Majdan kobiety – 2 14 4 1 19
31  Sebastian Półtorak ELO 1801-2000 – 2 5 14 19
32  Emil Osiński ELO 2001-2200 – 3 18 18
33  Michał Koziorowicz juniorzy U18 – 2 4 8 5 17
34  Adrian Budzisz ELO 1801-2000 – 3 14 2 16
35  Marcin Dziuba 7 9 16
36  Krystian Kuźmicz 9 4 3 16
37  Dariusz Mikrut 16 16
38  Kamil Szadkowski 10 1 5 16
39  Paweł Flak 7 5 3 15
40  Krzysztof Jakubowski 8 7 15
41  Iwo Karolczuk juniorzy U18 – 3 9 6 15
42  Maciej Świcarz 4 4 7 15
43  Piotr Piesik 5 9 14
44  Alicja Śliwicka kobiety – 3 7 7 14
45  Kacper Żochowski 8 6 14
46  Michał Bartel 8 5 13
47  Arkadiusz Leniart 5 8 13
48  Damian Lewtak 9 4 13
49  Michał Wiśniewski 9 4 13
50  Radosław Jedynak 8 4 12
51  Alina Kaszlińska 12 12
52  Jelena Krasenkowa seniorzy 60+ – 1 12 12
53  Krzysztof Mądrawski 10 2 12
54  Bartosz Pawłowski 6 6 12
55  Jakub Suder 6 6 12
56  Arkadiusz Bebel 7 4 11
57  Antoni Fritz 5 6 11
58  Kamil Gałuszka 4 6 1 11
59  Mirosław Gawroński 7 3 1 11
60  Franciszek Sernecki 4 3 4 11
61  Paulina Cagara 6 2 3 11
62  Maciej Adamczewski 5 5 10
63  Radosław Barski 10 10
64  Sylwester Bednarek 10 10
65  Gracjan Grzesik 5 5 10
66  Dawid Janaszak 10 10
67  Arkadiusz Skawiński 10 10
68  Monika Soćko 8 2 10
69  Marcin Steczek 10 10
70  Miłosz Szpar 10 10
71  Maurycy Żerebiec ELO 1601-1800 – 1 4 2 4 10
łącznie sklasyfikowanych: 677 uczestników

W 2021 odbyły się 3 turnieje Grand Prix, każdy w czasie dwóch kolejnych dni. W 1. dniu rozgrywano turniej kwalifikacyjny, z których do finału awansowały 2 najlepsze kobiety, 2 najlepszych juniorów U18 oraz 12 najlepszych zawodników, z pominięciem już wyłonionych.
W 2. dniu odbywał się finał systemem pucharowym (z udziałem 16 uczestników) oraz turniej szachów błyskawicznych (dla pozostałych).

W każdym turnieju szachów szybkich do zdobycia były punkty Grand Prix według klucza:

1 miejsce 100 10 miejsce 24 26–32 miejsce 8
2 miejsce 80 11 miejsce 22 33–40 miejsce 7
3 miejsce 60 12 miejsce 20 41–50 miejsce 6
4 miejsce 50 13 miejsce 18 51–60 miejsce 5
5 miejsce 44 14 miejsce 16 61–70 miejsce 4
6 miejsce 40 15 miejsce 14 71–80 miejsce 3
7 miejsce 36 16 miejsce 12 81–100 miejsce 2
8 miejsce 32 17–20 miejsce 10 101 m. i dalsze 1
9 miejsce 26 21–25 miejsce 9

Linki zewnętrzne

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close