Puchar Polski w Szachach Szybkich 2022

Indywidualny Puchar Polski w Szachach Szybkich 2022

2021 | 2022 | 2023
Szachy szybkie – P-10+5″
Elbląg, 9 – 10 kwietnia 2022, sędzia: Maciej Cybulski, wyniki: ChessManager, 332 uczestników
Puławy, 21 – 22 maja 2022, sędzia: Maciej Cybulski, wyniki: ChessManager, 256 uczestników
Łódź, 9 – 10 lipca 2022, sędzia: Rafał Kowalczyk, wyniki: ChessManager, 328 uczestników
Bydgoszcz, 8 – 9 października 2022, sędzia: Aleksander Sokólski, wyniki: ChessManager, 283 uczestników
dyrektor: Maciej Cybulski
Klasyfikacja końcowa (min. 50 punktów)
Msc Zawodnicy Kategoria T1 F1 T2 F2 T3 F3 T4 F4 Suma
1  Szymon Gumularz 23 10 22 10 22 5 19 111
2  Jakub Kosakowski ELO 2201-2400 – 1 19 23 3 21 10 22 10 108
3  Paweł Czarnota 22 4 20 21 22 8 97
4  Oskar Wieczorek ELO 2201-2400 – 2 19 21 8 19 22 1 90
5  Jakub Seemann juniorzy U18 – 1 21 1 18 7 18 21 1 87
6  Piotr Brodowski 21 7 22 1 18 17 86
7  Łukasz Licznerski 23 1 17 22 4 18 85
8  Jan Klimkowski juniorzy U18 – 2 21 3 18 22 1 19 84
9  Marcin Tazbir 22 6 18 20 17 83
10  Igor Kowalski 19 21 5 17 19 81
11  Krystian Kuźmicz 17 21 1 21 2 19 81
12  Iwo Karolczuk juniorzy U18 – 3 18 18 19 19 6 80
13  Bartosz Soćko 22 8 21 6 22 1 80
14  Radosław Psyk 21 5 19 16 19 80
15  Wojciech Reza 19 16 21 7 16 79
16  Antoni Kozak 18 19 21 1 19 78
17  Michał Karpus 19 19 19 19 76
18  Grzegorz Nasuta 18 22 8 22 5 75
19  Jan Kokoszczyński ELO 2001-2200 – 2 22 1 18 16 18 75
20  Mieszko Miś 19 17 19 19 74
21  Mirosław Lewicki 21 1 15 18 18 73
22  Karol Kacprzak ELO 2001-2200 – 3 16 18 18 19 71
23  Michał Mazurkiewicz 15 18 19 18 70
24  Jonasz Baum 17 17 19 16 69
25  Patryk Chylewski 19 17 17 16 69
26  Michał Mirski ELO 1801-2000 – 2 22 1 16 14 15 68
27  Jan Wojdak ELO 1801-2000 – 3 18 13 17 19 67
28  Jan Golecki 15 16 18 18 67
29  Maciej Świcarz 16 15 18 18 67
30  Piotr Piesik 17 23 3 21 2 66
31  Andrzej Kulesza ELO 1601-1800 – 1 14 15 16 21 66
32  Aleksandra Lach kobiety – 1 16 16 18 16 66
33  Michał Redzisz 17 16 17 16 66
34  Jarosław Paprocki 17 16 18 15 66
35  Miłosz Szpar 22 1 21 2 19 65
36  Kacper Kacprzak 16 14 18 17 65
37  Antoni Paprocki 16 15 18 16 65
38  Damian Śliwicki 18 13 18 16 65
39  Lena Zarębska kobiety – 2 15 18 16 15 64
40  Oliwia Kiołbasa kobiety – 3 21 1 21 1 18 1 63
41  Paulina Cagara 15 16 15 16 62
42  Tymon Czernek 16 14 16 16 62
43  Antoni Fritz ELO 1601-1800 – 3 18 15 15 14 62
44  Jakub Fus 19 22 1 20 62
45  Maciej Zalega ELO 1401-1600 – 1 15 13 15 18 61
46  Mirosław Gawroński 15 15 15 16 61
47  Michalina Rudzińska 16 16 14 15 61
48  Igor Janik 18 22 1 19 60
49  Lidia Czarnecka 16 12 17 15 60
50  Adrian Budzisz 16 15 15 14 60
51  Piotr Sabuk 20 17 21 1 59
52  Paweł Kukuła 12 15 16 16 59
53  Maciej Kamiński 13 16 15 15 59
54  Dominik Melerowicz 18 15 11 15 59
55  Sławomir Smagalski 18 13 13 15 59
56  Martyna Starosta 19 10 16 14 59
57  Jan Malek 18 21 1 19 0 59
58  Alicja Śliwicka 20 1 18 1 17 1 58
59  Witold Klepek 15 13 16 14 58
60  Waldemar Męczyński 16 15 15 12 58
61  Andrzej Józefczak seniorzy 60+ – 1 15 14 15 13 57
62  Adam Zielonka juniorzy U14 – 2 15 14 11 16 56
63  Andrzej Świątnicki seniorzy 60+ – 2 15 13 13 15 56
64  Marcin Sieciechowicz 19 18 18 55
65  Jakub Liśkiewicz juniorzy U14 – 3 14 15 11 15 55
66  Ewa Barwińska 13 12 17 13 55
67  Michał Kowalczyk 18 15 10 12 55
68  Dominik Fudala 15 12 12 15 54
69  Bartłomiej Krupa 15 11 13 15 54
70  Patryk Rekuć 14 13 14 13 54
71  Bartosz Kotarski 12 18 14 10 54
72  Julia Antolak 19 2 18 15 54
73  Mateusz Paszewski 17 18 18 53
74  Rafał Lubczyński 17 19 17 53
75  Monika Soćko 18 18 16 52
76  Agnieszka Buchta 15 12 13 12 52
77  Mirosław Sobczak 16 12 13 11 52
78  Michał Koziorowicz 15 18 18 51
79  Tomasz Kaczmarek ELO 1401-1600 – 2 12 13 12 13 50
80  Stanisław Woszkowski ELO 0-1400 – 1 12 12 16 10 50

Łącznie sklasyfikowanych: 732 uczestników


W 2022 odbyły się 4 turnieje Grand Prix, każdy w czasie dwóch kolejnych dni. W pierwszym dniu rozgrywano turniej kwalifikacyjny (9 rund, punktacja – 3 pkt za zwycięstwo i 1 pkt za remis), z którego do finału awansowały 2 najlepsze kobiety, 2 najlepszych juniorów U18 oraz 12 najlepszych zawodników, z pominięciem już wyłonionych. W drugim dniu odbywał się finał systemem pucharowym (z udziałem 16 uczestników; w jego ramach rozgrywano również mini turniej o III miejsce, z udziałem 6 zawodników) oraz turniej szachów błyskawicznych (dla pozostałych).

Punktacja końcowa stanowiła sumę punktów uzyskanych w turniejach kwalifikacyjnych oraz punktów przyznanych za zajęte miejsca w finałach, według następującego klucza: I – 10 pkt, II – 8 pkt, III – 7 pkt, IV – 6 pkt, V – 5 pkt, VI – 4 pkt, VII – 3 pkt, VIII – 2 pkt, IX-XVI – 1 pkt.


Linki zewnętrzne