Puchar Zamku Malborskiego

Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Zamku Malborskiego – cykliczny turniej w szachach szybkich (P-30), rozgrywany od 1998 w Malborku. W niektórych edycjach, oprócz turnieju głównego, rozgrywany był również turniej w szachach błyskawicznych (P-5).

Zwycięzcy Turniejów:

1 1998 1-3. IM Piotr Dobrowolski, IM Jan Kiedrowicz, IM Piotr Murdzia – 7/9
2 1999 1. Piotr Łukinow (RUS) – 7½/9
2. Eduard Kuzin (RUS) – 7/9
3-5. FM Adam Cichocki, Władimir Wieremijczik (BLR), Przemysław Koc – 6½/9
3 2000 1-2. Wiaczesław Goriaczkin (URS), FM Leonid Gorin (RUS) – 7/9
3-9. m.in. IM Zbigniew Szymczak, Ilmars Starostits (LAT), Piotr Łukinow (RUS) – 6½/9
4 2001 1-3. Piotr Łukinow (RUS), WGM Agnieszka Brustman, FM Tadeusz Okruciński – 7½/9
5 2002 1-4. GM Serhij Fedorczuk (UKR), GM Jacek Gdański, Radosław Wojtaszek, GM Artur Jakubiec – 7/9
6 2003 1-2. GM Kamil Mitoń, GM Robert Kempiński – 7½/9
3-6. m.in. Piotr Łukinow (RUS), Witosław Walkusz – 7/9
7 2004 1. IM Radosław Wojtaszek – 7½/9
2-5. GM Robert Kempiński, GM Jacek Gdański, IM Klaudiusz Urban, IM Piotr Murdzia – 7/9
8 2005 1. IM Radosław Jedynak – 7½/9
2-4. GM Piotr Bobras, Maciej Świcarz, IM Dariusz Szoen – 7/9
9 2006 1. GM Radosław Wojtaszek – 8/9
2-3. IM Paweł Szkapienko (RUS), Dariusz Baumann – 7½/9
10 2007 1. GM Radosław Wojtaszek – 7½/9
2-5. GM Piotr Bobras, Jeff Sarwer (USA), GM Aleksander Miśta, Krzysztof Jurkiewicz – 7/9
11 2008 1-2. GM Łukasz Cyborowski, GM Grzegorz Gajewski – 7½/9
3-6. GM Piotr Bobras, GM Robert Kempiński, GM Bartłomiej Heberla, GM Mirosław Grabarczyk – 7/9
12 2009 1. GM Jewgienij Romanow (RUS) – 8/9
2. GM Aleksander Miśta – 7½/9
3-6. Krzysztof Jurkiewicz, Paweł Jaroch, Wojciech Dąbrowski, Marek Olszewski – 7/9
13 2010 1-7. GM Mirosław Grabarczyk, GM Aleksander Miśta, GM Robert Kempiński, GM Martyn Krawciw (UKR),
IM Kacper Piorun, IM Paweł Szkapienko (RUS), Mariusz Kopeć – 7/9
14 2011 1-2. IM Leonid Gorin (RUS), IM Paweł Szkapienko (RUS) – 7½/9
3-4. Jekatierina Ustich (RUS), Paweł Flis – 7/9
15 2012 1. GM Marcin Dziuba – 8/9
2-4. Paweł Weichhold, Giennadij Biełousow (RUS), Marek Kosiorek – 7/9
16 2013 1. IM Leonid Gorin (RUS) – 7½/9
2-3. Giennadij Biełousow (RUS), FM Tadeusz Okruciński – 7/9
17 2014 1-2. IM Leonid Gorin (RUS), FM Tomasz Pacuszka – 7½/9
3-4. FM Piotr Łukinow (RUS), Mateusz Brzeziński – 7/9
18 2015 1-2. IM Paweł Szkapienko (RUS), Przemysław Koc – 7½/9
3-4. IM Leonid Gorin (RUS), Piotr Renkowski – 7/9
19 2016 1. Przemysław Koc – 7½/9
2-3. Iwo Godzwon, IM Paweł Szkapienko (RUS) – 7/9
20 2017 1. FM Piotr Piesik – 8½/9
2-4. GM Mirosław Grabarczyk, Karol Jaroch, Paweł Kukuła – 7/9
21 2018 1. IM Igor Janik – 7½/9
2-3. IM Paweł Szkapienko (RUS), FM Leonard Richter (GER) – 7/9

Strony internetowe:

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close