Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2019

38. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2018 | 2019 | 2020
I liga
Pokrzywna, 2 – 10 grudnia 2019
Sędzia główny: Ryszard Królikowski, koordynator turnieju: Piotr Dukaczewski
System szwajcarski, 15 drużyn, 9 rund (mecze na 3 szachownicach)
1  Dobre Dziki (1) 17 23½ Jacek Stachańczyk (8), Piotr Kulpiński (7), Andrzej Migala (8½)
2  PZN Lublin (3) 15 21 Bartosz Pawelec (6½), Zdzisław Wojcieszyn (8), Wiktor Szydłowski (6½)
3  Nova-Tech (5) 14 20 Michał Wolański (7), Anna Stolarczyk (8), Fabian Spionkowski (5)
4  Jantar Gdańsk (4) 12 18½ Józef Żełajtys (4½), Bronisław Hornik (5½), Mariusz Hagel (8½)
5  Błękitne Orły (2) 11 18 Piotr Dukaczewski (7), Emil Przewoźnik (5½), Zdzisław Żarow (5½)
6  Beskidek Żywiec (6) 9 14½ Paweł Wodas (5), Mirosław Kopiec (5), Stanisław Raczek (4½)
7  Jantar Łódź (7) 9 13 Mieczysław Kaciotys (4/8), Andrzej Majcher (3/8), Ryszard Grzywacz (4½/8)
8  Świętokrzyskie Orły (11) 8 13 Mateusz Gembski (4½/8), Karol Cis (3/8), Karol Nowak (4/8)
9  Beskidek Żywiec II (9) 8 11 Grzegorz Bzowski (3½/8), Mirosław Miodoński (5/8), Teresa Chojecka (1/8)
10  Mazowsze Płock (10) 8 11 Bogusław Kaczorowski (2½/8), Małgorzata Kosieradzka (3/8), Leonarda Liszewska (4/8)
11  Podkarpacie (8) 8 Marian Inglot (2/8), Michał Walczyszewski (2/8), Stanisław Białas (4/8)
12  Smoki Wawelskie (13) 7 11½ Dominik Mędrala (1/8), Piotr Ignaciak (5/8), Janusz Sujak (4/8)
13  Awengers (12) 4 7 Adolf Jagiełło (2½/8), Kamil Minaut (1½/8), Mateusz Zapała (1½/8)
14  Lajkoniki (15) 3 5 Faustyna Sosin (1/8), Wojciech Rafacz (1/8), Zuzanna Całka (1½/8)
15  Beskidek Żywiec III (14) 2 6 Jan Pawlus (4/8), Teresa Krzyżaniak (½/8), Tadeusz Jakubiec (0/8)

Składy drużyn: dwóch lub trzech dowolnych zawodników, posiadających stopień niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, reprezentujących różne miasta, kluby lub organizacje (do meczu drużyna mogła przystąpić w składzie dwuosobowym).

Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Stachańczyk Dobre Dziki 8 9
2 Zdzisław Wojcieszyn
Anna Stolarczyk
PZN Lublin
Nova-Tech
8 9
3 Andrzej Migala
Mariusz Hagel
Dobre Dziki
Jantar Gdańsk
9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close