Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1996 |
1995 | 1996 | 1997 |
Szachy klasyczne – U20 |
||||||||||
Barlinek, 3 – 13 kwietnia 1996 (kołowy, 11 rund) Sędzia główny: Kajetan Przysiecki |
Żagań, 10 – 20 kwietnia 1996 (kołowy, 11 rund) Sędzia główny: Stanisław Stępień |
|||||||||
1 | Czesław Spisak | 2325 | 7½ | 1 | mf | Olimpia Bartosik | 2190 | 9 | ||
2 | Rafał Antoniewski | 2225 | 7½ | 2 | mm | Joanna Dworakowska | 2265 | 8½ | ||
3 | Maciej Nurkiewicz | 2275 | 7½ | 3 | Magdalena Kludacz | 2105 | 8½ | |||
4 | Piotr Dobrowolski | 2400 | 6½ | 4 | mf | Dorota Iwaniuk | 2090 | 8 | ||
5 | mf | Piotr Bobras | 2355 | 6 | 5 | Anna Kucypera | 2020 | 5½ | ||
6 | Jan Piński | 2320 | 6 | 6 | Barbara Grabarska | 2165 | 5 | |||
7 | Łukasz Twardowski | 2265 | 5½ | 7 | Monika Luks | 2120 | 5 | |||
8 | Olaf Michalski | 2305 | 5 | 8 | Maja Izdebska | 2065 | 4½ | |||
9 | Aleksander Miśta | 2140 | 4½ | 9 | Sylwia Romaszko | 2050 | 4 | |||
10 | Krzysztof Kiełczewski | 2235 | 3½ | 10 | Luiza Krzanowska | 3 | ||||
11 | Michał Sośnicki | 2195 | 3½ | 11 | Anna Morawiec | 2½ | ||||
12 | Aleksander Hnydiuk | 2295 | 3 | 12 | Eliza Krzanowska | 2½ | ||||
Szachy klasyczne – U18 |
||||||||||
Chorzów, 11 – 19 maja 1996 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Mirosław Gnieciak |
||||||||||
1 | Jakub Filipek | 2245 | 8 | 1 | Dalia Blimke | 2150 | 8 | |||
2 | Aleksander Hnydiuk | 2295 | 7½ | 2 | Maja Izdebska | 2065 | 7½ | |||
3 | Tomasz Jakubowski | 2205 | 7 | 3 | Joanna Madejska | 7 | ||||
4 | Łukasz Twardowski | 2265 | 7 | 4 | Sylwia Romaszko | 2050 | 7 | |||
5 | Rafał Łobejko | 2215 | 6½ | 5 | Sylwia Zaborska | 7 | ||||
6 | Jarosław Kopacz | 2215 | 6½ | 6 | Magdalena Mąka | 6½ | ||||
7 | Przemysław Koc | 2230 | 6½ | 7 | Joanna Strojna | 6½ | ||||
8 | Edward Łupkowski | 2180 | 6½ | 8 | Jolanta Witkowska | 6 | ||||
9 | Andrzej Pikuliński | 2215 | 6 | 9 | Eliza Krzanowska | 6 | ||||
10 | Paweł Panas | 2215 | 6 | 10 | Anna Baściuk | 6 | ||||
11 | Piotr Polkowski | 2155 | 6 | 11 | Anna Galar | 6 | ||||
12 | Dariusz Mikrut | 2140 | 6 | 12 | Bożena Niemiec | 6 | ||||
13 | Rafał Lewandowski | 2135 | 6 | 13 | Karolina Pomorska | 5½ | ||||
14 | Krzysztof Moniszka | 6 | 14 | Ewa Wilk | 5½ | |||||
15 | Rafał Biały | 2155 | 5½ | 15 | Iwona Tomczykowska | 5½ | ||||
16 | Piotr Stanek | 2140 | 5½ | 16 | Dorota Zaremba | 2100 | 5½ | |||
17 | Krzysztof Martowicz | 2100 | 5½ | 17 | Mariola Szymanowska | 5½ | ||||
18 | Oskar Włodarczyk | 2080 | 5½ | 18 | Jolanta Miśko | 5 | ||||
19 | Łukasz Jabłoński | 2130 | 5 | 19 | Małgorzata Kupczak | 5 | ||||
20 | Łukasz Korecki | 2125 | 5 | 20 | Luiza Krzanowska | 4½ | ||||
21 | Łukasz Wściubiak | 5 | 21 | Anna Tust | 4½ | |||||
22 | Maciej Nurkiewicz | 2275 | 5 | 22 | Agnieszka Czaja | 4½ | ||||
23 | Tomasz Kucharski | 2100 | 5 | 23 | Monika Hadyniak | 4½ | ||||
24 | Marek Heise | 2090 | 4½ | 24 | Anna Para | 4½ | ||||
25 | Błażej Ojrzyński | 2125 | 4½ | 25 | Anna Kominek | 4½ | ||||
26 | Daniel Ciszak | 2090 | 4 | 26 | Ewa Cichocka | 4½ | ||||
27 | Rafał Ogiewka | 2085 | 4 | 27 | Anita Buszka | 3 | ||||
28 | Jakub Żeberski | 2110 | 3½ | 28 | Liliana Perschke | 2½ | ||||
29 | Mirosław Jurkiewicz | 2115 | 3½ | |||||||
30 | Tomasz Fojudzki | 3 | ||||||||
Szachy klasyczne – U16 |
||||||||||
Nadole, 28 stycznia – 7 lutego 1996 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Ryszard Więckowski |
||||||||||
1 | Rafał Antoniewski | 9 | 1 | mf | Iweta Radziewicz | 8 | ||||
2 | Marcin Szeląg | 8½ | 2 | mf | Dorota Iwaniuk | 8 | ||||
3 | Paweł Blehm | 8 | 3 | Mariola Rutkowska | 7½ | |||||
4 | Łukasz Cyborowski | 7½ | 4 | Anna Kucypera | 7 | |||||
5 | Aleksander Dobrowolski | 7 | 5 | Danuta Zielińska | 7 | |||||
6 | Marek Stryjecki | 6½ | 6 | Anna Morawiec | 7 | |||||
7 | Maciej Świcarz | 6½ | 7 | Edyta Andrzejewska | 7 | |||||
8 | Krystian Jędryczka | 6½ | 8 | mf | Alina Tarachowicz | 7 | ||||
9 | Łukasz Dobosz | 6 | 9 | Magdalena Zawadzka | 7 | |||||
10 | Tomasz Meinert | 6 | 10 | Joanna Kwiecień | 6½ | |||||
11 | Alan Rosenbeiger | 6 | 11 | Maja Grądalska | 6 | |||||
12 | Paweł Sołtysik | 6 | 12 | Anna Stępińska | 6 | |||||
13 | Bartosz Szczechowicz | 5½ | 13 | Jolanta Puzio | 6 | |||||
14 | Wojciech Szymanowski | 5½ | 14 | Marianna Samul | 5½ | |||||
15 | Paweł Kołosowski | 5½ | 15 | Anna Jasik | 5½ | |||||
16 | Konrad Jaskólski | 5½ | 16 | Małgorzata Starczewska | 5½ | |||||
17 | Adam Dudziak | 5½ | 17 | Joanna Sewina | 5½ | |||||
18 | Roman Gigoń | 5½ | 18 | Monika Bulge | 5½ | |||||
19 | Adam Plich | 5½ | 19 | Katarzyna Cieślawska | 5 | |||||
20 | Michał Szczecina | 5 | 20 | Sylwia Gierak | 5 | |||||
21 | Paweł Szewczyk | 5 | 21 | Aleksandra Kalina | 5 | |||||
22 | Andrzej Zakonnik | 5 | 22 | Marta Michalska | 5 | |||||
23 | Michał Musielak | 5 | 23 | Anna Lewko | 5 | |||||
24 | Łukasz Piotrowski | 4½ | 24 | Katarzyna Tumm | 5 | |||||
25 | Artur Łapczyński | 4½ | 25 | Ewa Bukojemska | 4½ | |||||
26 | Andrzej Krzywda | 4½ | 26 | Maja Nowakowska | 4½ | |||||
27 | Jacek Markiewicz | 4½ | 27 | Olga Lisowska | 4½ | |||||
28 | Marcin Kolago | 4 | 28 | Michalina Ochab | 4 | |||||
29 | Piotr Borowski | 4 | 29 | Małgorzata Jaszcz | 4 | |||||
30 | Maciej Głód | 3 | 30 | Barbara Gajdzik | 4 | |||||
31 | Tomasz Rybak | 2½ | 31 | Anna Jóźwik | 4 | |||||
32 | Leszek Bąk | 2½ | 32 | Anna Kurleto | 3½ | |||||
33 | Anastazja Kononowicz | 3½ | ||||||||
Szachy klasyczne – U14 |
||||||||||
Nadole, 28 stycznia – 7 lutego 1996 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Ryszard Więckowski |
||||||||||
1 | mf | Krzysztof Gratka | 8½ | 1 | Marta Samborska | 10 | ||||
2 | Krzysztof Jasik | 8½ | 2 | Karolina Szymanowska | 8½ | |||||
3 | Radosław Jedynak | 8 | 3 | Agnieszka Pikulska | 8 | |||||
4 | Aleksander Miśta | 7½ | 4 | Angelina Wartecka | 7 | |||||
5 | Marcin Szymański | 7 | 5 | Małgorzata Zielińska | 7 | |||||
6 | Marcin Dziuba | 7 | 6 | Mariola Brzezińska | 7 | |||||
7 | Michał Szulc | 6½ | 7 | Małgorzata Reszka | 6½ | |||||
8 | Jędrzej Długosz | 6½ | 8 | Małgorzata Kaczorowska | 6½ | |||||
9 | Eligiusz Grzybowski | 6½ | 9 | Agnieszka Matras | 6 | |||||
10 | Michał Fudalej | 6½ | 10 | Joanna Zimny | 6 | |||||
11 | Kamil Grycel | 6 | 11 | Maja Kotwicka | 6 | |||||
12 | Rafał Zgadzaj | 6 | 12 | Małgorzata Szydłowska | 6 | |||||
13 | Paweł Flak | 6 | 13 | Ewa Stefańska | 6 | |||||
14 | Łukasz Huchwajda | 6 | 14 | Małgorzata Głazik | 6 | |||||
15 | Krzysztof Jakubowski | 6 | 15 | Katarzyna Jurkiewicz | 6 | |||||
16 | Przemysław Liwak | 5½ | 16 | Anna Płonka | 5½ | |||||
17 | Marcin Fojudzki | 5½ | 17 | Monika Zembrzuska | 5½ | |||||
18 | Maksymilian Mulawa | 5½ | 18 | Barbara Kurtyka | 5½ | |||||
19 | Adam Bukojemski | 5½ | 19 | Magdalena Łysiak | 5 | |||||
20 | Krzysztof Chojnacki | 5 | 20 | Justyna Świderska | 5 | |||||
21 | Jan Adamowski | 5 | 21 | Renata Bursa | 5 | |||||
22 | Adam Pawlak | 5 | 22 | Elżbieta Janiszyn | 5 | |||||
23 | Marcin Urbanek | 5 | 23 | Katarzyna Bojdys | 5 | |||||
24 | Waldemar Jabłoński | 5 | 24 | Anna Lejk | 5 | |||||
25 | Michał Lercel | 5 | 25 | Donata Duszyńska | 4½ | |||||
26 | Adam Dukowicz | 5 | 26 | Lucyna Wójcik | 4½ | |||||
27 | Jacek Karwas | 5 | 27 | Joanna Bobowska | 4½ | |||||
28 | Marcin Mąka | 4½ | 28 | Zofia Lenart | 4½ | |||||
29 | Zbigniew Zasada | 4 | 29 | Arleta Magnucka | 4½ | |||||
30 | Michał Paterek | 4 | 30 | Paulina Kamińska | 4 | |||||
31 | Adrian Wiśniewski | 4 | 31 | Karolina Szymczak | 3½ | |||||
32 | Łukasz Rozumek | 3 | 32 | Karolina Ciszewska | 3½ | |||||
33 | Marek Zgorzelski | 3 | 33 | Katarzyna Zaperta | 2½ | |||||
34 | Kamila Pawłowska | 2 | ||||||||
Szachy klasyczne – U12 |
||||||||||
Żagań, 30 stycznia – 9 lutego 1996 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Stanisław Stępień |
||||||||||
1 | Kamil Mitoń | 11 | 1 | Justyna Skrochocka | 8½ | |||||
2 | Jerzy Owczarzak | 8 | 2 | Maria Szymańska | 7½ | |||||
3 | Bartłomiej Matlęga | 7½ | 3 | Elzbieta Balkiewicz | 7½ | |||||
4 | Paweł Poniatowski | 7 | 4 | Milena Magnucka | 7½ | |||||
5 | Stanisław Zawadzki | 7 | 5 | Anna Juszczak | 7 | |||||
6 | Marcin Dębowiak | 6½ | 6 | Dorota Tułacz | 7 | |||||
7 | Grzegorz Gajewski | 6½ | 7 | Hanna Hadryś | 7 | |||||
8 | Rafał Tomczak | 6½ | 8 | Małgorzata Sobocińska | 6½ | |||||
9 | Daniel Blandzi | 6 | 9 | Grażyna Lipka | 6½ | |||||
10 | Tomasz Mołdawski | 6 | 10 | Alicja Chmielińska | 6½ | |||||
11 | Bartosz Świątek | 6 | 11 | Katarzyna Paterek | 6½ | |||||
12 | Mateusz Bartel | 6 | 12 | Aleksandra Bartodziej | 6 | |||||
13 | Filip Bargłowski | 6 | 13 | Małgorzata Kucypera | 6 | |||||
14 | Maciej Marszałek | 6 | 14 | Ewa Smolak | 5½ | |||||
15 | Bartłomiej Katkowski | 5½ | 15 | Marta Błach | 5½ | |||||
16 | Marcin Jakubowski | 5½ | 16 | Marta Hadryś | 5½ | |||||
17 | Adam Cieśla | 5½ | 17 | Monika Przybylska | 5½ | |||||
18 | Bartłomiej Heberla | 5½ | 18 | Agata Trybuła | 5½ | |||||
19 | Grzegorz Kapturowski | 5½ | 19 | Kinga Zych | 5½ | |||||
20 | Michał Łosicki | 5½ | 20 | Karolina Kapustyńska | 5½ | |||||
21 | Damian Blandzi | 5½ | 21 | Izabela Izdebska | 5½ | |||||
22 | Patryk Pokojski | 5½ | 22 | Daria Pokojska | 5 | |||||
23 | Leszek Badurowicz | 5 | 23 | Agnieszka Jęczalik | 5 | |||||
24 | Michał Mirosław | 4½ | 24 | Natalia Maszota | 5 | |||||
25 | Przemysław Zieliński | 4½ | 25 | Berenika Kołaczyńska | 5 | |||||
26 | Marcin Raczyński | 4½ | 26 | Monika Banasiak | 5 | |||||
27 | Paweł Konewka | 4½ | 27 | Agnieszka Rutkowska | 5 | |||||
28 | Patryk Łagowski | 4½ | 28 | Karolina Boder | 5 | |||||
29 | Tomasz Trabszys | 4 | 29 | Agata Hoffmann | 4½ | |||||
30 | Mariusz Śliwiński | 3½ | 30 | Magdalena Florkiewicz | 4½ | |||||
31 | Piotr Szymański | 3½ | 31 | Anna Chmielewska | 4 | |||||
32 | Jakub Muzyka | 3 | 32 | Agnieszka Warzyńska | 4 | |||||
33 | Kamil Kajda | 3 | 33 | Marzena Dębowska | 1 | |||||
34 | Maciej Szczukiewicz | 2½ | 34 | Joanna Czerwińska | 0 | |||||
Szachy klasyczne – U10 |
||||||||||
Żagań, 30 stycznia – 9 lutego 1996 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Stanisław Stępień |
||||||||||
1 | Radosław Wojtaszek | 9½ | 1 | Joanna Worek | 10 | |||||
2 | Mikołaj Szablewski | 9 | 2 | Katarzyna Poznańska | 7½ | |||||
3 | Kamil Stachowiak | 7 | 3 | Dominika Hermanowicz | 7½ | |||||
4 | Łukasz Schreiber | 7 | 4 | Marta Szydłowska | 7½ | |||||
5 | Krzysztof Szromba | 7 | 5 | Marta Grewling | 7½ | |||||
6 | Michał Adamski | 7 | 6 | Dorota Czarnota | 7 | |||||
7 | Marcin Krysztofiak | 6½ | 7 | Eliza Truszkiewicz | 7 | |||||
8 | Marek Kubicki | 6½ | 8 | Anna Kohut | 6½ | |||||
9 | Bartosz Machaj | 6½ | 9 | Marta Taboła | 6½ | |||||
10 | Mateusz Sypień | 6½ | 10 | Marta Leończak | 6 | |||||
11 | Dariusz Szoen | 6 | 11 | Agata Świątek | 6 | |||||
12 | Marcin Ciołek | 6 | 12 | Emilia Podymska | 5½ | |||||
13 | Jacek Stopa | 6 | 13 | Beata Mazur | 5½ | |||||
14 | Tomasz Kubit | 6 | 14 | Agnieszka Haligowska | 5½ | |||||
15 | Andrzej Lenart | 5½ | 15 | Paulina Lewandowska | 5½ | |||||
16 | Jan Skurski | 5½ | 16 | Anna Połosak | 5½ | |||||
17 | Marek Stochmal | 5½ | 17 | Katarzyna Baczyńska | 5½ | |||||
18 | Piotr Pieńkowski | 5½ | 18 | Katarzyna Maleńczyk | 5½ | |||||
19 | Andrzej Szczukiewicz | 5½ | 19 | Marcelina Trybuła | 5½ | |||||
20 | Tomasz Pakuła | 5½ | 20 | Ewa Kołaczyńska | 5½ | |||||
21 | Michał Małyszko | 5½ | 21 | Anna Gasik | 5½ | |||||
22 | Łukasz Tymoszczuk | 5 | 22 | Julia Zapaśnik | 5½ | |||||
23 | Michał Szczepiński | 5 | 23 | Aleksandra Ułanicka | 5 | |||||
24 | Rafał Lewczyk | 4½ | 24 | Hanna Grudzińska | 5 | |||||
25 | Jędrzej Śliz | 4½ | 25 | Kamila Werbska | 4½ | |||||
26 | Kamil Schreiber | 4½ | 26 | Mirosława Litwiniec | 4½ | |||||
27 | Jakub Buda | 4½ | 27 | Katarzyna Śliz | 4½ | |||||
28 | Artur Jóźwiak | 4 | 28 | Izabela Bujak | 4 | |||||
29 | Rafał Pluszczewicz | 4 | 29 | Barbara Błach | 3½ | |||||
30 | Adam Niepsuj | 4 | 30 | Marta Bitman | 2½ | |||||
31 | Michał Gumieniak | 4 | 31 | Magdalena Frąckowiak | 2 | |||||
32 | Sławomir Blandzi | 3½ | 32 | Małgorzata Lebiedzińska | 1 | |||||
33 | Krzysztof Wojewodzic | 3 | ||||||||
34 | Łukasz Jęcz | 1½ |