Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1985

37. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Sandomierz, 10 – 24 lutego 1985
1984 | 1985 | 1986
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1984)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Małgorzata Wiese 2160 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 ½
2 m Joanna Jagodzińska 2100 ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 1 1 9
3 k Barbara Kaczorowska 1875 ½ 0 ½ 1 1 0 ½ 1 1 1 1 ½ ½ 51,75
4 mf Bożena Sikora-Giżyńska 2035 ½ ½ ½ 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 48,50
5 mm Grażyna Szmacińska 2120 0 ½ 0 1 1 1 1 0 0 ½ 1 1 1 8
6 k Jolanta Rojek 1935 ½ ½ 0 1 0 ½ ½ 0 0 1 ½ 1 1
7 k Ewa Kaczmarek 1975 ½ 0 1 1 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ ½ ½ 6 39,50
8 mf Elżbieta Sosnowska 2050 0 0 ½ 0 0 ½ 1 ½ 0 1 1 1 ½ 6 32,50
9 m Hanna Wesołowska 1970 ½ 1 0 0 1 1 ½ ½ 0 0 0 ½ ½ 38,00
10 mf Iwona Świecik 2015 0 ½ 0 0 1 1 0 1 1 0 0 ½ ½ 34,25
11 m Ewa Nagrocka 2085 0 0 0 0 ½ 0 1 0 1 1 0 1 1 28,50
12 k Hanna Zboroń 1975 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 1 1 1 0 ½ 5
13 am Krystyna Radzikowska 1995 0 0 ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 1 1 4
14 k Irena Hebisch 1870 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0
awans z finału IMP 1984 – 4
awans z półfinału 1984 – 6+2
nominacja PZSzach – 2
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Hanna Wesołowska 0 1 1.5 2.5 3 3 4 4 4 4 4.5 5 5.5 9
2  Jolanta Rojek 0.5 0.5 1.5 2 2 3 3 3.5 3.5 4 5 6 6.5 6
3  Małgorzata Wiese 0.5 1.5 2 2.5 3 4 5 6 6.5 7 8 9 9.5 1
4  Grażyna Szmacińska 1 2 3 3 4 4 5 6 6 6.5 6.5 7.5 8 5
5  Krystyna Radzikowska 0 1 1.5 1.5 2 2 2 2 2 2.5 2.5 3 4 13
6  Iwona Świecik 0 0 0.5 0.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 5 5 5.5 5.5 10
7  Joanna Jagodzińska 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6.5 7 8 8.5 9 2
8  Barbara Kaczorowska 0 0.5 1.5 2.5 3 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8.5 3
9  Hanna Zboroń 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5 5 5 5 12
10  Ewa Nagrocka 1 2 2 2 2 2 3 4 4 5 5 5 5.5 11
11  Irena Hebisch 0 0 0.5 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2 2.5 3 3 3.5 14
12  Ewa Kaczmarek 0.5 0.5 1 2 2 3 3.5 3.5 4 5 5 5.5 6 7
13  Elżbieta Sosnowska 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 2 3 4 4.5 5.5 5.5 6 8
14  Bożena Sikora-Giżyńska 1 1.5 1.5 2.5 3 4 4 5 6 6 7 8 8.5 4
1 runda
2 runda
H.Wesołowska – B.Sikora-Giżyńska
J.Rojek – E.Sosnowska
M.Wiese – E.Kaczmarek
G.Szmacińska – I.Hebisch
K.Radzikowska – E.Nagrocka
I.Świecik – H.Zboroń
J.Jagodzińska – B.Kaczorowska
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
B.Sikora-Giżyńska – B.Kaczorowska
H.Zboroń – J.Jagodzińska
E.Nagrocka – I.Świecik
I.Hebisch – K.Radzikowska
E.Kaczmarek – G.Szmacińska
E.Sosnowska – M.Wiese
H.Wesołowska – J.Rojek
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
3 runda
4 runda
J.Rojek – B.Sikora-Giżyńska
M.Wiese – H.Wesołowska
G.Szmacińska – E.Sosnowska
K.Radzikowska – E.Kaczmarek
I.Świecik – I.Hebisch
J.Jagodzińska – E.Nagrocka
B.Kaczorowska – H.Zboroń
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
B.Sikora-Giżyńska – H.Zboroń
E.Nagrocka – B.Kaczorowska
I.Hebisch – J.Jagodzińska
E.Kaczmarek – I.Świecik
E.Sosnowska – K.Radzikowska
H.Wesołowska – G.Szmacińska
J.Rojek – M.Wiese
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
5 runda
6 runda
M.Wiese – B.Sikora-Giżyńska
G.Szmacińska – J.Rojek
K.Radzikowska – H.Wesołowska
I.Świecik – E.Sosnowska
J.Jagodzińska – E.Kaczmarek
B.Kaczorowska – I.Hebisch
H.Zboroń – E.Nagrocka
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
B.Sikora-Giżyńska – E.Nagrocka
I.Hebisch – H.Zboroń
E.Kaczmarek – B.Kaczorowska
E.Sosnowska – J.Jagodzińska
H.Wesołowska – I.Świecik
J.Rojek – K.Radzikowska
M.Wiese – G.Szmacińska
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
7 runda
8 runda
G.Szmacińska – B.Sikora-Giżyńska
K.Radzikowska – M.Wiese
I.Świecik – J.Rojek
J.Jagodzińska – H.Wesołowska
B.Kaczorowska – E.Sosnowska
H.Zboroń – E.Kaczmarek
E.Nagrocka – I.Hebisch
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
B.Sikora-Giżyńska – I.Hebisch
E.Kaczmarek – E.Nagrocka
E.Sosnowska – H.Zboroń
H.Wesołowska – B.Kaczorowska
J.Rojek – J.Jagodzińska
M.Wiese – I.Świecik
G.Szmacińska – K.Radzikowska
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
9 runda
10 runda
K.Radzikowska – B.Sikora-Giżyńska
I.Świecik – G.Szmacińska
J.Jagodzińska – M.Wiese
B.Kaczorowska – J.Rojek
H.Zboroń – H.Wesołowska
E.Nagrocka – E.Sosnowska
I.Hebisch – E.Kaczmarek
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
B.Sikora-Giżyńska – E.Kaczmarek
E.Sosnowska – I.Hebisch
H.Wesołowska – E.Nagrocka
J.Rojek – H.Zboroń
M.Wiese – B.Kaczorowska
G.Szmacińska – J.Jagodzińska
K.Radzikowska – I.Świecik
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
11 runda
12 runda
I.Świecik – B.Sikora-Giżyńska
J.Jagodzińska – K.Radzikowska
B.Kaczorowska – G.Szmacińska
H.Zboroń – M.Wiese
E.Nagrocka – J.Rojek
I.Hebisch – H.Wesołowska
E.Kaczmarek – E.Sosnowska
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
B.Sikora-Giżyńska – E.Sosnowska
H.Wesołowska – E.Kaczmarek
J.Rojek – I.Hebisch
M.Wiese – E.Nagrocka
G.Szmacińska – H.Zboroń
K.Radzikowska – B.Kaczorowska
I.Świecik – J.Jagodzińska
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
13 runda
J.Jagodzińska – B.Sikora-Giżyńska
B.Kaczorowska – I.Świecik
H.Zboroń – K.Radzikowska
E.Nagrocka – G.Szmacińska
I.Hebisch – M.Wiese
E.Kaczmarek – J.Rojek
E.Sosnowska – H.Wesołowska
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis

Sędzia główny: Zygmunt Ryll
Sędzia asystent: J.Stokłosa