Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1991

43. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Lubniewice, 26 lutego – 11 marca 1991
1990 | 1991 | 1992
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1990)
2154 | mm = brak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 k Czesława Grochot 2145 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 ½ ½ ½ 1 1
2 mm Joanna Jagodzińska 2165 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 9
3 m Anna Lissowska 2195 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 1 ½
4 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2205 ½ 1 ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 1 8
5 mf Halina Jałowiec 2125 0 ½ ½ 1 1 ½ 0 1 1 0 ½ 1 ½ 47,00
6 mf Iwona Świecik 2245 ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 42,75
7 k Renata Henc 2105 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 1 42,50
8 k Agnieszka Słabek 2165 0 0 0 1 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 1 37,00
9 mf Krystyna Dąbrowska 2185 0 0 0 ½ 0 ½ 1 1 0 ½ 1 1 1 33,75
10 k Katarzyna Bukowska 2100 ½ ½ 0 0 0 0 0 ½ 1 ½ 1 1 1 6
11 k Alicja Zawadzka 2125 ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 5
12 k Dominika Tust 2095 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 0 0 1 ½ 1
13 mf Elżbieta Sosnowska 2130 0 ½ 0 0 0 ½ 0 1 0 0 ½ ½ ½
14 k Jadwiga Gasik 2020 0 0 ½ 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 ½
awans z finału IMP 1990 – 4
awans z półfinału 1990 – 7 + 3
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Anna Lissowska 0.5 1.5 2.5 2.5 3 3.5 4 5 6 6.5 7.5 8 8.5 3
2  Krystyna Dąbrowska 1 1 2 3 3 3 3.5 4 4 5 5.5 6.5 6.5 9
3  Agnieszka Słabek 1 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 6.5 8
4  Czesława Grochot 1 2 3 4 5 6 7 7 7.5 8 8.5 9 9.5 1
5  Joanna Jagodzińska 0 0.5 1 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9 2
6  Alicja Zawadzka 0 0 0.5 1.5 2 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 4.5 5 11
7  Iwona Świecik 1 2 2.5 3 3 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6.5 7.5 6
8  Katarzyna Bukowska 0 1 2 2 3 3 3 3 4 4.5 5 5.5 6 10
9  Dominika Tust 1 1 1 2 2 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4 4.5 12
10  Bożena Sikora-Giżyńska 1 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 6.5 6.5 7 7.5 7.5 8 4
11  Elżbieta Sosnowska 0 0.5 1 1.5 1.5 2 2 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 13
12  Halina Jałowiec 0 0 0.5 0.5 1.5 2.5 3 4 5 5.5 6 6.5 7.5 5
13  Renata Henc 0 0.5 0.5 0.5 1 2 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7.5 7
14  Jadwiga Gasik 0.5 0.5 0.5 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 14
1 runda
2 runda
I.Świecik – K.Bukowska
K.Dąbrowska – R.Henc
J.Jagodzińska – B.Sikora-Giżyńska
A.Zawadzka – D.Tust
A.Lissowska – J.Gasik
C.Grochot – E.Sosnowska
A.Słabek – H.Jałowiec
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
J.Gasik – K.Bukowska
R.Henc – A.Słabek
H.Jałowiec – C.Grochot
A.Lissowska – K.Dąbrowska
B.Sikora-Giżyńska – A.Zawadzka
E.Sosnowska – J.Jagodzińska
D.Tust – I.Świecik
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
3 runda
4 runda
I.Świecik – B.Sikora-Giżyńska
K.Bukowska – D.Tust
K.Dąbrowska – J.Gasik
J.Jagodzińska – H.Jałowiec
A.Zawadzka – E.Sosnowska
C.Grochot – R.Henc
A.Słabek – A.Lissowska
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
K.Dąbrowska – A.Słabek
J.Gasik – D.Tust
R.Henc – J.Jagodzińska
H.Jałowiec – A.Zawadzka
A.Lissowska – C.Grochot
B.Sikora-Giżyńska – K.Bukowska
E.Sosnowska – I.Świecik
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
5 runda
6 runda
I.Świecik – H.Jałowiec
K.Bukowska – E.Sosnowska
J.Jagodzińska – A.Lissowska
A.Zawadzka – R.Henc
C.Grochot – K.Dąbrowska
A.Słabek – J.Gasik
D.Tust – B.Sikora-Giżyńska
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
K.Dąbrowska – J.Jagodzińska
J.Gasik – B.Sikora-Giżyńska
R.Henc – I.Świecik
H.Jałowiec – K.Bukowska
A.Lissowska – A.Zawadzka
A.Słabek – C.Grochot
E.Sosnowska – D.Tust
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
7 runda
8 runda
I.Świecik – A.Lissowska
K.Bukowska – R.Henc
J.Jagodzińska – A.Słabek
A.Zawadzka – K.Dąbrowska
C.Grochot – J.Gasik
B.Sikora-Giżyńska – E.Sosnowska
D.Tust – H.Jałowiec
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
K.Dąbrowska – I.Świecik
J.Gasik – E.Sosnowska
R.Henc – D.Tust
H.Jałowiec – B.Sikora-Giżyńska
A.Lissowska – K.Bukowska
C.Grochot – J.Jagodzińska
A.Słabek – A.Zawadzka
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
9 runda
10 runda
I.Świecik – A.Słabek
K.Bukowska – K.Dąbrowska
J.Jagodzińska – J.Gasik
A.Zawadzka – C.Grochot
B.Sikora-Giżyńska – R.Henc
E.Sosnowska – H.Jałowiec
D.Tust – A.Lissowska
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
K.Dąbrowska – D.Tust
J.Gasik – H.Jałowiec
R.Henc – E.Sosnowska
J.Jagodzińska – A.Zawadzka
A.Lissowska – B.Sikora-Giżyńska
C.Grochot – I.Świecik
A.Słabek – K.Bukowska
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
11 runda
12 runda
I.Świecik – J.Jagodzińska
K.Bukowska – C.Grochot
H.Jałowiec – R.Henc
A.Zawadzka – J.Gasik
B.Sikora-Giżyńska – K.Dąbrowska
E.Sosnowska – A.Lissowska
D.Tust – A.Słabek
remis
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
K.Dąbrowska – E.Sosnowska
J.Gasik – R.Henc
J.Jagodzińska – K.Bukowska
A.Zawadzka – I.Świecik
A.Lissowska – H.Jałowiec
C.Grochot – D.Tust
A.Słabek – B.Sikora-Giżyńska
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
13 runda
I.Świecik – J.Gasik
K.Bukowska – A.Zawadzka
R.Henc – A.Lissowska
H.Jałowiec – K.Dąbrowska
B.Sikora-Giżyńska – C.Grochot
E.Sosnowska – A.Słabek
D.Tust – J.Jagodzińska
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis

Sędzia główny: Kajetan Przysiecki
Dyrektor turnieju: Konrad Tołkacz


Partie