Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1991

48. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Cetniewo, 1 – 14 marca 1991
1990 | 1991 | 1992
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1990)
2400 | mm = 8 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Aleksander Sznapik 2445 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1
2 m Klaudiusz Urban 2395 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 50,00
3 mm Krzysztof Pańczyk 2415 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 48,75
4 mm Marek Matlak 2405 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 8 46,00
5 mm Robert Kuczyński 2465 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 8 45,50
6 mm Piotr Staniszewski 2385 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1
7 mm Dominik Pędzich 2400 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 7 41,25
8 am Włodzimierz Schmidt 2460 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 7 40,50
9 mm Jacek Gdański 2420 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 7 39,25
10 mm Zbigniew Jaśnikowski 2435 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1
11 k+ Przemysław Skalik 2415 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1
12 k Paweł Jaracz 2300 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 19,25
13 k Marek Kempys 2335 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 19,25
14 k+ Bogdan Grabarczyk 2325 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ ½ 1
awans z finału IMP 1990 – 5 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
awans z półfinału 1990 – 8 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Klaudiusz Urban 2395 0.5 1 1.5 2 3 4 4.5 5 6 7 7.5 8 8.5 2
2  Jacek Gdański 2420 0 0.5 1.5 2 2.5 3 4 4 4.5 5 6 6.5 7 9
3  Włodzimierz Schmidt 2460 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 5.5 6.5 7 8
4  Robert Kuczyński 2465 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7 8 5
5  Marek Kempys 2335 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 13
6  Paweł Jaracz 2300 0 0.5 0.5 1 1 1 1 1.5 1.5 2 2.5 3 3.5 12
7  Marek Matlak 2405 0.5 0.5 1.5 2 3 3.5 4 5 5.5 6 7 7.5 8 4
8  Przemysław Skalik 2415 0.5 1 1 2 2.5 2.5 3 3.5 4 4 4.5 5 5.5 11
9  Aleksander Sznapik 2445 1 2 3 4 5 5.5 6 6.5 6.5 7 8 8.5 9.5 1
10  Bogdan Grabarczyk 2325 0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
11  Piotr Staniszewski 2385 0.5 1 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7 7.5 6
12  Dominik Pędzich 2400 0.5 1 1.5 2 2 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7 7
13  Krzysztof Pańczyk 2415 1 1.5 2 3 4 4.5 5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 3
14  Zbigniew Jaśnikowski 2435 0.5 1 1 1 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 10
1 runda
2 runda
3 runda
J.Gdański – K.Pańczyk
P.Jaracz – A.Sznapik
M.Kempys – B.Grabarczyk
R.Kuczyński – P.Staniszewski
M.Matlak – P.Skalik
W.Schmidt – D.Pędzich
K.Urban – Z.Jaśnikowski
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
B.Grabarczyk – P.Jaracz
Z.Jaśnikowski – P.Skalik
K.Pańczyk – W.Schmidt
D.Pędzich – R.Kuczyński
P.Staniszewski – M.Kempys
A.Sznapik – M.Matlak
K.Urban – J.Gdański
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
J.Gdański – Z.Jaśnikowski
P.Jaracz – P.Staniszewski
M.Kempys – D.Pędzich
R.Kuczyński – K.Pańczyk
M.Matlak – B.Grabarczyk
W.Schmidt – K.Urban
P.Skalik – A.Sznapik
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
J.Gdański – W.Schmidt
B.Grabarczyk – P.Skalik
Z.Jaśnikowski – A.Sznapik
K.Pańczyk – M.Kempys
D.Pędzich – P.Jaracz
P.Staniszewski – M.Matlak
K.Urban – R.Kuczyński
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
P.Jaracz – K.Pańczyk
M.Kempys – K.Urban
R.Kuczyński – J.Gdański
M.Matlak – D.Pędzich
W.Schmidt – Z.Jaśnikowski
P.Skalik – P.Staniszewski
A.Sznapik – B.Grabarczyk
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
J.Gdański – M.Kempys
Z.Jaśnikowski – B.Grabarczyk
K.Pańczyk – M.Matlak
D.Pędzich – P.Skalik
W.Schmidt – R.Kuczyński
P.Staniszewski – A.Sznapik
K.Urban – P.Jaracz
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
B.Grabarczyk – P.Staniszewski
P.Jaracz – J.Gdański
M.Kempys – W.Schmidt
R.Kuczyński – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – K.Urban
P.Skalik – K.Pańczyk
A.Sznapik – D.Pędzich
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
J.Gdański – M.Matlak
Z.Jaśnikowski – P.Staniszewski
R.Kuczyński – M.Kempys
K.Pańczyk – A.Sznapik
D.Pędzich – B.Grabarczyk
W.Schmidt – P.Jaracz
K.Urban – P.Skalik
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
B.Grabarczyk – K.Pańczyk
P.Jaracz – R.Kuczyński
M.Kempys – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – W.Schmidt
P.Skalik – J.Gdański
P.Staniszewski – D.Pędzich
A.Sznapik – K.Urban
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
10 runda
11 runda
12 runda
J.Gdański – A.Sznapik
Z.Jaśnikowski – D.Pędzich
M.Kempys – P.Jaracz
R.Kuczyński – M.Matlak
K.Pańczyk – P.Staniszewski
W.Schmidt – P.Skalik
K.Urban – B.Grabarczyk
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
B.Grabarczyk – J.Gdański
P.Jaracz – Z.Jaśnikowski
M.Matlak – M.Kempys
D.Pędzich – K.Pańczyk
P.Skalik – R.Kuczyński
P.Staniszewski – K.Urban
A.Sznapik – W.Schmidt
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
J.Gdański – P.Staniszewski
P.Jaracz – M.Matlak
Z.Jaśnikowski – K.Pańczyk
M.Kempys – P.Skalik
R.Kuczyński – A.Sznapik
W.Schmidt – B.Grabarczyk
K.Urban – D.Pędzich
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
13 runda
B.Grabarczyk – R.Kuczyński
M.Matlak – Z.Jaśnikowski
K.Pańczyk – K.Urban
D.Pędzich – J.Gdański
P.Skalik – P.Jaracz
P.Staniszewski – W.Schmidt
A.Sznapik – M.Kempys
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0

Osoby funkcyjne


Partie