Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 2010

67. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 9 – 17 stycznia 2010
2009 | 2010 | 2011
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 am Mateusz Bartel 2614 26
1
3
1
2
0
15
1
16
½
5
1
4
½
6
1
9
1
7
2 am Radosław Wojtaszek 2639 9
1
18
1
1
1
4
1
5
½
6
½
7
½
8
0
11
1
3 am Jacek Gdański 2509 5
1
1
0
19
½
6
0
28
1
24
1
9
½
4
½
17
1
2570
4 am Bartłomiej Macieja 2624 11
1
24
1
13
1
2
0
9
½
7
½
1
½
3
½
8
½
2549
5 am Michał Krasenkow 2656 3
0
26
1
18
1
10
1
2
½
1
0
20
1
7
½
12
½
2539
6 am Marcin Dziuba 2587 12
1
13
0
24
½
3
1
10
1
2
½
16
1
1
0
7
½
2537
7 am Tomasz Markowski 2629 21
½
17
1
10
0
14
1
13
1
4
½
2
½
5
½
6
½
2524
8 am Bartosz Soćko 2643 17
½
21
1
15
½
9
0
14
½
10
½
13
1
2
1
4
½
2506
9 mm Zbigniew Pakleza 2498 2
0
25
1
20
1
8
1
4
½
16
0
3
½
15
1
1
0
5 2567
10 am Dariusz Świercz 2474 16
½
22
1
7
1
5
0
6
0
8
½
14
½
18
½
21
1
5 2545
11 mm Kacper Piorun 2489 4
0
27
1
28
½
24
½
15
½
17
1
18
½
16
1
2
0
5 2545
12 mm Aleksander Hnydiuk 2432 6
0
19
0
25
1
23
½
18
½
13
½
24
1
21
1
5
½
5 2501
13 mm Maciej Rutkowski 2405 19
1
6
1
4
0
16
½
7
0
12
½
8
0
14
½
26
1
2541
14 mf Zbigniew Strzemiecki 2333 20
1
15
½
16
½
7
0
8
½
22
½
10
½
13
½
18
½
2540
15 am Kamil Mitoń 2586 23
1
14
½
8
½
1
0
11
½
20
½
22
1
9
0
16
½
2507
16 am Robert Kempiński 2617 10
½
28
1
14
½
13
½
1
½
9
1
6
0
11
0
15
½
2505
17 am Krzysztof Jakubowski 2502 8
½
7
0
22
0
27
1
19
1
11
0
23
1
20
1
3
0
2501
18 am Piotr Bobras 2554 25
1
2
0
5
0
22
½
12
½
19
1
11
½
10
½
14
½
2477
19 am Grzegorz Gajewski 2568 13
0
12
1
3
½
21
½
17
0
18
0
27
½
22
1
23
1
2568
20 am Michał Olszewski 2562 14
0
23
1
9
0
28
1
21
1
15
½
5
0
17
0
25
½
4
21 mm Jacek Stopa 2494 7
½
8
0
26
1
19
½
20
0
23
½
25
1
12
0
10
0
2497
22 mf Marcel Kanarek 2393 28
½
10
0
17
1
18
½
24
½
14
½
15
0
19
0
27
½
2488
23 mf Krzysztof Bulski 2416 15
0
20
0
27
½
12
½
26
1
21
½
17
0
25
1
19
0
2466
24 am Bartłomiej Heberla 2516 27
1
4
0
6
½
11
½
22
½
3
0
12
0
26
0
28
½
3 2482
25 mf Daniel Gumuła 2312 18
0
9
0
12
0
26
½
27
1
28
1
21
0
23
0
20
½
3 2473
26 mm Arkadiusz Leniart 2439 1
0
5
0
21
0
25
½
23
0
27
0
28
1
24
1
13
0
2475
27 mf Kamil Dragun 2300 24
0
11
0
23
½
17
0
25
0
26
1
19
½
28
0
22
½
2466
28 am Aleksander Miśta 2563 22
½
16
0
11
½
20
0
3
0
25
0
26
0
27
1
24
½
2460

Uwaga: pierwszym kryterium wartościowania był wyższy średni ranking przeciwników

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mc
1  Michał Krasenkow 2656 0 1 2 3 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5
2  Bartosz Soćko 2643 0.5 1.5 2 2 2.5 3 4 5 5.5 8
3  Radosław Wojtaszek 2639 1 2 3 4 4.5 5 5.5 5.5 6.5 2
4  Tomasz Markowski 2629 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 5 5.5 7
5  Bartłomiej Macieja 2624 1 2 3 3 3.5 4 4.5 5 5.5 4
6  Robert Kempiński 2617 0.5 1.5 2 2.5 3 4 4 4 4.5 16
7  Mateusz Bartel 2614 1 2 2 3 3.5 4.5 5 6 7 1
8  Marcin Dziuba 2587 1 1 1.5 2.5 3.5 4 5 5 5.5 6
9  Kamil Mitoń 2586 1 1.5 2 2 2.5 3 4 4 4.5 15
10  Grzegorz Gajewski 2568 0 1 1.5 2 2 2 2.5 3.5 4.5 19
11  Aleksander Miśta 2563 0.5 0.5 1 1 1 1 1 2 2.5 28
12  Michał Olszewski 2562 0 1 1 2 3 3.5 3.5 3.5 4 20
13  Piotr Bobras 2554 1 1 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 18
14  Bartłomiej Heberla 2516 1 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 24
15  Jacek Gdański 2509 1 1 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 5.5 3
16  Krzysztof Jakubowski 2502 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 17
17  Zbigniew Pakleza 2498 0 1 2 3 3.5 3.5 4 5 5 9
18  Jacek Stopa 2494 0.5 0.5 1.5 2 2 2.5 3.5 3.5 3.5 21
19  Kacper Piorun 2489 0 1 1.5 2 2.5 3.5 4 5 5 11
20  Dariusz Świercz 2474 0.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 5 10
21  Arkadiusz Leniart 2439 0 0 0 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 2.5 26
22  Aleksander Hnydiuk 2432 0 0 1 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5 12
23  Krzysztof Bulski 2416 0 0 0.5 1 2 2.5 2.5 3.5 3.5 23
24  Maciej Rutkowski 2405 1 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4.5 13
25  Marcel Kanarek 2393 0.5 0.5 1.5 2 2.5 3 3 3 3.5 22
26  Zbigniew Strzemiecki 2333 1 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4 4.5 14
27  Daniel Gumuła 2312 0 0 0 0.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 25
28  Kamil Dragun 2300 0 0 0.5 0.5 0.5 1.5 2 2 2.5 27
1 runda
2 runda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
M.Krasenkow (1)
K.Jakubowski (16)
R.Wojtaszek (3)
J.Stopa (18)
B.Macieja (5)
D.Świercz (20)
M.Bartel (7)
A.Hnydiuk (22)
K.Mitoń (9)
M.Rutkowski (24)
A.Miśta (11)
Z.Strzemiecki (26)
P.Bobras (13)
K.Dragun (28)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
J.Gdański (15)
B.Soćko (2)
Z.Pakleza (17)
T.Markowski (4)
K.Piorun (19)
R.Kempiński (6)
A.Leniart (21)
M.Dziuba (8)
K.Bulski (23)
G.Gajewski (10)
M.Kanarek (25)
M.Olszewski (12)
D.Gumuła (27)
B.Heberla (14)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
1
1
1
0.5
0.5
0.5
0.5
0
0
0
0
0
P.Bobras (13)
B.Heberla (14)
J.Gdański (15)
M.Dziuba (8)
Z.Strzemiecki (26)
B.Soćko (2)
T.Markowski (4)
R.Kempiński (6)
M.Kanarek (25)
A.Leniart (21)
G.Gajewski (10)
M.Olszewski (12)
Z.Pakleza (17)
K.Piorun (19)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
R.Wojtaszek (3)
B.Macieja (5)
M.Bartel (7)
M.Rutkowski (24)
K.Mitoń (9)
J.Stopa (18)
K.Jakubowski (16)
A.Miśta (11)
D.Świercz (20)
M.Krasenkow (1)
A.Hnydiuk (22)
K.Bulski (23)
D.Gumuła (27)
K.Dragun (28)
1
1
1
1
1
0.5
0.5
0.5
0.5
0
0
0
0
0
3 runda
4 runda
2
2
1.5
1.5
1.5
1
1
1
1
0.5
0.5
0.5
0
0
R.Wojtaszek (3)
B.Macieja (5)
K.Mitoń (9)
D.Świercz (20)
R.Kempiński (6)
M.Krasenkow (1)
B.Heberla (14)
J.Gdański (15)
Z.Pakleza (17)
A.Miśta (11)
K.Jakubowski (16)
J.Stopa (18)
D.Gumuła (27)
K.Bulski (23)
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
M.Bartel (7)
M.Rutkowski (24)
B.Soćko (2)
T.Markowski (4)
Z.Strzemiecki (26)
P.Bobras (13)
M.Dziuba (8)
G.Gajewski (10)
M.Olszewski (12)
K.Piorun (19)
M.Kanarek (25)
A.Leniart (21)
A.Hnydiuk (22)
K.Dragun (28)
2
2
1.5
1.5
1.5
1
1
1
1
1
0.5
0
0
0
3
2
2
2
2
1.5
1.5
1.5
1.5
1.5
1
1
0.5
0
B.Macieja (5)
M.Krasenkow (1)
B.Soćko (2)
M.Rutkowski (24)
M.Bartel (7)
T.Markowski (4)
M.Dziuba (8)
G.Gajewski (10)
K.Piorun (19)
M.Kanarek (25)
M.Olszewski (12)
A.Hnydiuk (22)
K.Dragun (28)
A.Leniart (21)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
R.Wojtaszek (3)
D.Świercz (20)
Z.Pakleza (17)
R.Kempiński (6)
K.Mitoń (9)
Z.Strzemiecki (26)
J.Gdański (15)
J.Stopa (18)
B.Heberla (14)
P.Bobras (13)
A.Miśta (11)
K.Bulski (23)
K.Jakubowski (16)
D.Gumuła (27)
3
2.5
2
2
2
2
1.5
1.5
1.5
1
1
0.5
0.5
0
5 runda
6 runda
4
3
2.5
2.5
2.5
2
2
2
2
1.5
1.5
1
1
0.5
R.Wojtaszek (3)
Z.Pakleza (17)
R.Kempiński (6)
M.Rutkowski (24)
D.Świercz (20)
Z.Strzemiecki (26)
K.Mitoń (9)
J.Stopa (18)
B.Heberla (14)
K.Jakubowski (16)
P.Bobras (13)
A.Miśta (11)
K.Bulski (23)
D.Gumuła (27)
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
M.Krasenkow (1)
B.Macieja (5)
M.Bartel (7)
T.Markowski (4)
M.Dziuba (8)
B.Soćko (2)
K.Piorun (19)
M.Olszewski (12)
M.Kanarek (25)
G.Gajewski (10)
A.Hnydiuk (22)
J.Gdański (15)
A.Leniart (21)
K.Dragun (28)
3
3
3
2.5
2.5
2
2
2
2
2
1.5
1.5
0.5
0.5
3.5
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2.5
2.5
2
2
2
1.5
0.5
M.Dziuba (8)
M.Bartel (7)
T.Markowski (4)
R.Kempiński (6)
M.Olszewski (12)
B.Soćko (2)
J.Gdański (15)
K.Piorun (19)
M.Kanarek (25)
A.Hnydiuk (22)
G.Gajewski (10)
K.Bulski (23)
D.Gumuła (27)
K.Dragun (28)
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
R.Wojtaszek (3)
M.Krasenkow (1)
B.Macieja (5)
Z.Pakleza (17)
K.Mitoń (9)
D.Świercz (20)
B.Heberla (14)
K.Jakubowski (16)
Z.Strzemiecki (26)
M.Rutkowski (24)
P.Bobras (13)
J.Stopa (18)
A.Miśta (11)
A.Leniart (21)
4.5
3.5
3.5
3.5
2.5
2.5
2.5
2.5
2.5
2.5
2
2
1
0.5
7 runda
8 runda
5
4
4
3.5
3.5
3
3
3
3
2.5
2.5
2.5
1.5
0.5
R.Wojtaszek (3)
B.Macieja (5)
M.Dziuba (8)
M.Krasenkow (1)
Z.Pakleza (17)
P.Bobras (13)
M.Rutkowski (24)
K.Mitoń (9)
Z.Strzemiecki (26)
B.Heberla (14)
K.Jakubowski (16)
J.Stopa (18)
K.Dragun (28)
A.Leniart (21)
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
T.Markowski (4)
M.Bartel (7)
R.Kempiński (6)
M.Olszewski (12)
J.Gdański (15)
K.Piorun (19)
B.Soćko (2)
M.Kanarek (25)
D.Świercz (20)
A.Hnydiuk (22)
K.Bulski (23)
D.Gumuła (27)
G.Gajewski (10)
A.Miśta (11)
4
4.5
4
3.5
3.5
3.5
3
3
3
2.5
2.5
2.5
2
1
4
5
4.5
4
4
4
3.5
3.5
3.5
3.5
3
2.5
1.5
1
B.Soćko (2)
M.Bartel (7)
T.Markowski (4)
J.Gdański (15)
K.Piorun (19)
K.Mitoń (9)
M.Olszewski (12)
D.Świercz (20)
A.Hnydiuk (22)
Z.Strzemiecki (26)
M.Kanarek (25)
K.Bulski (23)
A.Leniart (21)
A.Miśta (11)
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
R.Wojtaszek (3)
M.Dziuba (8)
M.Krasenkow (1)
B.Macieja (5)
R.Kempiński (6)
Z.Pakleza (17)
K.Jakubowski (16)
P.Bobras (13)
J.Stopa (18)
M.Rutkowski (24)
G.Gajewski (10)
D.Gumuła (27)
B.Heberla (14)
K.Dragun (28)
5.5
5
4.5
4.5
4
4
3.5
3.5
3.5
3
2.5
2.5
2.5
2
9 runda
5
5.5
5
5
5
4.5
4
4
3.5
3.5
2.5
3.5
2
2.5
Z.Pakleza (17)
R.Wojtaszek (3)
B.Macieja (5)
M.Dziuba (8)
M.Krasenkow (1)
K.Jakubowski (16)
R.Kempiński (6)
P.Bobras (13)
J.Stopa (18)
G.Gajewski (10)
D.Gumuła (27)
M.Rutkowski (24)
K.Dragun (28)
B.Heberla (14)
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
M.Bartel (7)
K.Piorun (19)
B.Soćko (2)
T.Markowski (4)
A.Hnydiuk (22)
J.Gdański (15)
K.Mitoń (9)
Z.Strzemiecki (26)
D.Świercz (20)
K.Bulski (23)
M.Olszewski (12)
A.Leniart (21)
M.Kanarek (25)
A.Miśta (11)
6
5
5
5
4.5
4.5
4
4
4
3.5
3.5
2.5
3
2

Sędzia główny: Tomasz Delega
Dyrektor turnieju: Dorota Rzepecka


Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close