Polska na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2017

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2017

2015 | 2017 | 2019
21. Drużynowe Mistrzostwa Europy mężczyzn
Hersonissos (GRE), 27 października – 6 listopada 2017
System szwajcarski, 40 drużyn, 9 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Azerbejdżan (2) 14 230 25
2  Rosja (1) 14 217,5 22
3  Ukraina (3) 13 210 23
4  Chorwacja (14) 13 170 18½
5  Węgry (7) 12 233 22½
6  Izrael (5) 12 172 20
7  Rumunia (20) 12 166,5 20½
8  Niemcy (9) 11 208,5 21
9  Holandia (10) 11 180,5 20
10  Polska (8) 11 180 20½
11  Turcja (18) 11 170 19½
12  Armenia (6) 10 179 19
13  Hiszpania (15) 10 162,5 19½
14  Czechy (11) 10 152 19
15  Włochy (22) 10 150,5 16½
16  Anglia (4) 10 147,5 18
17  Słowacja (28) 10 126,5 18
18  Białoruś (16) 9 169,5 20
19  Gruzja (13) 9 160,5 19
20  Francja (12) 9 154 18½

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 am Radosław Wojtaszek 2737 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 8
2 am Jan-Krzysztof Duda 2706 ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 6 9
3 am Kacper Piorun 2640 1 1 ½ 0 1 ½ 0 1 1 6 9
4 am Mateusz Bartel 2613 0 ½ ½ 0 1 4
rez am Jacek Tomczak 2583 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 3 6
POL (8) 28 29 4 9 16 1 5 6 12
trenerzy: Kamil Mitoń, Daniel Sadzikowski SVK GR2 ENG GER BLR RUS ISR ARM FRA
kierownik: Michał Bartel 2 3 2 3 2 3
1 runda Słowacja – Polska
2 : 2
2 runda Polska – Grecja II
3 : 1
L.Ftáčnik (2546)
J.Markoš (2559)
C.Repka (2470)
M.Jurčik (2479)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
M.Bartel (2613)
J.Tomczak (2583)
remis
0 – 1
1 – 0
remis
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
J.Tomczak (2583)
I.Nikolaidis (2519)
N.Theodorou (2512)
A.Mastrovasilis (2488)
S.Malikentzos (2434)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
3 runda Polska – Anglia
2½ : 1½
4 runda Niemcy – Polska
2 : 2
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
M.Bartel (2613)
M.Adams (2727)
N.Short (2698)
D.Howell (2698)
G.Jones (2662)
1 – 0
remis
remis
remis
L-D.Nisipeanu (2672)
G.Meier (2655)
M.Blübaum (2643)
D.Fridman (2626)
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
M.Bartel (2613)
remis
0 – 1
1 – 0
remis
5 runda Polska – Białoruś
3 : 1
6 runda Polska – Rosja
1½ : 2½
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
J.Tomczak (2583)
S.Żygałko (2638)
W.Kowalew (2636)
K.Stupak (2578)
A.Aleksandrow (2588)
remis
remis
1 – 0
1 – 0
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
J.Tomczak (2583)
A.Griszczuk (2785)
J.Niepomniaszczij (2733)
N.Witiugow (2728)
M.Matlakow (2730)
remis
0 – 1
remis
remis
7 runda Izrael – Polska
2½ : 1½
8 runda Armenia – Polska
2 : 2
B.Gelfand (2737)
M.Rodshtein (2699)
E.Sutowski (2683)
T.Nabaty (2661)
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
M.Bartel (2613)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
L.Aronian (2801)
G.Sarksjan (2657)
H.Melkumian (2642)
H.Gabuzjan (2583)
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
J.Tomczak (2583)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
9 runda Polska – Francja
3 : 1
R.Wojtaszek (2737)
J-K.Duda (2706)
K.Piorun (2640)
J.Tomczak (2583)
R.Edouard (2607)
C.Bauer (2647)
L.Fressinet (2657)
S.Maze (2614)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
13. Drużynowe Mistrzostwa Europy kobiet
Hersonissos (GRE), 27 października – 6 listopada 2017
System szwajcarski, 32 drużyny, 9 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja (1) 17 258 25½
2  Gruzja (2) 14 251 25½
3  Ukraina (3) 13 223,5 23
4  Polska (4) 12 216 20½
5  Rumunia (9) 12 175,5 21
6  Hiszpania (12) 11 197,5 21
7  Izrael (13) 11 169 22
8  Azerbejdżan (8) 11 163,5 19½
9  Armenia (11) 11 147,5 18
10  Włochy (15) 10 162,5 19½
11  Grecja (17) 10 155 19
12  Węgry (7) 10 150 19
13  Turcja (10) 10 113 15½
14  Holandia (14) 9 145 18½
15  Serbia (19) 9 145 18
16  Niemcy (5) 9 140,5 19½
17  Litwa (24) 9 139 20
18  Szwajcaria (26) 9 100 16
19  Austria (25) 9 89,5 16½
20  Białoruś (18) 8 159 18½

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 am Monika Soćko 2479 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ 0 8
2 am Jolanta Zawadzka 2422 0 1 1 ½ ½ ½ 1 0 8
3 am Karina Szczepkowska 2406 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 8
4 am Klaudia Kulon 2358 1 1 1 0 ½ 1 ½ 0 5 8
rez am Joanna Majdan 2349 1 ½ 1 ½ 3 4
POL (4) 20 5 13 12 15 1 3 2 9
trener: Marek Matlak SLO GER ISR ESP ITA RUS UKR GEO ROM
kierownik: Michał Bartel 3 3 2 2 2 2 3 1
1 runda Słowenia – Polska
1½ : 2½
2 runda Polska – Niemcy
3 : 1
L.Unuk (2363)
J.Krivec (2270)
D.Kapš (2196)
J.Lanzelj (2192)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
J.Majdan (2349)
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
M.Soćko (2479)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
J.Majdan (2349)
E.Pähtz (2453)
J.Heinemann (2269)
S.Hoolt (2423)
J.Lewuszkina (2309)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
3 runda Polska – Izrael
3 : 1
4 runda Hiszpania – Polska
2 : 2
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
Y.Shvayger (2442)
M.Efroimski (2329)
M.Klinowa (2289)
M.Lahav (2213)
remis
1 – 0
remis
1 – 0
S.Vega Gutierrez (2405)
M.Garcia Martin (2315)
A.Matnadze (2368)
M.Calzetta Ruiz (2218)
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Kulon (2358)
J.Majdan (2349)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
5 runda Włochy – Polska
2 : 2
6 runda Polska – Rosja
2 : 2
O.Zimina (2394)
M.Brunello (2353)
J.Sedina (2288)
T.Gueci (2161)
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
J.Majdan (2349)
remis
remis
remis
remis
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
A.Kosteniuk (2552)
K.Łahno (2541)
W.Gunina (2502)
A.Goriaczkina (2478)
remis
remis
remis
remis
7 runda Ukraina – Polska
2 : 2
8 runda Polska – Gruzja
3 : 1
A.Muzyczuk (2576)
N.Żukowa (2426)
A.Uszenina (2445)
J.Osmak (2339)
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
1 – 0
remis
remis
0 – 1
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
N.Dżagnidze (2520)
N.Baciaszwili (2472)
L.Dżawachiszwili (2438)
S.Melia (2412)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
9 runda Rumunia – Polska
3 : 1
I.Bulmaga (2423)
C.Peptan (2399)
E.Cosma (2333)
M.Sandu (2278)
M.Soćko (2479)
J.Zawadzka (2422)
K.Szczepkowska (2406)
K.Kulon (2358)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
Puchar Nony Gaprindaszwili
Suma punktów drużyn narodowych w obu turniejach
1  Rosja 31 475,5 47½
2  Ukraina 26 433,5 46
3  Azerbejdżan 25 393,5 44½
4  Rumunia 24 342 41½
5  Gruzja 23 411,5 44½
6  Polska 23 396 41
7  Izrael 23 341 42
8  Węgry 22 383 41½
9  Hiszpania 21 360 40½
10  Armenia 21 326,5 37
11  Turcja 21 283 35
12  Niemcy 20 349 40½
13  Holandia 20 325,5 38½
14  Włochy 20 313 36
15  Chorwacja 20 282 36
16  Czechy 18 308 39
17  Grecja 18 303 39
18  Serbia 18 292,5 38½
19  Austria 18 191,5 32
20  Białoruś 17 328,5 38½

Inni Polacy na DME
Michał Krasenkow trener – Turcja (mężczyźni)
Joanna Worek Czechy (kobiety) – I szach. (2½/7)
Marta Michna Niemcy (kobiety) – IV szach. (4½/7)
Tomasz Delega uczestnik Kongresu ECU

Strony internetowe

Polska na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2017

źródło: PZSzach (2017)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close