Polska na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2019

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2019

2017 | 2019 | 2021
22. Drużynowe Mistrzostwa Europy mężczyzn
Batumi (GEO), 23 października – 2 listopada 2019
System szwajcarski, 40 drużyn, 9 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja (1) 15 224,5 22½
2  Ukraina (8) 14 236,5 22½
3  Anglia (2) 14 219 22½
4  Armenia (5) 13 222,5 22½
5  Chorwacja (15) 12 187 19
6  Azerbejdżan (4) 11 197,5 20½
7  Hiszpania (9) 11 184,5 22
8  Niemcy (9) 11 180 18½
9  Francja (13) 11 169 20½
10  Czechy (12) 11 166 19½
11  Gruzja (14) 10 171 21
12  Polska (3) 10 170 19½
13  Izrael (11) 10 158,5 19½
14  Grecja (18) 10 157 19½
15  Słowenia (19) 10 156 19½
16  Turcja (17) 10 139 17½
17  Holandia (7) 9 155 17½
18  Szwajcaria (28) 9 148 19
19  Austria (22) 9 139,5 17
20  Rumunia (16) 9 135,5 18

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
I am Jan-Krzysztof Duda 2734 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 9
II am Radosław Wojtaszek 2748 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5 8
III am Kacper Piorun 2643 ½ 0 1 ½ ½ 0 6
IV am Jacek Tomczak 2625 ½ 0 0 ½ 0 1 5
rez. am Kamil Dragun 2584 1 0 1 ½ 1 ½ 1 ½ 8
POL (3) 23 12 17 24 22 6 32 16 1
trener: Bartosz Soćko BLR CZE TUR SRB AUT ESP EST ROM RUS
kierownik ekipy: Radosław Jedynak 3 1 2 2
1 runda Polska – Białoruś
3 : 1
2 runda Czechy – Polska
2½ : 1½
▫J-K.Duda (2734)
▪K.Piorun (2643)
▫J.Tomczak (2625)
▪K.Dragun (2584)
▪W.Kowalew (2661)
▫S.Żygałko (2574)
▪K.Stupak (2551)
▫M.Nikitenko (2423)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
▫D.Navara (2717)
▪V.Laznicka (2667)
▫Nguyen Thai Dai Van (2545)
▪J.Stocek (2569)
▪J-K.Duda (2734)
▫R.Wojtaszek (2748)
▪J.Tomczak (2625)
▫K.Dragun (2584)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
3 runda Turcja – Polska
3 : 1
4 runda Polska – Serbia
3½ : ½
▫D.Solak (2602)
▪M.Yilmaz (2595)
▫E.Can (2599)
▪V.Sanal (2545)
▪J-K.Duda (2734)
▫R.Wojtaszek (2748)
▪K.Piorun (2643)
▫J.Tomczak (2625)
remis
remis
1 – 0
1 – 0
▫J-K.Duda (2734)
▪R.Wojtaszek (2748)
▫K.Piorun (2643)
▪K.Dragun (2584)
▪A.Indjić (2638)
▫N.Sedlak (2557)
▪V.Ivić (2525)
▫M.Radovanović (2479)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
5 runda Austria – Polska
2 : 2
6 runda Polska – Hiszpania
2 : 2
▫M.Ragger (2684)
▪W.Dragniew (2550)
▫F.Blohberger (2448)
▪D.Szengelia (2531)
▪J-K.Duda (2734)
▫R.Wojtaszek (2748)
▪J.Tomczak (2625)
▫K.Dragun (2584)
remis
remis
remis
remis
▫J-K.Duda (2734)
▪R.Wojtaszek (2748)
▫J.Tomczak (2625)
▪K.Dragun (2584)
▪D.Anton Guijarro (2674)
▫F.Vallejo Pons (2694)
▪A.Szyrow (2664)
▫M.Perez Candelario (2621)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
7 runda Estonia – Polska
1½ : 2½
8 runda Polska – Rumunia
2½ : 1½
▫K.Kulaots (2542)
▪A.Wołodin (2491)
▫M.Kanep (2448)
▪O.Sepp (2411)
▪J-K.Duda (2734)
▫R.Wojtaszek (2748)
▪K.Piorun (2643)
▫K.Dragun (2584)
remis
0 – 1
remis
remis
▫J-K.Duda (2734)
▪R.Wojtaszek (2748)
▫K.Piorun (2643)
▪K.Dragun (2584)
▪C.Lupulescu (2643)
▫M.Parligras (2629)
▪B.Deac (2613)
▫T.Georgescu (2508)
remis
remis
remis
1 – 0
9 runda Rosja – Polska
2½ : 1½
▫D.Andriejkin (2741)
▪N.Witiugow (2732)
▫K.Aleksiejenko (2674)
▪D.Dubow (2699)
▪J-K.Duda (2734)
▫R.Wojtaszek (2748)
▪K.Piorun (2643)
▫K.Dragun (2584)
remis
remis
1 – 0
remis
13. Drużynowe Mistrzostwa Europy kobiet
Batumi (GEO), 23 października – 2 listopada 2019
System szwajcarski, 32 drużyny, 9 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Rosja (1) 16 256 26
2  Gruzja (2) 15 257 25½
3  Azerbejdżan (5) 14 230 22½
4  Ukraina (3) 12 173,5 19
5  Holandia (14) 12 144,5 19½
6  Rumunia (8) 11 184 22½
7  Armenia (13) 11 181,5 20½
8  Turcja (10) 11 168,5 19
9  Gruzja II (9) 10 178 19½
10  Węgry (7) 10 151 17
11  Serbia (15) 10 150,5 20
12  Polska (4) 10 147 19
13  Izrael (17) 10 145,5 19½
14  Francja (6) 9 185,5 21
15  Włochy (11) 9 158,5 18
16  Grecja (20) 9 139 18
17  Słowenia (25) 9 125,5 17
18  Austria (26) 9 107 15
19  Słowacja (16) 9 97 15½
20  Hiszpania (12) 8 179 18½

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
I am Monika Soćko 2417 ½ 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 5 9
II am Jolanta Zawadzka 2406 1 ½ ½ 1 0 1 0 0 1 5 9
III am Karina Cyfka 2412 ½ 0 1 ½ 1 0 1 4 7
IV am Joanna Majdan 2352 0 0 0 1 1 4
rez. mm Alicja Śliwicka 2307 1 ½ ½ 1 0 0 1 4 7
POL (4) 20 15 7 17 6 9 1 10 32
trener: Bartłomiej Heberla GRE SRB HUN ISR FRA GEO2 RUS TUR GEO3
kierownik ekipy: Radosław Jedynak 2 3 2 0 4
1 runda Polska – Grecja
2 : 2
2 runda Serbia – Polska
1½ : 2½
▫M.Soćko (2417)
▪J.Zawadzka (2406)
▫K.Cyfka (2412)
▪J.Majdan (2352)
▪A.Avramidou (2247)
▫E.Pavlidou (2134)
▪M.Makropoulou (2201)
▫I.Makka (2048)
remis
1 – 0
remis
0 – 1
▫J.Rapport (2379)
▪T.Injac (2257)
▫A.Velikic (2275)
▪M.Gajcin (2262)
▪M.Soćko (2417)
▫J.Zawadzka (2406)
▪K.Cyfka (2412)
▫A.Śliwicka (2307)
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
3 runda Polska – Węgry
1½ : 2½
4 runda Izrael – Polska
1 : 3
▫M.Soćko (2417)
▪J.Zawadzka (2406)
▫J.Majdan (2352)
▪A.Śliwicka (2307)
▪Hoang Thanh Trang (2414)
▫A.Gara (2366)
▪S.Lazarne Vajda (2353)
▫T.Gara (2322)
remis
remis
0 – 1
remis
▫Y.Shvayger (2336)
▪M.Efroimski (2317)
▫M.Klinowa (2277)
▪M.Lahav (2221)
▪M.Soćko (2417)
▫J.Zawadzka (2406)
▪K.Cyfka (2412)
▫A.Śliwicka (2307)
remis
0 – 1
0 – 1
remis
5 runda Polska – Francja
2½ : 1½
6 runda Gruzja II – Polska
2 : 2
▫M.Soćko (2417)
▪J.Zawadzka (2406)
▫K.Cyfka (2412)
▪A.Śliwicka (2307)
▪S.Milliet (2400)
▫P.Guichard (2407)
▪A.Skripczenko (2403)
▫A.Navrotescu (2241)
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
▫N.Baciaszwili (2422)
▪N.Chomeriki (2315)
▫S.Chuchaszwili (2341)
▪S.Gwetadze (2297)
▪M.Soćko (2417)
▫J.Zawadzka (2406)
▪K.Cyfka (2412)
▫A.Śliwicka (2307)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
7 runda Rosja – Polska
4 : 0
8 runda Polska – Turcja
1½ : 2½
▫A.Goriaczkina (2575 )
▪K.Łahno (2549)
▫W.Gunina (2509)
▪A.Kaszlinska (2481)
▪M.Soćko (2417)
▫J.Zawadzka (2406)
▪K.Cyfka (2412)
▫J.Majdan (2352)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
▫M.Soćko (2417)
▪J.Zawadzka (2406)
▫K.Cyfka (2412)
▪A.Śliwicka (2307)
▪E.Atalik (2464)
▫B.Yildiz Kadioglu (2338)
▪K.Ozturk (2317)
▫S.Caglar (2242)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
9 runda Polska – Gruzja III
4 : 0
▫M.Soćko (2417)
▪J.Zawadzka (2406)
▫J.Majdan (2352)
▪A.Śliwicka (2307)
▪L.Koridze (1988)
▫T.Esadze (1885)
▪N.Dongwani (1903)
▫D.Lomaja (1861)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
Puchar Nony Gaprindaszwili
Suma punktów drużyn narodowych w obu turniejach
1  Rosja 31 480,5 48½
2  Ukraina 26 410 41½
3  Gruzja 25 428 46½
4  Azerbejdżan 25 427,5 43
5  Armenia 24 404 43
6  Turcja 21 307,5 36½
7  Holandia 21 299,5 37
8  Francja 20 354,5 41½
9  Rumunia 20 319,5 40½
10  Polska 20 317 38½
11  Izrael 20 304 39
12  Anglia 20 302,5 37
13  Hiszpania 19 363,5 40½
14  Niemcy 19 314,5 39
15  Grecja 19 296 37½
16  Chorwacja 19 290 36½
17  Słowenia 19 281,5 36½
18  Serbia 19 277 36½
19  Gruzja II 18 297,5 35½
20  Węgry 18 292,5 34½

Inni Polacy na DME
Mateusz Bartel trener – Szwajcaria (mężczyźni)
Joanna Worek Czechy (kobiety) – I szach. (2½/7)
Katarzyna Toma Anglia (kobiety) – II szach. (5½/9)
Magdalena Judek sędzia meczowy (DME mężczyzn)

Strony internetowe

Polska na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2019

źródło: PZSzach (2019)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close