Puchar Wojewody Dolnośląskiego

Puchar Wojewody Dolnośląskiego (do 1998 Puchar Wojewody Legnickiego) – międzynarodowy turniej szachowy, organizowany corocznie od 1985 w Legnicy (I edycja odbyła się w obsadzie krajowej). Turnieje rozgrywane są systemem kołowym z udziałem utytułowanych zawodni- ków z różnych krajów, co umożliwia zdobywanie norm na tytuły międzynarodowe. W niektórych latach rozgrywane były również turnieje B.

Uwaga: w 1997 turniej nie został rozegrany, ale zachowano ciągłość numeracji
(czyli w rzeczywistości XIII edycja w ogóle się nie odbyła).

Zwycięzcy Turniejów A:

1 1985 1-4. FM Andrzej Maciejewski, Mirosław Maciejewski, Konrad Typek, Adam Cybulak – 6½/11
2 1986 1-2. Dragan Ilić (YUG), FM Andrzej Maciejewski – 9/13
3. Wiesław Janocha – 8½/13
3 1987 1-2. IM Artur Sygulski, Dragiša Blagojević (YUG) – 7½/12
3. Konrad Typek – 7/12
4 1988 1-2. M.Konopka (CSR), Wiesław Janocha – 8½/13
3. IM Andrzej Maciejewski – 8/13
5 1989 1-2. IM Krzysztof Żołnierowicz, IM Andrzej Maciejewski – 10/15
3-5. FM Saudin Robović (YUG), FM Peter Meister (FRG), Krzysztof Strzelecki – 9/15
6 1990 1-2. FM Srdjan Panzalović (YUG), Nanko Dobrew (BUL) – 8½/12
3. IM Andrzej Maciejewski – 8/12
7 1991 1. IM Vidmantas Mališauskas (LTU) – 8½/11
2-3. Mariusz Buś, Adam Cybulak – 7/11
8 1992 1-2. Konrad Typek, IM Franciszek Borkowski – 6/9
3-4. IM Witalis Sapis, Wiesław Janocha – 5½/9
9 1993 1. IM Jurij Zezulkin (BLR) – 8½/11
2. IM Zbigniew Szymczak – 8/11
3-4. FM Grzegorz Łukasiewicz, FM Wolfgang Vandrey (GER) – 7½/11
10 1994 1. GM Robert Kuczyński – 6½/9
2. Wiesław Janocha – 6/9
3-5. Jacek Dubiel, GM Włodzimierz Schmidt, IM Tomasz Markowski – 5½/9
11 1995 1-2. IM Mariusz Buś, Wiktor Janow (UKR) – 6/9
3-6. IM Witalis Sapis, WIM Natalia Kiselewa (UKR), Siergiej Szyłow (UKR), Tomasz Jakubowski – 5/9
12 1996 1. IM Oleg Kalinin (UKR) – 7/9
2-3. IM Witalis Sapis, Łukasz Cyborowski – 6/9
13 1997 nie odbył się
14 1998 1. IM Witalij Koziak (UKR) – 7/9
2-3. IM Oleg Kalinin (UKR), WIM Marta Zielińska – 6/9
15 1999 1. IM Jurij Zezulkin (BLR) – 6½/9
2-3. Michał Sośnicki, IM Witalij Koziak (UKR) – 6/9
16 2000 1. IM Paweł Blehm – 7½/9
2. GM Lubomir Michalec (UKR) – 7/9
3-4. GM Jurij Zezulkin (BLR), GM Siergiej Kaliniczew (GER) – 5½/9
17 2001 1. IM Mateusz Bartel – 6/9
2-3. GM Lubomir Michalec (UKR), IM Piotr Murdzia – 5½/9
18 2002 1-2. Stanisław Zawadzki, GM Andrij Maksimenko (UKR) – 6/9
3. IM Piotr Murdzia – 5½/9
19 2003 1. IM Piotr Murdzia – 7/9
2. GM Łukasz Cyborowski – 6½/9
3. GM Jiří Lechtýnský (CZE) – 5½/9
20 2004 1-2. GM Zigurds Lanka (LAT), Jacek Stopa – 6/9
3. Jakub Czakon – 5½/9
21 2005 1-2. GM Łukasz Cyborowski, GM Aleksander Rustemow (RUS) – 5½/9
3-7. GM Andrij Maksimenko (UKR), GM Jiří Lechtýnský (CZE), IM Grzegorz Gajewski, IM Bartłomiej Heberla, Jacek Stopa – 5/9
22 2006 1-2. GM Stanisław Sawczenko (UKR), GM Serhij Owsiejewicz (UKR) – 6½/9
3. IM Vladimir Talla (CZE) – 5½/9
23 2007 1. GM Wołodymyr Siergiejew (UKR) – 6/9
2-3. IM Witalij Koziak (UKR), GM Stanisław Sawczenko (UKR) – 5½/9
24 2008 1. IM Michał Olszewski – 7/9
2. GM Dawid Arutinian (GEO) – 6/9
3. GM Ołeksandr Sułypa (UKR) – 5½/9
25 2009 1-4. GM Łukasz Cyborowski, IM Vladimir Talla (CZE), GM Martyn Krawciw (UKR), GM Ołeksandr Sułypa (UKR) – 6/9
26 2010 1. IM Panayappan Sethuraman (IND) – 7/9
2. GM Wołodymyr Siergiejew (UKR) – 6/9
3. IM Marcin Sieciechowicz – 5½/9
27 2011 1-2. IM Marcin Sieciechowicz, GM Ołeksandr Sułypa (UKR) – 6/9
3. IM Jacek Tomczak – 5½/9
28 2012 1-4. IM Pavel Simacek (CZE), GM Ołeh Romanyszyn (UKR), IM Kamil Dragun, IM Aleksander Miśta – 5½/9
29 2013 1-2. GM Andrij Maksimenko (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 6/9
3. IM Pavel Simacek (CZE) – 5½/9
30 2014 1. GM Tomáš Oral (CZE) – 6/9
2. GM Łukasz Cyborowski – 5½/9
3-6. GM Paweł Czarnota, GM Ołeksand Nosenko (UKR), IM Kamil Stachowiak, IM Marcin Sieciechowicz – 5/9
31 2015 1. GM Aleksander Donczenko (GER) – 7/9
2. IM Marcel Kanarek – 6/9
3. IM Tomasz Warakomski – 5½/9
32 2016 1-3. GM Paweł Czarnota, IM Pavel Simacek (CZE), IM Tomasz Warakomski – 6½/9
33 2017 1. GM Paweł Czarnota – 6½/9
2-3. GM Michaił Simancew (UKR), IM Pavel Simacek (CZE) – 5½/9
34 2018 1. IM Oskar Wieczorek – 6½/9
2. GM Grzegorz Nasuta – 6/9
3. IM Tadeas Kriebel (CZE) – 5½/9

Strony internetowe:

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close