Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1991

22. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1990 | 1991 | 1992
I liga
Toruń, 23 – 31 lipca 1991
Sędzia główny: Andrzej Michalski, dyrektor turnieju: Zbigniew Jabłoński
System szwajcarski, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1  Gedania Gdańsk 16
3
4
15
7
4
2
1
9
4
6
4
14
36½ 272,5
2  Chrobry Głogów 31
5
12
3
3
4
4
1
5
6
3
11
4
9
8
36½ 272,0
3  Polonia Warszawa 32
6
1
2
2
2
5
5
4
7
9
3
8
15
33
4  AZS Politechnika Wrocław 23
13
9
4
2
3
20
4
19
5
1
6
32
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 21
14
24
4
3
1
31
27
12
4
7
19
5
30½
6  Legion Warszawa 7
3
18
26
5
8
19
2
3
1
11
4
30 272,0
7  Start Lublin 6
3
17
10
5
1
2
9
3
14
3
5
11
3
30 271,5
8  Apator Toruń 11
19
27
3
6
13
29
10
3
2
30 261,5
9  ROW Rybnik 26
22
4
2
13
5
7
1
2
3
3
2
10
3
29 276,5
10  Kolejarz Katowice 20
4
25
7
1
21
12
4
11
8
14
3
9
3
29 251,5
11  MDK nr 2 Bydgoszcz 8
27
35
14
29
4
10
2
2
6
7
3
29 251,5
12  Start Elbląg 35
5
2
3
14
4
19
2
10
2
16
3
5
2
13
3
20
28½
13  Hetman Bydgoszcz 34
5
4
20
9
1
8
22
4
15
12
3
18
4
28
14  Włókniarz Bielsko-Biała 33
4
5
12
2
11
23
24
7
3
10
3
1
27½ 258,5
15  Maraton Warszawa 30
5
24
1
½
20
3
27
4
19
2
13
16
3
½
27½ 252,0
16  Jagiellonia Białystok 1
½
34
4
23
4
18
3
17
12
3
20
15
21
3
27 246,0
17  Pocztowiec Poznań 18
3
7
½
33
25
16
28
4
21
4
20
3
24
3
27 235,0
18  Górnik 23 Czerwionka 17
3
6
29
16
3
20
2
21
3
27
19
3
13
2
26½
19  Arka Gdynia 27
8
31
12
4
6
15
4
4
1
18
3
5
1
26 254,0
20  Skra Częstochowa 10
2
28
13
15
3
18
4
4
2
16
17
3
12
26 250,5
21  Piast Sieradz 5
26
25
10
22
3
18
3
17
2
33
4
16
3
26 240,0
22  Almat-Enter Szczecin 28
9
½
30
24
21
3
13
2
23
3
25
3
32
4
26 234,0
23  Lech Poznań 4
½
32
4
16
2
28
4
14
34
22
3
24
31
4
26 233,5
24  Iskra Konin 36
15
5
2
22
25
4
14
½
34
23
17
3
26 228,5
25  Agrotechnik Strzałkowo 29
4
10
21
17
24
2
31
32
22
3
28
3
25½ 232,0
26  Unia Skierniewice 9
21
6
1
32
28
36
4
35
27
3
33
4
25½ 217,0
27  Rolnik Róża 19
11
8
3
29
3
15
2
5
18
26
3
30
3
25 245,5
28  Zastal Zielona Góra 22
20
½
34
23
2
26
17
2
31
29
25
3
25 227,0
29  Anilana Łódź 25
2
33
18
27
3
11
2
8
½
30
28
36
25 225,0
30  MDK Biała Podlaska 15
1
35
3
22
31
36
4
33
29
32
27
3
24½
31  MKS Kraków 2
1
36
5
19
½
30
5
25
28
35
23
2
24 229,0
32  Czarni Węgrów 3
0
23
2
36
4
26
34
2
35
25
30
22
2
24 217,5
33  Górnik 09 Mysłowice 14
2
29
17
34
3
35
30
36
5
21
2
26
2
23
34  AZS UW Warszawa 13
1
16
2
28
33
3
32
4
23
24
36
3
35
22
35  Spartakus Jelenia Góra 12
1
30
3
11
½
36
33
32
26
31
34
18½
36  Semafor Piła 24
31
1
32
2
35
30
2
26
2
33
1
34
3
29
16½
Zobacz też: DMP 1991
Ze startu zrezygnowały kluby Hańcza Suwałki i Igloopol Dębica.
Do gry uprawnione były drużyny, które w DMPJ 1990 zajęły miejsca 1–30 oraz zwycięzcy rozgrywek makroregionalnych juniorów w 1991.
Status drużyn I-ligowych zachowywały zespoły z miejsc 1–12, natomiast II-ligowych – 13-28.
Od miejsca 29: spadek do rozgrywek makroregionalnych.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Gedania Gdańsk 5.5 9.5 15 19 20 24 28.5 32 36.5 1
2  Legion Warszawa 3 5.5 10.5 15 19.5 22.5 24 27.5 30 6
3  MDK nr 2 Bydgoszcz 2.5 4 9.5 14 18 21.5 23.5 26 29 11
4  Kolejarz Katowice 4 8.5 9.5 14 18 20.5 23 26 29 10
5  AZS Politechnika Wrocław 5.5 9 13 14.5 17 21 26 28.5 32 4
6  Włókniarz Bielsko-Biała 4 7.5 9.5 11 14.5 20 23 26 27.5 14
7  Chrobry Głogów 5 8 12 16.5 21.5 24.5 28.5 33 36.5 2
8  Polonia Warszawa 6 8 10 15 18.5 22 25 27.5 33 3
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 3.5 6 10 11 15.5 19 23 25.5 30.5 5
10  Anilana Łódź 2 6.5 10 13 15 15.5 18 20.5 25 29
11  Arka Gdynia 3.5 6 11.5 15.5 17 21 22 25 26 19
12  Iskra Konin 4.5 6 8 10.5 14.5 15 19.5 23 26 24
13  Spartakus Jelenia Góra 1 4 4.5 8 10.5 12 13.5 15 18.5 35
14  Hetman Bydgoszcz 5 7.5 11 12 14.5 18.5 21 24 28 13
15  Almat-Enter Szczecin 3.5 4 7.5 11 14 16 19 22 26 22
16  ROW Rybnik 3.5 9 11 16 19.5 21.5 24.5 26 29 9
17  Maraton Warszawa 5 9.5 10 13 17 19 22.5 27 27.5 15
18  Pocztowiec Poznań 3 3.5 8 11.5 13 17 21 24 27 17
19  Jagiellonia Białystok 0.5 4.5 8.5 11.5 16 19 22.5 24 27 16
20  Start Lublin 3 8.5 13.5 15.5 18 20.5 23.5 27 30 7
21  Apator Toruń 3.5 7 10 11.5 15 20.5 24 27.5 30 8
22  Skra Częstochowa 2 7.5 10 13 17 19 21.5 24.5 26 20
23  Lech Poznań 0.5 4.5 6.5 10.5 13 16.5 19.5 22 26 23
24  Górnik 09 Mysłowice 2 3.5 5 8 11.5 14 19 21 23 33
25  MKS Kraków 1 6 6.5 11 12.5 15 17.5 22 24 31
26  Czarni Węgrów 0 2 6 9.5 11.5 16 18.5 22 24 32
27  Piast Sieradz 2.5 6 9.5 11 14 17 19 23 26 21
28  Agrotechnik Strzałkowo 4 5.5 8 10.5 12.5 16 19.5 22.5 25.5 25
29  Rolnik Róża 2.5 7 10 13 15 17.5 19 22 25 27
30  Semafor Piła 1.5 2.5 4.5 7 9 11 12 15 16.5 36
31  Start Elbląg 5 8 12 14 16 19 21 24 28.5 12
32  AZS UW Warszawa 1 3 5.5 8.5 12.5 15 16.5 19.5 22 34
33  Zastal Zielona Góra 2.5 3 6.5 8.5 13 15 18.5 22 25 28
34  Unia Skierniewice 2.5 5 6 8.5 10 14 18.5 21.5 25.5 26
35  MDK Biała Podlaska 1 4 6.5 8 12 15.5 19 21.5 24.5 30
36  Górnik 23 Czerwionka 3 6.5 9 12 14 17 21.5 24.5 26.5 18
Lista startowa ustalona według kolejności zajętych miejsc w DMPJ 1990 (numery 1–28) oraz wyników rozgrywek makroregionalnych juniorów w 1991 (numery  29–36).
1 runda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Gedania Gdańsk (1)
Start Lublin (20)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Skra Częstochowa (22)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Górnik 09 Mysłowice (24)
Chrobry Głogów (7)
Czarni Węgrów (26)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Arka Gdynia (11)
Semafor Piła (30)
Spartakus Jelenia Góra (13)
AZS UW Warszawa (32)
Almat-Enter Szczecin (15)
Unia Skierniewice (34)
Maraton Warszawa (17)
Górnik 23 Czerwionka (36)
5½ : ½
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
5½ : ½
2 : 4
5 : 1
0 : 6
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
1½ : 4½
1 : 5
1 : 5
3½ : 2½
2½ : 3½
5 : 1
3 : 3
Jagiellonia Białystok (19)
Legion Warszawa (2)
Apator Toruń (21)
Kolejarz Katowice (4)
Lech Poznań (23)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
MKS Kraków (25)
Polonia Warszawa (8)
Piast Sieradz (27)
Anilana Łódź (10)
Rolnik Róża (29)
Iskra Konin (12)
Start Elbląg (31)
Hetman Bydgoszcz (14)
Zastal Zielona Góra (33)
ROW Rybnik (16)
MDK Biała Podlaska (35)
Pocztowiec Poznań (18)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 runda
6
5
5
4.5
4
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2.5
2
1
1
0.5
0.5
Polonia Warszawa (8)
Hetman Bydgoszcz (14)
Start Elbląg (31)
Iskra Konin (12)
Kolejarz Katowice (4)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Apator Toruń (21)
ROW Rybnik (16)
Legion Warszawa (2)
Pocztowiec Poznań (18)
Rolnik Róża (29)
Piast Sieradz (27)
Zastal Zielona Góra (33)
Anilana Łódź (10)
MKS Kraków (25)
MDK Biała Podlaska (35)
Jagiellonia Białystok (19)
Lech Poznań (23)
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
5½ : ½
2½ : 3½
½ : 5½
4½ : 1½
3½ : 2½
½ : 5½
4½ : 1½
5 : 1
3 : 3
4 : 2
4 : 2
Gedania Gdańsk (1)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Chrobry Głogów (7)
Maraton Warszawa (17)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Arka Gdynia (11)
Almat-Enter Szczecin (15)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Start Lublin (20)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Unia Skierniewice (34)
Skra Częstochowa (22)
Górnik 09 Mysłowice (24)
Semafor Piła (30)
Spartakus Jelenia Góra (13)
AZS UW Warszawa (32)
Czarni Węgrów (26)
5.5
5.5
5
5
4
3.5
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2
2
1.5
1
1
0
3 runda
9.5
9
8.5
8
8
7.5
7
6.5
6
6
5.5
5
4.5
4
4
3.5
3
2
Gedania Gdańsk (1)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Start Lublin (20)
Chrobry Głogów (7)
Start Elbląg (31)
Skra Częstochowa (22)
Rolnik Róża (29)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Arka Gdynia (11)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Unia Skierniewice (34)
Lech Poznań (23)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Almat-Enter Szczecin (15)
Górnik 09 Mysłowice (24)
AZS UW Warszawa (32)
Czarni Węgrów (26)
5½ : ½
4 : 2
5 : 1
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
5½ : ½
2½ : 3½
1 : 5
2 : 4
5½ : ½
3½ : 2½
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
Maraton Warszawa (17)
ROW Rybnik (16)
Kolejarz Katowice (4)
Polonia Warszawa (8)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Hetman Bydgoszcz (14)
Apator Toruń (21)
Anilana Łódź (10)
Iskra Konin (12)
MKS Kraków (25)
Piast Sieradz (27)
Legion Warszawa (2)
Jagiellonia Białystok (19)
Spartakus Jelenia Góra (13)
MDK Biała Podlaska (35)
Pocztowiec Poznań (18)
Zastal Zielona Góra (33)
Semafor Piła (30)
9.5
9
8.5
8
7.5
7.5
7
6.5
6
6
6
5.5
4.5
4
4
3.5
3
2.5
4 runda
13.5
12
11.5
11
10.5
10
10
10
9.5
9.5
8.5
8
8
6.5
6.5
6
5
4.5
Start Lublin (20)
Chrobry Głogów (7)
Arka Gdynia (11)
Hetman Bydgoszcz (14)
Legion Warszawa (2)
Polonia Warszawa (8)
Anilana Łódź (10)
Maraton Warszawa (17)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Kolejarz Katowice (4)
Jagiellonia Białystok (19)
Pocztowiec Poznań (18)
Iskra Konin (12)
Zastal Zielona Góra (33)
MDK Biała Podlaska (35)
Czarni Węgrów (26)
Górnik 09 Mysłowice (24)
Spartakus Jelenia Góra (13)
2 : 4
4½ : 1½
4 : 2
1 : 5
4½ : 1½
5 : 1
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
Gedania Gdańsk (1)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Start Elbląg (31)
ROW Rybnik (16)
Apator Toruń (21)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Rolnik Róża (29)
Skra Częstochowa (22)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Piast Sieradz (27)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Almat-Enter Szczecin (15)
Lech Poznań (23)
MKS Kraków (25)
Unia Skierniewice (34)
AZS UW Warszawa (32)
Semafor Piła (30)
15
13
12
11
10
10
10
10
9.5
9.5
9
8
7.5
6.5
6.5
6
5.5
4.5
5 runda
19
16
15
14.5
14
14
13
13
11.5
11.5
11
11
10.5
10.5
8.5
8.5
8
7
Gedania Gdańsk (1)
ROW Rybnik (16)
Legion Warszawa (2)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Start Elbląg (31)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Rolnik Róża (29)
Skra Częstochowa (22)
Apator Toruń (21)
Pocztowiec Poznań (18)
Piast Sieradz (27)
MKS Kraków (25)
Lech Poznań (23)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
AZS UW Warszawa (32)
Unia Skierniewice (34)
Spartakus Jelenia Góra (13)
Semafor Piła (30)
1 : 5
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
Chrobry Głogów (7)
Start Lublin (20)
Arka Gdynia (11)
Polonia Warszawa (8)
Kolejarz Katowice (4)
Anilana Łódź (10)
Maraton Warszawa (17)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Hetman Bydgoszcz (14)
Jagiellonia Białystok (19)
Almat-Enter Szczecin (15)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Iskra Konin (12)
Czarni Węgrów (26)
Zastal Zielona Góra (33)
Górnik 09 Mysłowice (24)
MDK Biała Podlaska (35)
16.5
15.5
15.5
15
14
13
13
12
12
11.5
11
11
11
10.5
9.5
8.5
8
8
6 runda
21.5
19.5
18.5
18
17
17
16
15.5
15
14.5
14
14
13
12.5
12.5
12
11.5
9
Chrobry Głogów (7)
ROW Rybnik (16)
Polonia Warszawa (8)
Kolejarz Katowice (4)
Maraton Warszawa (17)
Skra Częstochowa (22)
Jagiellonia Białystok (19)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Anilana Łódź (10)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Almat-Enter Szczecin (15)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Zastal Zielona Góra (33)
AZS UW Warszawa (32)
MKS Kraków (25)
MDK Biała Podlaska (35)
Czarni Węgrów (26)
Semafor Piła (30)
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
½ : 5½
5½ : ½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
2 : 4
Legion Warszawa (2)
Gedania Gdańsk (1)
Start Lublin (20)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Arka Gdynia (11)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Start Elbląg (31)
Rolnik Róża (29)
Apator Toruń (21)
Iskra Konin (12)
Hetman Bydgoszcz (14)
Piast Sieradz (27)
Pocztowiec Poznań (18)
Lech Poznań (23)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Górnik 09 Mysłowice (24)
Spartakus Jelenia Góra (13)
Unia Skierniewice (34)
19.5
20
18
18
17
17
16
15
15
14.5
14.5
14
13
13
12.5
11.5
10.5
10
7 runda
21.5
24
22
21
20.5
20.5
19
19
18.5
17.5
17
16.5
16
15.5
15
15
12
14
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Gedania Gdańsk (1)
Polonia Warszawa (8)
Arka Gdynia (11)
Apator Toruń (21)
Start Lublin (20)
Start Elbląg (31)
Jagiellonia Białystok (19)
Hetman Bydgoszcz (14)
Rolnik Róża (29)
Piast Sieradz (27)
Lech Poznań (23)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
MDK Biała Podlaska (35)
Iskra Konin (12)
Zastal Zielona Góra (33)
Spartakus Jelenia Góra (13)
Górnik 09 Mysłowice (24)
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
1 : 5
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
1½ : 4½
5 : 1
Chrobry Głogów (7)
Legion Warszawa (2)
ROW Rybnik (16)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Kolejarz Katowice (4)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Skra Częstochowa (22)
Maraton Warszawa (17)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Pocztowiec Poznań (18)
Almat-Enter Szczecin (15)
Czarni Węgrów (26)
Anilana Łódź (10)
AZS UW Warszawa (32)
MKS Kraków (25)
Unia Skierniewice (34)
Semafor Piła (30)
24.5
22.5
21.5
21
20.5
20
19
19
19
17
17
16
16
15.5
15
15
14
11
8 runda
26
24.5
24
24
23
23
22.5
21.5
21
21
19.5
19
19
18.5
18
18.5
17.5
12
AZS Politechnika Wrocław (5)
ROW Rybnik (16)
Apator Toruń (21)
Legion Warszawa (2)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Maraton Warszawa (17)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Pocztowiec Poznań (18)
Hetman Bydgoszcz (14)
Iskra Konin (12)
Almat-Enter Szczecin (15)
Piast Sieradz (27)
Unia Skierniewice (34)
Anilana Łódź (10)
Czarni Węgrów (26)
MKS Kraków (25)
Semafor Piła (30)
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
3 : 3
Gedania Gdańsk (1)
Chrobry Głogów (7)
Polonia Warszawa (8)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
Start Lublin (20)
Kolejarz Katowice (4)
Jagiellonia Białystok (19)
Arka Gdynia (11)
Skra Częstochowa (22)
Start Elbląg (31)
Lech Poznań (23)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
Górnik 09 Mysłowice (24)
Rolnik Róża (29)
Zastal Zielona Góra (33)
MDK Biała Podlaska (35)
Spartakus Jelenia Góra (13)
AZS UW Warszawa (32)
28.5
28.5
25
23.5
23.5
23
22.5
22
21.5
21
19.5
19.5
19
19
18.5
19
13.5
16.5
9 runda
33
32
28.5
27.5
27
26
25
24.5
24.5
24
24
22
22
22
22
21
19.5
15
Chrobry Głogów (7)
Gedania Gdańsk (1)
AZS Politechnika Wrocław (5)
Polonia Warszawa (8)
Start Lublin (20)
Kolejarz Katowice (4)
Arka Gdynia (11)
Górnik 23 Czerwionka (36)
Skra Częstochowa (22)
Pocztowiec Poznań (18)
Jagiellonia Białystok (19)
Zastal Zielona Góra (33)
Lech Poznań (23)
Almat-Enter Szczecin (15)
Rolnik Róża (29)
Górnik 09 Mysłowice (24)
AZS UW Warszawa (32)
Semafor Piła (30)
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
5½ : ½
3 : 3
3 : 3
1 : 5
2 : 4
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
4 : 2
4 : 2
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
1½ : 4½
Apator Toruń (21)
Włókniarz Bielsko-Biała (6)
Legion Warszawa (2)
Maraton Warszawa (17)
MDK nr 2 Bydgoszcz (3)
ROW Rybnik (16)
Stilon Gorzów Wlkp. (9)
Hetman Bydgoszcz (14)
Start Elbląg (31)
Iskra Konin (12)
Piast Sieradz (27)
Agrotechnik Strzałkowo (28)
MKS Kraków (25)
Czarni Węgrów (26)
MDK Biała Podlaska (35)
Unia Skierniewice (34)
Spartakus Jelenia Góra (13)
Anilana Łódź (10)
27.5
26
27.5
27
26
26
25.5
24
24
23
23
22.5
22
22
21.5
21.5
15
20.5
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Gedania Gdańsk  36½ 54 2 Chrobry Głogów  36½ 54
1
2
3
4
.
5
6
k
k
I+
I
I
k
I
Łukasz Kwiatkowski
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Krzysztof Kiełczewski
Łukasz Twardowski
Katarzyna Leń
Dorota Nikonowicz
2310
2280
2275
2000
2000
2120
1800
8




5
9
9
9
5
4
9
9
1
2
3
4
5
6
k
k
II
II
I
I
Marek Oliwa
Tomasz Markowski
Marek Zieliński
Łukasz Skalik
Katarzyna Majewska
Marta Zielińska
2300
2310
1800
1800
1800
1800




4
9
9
9
9
9
9
3 Polonia Warszawa 33 54 4 AZS Politechnika Wrocław 32 54
1
2
3
4
.
5
6
.
I+
I+
I+
I+
I
I
I
II
Marcin Chałupnik
Michał Rudolf
Robert Siekaczyński
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Bogumiła Tarachowicz
Magdalena Zwolak
Eliza Krzanowska
2235
2280
2110
2230
2000
1800
1800
1600
5
3
1

8
5
4
½
9
4
5
9
9
9
7
2
1
2
3
4
.
5
.
6
I
I
I
I
I
I
I
I+
Piotr Ilczuk
Krzysztof Łuniewski
Łukasz Jabłoński
Edward Łupkowski
Tomasz Jakubowski
Mirosława Mączka
Danuta Kuchta
Monika Aksiuczyc
2000
2000
2000
2000
2000
1800
1800
1900
5
4

6


1
9
8
7
8
4
6
3
9
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 30½ 54 6 Legion Warszawa 30 54
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
II
I
II
I
II
Szymon Żok
Daniel Paczkowski
Daniel Pyra
Olaf Michalski
Rafał Karanowski
Dorota Rusak
Agnieszka Kaźmierczak
2235
2000
1800
2000
1800
1800
1600
½
5
3

5
5
5
9
4
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
k
I
I+
I
mf
I
I
Piotr Kaim
Łukasz Dworakowski
Paweł Kasperkiewicz
Grzegorz Ruciński
Krystyna Dąbrowska
Agnieszka Szmechtig
Joanna Dworakowska
2310
2000
2100
2000
2175
1800
1800
6
5



0
9
9
9
9
8
1
9
7 Start Lublin 30 54 8 Apator Toruń 30 54
1
2
3
4
.
5
6
I
I
I
I
II
I
II
Rafał Padrak
Arkadiusz Kielech
Michał Swół
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Monika Kleszarska
Dorota Niemiec
2000
2000
2000
2000
1800
1800
1600





6
9
9
9
7
2
9
9
1
2
3
4
5
6
I
I
I
II
I
II
Miłosz Zieliński
Tomasz Pacuszka
Piotr Kania
Łukasz Jabłoński
Wioletta Kreft
Hanna Flig
2000
2000
2000
1800
1800
1600

4
7
6
6
9
9
9
9
9
9
9 ROW Rybnik 29 54 10 Kolejarz Katowice 29 54
1
2
.
3
4
5
6
k
I
II
I
II
I
I+
Michał Groborz
Marcin Wałach
Waldemar Staszczyk
Przemysław Grądalski
Adrian Juzek
Hanna Dzieńkowska
Monika Bobrowska
2240
2000
1800
2000
1800
1800
1920

4

5

4
7
9
2
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k
I+
I+
II
II
I
Grzegorz Toczek
Piotr Mulet
Piotr Dobrowolski
Przemysław Mrozek
Aleksandra Tyrna
Dalia Blimke
2130
2275
2220
1800
1600
1800
3
6
8

2
9
9
9
9
9
9
11 MDK nr 2 Bydgoszcz 29 54 12 Start Elbląg 28½ 54
1
2
3
4
5
6
I+
I
I
II
I
II
Jacek Gęsicki
Bartłomiej Siwiec
Paweł Pokrzywiński
Rafał Lewandowski
Anna Maleska
Anna Zawiślak
2285
2000
2000
1800
1800
1600
5
6
4
5

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
II
II
II
II
I
III
Artur Zakrzewski
Marek Czerwiński
Andrzej Olechnowicz
Krzysztof Martowicz
Angelika Maculewicz
Emilia Suchomska
1800
1800
1800
1800
1800
1400


4

7
3
9
9
9
9
9
9
13 Hetman Bydgoszcz 28 54 14 Włókniarz Bielsko-Biała 27½ 54
1
2
.
3
4
5
6
k
II
II
II
II
I+
II
Zbigniew Robak
Dawid Szymański
Tomasz Czołgoszewski
Marek Heise
Adam Seichter
Joanna Byczyńska
Magdalena Kmieciak
2290
1800
1800
1800
1800
1892
1600
7

½



9
6
3
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
.
I+
I
I
II
I+
II
III
Aleksander Pisarek
Paweł Kine
Czesław Spisak
Przemysław Grzybek
Małgorzata Sułkowska
Katarzyna Cieślawska
Agnieszka Jobke
2355
2000
2000
1800
2045
1600
1400
4
4
4
6

4
0
9
9
9
9
9
8
1
15 Maraton Warszawa 27½ 54 16 Jagiellonia Białystok 27 54
1
2
3
4
.
5
6
I
I
I
II
II
I+
II
Ludwik Skurzak
Tomasz Delega
Grzegorz Protaziuk
Grzegorz Osipiak
Piotr Osipiak
Anna Protaziuk
Dorota Kwiatkowska
2000
2000
2000
1800
1800
1900
1600


6

½
5
9
9
9
7
2
9
9
1
2
3
4
5
6
I
I
I+
II
k
I
Marcin Sterkowiec
Jan Kojło
Piotr Bobras
Łukasz Korecki
Jolanta Krynicka
Magdalena Brzostowska
2000
2000
2100
1800
2055
1800
5

6
4

3
9
9
9
9
9
9
17 Pocztowiec Poznań 27 54 18 Górnik 23 Czerwionka 26½ 54
1
2
3
4
5
6
I
I
I
II
I
V
Rafał Nowak
Jerzy Struk
Filip Kolendo
Mateusz Kolendo
Ewa Ereńska
Grażyna Stypka
2000
2000
2000
1800
1800
1100
5

6
4

1
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
II
II
II
I
II
I
II
Norbert Zieliński
Damian Goczał
Michał Cipa
Piotr Stefanek
Rafał Drzazga
Karina Walura
Monika Luks
1800
1800
1800
2000
1800
1800
1600



0
6

9
9
7
2
9
9
9
19 Arka Gdynia 26 54 20 Skra Częstochowa 26 54
1
2
3
4
5
6
I+
I
I
II
II
I
Maciej Werra
Maciej Kuśmierz
Michał Barczak
Marian Taras
Małgorzata Kasiewicz
Magdalena Kozińska
2106
2000
2000
1800
1600
1800





9
9
9
9
9
9
1
2
.
3
4
5
6
I
I
II
II
II
II
I
II
II
Bartłomiej Wilk
Marcin Grządka
Adam Pfranger
Adrian Gleń
Bartłomiej Kaszyński
Krzysztof Koćwin
Agnieszka Adamusińska
Aleksandra Koćwin
Małgorzata Adamusińska
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1600
1600
5

0

1
4


0
9
8
1
8
4
6
9
8
1
21 Piast Sieradz 26 54 22 Almat-Enter Szczecin 26 54
1
2
3
4
.
5
.
6
k
II
II
II
II
I
I
II
Lech Sopur
Romuald Żbik
Paweł Krepczyński
Michał Jędrzejak
Mariusz Buś
Anna Kostera
Wioletta Rogalska
Anna Tust
2330
1800
1800
1800
1800
1800
1800
1600
8

4
3
0

1
3
9
9
9
8
1
7
2
9
1
2
3
4
.
5
6
I
I
II
II
II
I+
I
Kamil Soiński
Robert Iwanow
Artur Nadkierniczy
Maciej Andruch
Agnieszka Mikołajczak
Ewa Michalska
Sylwia Romaszko
2000
2000
1800
1800
1600
1916
1800



2
0
7
9
9
9
8
1
9
9
23 Lech Poznań 26 54 24 Iskra Konin 26 54
1
2
.
3
4
5
6
I
I
I
I
II
I
II
Przemysław Sydow
Marek Prasoł
Mariusz Madaliński
Dariusz Kaszowski
Emil Pudło
Aleksandra Makulec
Ewa Pierańska
2000
2000
2000
2000
1800
1800
1600
5

2
7
5
2
9
6
3
9
9
9
9
1
2
.
3
4
5
6
I+
II
I
II
bk
I
I
Waldemar Męczyński
Dariusz Banasik
Michał Rusin
Piotr Bieliński
Marcin Steczek
Alicja Szymańska
Beata Rusin
2225
1800
2000
1800
1000
1800
1800
5





9
5
4
9
9
9
9
25 Agrotechnik Strzałkowo 25½ 54 26 Unia Skierniewice 25½ 54
1
2
3
4
5
6
.
II
II
I
III
I
II
II
Paweł Tomczak
Maciej Burdziński
Sławomir Burdziński
Grzegorz Walkowiak
Joanna Burdzińska
Anna Narwojsz
Iwona Tomczykowska
1800
1800
2000
1600
1800
1600
1600



2

4
9
9
8
4
9
7
8
1
2
.
3
4
5
6
I+
II
II
II
II
I
II
Tomasz Babik
Krzysztof Sitarek
Krzysztof Wipczyński
Konrad Jarowski
Andrzej Zakonnik
Joanna Strojna
Dorota Zaremba
2245
1800
1800
1800
1800
1800
1600
4
½
3

6
4
9
3
6
9
9
9
9
27 Rolnik Róża 25 54 28 Zastal Zielona Góra 25 54
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
I
I
III
II
II
I
I
Grzegorz Krogulski
Andrzej Ostrowski
Ryszard Palus
Jarosław Gurgul
Arkadiusz Zaskalski
Tomasz Stanisz
Elżbieta Żmuda
Marta Rychlińska
2100
2000
2000
1600
1800
1800
1800
1800


3
½
4
0

7
7
5
6
4
9
5
9
9
1
2
3
4
5
6
m
II
II
II
II
II
Małgorzata Bednarska
Łukasz Światłowski
Daniel Michalski
Marcin Nowakowski
Joanna Leple
Agata Leple
2145
1800
1800
1800
1600
1600
4


5

9
9
9
9
9
9
29 Anilana Łódź 25 54 30 MDK Biała Podlaska 24½ 54
1
2
3
4
5
6
I+
I+
II
II
I
II
Piotr Ochoński
Przemysław Lasoń
Wojciech Kurzyjamski
Błażej Ojrzyński
Ewa Michalska
Anna Jaworska
2075
2105
1800
1800
1800
1600
4
7



9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I
I
II
II
.
II
Jacek Jóźwik
Tomasz Radecki
Paweł Madyński
Marcin Myć
.vacat
Maja Izdebska
2000
2000
1800
1800
.
1600
1
3

8
0
6
9
9
9
9
9
9
31 MKS Kraków 24 54 32 Czarni Węgrów 24 54
1
2
3
4
5
6
I+
II
II
III
I
II
Grzegorz Pędrak
Grzegorz Urban
Rafał Suchan
Krzysztof Jamroz
Aneta Guzy
Karolina Łabza
2220
1800
1800
1600
1800
1600

2
5


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
II
II
II
III
I
II
Krzysztof Ryczkowski
Tomasz Kamut
Marek Kosiorek
Robert Zych
Agnieszka Rybak
Magdalena Kulik
1800
1800
1800
1600
1800
1600
3
3

1

4
9
9
9
9
9
9
33 Górnik 09 Mysłowice 23 54 34 AZS UW Warszawa 22 54
1
2
3
4
5
6
I+
I
II
II
II
III
Tomasz Muc
Tomasz Kwitek
Daniel Stasiak
Adam Kruszyński
Katarzyna Wiechowska
Anna Koteras
2245
2000
1800
1800
1600
1400


4
2

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
.
 I
II
II
II
I
I+
II
Marek Primik
Krzysztof Grudziński
Łukasz Lewandowski
Marek Artecki
Maria Miedzierska
Magdalena Kludacz
Urszula Primik
2000
1800
1800
1800
1800
1927
1600

0

2
6
8
3
9
7
6
8
9
9
6
35 Spartakus Jelenia Góra 18½ 54 36 Semafor Piła 16½ 54
1
2
.
3
4
5
.
6
k
I+
II
IV
IV
II
II
II
Dominik Lewiński
Sebastian Sośnik
Marcin Mazurkiewicz
Dariusz Skrzypek
Arkadiusz Fejdych
Małgorzata Mazurkiewicz
Anna Rój
Anna Blicharska
2270
2105
1800
1400
1400
1600
1600
1600
7

2
0

2
0
9
6
3
9
9
8
1
9
1
2
3
4
5
6
II
II
II
III
III
IV
Jacek Bogusławski
Sylwester Żart
Bartłomiej Grzelak
Robert Żart
Dorota Matura
Karolina Świtała
1800
1800
1800
1600
1400
1200
3



2
0
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Łukasz Kwiatkowski
Lech Sopur
Gedania Gdańsk
Piast Sieradz
8 9
2 Tomasz Markowski Chrobry Głogów 9
3 Piotr Dobrowolski Kolejarz Katowice 8 9
4 Bartosz Soćko
Marcin Myć
Polonia Warszawa
MDK Biała Podlaska
8 9
5 Krystyna Dąbrowska Legion Warszawa 8
6 Magdalena Kludacz AZS UW Warszawa 8 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close