Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1990

21. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1989 | 1990 | 1991
I liga
Bydgoszcz, 27 lipca – 5 sierpnia 1990
Sędzia główny: Ulrich Jahr
System kombinowany, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 Pkt Mce 7 8 9 DLS
1  Gedania Gdańsk 9
18
4
2
3
3
3
14
5
11
24 2 7
3
4
2
6
2  Legion Warszawa 21
5
6
1
3
10
11
5
4
4
24 1 8
4
3
3
1
3  MDK nr 2 Bydgoszcz 11
3
12
30
1
3
5
6
21 6 5
2
3
4
5
4  Kolejarz Katowice 16
4
28
2
19
23
13
5
2
2
21 5 6
1
3
5
5  AZS Politechnika Wrocław 26
4
7
3
34
8
4
3
16
21½ 3 3
8
4
6
6  Włókniarz Bielsko-Biała 29
2
23
13
3
10
4
3
21 4 4
7
4
5
7  Chrobry Głogów 10
4
5
3
8
17
3
16
9
20½ 7 1
3
6
2
8
3
4
8  Polonia Warszawa 23
24
4
7
5
2
19
22
20 8 2
2
5
2
7
3
4
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 1
20
4
32
28
17
7
19½ 10 12
4
4
10  Anilana Łódź 7
2
26
4
18
5
2
6
2
28
4
19½ 12 11
4
11  Arka Gdynia 3
3
31
5
15
14
4
2
1
1
20 9 10
12  Iskra Konin 31
3
3
29
3
33
30
4
17
19½ 11 9
2
13  Spartakus Jelenia Góra 19
32
17
3
6
3
4
1
20
4
19 13 27
14  Hetman Bydgoszcz 35
15
3
28
4
11
2
1
1
29
19 14 30
3
15  Almat-Enter Szczecin 36
5
14
3
11
½
29
2
27
32
5
19 15 28
3
16  ROW Rybnik 4
2
25
4
24
3
34
5
7
5
18 20 26
3
17  Maraton Warszawa 30
27
5
13
3
7
3
9
12
18½ 16 24
3
3
18  Pocztowiec Poznań 20
4
1
2
10
1
31
3
34
5
24
3
18 19 29
3
3
19  Jagiellonia Białystok 13
33
4
4
24
3
8
26
17 28 33
30
3
20  Start Lublin 18
2
9
2
25
4
21
4
24
3
13
2
17 25 36
27
3
21  Apator Toruń 2
1
29
2
36
20
2
31
35
5
17 26 35
5
28
4
3
22  Skra Częstochowa 24
2
23
27
2
36
5
33
5
8
17 27 34
26
4
3
23  Lech Poznań 8
22
6
4
26
2
30
15½ 30 31
4
29
6
3
24  Górnik 09 Mysłowice 22
4
8
2
16
3
19
3
20
3
18
3
18 21 17
3
25
3
3
25  MKS Kraków 28
2
16
2
20
2
32
3
36
4
33
3
16 29 32
24
3
26  Czarni Węgrów 5
2
10
2
31
27
3
23
4
19
18 17 16
22
2
27  Hańcza Suwałki 34
17
1
22
4
26
3
15
31
4
17 24 13
20
28  Igloopol Dębica 25
4
4
4
14
2
9
29
3
10
2
17½ 22 15
21
2
29  Piast Sieradz 6
21
4
12
3
15
4
28
3
14
18 18 18
3
23
0
30  Agrotechnik Strzałkowo 17
34
3
3
½
35
12
2
23
17 23 14
19
½
31  Kolejarz Kielce 12
3
11
1
26
18
3
21
27
2
15 31 23
2
2
32  Czarni Rzeszów 33
13
9
25
3
35
4
15
1
14½ 32 25
2
33  Miedź Legnica 32
19
2
35
12
22
1
25
3
14½ 33 19
½
2
34  Piast Słupsk 27
30
3
5
16
1
18
1
36
2
13 34 22
2
35  Stal Gorzów Wielkopolski 14
½
36
33
30
32
2
21
1
12 35 21
1
2
36  Hutnik Kraków 15
1
35
21
22
1
25
2
34
4
11 36 20
½
2
Zobacz też: DMP 1990
Do uczestnictwa uprawnione były wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach I i II ligi DMPJ 1989 (poza spadkowiczami z II ligi) oraz zwycięzcy rozgrywek makroregionalnych w 1990.

System rozgrywek (dla 36 drużyn):

– Sześć pierwszych rund systemem szwajcarskim, numeracja według kolejności zajętych miejsc w DMPJ 1989.
Po sześciu rundach ustalona została nowa kolejność według zdobytych punktów, w przypadku równości decydowały punkty meczowe (3 pkt za zwycięstwo meczowe, 1 pkt za remis).

– Mecze pucharowe:
Grupa A – pierwsze osiem drużyn (zapewnione miejsce w I lidze)
Runda VII: mecze pomiędzy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Runda VIII: półfinały – zwycięzcy w VII rundzie, pokonani w VII rundzie
Runda IX: finały – zwycięzcy w VIII rundzie, pokonani w VIII rundzie

Grupa B – miejsca 9 – 12 (o dwa miejsca w I lidze – miejsca 9, 10)
Runda VII: mecze pomiędzy 9-12, 10-11

Grupa C – miejsca 13 – 24
Runda VII: mecze pomiędzy 13-24, 14-23, 15-22, 16-21, 17-20, 18-19 (zwycięzcy meczów zostali sklasyfikowani na miejscach 13 – 18)

Grupa D – miejsca 25 – 36
Runda VII: mecze pomiędzy 25-36, 26-35, 27-34, 28-33, 29-32, 30-31 (przegrani w meczach spadli do rozgrywek makroregionalnych – miejsca 31, 32, 33, 34, 35, 36)

Grupa E – mecze o miejsca 19 – 30 (utrzymanie się w lidze centralnej)
Runda VIII: zwycięzcy meczów grupy D i pokonani w meczach grupy C, przy czym została utworzona wspólna tabela tych drużyn i skojarzone zostały: 1-12, 2-11, 3-10, 4-9, 5-8, 6-7 (przegrani w meczach spadli do rozgrywek makroregionalnych – miejsca 25, 26, 27, 28, 29, 30)

Uwaga: o zwycięzcach w meczach zakończonych remisem w Grupie A decydowało wyższe miejsce w tabeli po 6 rundach, natomiast o końcowych miejscach w poszczególnych grupach decydowała suma zdobytych punktów we wszystkich rundach.

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 Mce6 Mce9
1  Legion Warszawa 5 8.5 11.5 15 20 24 1 2
2  Polonia Warszawa 3.5 7.5 10 12 15.5 20 8 8
3  Chrobry Głogów 4 7 10.5 13.5 17 20.5 7 7
4  Włókniarz Bielsko-Biała 4.5 7 10.5 13.5 17.5 21 4 6
5  Kolejarz Katowice 4 6 9.5 14 19 21 5 4
6  Miedź Legnica 2.5 4.5 8 10.5 11.5 14.5 33 33
7  Start Lublin 2 4 8 12 15 17 25 20
8  Kolejarz Kielce 3 4 6.5 9.5 13 15 31 31
9  Gedania Gdańsk 4.5 8.5 11.5 14.5 19.5 24 2 1
10  Almat-Enter Szczecin 5 8 8.5 10.5 14 19 15 15
11  AZS Politechnika Wrocław 4 7 10.5 14.5 17 21.5 3 5
12  Maraton Warszawa 2.5 7.5 10.5 13.5 16 18.5 16 17
13  Piast Słupsk 3.5 6.5 9 10 11 13 34 34
14  MDK nr 2 Bydgoszcz 3 6.5 12 15 18.5 21 6 3
15  Hetman Bydgoszcz 5.5 8.5 12.5 14.5 15.5 19 14 14
16  Jagiellonia Białystok 2.5 6.5 9 12 14.5 17 28 19
17  Igloopol Dębica 4 8 10 12.5 15.5 17.5 22 28
18  Skra Częstochowa 2 3.5 5.5 10.5 15.5 17 27 22
19  Apator Toruń 1 3 7.5 9.5 12 17 26 21
20  Lech Poznań 2.5 7 9.5 11 13 15.5 30 23
21  Anilana Łódź 2 6 11 13.5 15.5 19.5 12 10
22  Piast Sieradz 1.5 5.5 8.5 12.5 15.5 18 18 29
23  ROW Rybnik 2 6 9 14 16.5 18 20 16
24  Czarni Rzeszów 3.5 5 6.5 9.5 13.5 14.5 32 32
25  Pocztowiec Poznań 4 6 7 10 15 18 19 18
26  Iskra Konin 3 5.5 8.5 12 16 19.5 11 12
27  Stilon Gorzów Wielkopolski 1.5 5.5 10 13.5 17 19.5 10 9
28  Hutnik Kraków 1 2.5 4 5 7 11 36 36
29  Czarni Węgrów 2 4 7.5 10.5 14.5 18 17 26
30  Agrotechnik Strzałkowo 3.5 6.5 7 11.5 13.5 17 23 30
31  Hańcza Suwałki 2.5 3.5 7.5 10.5 13 17 24 27
32  Arka Gdynia 3 8 13.5 17.5 18.5 20 9 11
33  Stal Gorzów Wielkopolski 0.5 5 7.5 9 11 12 35 35
34  Spartakus Jelenia Góra 3.5 8 11 14 15 19 13 13
35  MKS Kraków 2 4 6 9 13 16 29 25
36  Górnik 09 Mysłowice 4 6 9 12 15 18 21 24
Lista startowa ustalona według kolejności zajętych miejsc w DMPJ 1989.
Mce6 – miejsc po 6 rundach systemem szwajcarskim (kolejność istotna do ustalenia grup systemem pucharowym)
Mce9 – miejsce w końcowej klasyfikacji
1 runda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Legion Warszawa (1)
Lech Poznań (20)
Chrobry Głogów (3)
Piast Sieradz (22)
Kolejarz Katowice (5)
Czarni Rzeszów (24)
Start Lublin (7)
Iskra Konin (26)
Gedania Gdańsk (9)
Hutnik Kraków (28)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Piast Słupsk (13)
Arka Gdynia (32)
Hetman Bydgoszcz (15)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Igloopol Dębica (17)
Górnik 09 Mysłowice (36)
5 : 1
2½ : 3½
4 : 2
1½ : 4½
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
4½ : 1½
1 : 5
4 : 2
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
5½ : ½
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
Apator Toruń (19)
Polonia Warszawa (2)
Anilana Łódź (21)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
ROW Rybnik (23)
Miedź Legnica (6)
Pocztowiec Poznań (25)
Kolejarz Kielce (8)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
Almat-Enter Szczecin (10)
Czarni Węgrów (29)
Maraton Warszawa (12)
Hańcza Suwałki (31)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
Jagiellonia Białystok (16)
MKS Kraków (35)
Skra Częstochowa (18)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 runda
5
4.5
4
4
4
3.5
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2
2
2
1.5
1
0.5
Almat-Enter Szczecin (10)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Pocztowiec Poznań (25)
Igloopol Dębica (17)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Polonia Warszawa (2)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Kolejarz Kielce (8)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Jagiellonia Białystok (16)
Hańcza Suwałki (31)
Skra Częstochowa (18)
Czarni Węgrów (29)
MKS Kraków (35)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
Apator Toruń (19)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
3 : 3
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
1 : 5
1½ : 4½
2 : 4
2 : 4
4 : 2
2 : 4
4½ : 1½
Hetman Bydgoszcz (15)
Legion Warszawa (1)
Gedania Gdańsk (9)
Kolejarz Katowice (5)
Chrobry Głogów (3)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Piast Słupsk (13)
Czarni Rzeszów (24)
Arka Gdynia (32)
Iskra Konin (26)
Miedź Legnica (6)
Maraton Warszawa (12)
Lech Poznań (20)
Anilana Łódź (21)
ROW Rybnik (23)
Start Lublin (7)
Piast Sieradz (22)
Hutnik Kraków (28)
5.5
5
4.5
4
4
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2.5
2
2
2
1.5
1
3 runda
8.5
8.5
8
7.5
7
7
6.5
6.5
6
6
6
5.5
5
4.5
4
4
3.5
2.5
Legion Warszawa (1)
Hetman Bydgoszcz (15)
Arka Gdynia (32)
Maraton Warszawa (12)
Chrobry Głogów (3)
Lech Poznań (20)
Piast Słupsk (13)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Kolejarz Katowice (5)
Anilana Łódź (21)
ROW Rybnik (23)
Iskra Konin (26)
Czarni Rzeszów (24)
Miedź Legnica (6)
Start Lublin (7)
Kolejarz Kielce (8)
Skra Częstochowa (18)
Hutnik Kraków (28)
3 : 3
4 : 2
5½ : ½
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
5½ : ½
3½ : 2½
5 : 1
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
Gedania Gdańsk (9)
Igloopol Dębica (17)
Almat-Enter Szczecin (10)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Polonia Warszawa (2)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Jagiellonia Białystok (16)
Pocztowiec Poznań (25)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Piast Sieradz (22)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
MKS Kraków (35)
Czarni Węgrów (29)
Hańcza Suwałki (31)
Apator Toruń (19)
8.5
8
8
8
7.5
7
7
6.5
6.5
6
6
5.5
5.5
5
4
4
3.5
3
4 runda
12.5
11.5
11
10.5
10.5
10
10
9.5
9
9
8.5
8
7.5
7.5
7.5
7
6
4
Hetman Bydgoszcz (15)
Gedania Gdańsk (9)
Anilana Łódź (21)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Maraton Warszawa (12)
Polonia Warszawa (2)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
Lech Poznań (20)
ROW Rybnik (23)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Piast Sieradz (22)
Miedź Legnica (6)
Apator Toruń (19)
Hańcza Suwałki (31)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
Pocztowiec Poznań (25)
MKS Kraków (35)
Hutnik Kraków (28)
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
5 : 1
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
1 : 5
Arka Gdynia (32)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Legion Warszawa (1)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Chrobry Głogów (3)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Igloopol Dębica (17)
Kolejarz Katowice (5)
Piast Słupsk (13)
Jagiellonia Białystok (16)
Almat-Enter Szczecin (10)
Iskra Konin (26)
Start Lublin (7)
Czarni Węgrów (29)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Kolejarz Kielce (8)
Czarni Rzeszów (24)
Skra Częstochowa (18)
13.5
12
11.5
11
10.5
10.5
10
9.5
9
9
8.5
8.5
8
7.5
7
6.5
6.5
5.5
5 runda
17.5
14.5
14.5
14
13.5
13.5
13.5
12.5
12
12
11.5
10.5
10.5
10.5
10
9.5
9.5
9
Arka Gdynia (32)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Gedania Gdańsk (9)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Chrobry Głogów (3)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
Igloopol Dębica (17)
Jagiellonia Białystok (16)
Start Lublin (7)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Czarni Węgrów (29)
Skra Częstochowa (18)
Almat-Enter Szczecin (10)
Piast Słupsk (13)
Kolejarz Kielce (8)
Czarni Rzeszów (24)
MKS Kraków (35)
1 : 5
2½ : 3½
5 : 1
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
Legion Warszawa (1)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Hetman Bydgoszcz (15)
Kolejarz Katowice (5)
ROW Rybnik (23)
Anilana Łódź (21)
Maraton Warszawa (12)
Piast Sieradz (22)
Polonia Warszawa (2)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Iskra Konin (26)
Lech Poznań (20)
Miedź Legnica (6)
Hańcza Suwałki (31)
Pocztowiec Poznań (25)
Apator Toruń (19)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
Hutnik Kraków (28)
15
15
14.5
14
14
13.5
13.5
12.5
12
12
12
11
10.5
10.5
10
9.5
9
5
6 runda
20
18.5
18.5
17
16.5
16
15.5
15.5
15.5
15
15
14.5
14
13
13
11.5
11
7
Legion Warszawa (1)
Arka Gdynia (32)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Chrobry Głogów (3)
ROW Rybnik (23)
Iskra Konin (26)
Polonia Warszawa (2)
Piast Sieradz (22)
Anilana Łódź (21)
Spartakus Jelenia Góra (34)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Jagiellonia Białystok (16)
Almat-Enter Szczecin (10)
Lech Poznań (20)
Hańcza Suwałki (31)
Miedź Legnica (6)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
Hutnik Kraków (28)
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
1½ : 4½
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
5 : 1
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
1 : 5
4 : 2
Kolejarz Katowice (5)
Gedania Gdańsk (9)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Maraton Warszawa (12)
Skra Częstochowa (18)
Hetman Bydgoszcz (15)
Igloopol Dębica (17)
Start Lublin (7)
Pocztowiec Poznań (25)
Czarni Węgrów (29)
Czarni Rzeszów (24)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Kolejarz Kielce (8)
MKS Kraków (35)
Apator Toruń (19)
Piast Słupsk (13)
19
19.5
17.5
17
17
16
15.5
15.5
15.5
15
15
14.5
13.5
13.5
13
13
12
11
7 runda
24
24
21.5
21
Legion Warszawa (1)
Gedania Gdańsk (9)
AZS Politechnika Wrocław (11)
Kolejarz Katowice (5)
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
Polonia Warszawa (2)
Chrobry Głogów (3)
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
20
20.5
21
21
19.5
19.5
Anilana Łódź (21)
Stilon Gorzów Wlkp. (27)
3½ : 2½
4 : 2
Arka Gdynia (32)
Iskra Konin (26)
20
19.5
17
19
17.5
18.5
18
18
Hańcza Suwałki (31)
Hetman Bydgoszcz (15)
Igloopol Dębica (17)
Maraton Warszawa (12)
Czarni Węgrów (29)
Pocztowiec Poznań (25)
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
Spartakus Jelenia Góra (34)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Almat-Enter Szczecin (10)
Górnik 09 Mysłowice (36)
ROW Rybnik (23)
Piast Sieradz (22)
19
17
19
18
18
18
15
14.5
14.5
13
17
17
Kolejarz Kielce (8)
Czarni Rzeszów (24)
Miedź Legnica (6)
Piast Słupsk (13)
Apator Toruń (19)
Start Lublin (7)
2 : 4
1½ : 4½
½ : 5½
1½ : 4½
5 : 1
5½ : ½
Lech Poznań (20)
MKS Kraków (35)
Jagiellonia Białystok (16)
Skra Częstochowa (18)
Stal Gorzów Wlkp. (33)
Hutnik Kraków (28)
15.5
16
17
17
12
11
8 runda
24.5
24.5
MDK nr 2 Bydgoszcz (14)
Kolejarz Katowice (5)
3 : 3
1½ : 4½
Legion Warszawa (1)
Gedania Gdańsk (9)
28
27
22
23.5
Polonia Warszawa (2)
Włókniarz Bielsko-Biała (4)
2 : 4
4 : 2
AZS Politechnika Wrocław (11)
Chrobry Głogów (3)
24
23.5
22.5
19.5
22
21.5
20.5
21
 Start Lublin (7)
Agrotechnik Strzałkowo (30)
Apator Toruń (19)
Skra Częstochowa (18)
MKS Kraków (35)
Piast Sieradz (22)
 3½ : 2½
½ : 5½
4 : 2
4 : 2
3 : 3
0 : 6
Hańcza Suwałki (31)
Jagiellonia Białystok (16)
Igloopol Dębica (17)
Czarni Węgrów (29)
Górnik 09 Mysłowice (36)
Lech Poznań (20)
 19.5
22.5
20
20.5
21
19.5
9 runda
Mecz o 1 miejsce
31.5 Gedania Gdańsk (9) 3½ : 2½ Legion Warszawa (1) 31
Mecz o 3 miejsce
27.5 MDK nr 2 Bydgoszcz (14) 3½ : 2½ Kolejarz Katowice (5) 26
Mecz o 5 miejsce
28 AZS Politechnika Wrocław (11) 4½ : 1½ Włókniarz Bielsko-Biała (4) 27.5
Mecz o 7 miejsce
25.5 Chrobry Głogów (3) 3 : 3 Polonia Warszawa (2) 24
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Gedania Gdańsk 35 54 2 Legion Warszawa 33½ 54
1
2
.
3
4
5
6
k
I+
I
I+
I+
I
I
Łukasz Kwiatkowski
Adam Czarnowski
Michał Rams
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Wioletta Zakrzewska
Dorota Nikonowicz
2310
2215
2000
2100
2113
1800
1800
3


8
7
4
6
8
4
6
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
I+
I+
I
II
mf
I
I
Piotr Kaim
Arkadiusz Kupiec
Łukasz Dworakowski
Paweł Kasperkiewicz
Krystyna Dąbrowska
Nel Dąbrowska
Agnieszka Szmechtig
2285
2285
2000
1800
2195
1800
1800

5


5
1
6
9
9
9
9
5
4
9
3 MDK nr 2 Bydgoszcz 31 54 4 Kolejarz Katowice 28½ 54
1
2
3
4
5
6
.
I+
I
I+
I
I
II
II
Jacek Gęsicki
Robert Bieluszewski
Wiesław Krużyński
Bartłomiej Siwiec
Magdalena Gauza
Anna Maleska
Małgorzata Mańkowska
2290
2000
2100
2000
1800
1600
1600
5



5

0
9
9
9
9
8
9
1
1
2
3
4
5
6
k
I
I
II
k
II
Jacek Dawidów
Piotr Mulet
Piotr Dobrowolski
Przemysław Mrozek
Katarzyna Lewandowska
Aleksandra Tyrna
2345
2000
2000
1800
2100
1600
6


5
7
9
9
9
9
9
9
5 AZS Politechnika Wrocław 32½ 54 6 Włókniarz Bielsko-Biała 29 54
1
2
.
3
4
.
5
6
I
II
II
I
I
I
I
I
Marek Głowacz
Maciej Pęksa
Krzysztof Brzozowski
Krzysztof Romanowski
Edward Łupkowski
Tomasz Jakubowski
Danuta Kuchta
Mirosława Mączka
2000
1800
1800
2000
2000
2000
1800
1800
6
2
1


1
4
9
4
3
9
8
3
9
9
1
2
3
4
5
6
I+
I
I
II
I+
II
Artur Jakubiec
Paweł Kine
Aleksander Pisarek
Przemysław Grzybek
Małgorzata Sułkowska
Urszula Sikora
2235
2000
2000
1800
1927
1600


5
3

9
9
9
9
9
9
7 Chrobry Głogów 28½ 54 8 Polonia Warszawa 27 54
1
2
.
3
4
5
6
k
I+
I
I+
II
I
I
Przemysław Skalik
Marek Oliwa
Adam Kałdus
Tomasz Markowski
Marek Zieliński
Katarzyna Majewska
Marta Zielińska
2340
2250
2000
2098
1800
1800
1800
5
6
½



9
8
1
9
9
9
9
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I+
I
II
I+
I
I
I
I
II
Marcin Chałupnik
Artur Grzelak
Artur Majewski
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Michał Rudolf
Edyta Radecka
Bogumiła Tarachowicz
Magdalena Zwolak
2260
2000
1800
2210
2000
2000
1800
1800
1600

½
0


4


0
9
4
2
9
7
5
9
8
1
9 Stilon Gorzów Wielkopolski 23½ 42 10 Anilana Łódź 23 42
1
2
3
4
5
6
I+
II
II
I
I
II
Szymon Żok
Daniel Paczkowski
Daniel Pyra
Olaf Michalski
Maria Michalska
Dorota Rusak
2068
1800
1800
2000
1800
1600
2
4
3
3
6
7
7
7
7
7
7
1
2
3
4
5
6
k
I+
I
II
I
I
Marcin Stasiak
Piotr Ochoński
Przemysław Lasoń
Janis Chrisidis
Ewa Szczepaniak
Ewa Michalska
2144
2210
2000
1800
1800
1800


4

5
7
7
7
7
7
7
11 Arka Gdynia 22½ 42 12 Iskra Konin 21½ 42
1
2
3
4
.
5
6
I+
I+
I
II
III
k
I
Bogusz Piliczewski
Maciej Werra
Michał Barczak
Grzegorz Zaborowski
Marian Taras
Grażyna Penk
Magdalena Kozińska
2215
2100
2000
1800
1600
1877
1800
3
5
4
0
3

3
7
7
7
2
5
7
7
1
2
.
3
4
5
6
I+
II
II
II
III
II
II
Waldemar Męczyński
Dariusz Banasiak
Michał Rusin
Maciej Sekerdej
Błażej Wiatrowski
Alicja Szymańska
Beata Rusin
2235
1800
1800
1800
1600
1600
1600

2
2
4

3
7
5
2
7
7
7
7
13 Spartakus Jelenia Góra 22½ 42 14 Hetman Bydgoszcz 22½ 42
1
2
3
4
5
.
6
k
I
I+
II
II
II
II
Dominik Lewiński
Sebastian Sośnik
Paweł Jaracz
Marcin Mazurkiewicz
Sylwia Sawicka
Anna Rój
Małgorzata Mazurkiewicz
2270
2000
2265
1800
1600
1600
1600


3
4
½
1
3
7
7
7
7
3
4
7
1
2
3
4
5
6
I+
I
II
II
I+
II
Zbigniew Robak
Tomasz Czołgoszewski
Dawid Szymański
Marek Heise
Joanna Byczyńska
Ewa Boniewicz
2255
2000
1800
1800
2010
1600


3

3
5
7
7
7
7
7
7
15 Almat-Enter Szczecin 22½ 42 16 ROW Rybnik 21½ 42
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I+
II
II
III
II
III
I
I+
II
Wojciech Ilecki
Kamil Soiński
Robert Iwanow
Maciej Andruch
Andrzej Maj
Przemysław Manik
Ewa Michalska
Magdalena Kludacz
Sylwia Romaszko
2100
1800
1800
1600
1800
1600
1800
1900
1600
3

2
0

2
3
6
½
7
4
3
1
7
5
7
7
1
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
II
III
I
III
III
II
I
Michał Groborz
Waldemar Staszczyk
Zbigniew Koncki
Marcin Wałach
Gabriel Juszczyk
Adrian Juzek
Danuta Polnik
Hanna Dzieńkowska
2240
1800
1600
2000
1600
1600
1600
1800
4

0
6
0
3
½
7
5
2
7
2
5
7
7
17 Maraton Warszawa 21½ 42 18 Pocztowiec Poznań 21 42
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I
II
II
I
II
II
II
I
II
Ludwik Skurzak
Maciej Twaróg
Grzegorz Strauch
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Pikula
Grzegorz Osipiak
Monika Kucińska
Anna Protaziuk
Paulina Pawłowska
2000
1800
1800
2000
1800
1800
1600
1800
1600
3
0
0


4

4
1
7
3
2
6
6
4
5
6
3
1
2
3
4
5
6
I
II
I
I
I
III
Rafał Nowak
Paweł Kuśnierek
Filip Kolendo
Jerzy Struk
Ewa Ereńska
Wiesława Perkowska
2000
1800
2000
2000
1800
1400

3


4
7
7
7
7
7
7
19 Jagiellonia Białystok 28 48 20 Start Lublin 26 48
1
2
3
4
5
6
I
I
II
II
I+
II
Jan Kojło
Marcin Sterkowiec
Piotr Bobras
Rafał Dropia
Jolanta Krynicka
Agata Zamrzycka
2000
2000
1800
1800
1887
1600



7
5
8
8
8
8
8
8
1
2
.
3
4
.
.
5
6
.
k
I
I
I
II
II
II
II
II
II
Marcin Dłużniewski
Rafał Padrak
Arkadiusz Kielech
Michał Swół
Rafał Łobejko
Tomasz Dłuzniewski
Piotr Polkowski
Monika Kleszarska
Sylwia Zaborska
Barbara Urban
2235
2000
2000
2000
1800
1800
1800
1600
1600
1600

2
6
5

0
0


0
4
4
8
7
7
1
1
7
8
1
21 Apator Toruń 26 48 22 Skra Częstochowa 25½ 48
1
2
3
4
5
6
.
I
I
I
II
II
II
II
Miłosz Zieliński
Tomasz Pacuszka
Piotr Kania
Łukasz Jabłoński
Ilona Zagrodnik
Anna Jabłońska
Hanna Flig
2000
2000
2000
1800
1600
1600
1600
5



3

3
8
8
8
8
8
5
3
1
2
.
3
4
.
5
6
I
II
II
II
III
II
I
II
Paweł Gidziela
Bartłomiej Wilk
Marcin Grządka
Krzysztof Koćwin
Adrian Gleń
Adam Pfranger
Magdalena Żywotko
Aleksandra Koćwin
2000
1800
1800
1800
1600
1800
1800
1600
½

1

½

3
7
6
7
3
8
2
6
8
8
23 Lech Poznań 25½ 48 24 Górnik 09 Mysłowice 24 48
1
2
.
3
4
5
6
m
I
I
I
II
III
II
Dominik Pędzich
Przemysław Sydow
Marek Prasoł
Krzysztof Podlas
Emil Pudło
Aleksandra Makulec
Barbara Maćkiewicz
2415
2000
2000
2000
1800
1600
1800
6
6
1

3

8
7
1
8
8
8
8
1
2
3
4
.
5
6
I+
I+
II
II
II
II
II
Rafał Furdzik
Tomasz Muc
Grzegorz Tyrała
Artur Chmielewski
Daniel Stasiak
Iwona Wiliczkiewicz
Sylwia Krawiec
2245
2275
1600
1600
1600
1600
1600
4
6
4
1
1

8
8
8
4
4
8
8
25 MKS Kraków 23½ 48 26 Czarni Węgrów 22½ 48
1
2
3
4
5
.
6
.
I
II
II
II
II
II
II
II
Grzegorz Pędrak
Andrzej Krajewski
Grzegorz Urban
Rafał Suchan
Mariola Guzy
Marta Guzy
Karolina Łabza
Aneta Guzy
2000
1800
1800
1800
1600
1600
1600
1600

3
2

1
0

2
8
8
8
8
5
1
5
5
1
2
3
4
5
6
I
II
II
II
I
II
Robert Siekaczyński
Grzegorz Rogala
Marek Kosiorek
Tomasz Kamut
Agnieszka Rybak
Magdalena Kulig
2000
1800
1800
1800
1800
1600
5
1
3
7
5
8
8
8
8
8
8
27 Hańcza Suwałki 22 48 28 Igloopol Dębica 22 48
1
2
.
3
4
5
6
I
I
I
II
III
I
II
Artur Dybała
Marcin Winniczuk
Saturnin Skindzier
Rafał Grabek
Grzegorz Grabek
Iwona Radzewicz
Anna Wądołowska
2000
2000
2000
1800
1600
1800
1600
5
3

½
2

8
3
5
8
8
8
8
1
2
3
4
5
6
.
I+
II
I
II
I
II
II
Grzegorz Zieliński
Bogusław Stachnik
Grzegorz Krogulski
Marek Lorek
Dorota Maziarka
Agnieszka Zielińska
Agata Madej
2230
1800
2000
1800
1800
1600
1600
5
2

3

1
2
8
8
8
8
6
2
8
29 Piast Sieradz 21 48 30 Agrotechnik Strzałkowo 20 48
1
2
3
4
5
6
k
II
II
II
I
I
Lech Sopur
Romuald Żbik
Michał Jędrzejak
Jarosław Strycharek
Anna Kostera
Wioletta Rogalska
2245
1800
1800
1800
1800
1800
4

1
4

4
8
8
8
8
8
8
1
2
3
4
.
5
6
.
II
II
II
II
III
I
II
II
Krzysztof Graczyk
Paweł Tomczak
Maciej Burdziński
Sławomir Burdziński
Grzegorz Walkowiak
Joanna Burdzińska
Anna Narwojsz
Iwona Tomczykowska
1800
1800
1800
1800
1600
1800
1600
1600
1



2

2
1
8
8
6
7
3
8
5
3
31 Kolejarz Kielce 17 42 32 Czarni Rzeszów 16 42
1
2
.
3
4
.
5
6
I
m
I
I
II
III
II
I+
Wojciech Urban
Joanna Detko
Jacek Duliński
Piotr Bartosik
Robert Czerwiński
Adam Gaweł
Benedyktyna Goszczyńska
Olimpia Bartosik
2000
2095
2000
2000
1800
1600
1600
1895
0

2
4
0
½

4
6
4
7
4
3
7
7
1
2
3
4
5
6
k
II
II
II
k
I
Grzegorz Toczek
Janusz Cierpielewski
Bogdan Zerek
Agnieszka Kogut
Małgorzata Wołowiec
Maria Janas
2172
1800
1800
1600
1926
1800

2

1

7
7
7
7
7
7
33 Miedź Legnica 15 42 34 Piast Słupsk 14½ 42
1
2
3
4
.
5
6
I+
I
III
IV
IV
I+
V
Mirosław Maślej
Jacek Saskowski
Tomasz Hyzopski
Grzegorz Hyzopski
Bartłomiej Izbiński
Sylwia Lewicka
Joanna Popowicz
2215
2000
1600
1400
1400
1900
1100
4


0
0
4
0
7
7
7
6
1
7
7
1
2
3
4
5
.
6
II
II
II
II
II
III
IV
Waldemar Merchut
Grzegorz Maliszewski
Ryszard Wismont
Tomasz Chmielewski
Danuta Tarachowicz
Agata Święcicka
Alina Tarachowicz
1800
1800
1800
1800
1600
1600
1400





1
0
7
7
7
7
7
6
1
35 Stal Gorzów Wielkopolski 13 42 36 Hutnik Kraków 11½ 42
1
2
3
4
5
6
I
II
III
IV
II
II
Arkadiusz Wodniczak
Marcin Zbanyszek
Rafał Chodarcewicz
Robert Karanowski
Monika Kilanowska
Jowita Kilanowska
2000
1800
1600
1400
1600
1600
2

3
4
½
2
7
7
7
7
7
7
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
I
II
IV
IV
IV
I
IV
Tomasz Anyszek
Piotr Piękosz
Mariusz Skucha
Rafał Spyrka
Patryk Pigulak
Andrzej Żakowski
Agnieszka Serwa
Wioletta Walerska
2100
2000
1800
1400
1400
1400
1800
1250
1


0
0
½
4
1
4
5
5
5
4
5
7
7
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Zbigniew Robak
Dominik Lewiński
Hetman Bydgoszcz
Spartakus Jelenia Góra
7
2 Michał Rams Gedania Gdańsk 6
3 Piotr Murdzia Gedania Gdańsk 8 9
4 Rafał Dropia
Tomasz Kamut
Jagiellonia Białystok
Czarni Węgrów
7 8
5 Maria Michalska Stilon Gorzów Wielkopolski 6 7
6 Aleksandra Koćwin Skra Częstochowa 7 8

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close