Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1993

24. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1992 | 1993 | 1994
I liga
Żagań, 2 – 12 sierpnia 1993
Sędzia główny: Janusz Woda, dyrektor turnieju: Zdzisław Biernat
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Gedania Gdańsk 3 2 4 4 5 6 44½
2  Legion Warszawa 3 4 3 4 5 4 6 44
3  Polonia Warszawa 3 3 5 4 5 42
4  Śródmieście Wrocław 4 3 5 3 5 3 4 4 41½
5  RMKS Rybnik 2 3 1 4 4 4 3 5 35½
6  MDK Biała Podlaska 3 2 1 4 4 6 32½
7  Włókniarz Bielsko-Biała 1 2 5 2 2 32
8  Maraton Warszawa 3 1 3 2 4 3 3 4 31½
9  Start Lublin 2 2 2 3 4 5 29½
10  Kolejarz Katowice (↓) 2 1 2 1 2 3 2 24 5
11  Jagiellonia Białystok (↓) 1 2 ½ ½ 2 4 3 24 5
12  Skra Częstochowa (↓) 0 0 1 2 0 ½ 2 1 15
Zobacz też: DMP 1993
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  RMKS Rybnik 3 4 9.5 12 16 21 23 27 31 34 35.5 5
2  Śródmieście Wrocław 4 9 13 16.5 20.5 23.5 28 31 34 39 41.5 4
3  Jagiellonia Białystok 0.5 1.5 2 4.5 7 10.5 13.5 16 18 20 24 11
4  Skra Częstochowa 0.5 1.5 1.5 5 7 9.5 10.5 12.5 15 15 15 12
5  Maraton Warszawa 3.5 7.5 8.5 10 12 15 18 22 25.5 28.5 31.5 8
6  Kolejarz Katowice 1 3 5.5 7.5 9.5 10.5 12 15.5 19 22 24 10
7  Legion Warszawa 5 9 13.5 17 21.5 24 28 31 35 41 44 2
8  MDK Biała Podlaska 2.5 6.5 8 11.5 12.5 16 17.5 19.5 22.5 26.5 32.5 6
9  Włókniarz Bielsko-Biała 5.5 7.5 11 13.5 18.5 23 24.5 27 29 30 32 7
10  Polonia Warszawa 5.5 10.5 15.5 19.5 21 23.5 28 32.5 35.5 38.5 42 3
11  Gedania Gdańsk 2 7 13 17.5 21.5 25 29.5 33 36 40 44.5 1
12  Start Lublin 3 5 7 9.5 13 14.5 19.5 21 23.5 25.5 29.5 9
1 runda 2 runda
RMKS Rybnik – Start Lublin
Śródmieście Wrocław – Gedania Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa
Skra Częstochowa – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – MDK Biała Podlaska
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
3 : 3
4 : 2
½ : 5½
½ : 5½
3½ : 2½
1 : 5
Start Lublin – Legion Warszawa
MDK Biała Podlaska – Kolejarz Katowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Gedania Gdańsk – Jagiellonia Białystok
RMKS Rybnik – Śródmieście Wrocław
2 : 4
4 : 2
2 : 4
5 : 1
5 : 1
1 : 5
3 runda 4 runda
Śródmieście Wrocław – Start Lublin
Jagiellonia Białystok – RMKS Rybnik
Skra Częstochowa – Gedania Gdańsk
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Kolejarz Katowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Legion Warszawa – MDK Biała Podlaska
4 : 2
½ : 5½
0 : 6
1 : 5
2½ : 3½
4½ : 1½
Start Lublin – MDK Biała Podlaska
Włókniarz Bielsko-Biała – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Gedania Gdańsk – Maraton Warszawa
RMKS Rybnik – Skra Częstochowa
Śródmieście Wrocław – Jagiellonia Białystok
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
2½ : 3½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Jagiellonia Białystok – Start Lublin
Skra Częstochowa – Śródmieście Wrocław
Maraton Warszawa – RMKS Rybnik
Kolejarz Katowice – Gedania Gdańsk
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
MDK Biała Podlaska – Włókniarz Bielsko-Biała
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
1 : 5
Start Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – MDK Biała Podlaska
Gedania Gdańsk – Legion Warszawa
RMKS Rybnik – Kolejarz Katowice
Śródmieście Wrocław – Maraton Warszawa
Jagiellonia Białystok – Skra Częstochowa
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
3 : 3
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Skra Częstochowa – Start Lublin
Maraton Warszawa – Jagiellonia Białystok
Kolejarz Katowice – Śródmieście Wrocław
Legion Warszawa – RMKS Rybnik
MDK Biała Podlaska – Gedania Gdańsk
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
1 : 5
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
1½ : 4½
1½ : 4½
Start Lublin – Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk – Włókniarz Bielsko-Biała
RMKS Rybnik – MDK Biała Podlaska
Śródmieście Wrocław – Legion Warszawa
Jagiellonia Białystok – Kolejarz Katowice
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
1½ : 4½
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
9 runda 10 runda
Maraton Warszawa – Start Lublin
Kolejarz Katowice – Skra Częstochowa
Legion Warszawa – Jagiellonia Białystok
MDK Biała Podlaska – Śródmieście Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – RMKS Rybnik
Polonia Warszawa – Gedania Gdańsk
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
2 : 4
3 : 3
Start Lublin – Gedania Gdańsk
RMKS Rybnik – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok – MDK Biała Podlaska
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Kolejarz Katowice
2 : 4
3 : 3
5 : 1
2 : 4
0 : 6
3 : 3
11 runda
Kolejarz Katowice – Start Lublin
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
MDK Biała Podlaska – Skra Częstochowa
Włókniarz Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
Gedania Gdańsk – RMKS Rybnik
2 : 4
3 : 3
6 : 0
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Gedania Gdańsk 44½ 66 2 Legion Warszawa 44 66
1
2
3
4
.
5
.
6
m
mf
I+
I+
I+
k
I
I
Piotr Murdzia
Robert Kempiński
Przemysław Koc
Łukasz Twardowski
Piotr Bortkun
Małgorzata Walkusz
Joanna Karczmarzyk
Karolina Pomorska
2435
2370
2100
2067
2100
2005
1800
1800
8
9
7
7
1


11
10
11
10
2
9
2
11
1
2
3
4
5
6
k
I+
I
I
k
I+
Łukasz Dworakowski
Paweł Kasperkiewicz
Grzegorz Ruciński
Radosław Jedynak
Joanna Dworakowska
Dorota Iwaniuk
2365
2019
2000
2000
2180
1907




7
11
11
11
11
11
11
11
3 Polonia Warszawa 42 66 4 Śródmieście Wrocław 41½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
mf
I+
I
mf
I
III
I+
I+
I
Bartłomiej Macieja
Robert Siekaczyński
Marcin Zakrzewski
Bartosz Soćko
Marcin Kotarba
Paweł Białczyński
Magdalena Zwolak
Mariola Rutkowska
Eliza Krzanowska
2280
2240
2000
2325
2000
1600
1900
1855
1800

4
1
7
6
3


11
7
1
10
10
5
11
4
7
1
2
3
4
.
5
6
I
I+
I+
I+
I+
k
I
Krzysztof Romanowski
Jarosław Suleja
Tomasz Jakubowski
Łukasz Kłykow
Edward Łupkowski
Monika Aksiuczyc
Anna Kucypera
2240
2160
2185
2225
2070
1951
1800
0

6



3
9
11
10
11
11
11
5 RMKS Rybnik 35½ 66 6 MDK Biała Podlaska 32½ 66
1
2
.
3
4
5
6
.
k
I+
I
m
I+
mf
I
II
Marcin Wałach
Przemysław Grądalski
Adrian Juzek
Monika Bobrowska
Piotr Stefanek
Agnieszka Szczygieł
Małgorzata Kupczak
Monika Painta
2305
2092
2000
2180
2079
2085
1800
1600
4
3
2



½
10
7
5
11
11
11
4
7
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I+
II+
III
I+
I+
Marcin Myć
Marek Kosiorek
Paweł Madyński
Zenon Kopeć
Robert Zych
Agnieszka Rybak
Maja Izdebska
2235
2000
2030
1800
1600
1900
2055
5
5
2

2
6
8
10
8
4
11
11
11
11
7 Włókniarz Bielsko-Biała 32 66 8 Maraton Warszawa 31½ 66
1
2
3
4
.
5
6
k
I
k
I
I
I
II
Aleksander Pisarek
Paweł Kine
Czesław Spisak
Rafał Antoniewski
Roman Gigoń
Joanna Nowak
Katarzyna Cieślawska
2245
2000
2195
2000
2000
1800
1600

0
8
4

3
6
9
2
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I+
II
II
I+
III
k
II
Grzegorz Protaziuk
Adam Lachowski
Bartosz Warszawski
Grzegorz Osipiak
Tomasz Grzecznowski
Anna Protaziuk
Dorota Kwiatkowska
2215
1800
1800
2107
1600
2025
1600
8
2
4
7

6
2
11
5
6
11
11
11
11
9 Start Lublin 29½ 66 10 Kolejarz Katowice 24 66
1
2
3
4
.
5
.
6
I+
II+
I
I
I
.
II
I
Michał Swół
Andrzej Niemiec
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Adam Dudziak
.vacat
Anna Gosek
Dorota Niemiec
2205
1800
2000
2000
2000
.
1600
1800

0
8
3

0
0
11
3
11
9
10
6
5
11
1
2
.
3
4
5
6
I
I
I
III
II
mf
I
Piotr Nowakowski
Przemysław Mrozek
Adam Wilk
Maciej Bablok
Krzysztof Wilk
Dalia Blimke
Ewa Wilk
2000
2160
2000
1600
1800
2030
1800


0
1
4

10
11
1
11
11
11
11
11 Jagiellonia Białystok 24 66 12 Skra Częstochowa 15 66
1
2
3
4
.
5
6
k
II
I
II
II
I
III
Piotr Bobras
Krzysztof Pukorski
Łukasz Korecki
Jacek Kujawa
Adam Pawlak
Magdalena Brzostowska
Sylwia Czechowska
2225
1800
2000
1800
1800
1800
1400

½
5

2

1
11
7
11
11
4
11
11
1
2
.
.
.
3
4
5
.
6
I+
I
I
II
II+
II
II
I
I
II
Marcin Grządka
Adam Pfranger
Adrian Gleń
Krzysztof Koćwin
Bartłomiej Kaszyński
Aleksander Strzelczyk
Marcin Kaleta
Agnieszka Adamusińska
Aleksandra Koćwin
Małgorzata Adamusińska
2078
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1800
1600

3
0
0
0



1
3
7
9
3
2
1
11
11
6
5
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bartłomiej Macieja Polonia Warszawa 11
2 Robert Kempiński Gedania Gdańsk 9 10
3 Monika Bobrowska RMKS Rybnik 11
4 Adam Dudziak Start Lublin 10
5 Monika Aksiuczyc Śródmieście Wrocław 11
6 Dorota Iwaniuk Legion Warszawa 11 11
II liga
Słupsk, 3 – 12 sierpnia 1993 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 ZPD Jasień (↑) 40½ 16 Polonia Słupsk 30
2 Górnik Zabrze (↑) 38 17 Stilon Gorzów Wielkopolski 30
3 MDK nr 2 Bydgoszcz (↑) 35½ 18 Hetman Bydgoszcz 30
4 Górnik 23 Czerwionka 33½ 19 Lotnik Mielec 30
5 Apator Toruń 32 20 Rolnik Róża 29½
6 Almat-Enter Szczecin 31½ 21 AZS UMCS Lublin (↓) 29½
7 ZSSO Skierniewice 31½ 22 UNTS Warszawa (↓) 29½
8 Start Elbląg 31½ 23 Pocztowiec Poznań (↓) 29
9 Lech Poznań 31 24 Anilana Łódź (↓) 28½
10 Stal Zawadzkie 31 25 Żak Kielce (↓) 27½
11 PTSz Płock 30½ 26 Miedź Legnica (↓) 25
12 MKS Kraków 30½ 27 Maraton Łomża (↓) 17
13 Piast Sieradz 30½ 28 MDK Białystok (↓) 15½
14 Hetman Wrocław 30½ 29 Agrotechnika Strzałkowo (↓)
15 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30 30 Iskra Pilzno (↓)
Składy drużyn awansujących
ZPD Jasień Marek Oliwa (7), Grzegorz Murawski (7½), Rafał Biały (7½), Marek Zembaty (7) , Barbara Grabarska (7½),
Agnieszka Drozdowska (4)
Górnik Zabrze Piotr Dobrowolski (8), Jacek Dubiel (8½), Aleksander Hnydiuk (8½), Daniel Dziurdzia (2/6), Łukasz Piotrowski (0/4),
Zdzisława Wiliczkiewicz (7), Katarzyna Strzelczyk (4)
MDK nr 2 Bydgoszcz Bartłomiej Siwiec (6), Wiesław Krużyński (6½), Rafał Lewandowski (5½), Tomasz Kucharski (5), Anna Maleska (6),
Joanna Sewina (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Dobrowolski Górnik Zabrze 8 10
2 Jacek Dubiel Górnik Zabrze 10
3 Maciej Nurkiewicz UNTS Warszawa 9 10
4 Michał Musielak Hetman Bydgoszcz 10
5 Hanna Jabłońska Apator Toruń 10
6 Alina Tarachowicz
Monika Luks
Polonia Słupsk
Górnik 23 Czerwionka
10

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close