Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1995

26. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1994 | 1995 | 1996
I liga
Nadole, 6 – 14 sierpnia 1995
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Polonia PKO BP Warszawa 4 2 5 5 5 46
2  Śródmieście Wrocław 2 3 3 4 4 3 5 5 6 44
3  Górnik Zabrze 3 3 5 3 4 4 5 41
4  ZPD Jasień 3 3 3 4 5 4 5 6 40½
5  Włókniarz Bielsko-Biała 4 2 3 5 3 39
6  Maraton Warszawa/Społem Gniewino 2 4 3 5 35½
7  Gedania Gdańsk 3 1 2 1 4 4 3 5 31½
8  Start Lublin 1 1 3 2 2 2 3 4 5 29
9  Przełom Postomino 2 1 3 ½ 2 4 4 5 28
10  EMDEK Bydgoszcz (↓) 1 2 3 3 3 25
11  Górnik 23 Czerwionka (↓) 1 1 2 1 2 2 4 24
12  Almat-Enter Szczecin (↓) ½ 0 1 0 1 1 1 1 2 12½
Zobacz też: DMP 1995
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Włókniarz Bielsko-Biała 2.5 5 9.5 14.5 17.5 22 26.5 30.5 32.5 36 39 5
2  Almat-Enter Szczecin 0 3.5 4.5 6.5 7.5 8.5 9.5 11 11.5 11.5 12.5 12
3  Górnik 23 Czerwionka 2 3 4.5 8.5 10.5 13 15 17.5 22 23 24 11
4  Gedania Gdańsk 3 4 6 7 12 15.5 19.5 23.5 26 29 31.5 7
5  Przełom Postomino 1.5 3 5 6 9 14 18 20 24 24.5 28 9
6  Maraton Warszawa/Społem Gniewino 3 5.5 7.5 9 12.5 14 19 22.5 26 31.5 35.5 6
7  EMDEK Bydgoszcz 3 6 7 8.5 10 12 13.5 18 19.5 22.5 25 10
8  Polonia PKO BP Warszawa 4.5 8 13 18 22 25.5 30 32 37.5 42.5 46 1
9  Śródmieście Wrocław 3 7.5 11.5 16 18 23 26 29 33 39 44 2
10  Górnik Zabrze 4 9 13 17.5 22 24.5 27.5 30.5 33.5 36 41 3
11  ZPD Jasień 6 11 15 20 22.5 26.5 28 31 34 37.5 40.5 4
12  Start Lublin 3.5 6.5 11.5 12.5 16.5 17.5 19.5 22.5 24.5 27 29 8
1 runda 2 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Start Lublin
Almat Szczecin – ZPD Jasień
Górnik 23 Czerwionka – Górnik Zabrze
Gedania Gdańsk – Śródmieście Wrocław
Przełom Postomino – Polonia Warszawa
Maraton/Społem – EMDEK Bydgoszcz
2½ : 3½
0 : 6
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
Start Lublin – EMDEK Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Maraton/Społem
Śródmieście Wrocław – Przełom Postomino
Górnik Zabrze – Gedania Gdańsk
ZPD Jasień – Górnik 23 Czerwionka
Włókniarz Bielsko-Biała – Almat Szczecin
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
5 : 1
5 : 1
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Almat Szczecin – Start Lublin
Górnik 23 Czerwionka – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – ZPD Jasień
Przełom Postomino – Górnik Zabrze
Maraton/Społem – Śródmieście Wrocław
EMDEK Bydgoszcz – Polonia Warszawa
1 : 5
1½ : 4½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
1 : 5
Start Lublin – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – EMDEK Bydgoszcz
Górnik Zabrze – Maraton/Społem
ZPD Jasień – Przełom Postomino
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
Almat Szczecin – Górnik 23 Czerwionka
1 : 5
4½ : 1½
4½ : 1½
5 : 1
5 : 1
2 : 4
5 runda 6 runda
Górnik 23 Czerwionka – Start Lublin
Gedania Gdańsk – Almat Szczecin
Przełom Postomino – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton/Społem – ZPD Jasień
EMDEK Bydgoszcz – Górnik Zabrze
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
2 : 4
5 : 1
3 : 3
3½ : 2½
1½ : 4½
4 : 2
Start Lublin – Śródmieście Wrocław
Górnik Zabrze – Polonia Warszawa
ZPD Jasień – EMDEK Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton/Społem
Almat Szczecin – Przełom Postomino
Górnik 23 Czerwionka – Gedania Gdańsk
1 : 5
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
1 : 5
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Gedania Gdańsk – Start Lublin
Przełom Postomino – Górnik 23 Czerwionka
Maraton/Społem – Almat Szczecin
EMDEK Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – ZPD Jasień
Śródmieście Wrocław – Górnik Zabrze
4 : 2
4 : 2
5 : 1
1½ : 4½
4½ : 1½
3 : 3
Start Lublin – Górnik Zabrze
ZPD Jasień – Śródmieście Wrocław
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
Almat Szczecin – EMDEK Bydgoszcz
Górnik 23 Czerwionka – Maraton/Społem
Gedania Gdańsk – Przełom Postomino
3 : 3
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
9 runda 10 runda
Przełom Postomino – Start Lublin
Maraton/Społem – Gedania Gdańsk
EMDEK Bydgoszcz – Górnik 23 Czerwionka
Polonia Warszawa – Almat Szczecin
Śródmieście Wrocław – Włókniarz Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – ZPD Jasień
4 : 2
3½ : 2½
1½ : 4½
5½ : ½
4 : 2
3 : 3
Start Lublin – ZPD Jasień
Włókniarz Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Almat Szczecin – Śródmieście Wrocław
Górnik 23 Czerwionka – Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk – EMDEK Bydgoszcz
Przełom Postomino – Maraton/Społem
2½ : 3½
3½ : 2½
0 : 6
1 : 5
3 : 3
½ : 5½
11 runda
Maraton/Społem – Start Lublin
EMDEK Bydgoszcz – Przełom Postomino
Polonia Warszawa – Gedania Gdańsk
Śródmieście Wrocław – Górnik 23 Czerwionka
Górnik Zabrze – Almat Szczecin
ZPD Jasień – Włókniarz Bielsko-Biała
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
5 : 1
3 : 3
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15) (dane niekompletne)
1 Polonia PKO BP Warszawa 46 66 2 Śródmieście Wrocław 44 66
1
2
.
3
4
5
.
6
mm
mf
.
.
.
mf
.
.
Bartosz Soćko
Bartłomiej Macieja
Jan Piński
Marcin Kotarba
Mateusz Bartel
Iweta Radziewicz
Luiza Krzanowska
Mariola Rutkowska
2485
2395
2270
2055
.
2180
.
.
4
9



7
½
7
5
10
7
11
11
9
2
11
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jarosław Suleja
Tomasz Jakubowski
Edward Łupkowski
Sławomir Purc
Łukasz Dobosz
Michał Lercel
Monika Aksiuczyc
Maja Kotwicka
Magdalena Zawadzka
2225
2180
2110
.
.
.
2110
.
.



1


9

2
8
9
5
6
8
8
11
9
2
3 Górnik Zabrze 41 66 4 ZPD Jasień 40½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Piotr Dobrowolski
Jacek Dubiel
Marcin Szajda
Łukasz Piotrowski
Zdzisława Wiliczkiewicz
Katarzyna Strzelczyk
2390
2360
.
.
2095
.


8

5
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Michał Swół
Rafał Biały
Dąbrowski
Łukasz Cyborowski
Śliwiński
Barbara Grabarska
Anna Kucypera
2325
.
.
.
.
.
.
.
.
.
8
.
.
.
.
.
11
.
.
11
5 Włókniarz Bielsko-Biała 39 66 6 Maraton Warszawa/Społem Gniewino 35½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Czesław Spisak
Sławomir Piter
Rafał Antoniewski
Roman Gigoń
Katarzyna Cieślawska
Joanna Zimny
2335
2085
2250
.
.
.


10


5
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Grzegorz Protaziuk
Bartosz Warszawski
Krzysztof Jakubowski
Maciej Jakubowski
Joanna Dworakowska
Małgorzata Sobocińska
.
.
.
.
.
.


.
.

.
11
11
.
.
11
.
7 Gedania Gdańsk 31½ 66 8 Start Lublin 29 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Robert Kempiński
Łukasz Twardowski
Tomasz Kempiński
Marcin Kolago
Maja Izdebska
Magdalena Majchrzak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Adam Dudziak
Marcin Mąka
Magdalena Mąka
Joanna Madejska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9
.
.
.
.
.
11
.
.
9 Przełom Postomino 28 66 10 EMDEK Bydgoszcz 25 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Robert Wegner
Aleksander Kielbratowski
Kamil Mitoń
Adam Wojtowicz
Renata Szczepocka
Anna Morawiec
2170
.
2075
.
.
.
3
3



11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Rafał Lewandowski
Tomasz Kucharski
Marcin Urbanek
Joanna Sewina
Anna Maleska
Donata Duszyńska
.
.
.
.
.
.
5



4
11
11
11
11
11
11
11 Górnik 23 Czerwionka 24 66 12 Almat-Enter Szczecin 12½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Michał Cipa
Rafał Drzazga
Drzazga
Drzazga
Monika Luks
Marianna Samul
.
.
.
.
2200
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Maciej Andruch
Magdalena Kludacz
Tomasz Skrzypnik
.vacat
Sylwia Romaszko
Anna Kurleto
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Grzegorz Protaziuk
Czesław Spisak
Maraton/Społem
Włókniarz Bielsko-Biała
11
2 Bartłomiej Macieja Polonia PKO BP Warszawa 9 10
3 Rafał Antoniewski Włókniarz Bielsko-Biała 10 11
4 Marcin Mąka Start Lublin 9 11
5 Monika Aksiuczyc Śródmieście Wrocław 9 11
6 Anna Kucypera ZPD Jasień 11
II liga
Kalisz, 2 – 12 sierpnia 1995 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 RMKS Rybnik (↑) 43 15 Pribo Hańcza Suwałki 29½
2 Stilon Gorzów Wielkopolski (↑) 41 16 Jantar Pruszcz Gdański 29
3 Drakon Lublin (↑) 32½ 17 Raków Częstochowa 29
4 Lech Poznań 32½ 18 Wisła Strumień 29
5 ZSSO Skierniewice 32 19 Kolejarz Katowice 28½
6 PTSz Płock 32 20 Stal Zawadzkie 28½
7 Chrobry Głogów 32 21 UNTS Warszawa (↓) 27½
8 Pocztowiec Poznań 31½ 22 Ostrovia Ostrów Wielkopolski (↓) 27
9 Jagiellonia Białystok 31½ 23 Lotnik Mielec (↓) 26½
10 Hetman Bydgoszcz 30 24 Ziemowit Zlotów (↓) 26
11 Polonia Wrocław 30 25 Technik Zamość (↓) 24
12 Apator Toruń 30 26 Czamovia Czarna (↓) 17½
13 Polonia Słupsk 30 27 Legion Warszawa (↓)
14 Świt Krzeszowice 30 28 Rolnik Róża (↓)
Składy drużyn awansujących
RMKS Rybnik Przemysław Grądalski (6½), Adrian Juzek (7½), Piotr Stefanek (7), Maciej Chmieliński (8), Monika Bobrowska (9),
Agnieszka Matras (5)
Stilon Gorzów Wlkp. Olaf Michalski (7), Robert Karanowski (5½), Krzysztof Gratka (7½), Przemysław Liwak (5), Dorota Rusak (9),
Małgorzata Głazik (7)
Drakon Lublin Andrzej Pikuliński (7½), Janusz Pikuliński (5), Piotr Kwiecień (½), Piotr Borowski (2½), Paweł Stoma (4),
Joanna Madejska (4½), Marta Samborska (4), Joanna Kwiecień (4½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Maciej Nurkiewicz UNTS Warszawa
2 Przemysław Bielawski Raków Częstochowa
3 Marcin Szeląg Pocztowiec Poznań 9
4 Maciej Chmieliński RMKS Rybnik 8
5 Dorota Rusak
Monika Bobrowska
Stilon Gorzów Wlkp.
RMKS Rybnik
9
6 Dorota Iwaniuk PTSz Płock 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close