Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1996

27. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1995 | 1996 | 1997
I liga
 Żagań, 31 lipca – 10 sierpnia 1996
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Polonia PKO BP Warszawa 3 4 5 44
2  ZPD Jasień 3 2 4 3 4 43
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 5 4 3 4 39½
4  Gedania Gdańsk 4 3 3 4 36½
5  RMKS Rybnik 2 3 3 4 4 35
6  Śródmieście Wrocław 3 3 4 5 34½
7  Start Lublin 3 1 3 3 4 33
8  Włókniarz Bielsko-Biała 2 3 3 3 3 4 32½
9  Drakon Lublin 1 2 3 3 3 4 5 32
10  Stolem Gniewino (↓) ½ 2 3 3 2 3 27
11  Górnik Zabrze (↓) ½ ½ 2 2 2 4 19½ 2
12  Przełom Postomino (↓) 2 2 1 2 2 1 3 2 19½ 1
Zobacz też: DMP 1996
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  RMKS Rybnik 2.5 5 9 13.5 17.5 22 24 27 28.5 31.5 35 5
2  Start Lublin 1 4.5 7 11 14.5 19 21.5 24.5 27.5 30 33 7
3  Przełom Postomino 1 3 5 7 8.5 9.5 11.5 14.5 16 18 19.5 12
4  Śródmieście Wrocław 3 6.5 10 11.5 14 19 21.5 26 30 31.5 34.5 6
5  Górnik Zabrze 1.5 3.5 5.5 6 8 9.5 13.5 15 16.5 19 19.5 11
6  Stolem Gniewino 2 4.5 7.5 10 13 14.5 18 21 23 26.5 27 10
7  ZPD Jasień 4 7 10.5 12.5 17 21.5 25.5 28.5 33 37.5 43 2
8  Włókniarz Bielsko-Biała 4.5 8 10.5 12.5 15 18 19.5 22.5 25.5 29.5 32.5 8
9  Gedania Gdańsk 3 7 10 14 17.5 19 21.5 24 28.5 32 36.5 4
10  Drakon Lublin 5 7.5 11.5 15 16.5 19.5 23 24 26 29 32 9
11  Stilon Gorzów Wielkopolski 5 9 11.5 17 20 21.5 26 29.5 33.5 37 39.5 3
12  Polonia PKO BP Warszawa 3.5 6.5 10 14 18.5 23 26.5 31.5 36 38.5 44 1
1 runda 2 runda
RMKS Rybnik – Polonia Warszawa
Start Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Przełom Postomino – Drakon Lublin
Śródmieście Wrocław – Gedania Gdańsk
Górnik Zabrze – Włókniarz Bielsko-Biała
Stolem Gniewino – ZPD Jasień
2½ : 3½
1 : 5
1 : 5
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
Polonia Warszawa – ZPD Jasień
Włókniarz Bielsko-Biała – Stolem Gniewino
Gedania Gdańsk – Górnik Zabrze
Drakon Lublin – Śródmieście Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Przełom Postomino
RMKS Rybnik – Start Lublin
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Start Lublin – Polonia Warszawa
Przełom Postomino – RMKS Rybnik
Śródmieście Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Górnik Zabrze – Drakon Lublin
Stolem Gniewino – Gedania Gdańsk
ZPD Jasień – Włókniarz Bielsko-Biała
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – ZPD Jasień
Drakon Lublin – Stolem Gniewino
Stilon Gorzów Wlkp. – Górnik Zabrze
RMKS Rybnik – Śródmieście Wrocław
Start Lublin – Przełom Postomino
4 : 2
4 : 2
3½ : 2½
5½ : ½
4½ : 1½
4 : 2
5 runda 6 runda
Przełom Postomino – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – Start Lublin
Górnik Zabrze – RMKS Rybnik
Stolem Gniewino – Stilon Gorzów Wlkp.
ZPD Jasień – Drakon Lublin
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
4½ : 1½
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Gedania Gdańsk
Drakon Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
Stilon Gorzów Wlkp. – ZPD Jasień
RMKS Rybnik – Stolem Gniewino
Start Lublin – Górnik Zabrze
Przełom Postomino – Śródmieście Wrocław
4½ : 1½
3 : 3
1½ : 4½
4½ : 1½
4½ : 1½
1 : 5
7 runda 8 runda
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
Górnik Zabrze – Przełom Postomino
Stolem Gniewino – Start Lublin
ZPD Jasień – RMKS Rybnik
Włókniarz Bielsko-Biała – Stilon Gorzów Wlkp.
Gedania Gdańsk – Drakon Lublin
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Drakon Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Gedania Gdańsk
RMKS Rybnik – Włókniarz Bielsko-Biała
Start Lublin – ZPD Jasień
Przełom Postomino – Stolem Gniewino
Śródmieście Wrocław – Górnik Zabrze
5 : 1
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
9 runda 10 runda
Górnik Zabrze – Polonia Warszawa
Stolem Gniewino – Śródmieście Wrocław
ZPD Jasień – Przełom Postomino
Włókniarz Bielsko-Biała – Start Lublin
Gedania Gdańsk – RMKS Rybnik
Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
1½ : 4½
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
2 : 4
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
RMKS Rybnik – Drakon Lublin
Start Lublin – Gedania Gdańsk
Przełom Postomino – Włókniarz Bielsko-Biała
Śródmieście Wrocław – ZPD Jasień
Górnik Zabrze – Stolem Gniewino
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
11 runda
Stolem Gniewino – Polonia Warszawa
ZPD Jasień – Górnik Zabrze
Włókniarz Bielsko-Biała – Śródmieście Wrocław
Gedania Gdańsk – Przełom Postomino
Drakon Lublin – Start Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – RMKS Rybnik
½ : 5½
5½ : ½
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Polonia PKO BP Warszawa 44 66 2 ZPD Jasień 43 66
1
2
3
4
.
5
6
mm
mm
I
I
II
k
I
Bartłomiej Macieja
Bartosz Soćko
Mateusz Bartel
Marcin Kotarba
Mikołaj Szablewski
Mariola Rutkowska
Małgorzata Starczewska
2460
2445
1960
2075
1800
1968
1839
9
10
5


5
7
11
11
9
4
9
11
11
1
2
.
3
4
5
6
mm
k
I
I++
II+
k
I++
Joanna Dworakowska
Rafał Biały
Marek Zembaty
Krzysztof Jasik
Dominik Orzech
Anna Kucypera
Karolina Szymanowska
2295
2155
2001
2160
1800
2030
1828


1
9


10
11
10
1
11
11
11
11
3 Stilon Gorzów Wlkp. 39½ 66 4 Gedania Gdańsk 36½ 66
1
2
3
4
5
6
.
k
k++
I+
I
k+
I
II+
Olaf Michalski
Maciej Nurkiewicz
Alan Rosenbeiger
Przemysław Liwak
Barbara Grabarska
Małgorzata Głazik
Kamila Zawadzka
2305
2270
2105
2085
2110
1840
1600

7




0
11
11
11
11
11
10
1
1
2
3
4
.
5
6
k
k
I+
I+
I
k
II
Łukasz Twardowski
Piotr Bortkun
Aleksander Miśta
Tomasz Kempiński
Marcin Kolago
Maja Izdebska
Magdalena Majchrzak
2240
2110
2145
2065
2080
2065
1600

1
6
3
7

11
6
8
8
11
11
11
5 RMKS Rybnik 35 66 6 Śródmieście Wrocław 34½ 66
1
2
.
3
4
5
.
6
.
.
.
I
I
.
am
.
Przemysław Grądalski
Adrian Juzek
Piotr Stefanek
Maciej Chmieliński
Jan Adamowski
Adrian Wiśniewski
Monika Bobrowska
Agnieszka Matras
2220
2130
2110
2000
2000
.
2325
.



4
2

10
4
10
4
8
10
5
7
11
11
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
I
I
I
.
.
.
Tomasz Jakubowski
Edward Łupkowski
Michał Lercel
Sławomir Purc
Stanisław Zawadzki
Monika Aksiuczyc
Magdalena Zawadzka
Maja Kotwicka
2235
2185
2000
2000
2000
2180
1816
1848

7

2
2
7

4
11
11
10
6
6
11
5
6
7 Start Lublin 33 66 8 Włókniarz Bielsko-Biała 32½ 66
1
2
3
4
5
6
k
I++
I
I
k
II+
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Adam Dudziak
Marcin Mąka
Magdalena Mąka
Anna Juszczak
2270
2135
1945
2014
2080
1600
5

7
7
6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
m
k
II+
II
II
I
I
Czesław Spisak
Rafał Antoniewski
Łukasz Kołodziej
Szymon Świtilnik
Paweł Kania
Katarzyna Cieślawska
Joanna Zimny
2345
2350
1800
1800
1800
1814
1704

10
2
½


11
11
7
6
9
11
11
9 Drakon Lublin 32 66 10 Stolem Gniewino 27 66
1
2
.
3
4
5
6
.
k
I
II
I+
I
I++
I
I+
Andrzej Pikuliński
Janusz Pikuliński
Piotr Borowski
Marcin Dziuba
Paweł Stoma
Joanna Madejska
Sylwia Zaborska
Joanna Kwiecień
2215
1975
1800
2085
2050
1839
1799
1832
7
1
½

6
1
2
6
11
9
2
11
11
5
6
11
1
2
3
4
.
5
6
.
m
I++
I
II
II
I+
II
II+
Grzegorz Protaziuk
Bartosz Warszawski
Krzysztof Jakubowski
Marcin Jakubowski
Leszek Badurowicz
Karolina Pomorska
Anna Lejk
Małgorzata Sobocińska
2360
2220
2135
1800
2045
2040
1600
1600


7



2
½
11
11
11
6
5
8
8
6
11 Górnik Zabrze 19½ 66 12 Przełom Postomino 19½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
k
I+
I
.
II+
II
.
I
II
Aleksander Hnydiuk
Marcin Szajda
Łukasz Piotrowski
.vacat
Michał Fudalej
Grzegorz Fudalej
.vacat
Katarzyna Strzelczyk
Aleksandra Bartodziej
2280
2024
2000
.
1800
1800
.
1798
1600

2

0
3
½
0
5
1
11
6
5
2
11
9
3
11
8
1
2
3
4
5
6
I+
I
I
I
I+
II
Robert Wegner
Maciej Strzałba
Zdzisław Morawiec
Daniel Kulczycki
Anna Morawiec
Kamila Pawłowska
2160
2000
2000
2000
1853
1600

0
2

6
11
11
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bartłomiej Macieja Polonia PKO BP Warszawa 9 11
2 Rafał Antoniewski
Bartosz Soćko
Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia PKO BP Warszawa
10 11
3 Krzysztof Jasik ZPD Jasień 9 11
4 Przemysław Liwak Stilon Gorzów Wlkp. 11
5 Monika Bobrowska RMKS Rybnik 10 11
6 Karolina Szymanowska ZPD Jasień 10 11
II liga
Augustów, 17 – 27 lipca 1996 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 ZSSO Skierniewice (↑) 38½ 16 Lotnik Mielec 30½ 7
2 PTSz Płock (↑) 36½ 17 Goniec Staniątki 30 5 : 1
3 Miedź Legnica (↑) 34 18 Świt Krzeszowice 30 1 : 5
4 Raków Częstochowa 33 19 Jantar Pruszcz Gdański 29½ 9
5 Polonia Wrocław 32½ 14 20 BTSz Białystok 29½ 7
6 EMDEK Bydgoszcz 32½ 14 21 Pocztowiec Poznań (↓) 29 10
7 Polonia Słupsk 32½ 11 22 JKSz Jaworzno (↓) 29 9
8 Lech Poznań 32 14 23 Orlęta Radom (↓) 28
9 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 32 12 24 Sokół Racibórz (↓) 27½
10 Pribo Hańcza Suwałki 31½ 14 25 Hetman Bydgoszcz (↓) 27 8
11 Wisła Strumień 31½ 13 26 Żak Kielce (↓) 27 6
12 Kolejarz Katowice 31 13 27 MTS Kwidzyn (↓) 26½
13 Górnik 23 Czerwionka 31 10 28 Apator Toruń (↓) 23½ 4 : 2
14 Chrobry Głogów 30½ 10 29 Ziemowit Złotów (↓) 23½ 2 : 4
15 Hetman Wrocław 30½ 9 30 Hetman Koszalin (↓) 20
Składy drużyn awansujących
ZSSO Skierniewice Andrzej Zakonnik (4½), Grzegorz Pelec (4½/9), Paweł Krępczyński (½/1), Adam Plich (8), Grzegorz Gajewski (5½),
Joanna Strojna (2/4), Dorota Zaremba (6/6), Justyna Świderska (7½)
PTSz Płock Krystian Jędryczka (6), Krzysztof Kamiński (4), Radosław Jedynak (6½), Bartłomiej Matlęga (3/7), Paweł Flak (1/3),
Dorota Iwaniuk (7½), Agnieszka Pikulska (8½)
Miedź Legnica Łukasz Cyborowski (9), Bartłomiej Izbiński (8), Andrzej Kosiorek (2½), Krzysztof Skorobogaty (7½),
Jolanta Puzio (4), Olga Lisowska (3)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Łukasz Cyborowski Miedź Legnica 9
2 Przemysław Bielawski
Grzegorz Kopacz
Raków Częstochowa
Lotnik Mielec
3 Adam Plich ZSSO Skierniewice 8
4 Radosław Wojtaszek
Piotr Jasik
MTS Kwidzyn
Polonia Wrocław
5 Monika Luks
Dalia Blimke
Górnik 23 Czerwionka
Kolejarz Katowice
6 Magdalena Łysiak Lech Poznań 9