Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1997

28. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1996 | 1997 | 1998
I liga
 Nadole, 21 – 31 sierpnia 1997
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  PTSz Płock 4 3 5 3 39½ 18
2  Polonia PKO BP Warszawa 2 4 3 4 4 4 39½ 17
3  ZPD Jasień 2 3 3 5 3 5 4 39
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 3 5 4 2 4 37
5  Śródmieście Wrocław 3 3 3 3 4 5 34½ 12
6  Miedź Legnica 3 3 4 2 4 5 34½ 10
7  Gedania Gdańsk 1 3 1 3 2 4 4 34
8  MKSz Rybnik 3 2 3 2 4 2 4 5 32½ 11
9  Start Lublin 3 2 1 3 2 5 3 6 32½ 9
10  Drakon Lublin (↓) 2 3 4 2 4 4 1 6 32½ 9
11  Włókniarz Bielsko-Biała (↓) 2 1 2 2 3 5 27½
12  ZSSO Skierniewice (↓) 2 2 1 1 2 1 0 0 1 13
Zobacz też: DMP 1997
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Lublin 6 9 12 14 19 20.5 24 26 28.5 31.5 32.5 9
2  Śródmieście Wrocław 3 6 11 14.5 17.5 21.5 24.5 27 28.5 32 34.5 5
3  PTSz Płock 3.5 7 10 12.5 17 20.5 24 29 32 36 39.5 1
4  MKSz Rybnik 2 6 9 13 16 18.5 23.5 25.5 27.5 31 32.5 8
5  Drakon Lublin 2 6 8.5 11.5 12.5 14.5 17 21 27 28.5 32.5 10
6  Gedania Gdańsk 2 5 6 10.5 13 17.5 20.5 21.5 25.5 30 34 7
7  Miedź Legnica 4 9 11.5 14.5 18.5 21 23.5 27 30 32.5 34.5 6
8  Polonia PKO BP Warszawa 4 7 10.5 15 19 23 24.5 28.5 33 35 39.5 2
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 4 6 11 14 16 20 24.5 28.5 32 34.5 37 4
10  Włókniarz Bielsko-Biała 2.5 4.5 8 9.5 11.5 13.5 15 20 21 24 27.5 11
11  ZPD Jasień 3 5.5 8.5 11.5 15 18.5 23 25 30 34 39 3
12  ZSSO Skierniewice 0 1 2 3.5 5 7 8 9 9 11 13 12
1 runda 2 runda
Start Lublin – ZSSO Skierniewice
Śródmieście Wrocław – ZPD Jasień
PTSz Płock – Włókniarz Bielsko-Biała
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
Drakon Lublin – Polonia Warszawa
Gedania Gdańsk – Miedź Legnica
6 : 0
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
ZSSO Skierniewice – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Gedania Gdańsk
Stilon Gorzów Wlkp. – Drakon Lublin
Włókniarz Bielsko-Biała – MKSz Rybnik
ZPD Jasień – PTSz Płock
Start Lublin – Śródmieście Wrocław
1 : 5
3 : 3
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
3 runda 4 runda
Śródmieście Wrocław – ZSSO Skierniewice
PTSz Płock – Start Lublin
MKSz Rybnik – ZPD Jasień
Drakon Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
Gedania Gdańsk – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
5 : 1
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
1 : 5
2½ : 3½
ZSSO Skierniewice – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
Włókniarz Bielsko-Biała – Gedania Gdańsk
ZPD Jasień – Drakon Lublin
Start Lublin – MKSz Rybnik
Śródmieście Wrocław – PTSz Płock
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
5 runda 6 runda
PTSz Płock – ZSSO Skierniewice
MKSz Rybnik – Śródmieście Wrocław
Drakon Lublin – Start Lublin
Gedania Gdańsk – ZPD Jasień
Miedź Legnica – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
4½ : 1½
3 : 3
1 : 5
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
ZSSO Skierniewice – Stilon Gorzów Wlkp.
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
ZPD Jasień – Miedź Legnica
Start Lublin – Gedania Gdańsk
Śródmieście Wrocław – Drakon Lublin
PTSz Płock – MKSz Rybnik
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
4 : 2
3½ : 2½
7 runda 8 runda
MKSz Rybnik – ZSSO Skierniewice
Drakon Lublin – PTSz Płock
Gedania Gdańsk – Śródmieście Wrocław
Miedź Legnica – Start Lublin
Polonia Warszawa – ZPD Jasień
Stilon Gorzów Wlkp. – Włókniarz Bielsko-Biała
5 : 1
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
4½ : 1½
ZSSO Skierniewice – Włókniarz Bielsko-Biała
ZPD Jasień – Stilon Gorzów Wlkp.
Start Lublin – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – Miedź Legnica
PTSz Płock – Gedania Gdańsk
MKSz Rybnik – Drakon Lublin
1 : 5
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
5 : 1
2 : 4
9 runda 10 runda
Drakon Lublin – ZSSO Skierniewice
Gedania Gdańsk – MKSz Rybnik
Miedź Legnica – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Start Lublin
Włókniarz Bielsko-Biała – ZPD Jasień
6 : 0
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
1 : 5
ZSSO Skierniewice – ZPD Jasień
Start Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
Śródmieście Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
PTSz Płock – Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – Miedź Legnica
Drakon Lublin – Gedania Gdańsk
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
1½ : 4½
11 runda
Gedania Gdańsk – ZSSO Skierniewice
Miedź Legnica – Drakon Lublin
Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock
Włókniarz Bielsko-Biała – Śródmieście Wrocław
ZPD Jasień – Start Lublin
4 : 2
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 PTSz Płock 39½ 66 2 Polonia PKO BP Warszawa 39½ 66
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
mf
.
Krystian Jędryczka
Krzysztof Kamiński
Krzysztof Jakubowski
Radosław Jedynak
Bartłomiej Matlęga
Dorota Iwaniuk
Agnieszka Pikulska
2205
2025
2325
2140
1905
2190
1871

0

7
4
8
11
4
11
11
7
11
11
1
2
3
4
.
5
.
6
mm
mm
.
.
.
.
.
.
Bartosz Soćko
Paweł Blehm
Mateusz Bartel
Marcin Krysztofiak
Mikołaj Szablewski
Mariola Rutkowska
Małgorzata Starczewska
Małgorzata Reszka
2435
2400
2140
2135
2031
2065
1859
1768
9
9

3

4
0
11
11
10
6
6
8
3
11
3 ZPD Jasień 39 66 4 Stilon Gorzów Wielkopolski 37 66
1
2
3
4
.
5
6
mm
.
.
.
.
.
.
Joanna Dworakowska
Patryk Oliwa
Krzysztof Jasik
Dominik Orzech
Piotr Jasik
Anna Kucypera
Karolina Szymanowska
2305
2130
2170
2125
1986
2050
1974
4
7
8
8
0

11
11
11
10
1
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
mf
.
Maciej Nurkiewicz
Alan Rosenbeiger
Przemysław Liwak
Maciej Skrzypnik
Iweta Radziewicz
Małgorzata Głazik
2355
2160
2070
1800
2220
1827
4

8


11
11
11
11
11
11
5 Śródmieście Wrocław 34½ 66 6 Miedź Legnica 34½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Edward Łupkowski
Tomasz Jakubowski
Łukasz Dobosz
Michał Lercel
Stanisław Zawadzki
Kamil Stachowiak
Magdalena Zawadzka
Maja Kotwicka
Małgorzata Kucypera
2305
2215
2110
2060
1932
1800
1873
1833
1797
5




½
3

10
8
4
10
11
1
9
10
3
1
2
3
4
.
5
6
.
mm
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz Cyborowski
Bartłomiej Izbiński
Andrzej Kosiorek
Piotr Łopusiewicz
Krzysztof Skorobogaty
Dalia Blimke
Elżbieta Balkiewicz
Anna Socha
2490
2190
2045
2000
2004
2180
1783
1600
8
4
0


7
2
11
10
3
11
9
11
6
5
7 Gedania Gdańsk 34 66 8 MKSz Rybnik 32½ 66
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz Twardowski
Marcin Kolago
Tomasz Kempiński
Aleksander Miśta
Maciej Łańcucki
Maja Izdebska
Justyna Skrochocka
2230
2155
2115
2230
2005
2120
1881
5
3
1
8
4

11
8
3
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
.
6
.
.
.
.
.
am
.
.
Aleksander Hnydiuk
Piotr Stefanek
Adrian Wiśniewski
Jan Adamowski
Bartłomiej Heberla
Monika Bobrowska
Alicja Chmielińska
Agnieszka Matras
2375
2170
2000
1912
1971
2360
1800
2065
6

4
2

5

7
11
11
11
6
5
6
5
11
9 Start Lublin 32½ 66 10 Drakon Lublin 32½ 66
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Michał Mąka
Marcin Mąka
Michał Mirosław
Magdalena Mąka
Anna Juszczak
2275
2125
2075
2045
2000
2025
1800
5
7
4
5
2
5
11
11
9
9
4
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Andrzej Pikuliński
Piotr Borowski
Marcin Dziuba
Paweł Stoma
Joanna Kwiecień
Marta Samborska
2220
1800
2170
2140
1844
2075
3


5
4
11
11
11
11
11
11
11 Włókniarz Bielsko-Biała 27½ 66 12 ZSSO Skierniewice 13 66
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Rafał Antoniewski
Roman Gigoń
Robert Strack
Michał Pawlik
Szymon Świtilnik
Katarzyna Cieślawska
Joanna Zimny
2405
2020
1800
1800
1800
1835
1760
9
5
0
½


5
11
11
5
6
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Andrzej Zakonnik
Adam Plich
Grzegorz Gajewski
Bartosz Machaj
Karolina Boder
Justyna Świderska
Dorota Tułacz
2100
2050
2000
1800
1600
1766
1600


7

½
½
½
11
11
11
11
9
7
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Rafał Antoniewski
Bartosz Soćko
Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia PKO BP Warszawa
9 11
2 Paweł Blehm Polonia PKO BP Warszawa 9 11
3 Aleksander Miśta
Krzysztof Jasik
Przemysław Liwak
Gedania Gdańsk
ZPD Jasień
Stilon Gorzów Wlkp.
8 11
4 Stanisław Zawadzki Śródmieście Wrocław 11
5 Iweta Radziewicz Stilon Gorzów Wlkp. 11
6 Małgorzata Głazik
Marta Samborska
Stilon Gorzów Wlkp.
Drakon Lublin
11
II liga
Jarosławiec, 21–30 sierpnia 1997 (system szwajcarski, 10 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny:
1 Lech Poznań (↑) 37 17 Lotnik Mielec 30
2 JKSz Jaworzno (↑) 36 18 OTSz Ostrów Wielkopolski 30
3 Wisła Strumień (↑) 35½ 19 Pocztowiec Poznań 30
4 Polonia Słupsk 34½ 20 Świt Krzeszowice 29½
5 Orlęta Radom 32½ 21 Górnik 23 Czerwionka (↓) 29
6 EMDEK Bydgoszcz 32½ 22 Społem PSS Opole (↓) 29
7 Stolem Gniewino 32 23 PTC Pabianice (↓) 29
8 Goniec Staniątki 32 24 Dziewiątka Łomża (↓) 28½
9 Raków Częstochowa 31 25 MTS Kwidzyn (↓) 28½
10 Budosak Zabrze 31 26 Przełom Postomino (↓) 28½
11 Kopernik Wrocław 31 27 Unia Nowa Sarzyna (↓) 28
12 Zakrzewo Start Elbląg 31 28 Sido Cafe Hańcza Suwałki (↓) 25½
13 Chrobry Głogów 30½ 29 Agrotechnik Strzałkowo (↓) 24½
14 BTSz Białystok 30½ 30 Kolejarz Katowice (↓) 24½
15 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 30½ 31 Unia Bieruń (↓) 24
16 Polonia Wrocław 30 32 GOK Samborowo (↓) 22½
Składy drużyn awansujących
Lech Poznań Emil Pudło (4½), Tomasz Fojudzki (4½), Marcin Fojudzki (6), Rafał Tomczak (8½), Alina Tarachowicz (8),
Magdalena Łysiak (5½)
JKSz Jaworzno Mirosław Jurkiewicz (5½), Grzegorz Kobyłecki (7½), Dawid Nocek (4½), Dariusz Szoen (5½), Jolanta Guzik (4),
Katarzyna Jurkiewicz (9)
Wisła Strumień Sławomir Piter (6), Łukasz Porębski (5½), Marcin Szymański (8½), Paweł Śliwiński (½/3), Andrzej Worek (3/7),
Maria Worek (2/3), Maria Szymańska (4/9), Joanna Worek (6½/8) – sumy niezgodne
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dariusz Mikrut Lotnik Mielec
2 Jarosław Kopacz Lotnik Mielec 8
3 Kamil Mitoń
Marcin Szymański
Goniec Staniątki
Wisła Strumień
4 Michał Paterek
Rafał Tomczak
Orlęta Radom
Lech Poznań
5 Anna Jasik
Alina Tarachowicz
Kopernik Wrocław
Lech Poznań
8
6 Katarzyna Jurkiewicz JKSz Jaworzno 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close