Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1998

29. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1997 | 1998 | 1999
I liga
Rowy, 20 – 30 sierpnia 1998
Sędzia główny:
  System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12    
                               
1  PTSz Płock 3 4 5 4 5 4 45½ 21
2  Polonia PKO BP Warszawa 3 5 5 5 45½ 19
3  Stilon Gorzów Wielkopolski ½ 4 4 6 40  
4  Śródmieście Wrocław 5 3 39½  
5  MKSz Rybnik 2 1 4 3 5 4 5 36  
6  Start Lublin 2 2 3 6 33½  
7  Miedź Legnica 1 1 4 4 4 4 32½ 12
8  Wisła Strumień 2 4 32½ 8
9  Błękitny Express-Lech Poznań (↓) 3 3 2 2 4 31  
10  Gedania Gdańsk (↓) 2 1 ½ 1 22 4
11  Lubtor Jasień (↓) 1 1 2 3 2 2 3 22 2
12  JKSz MOSiR Jaworzno (↓) 2 ½ 0 ½ 1 0 2 2 3 16  
   
  Zobacz też: DMP 1998
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 3.5 4 8 12.5 15 17.5 22 26 29.5 34 40 3
2  Polonia PKO BP Warszawa 5.5 11 14.5 19,5 21 24.5 27.5 32 35.5 40.5 45.5 2
3  Lubtor Jasień 2.5 5.5 7.5 8.5 10 13 15 16 17.5 20 22 11
4  Śródmieście Wrocław 3.5 9 14.5 16 20.5 23.5 27 32 33.5 36 39.5 4
5  MKSz Rybnik 2.5 6 11 16 19.5 22 26 27 31 33 36 5
6  PTSz Płock 3.5 8 13 17 21 24.5 27.5 32.5 37 41 45.5 1
7  Błękitny Express-Lech Poznań 2.5 4.5 7.5 9.5 13 17 18.5 20 24.5 28 31 9
8  Start Lublin 3.5 5 8 11.5 13.5 17 23 25 27.5 31 33.5 6
9  Miedź Legnica 2.5 5 6 10 14 17.5 21 25 27.5 28.5 32.5 7
10  Gedania Gdańsk 3.5 4 5 7 9.5 12 14.5 16 19.5 21 22 10
11  JKSz MOSiR Jaworzno 0.5 3.5 4 5 7 9 9 11 13.5 16 16 12
12  Wisła Strumień 2.5 6.5 9 11.5 16 18.5 21 25.5 27.5 31 32.5 8
         
1 runda   2 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Wisła Strumień
Polonia Warszawa – JKSz MOSiR Jaworzno
Lubtor Jasień – Gedania Gdańsk
Śródmieście Wrocław – Miedź Legnica
MKSz Rybnik – Start Lublin
PTSz Płock – Lech Poznań
3½ : 2½
5½ : ½
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
3½ : 2½
  Wisła Strumień – Lech Poznań
Start Lublin – PTSz Płock
Miedź Legnica – MKSz Rybnik
Gedania Gdańsk – Śródmieście Wrocław
JKSz MOSiR Jaworzno – Lubtor Jasień
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
½ : 5½
3 : 3
½ : 5½
         
3 runda   4 runda
Polonia Warszawa – Wisła Strumień
Lubtor Jasień – Stilon Gorzów Wlkp.
Śródmieście Wrocław – JKSz MOSiR Jaworzno
MKSz Rybnik – Gedania Gdańsk
PTSz Płock – Miedź Legnica
Lech Poznań – Start Lublin
3½ : 2½
2 : 4
5½ : ½
5 : 1
5 : 1
3 : 3
  Wisła Strumień – Start Lublin
Miedź Legnica – Lech Poznań
Gedania Gdańsk – PTSz Płock
JKSz MOSiR Jaworzno – MKSz Rybnik
Stilon Gorzów Wlkp. – Śródmieście Wrocław
Polonia Warszawa – Lubtor Jasień
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
1 : 5
4½ : 1½
5 : 1
         
5 runda   6 runda
Lubtor Jasień – Wisła Strumień
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
PTSz Płock – JKSz MOSiR Jaworzno
Lech Poznań – Gedania Gdańsk
Start Lublin – Miedź Legnica
1½ : 4½
4½ : 1½
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
  Wisła Strumień – Miedź Legnica
Gedania Gdańsk – Start Lublin
JKSz MOSiR Jaworzno – Lech Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – PTSz Płock
Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
Lubtor Jasień – Śródmieście Wrocław
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
         
7 runda   8 runda
Śródmieście Wrocław – Wisła Strumień
MKSz Rybnik – Lubtor Jasień
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Lech Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Start Lublin – JKSz MOSiR Jaworzno
Miedź Legnica – Gedania Gdańsk
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
1½ : 4½
6 : 0
3½ : 2½
  Wisła Strumień – Gedania Gdańsk
JKSz MOSiR Jaworzno – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Start Lublin
Polonia Warszawa – Lech Poznań
Lubtor Jasień – PTSz Płock
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
4½ : 1½
2 : 4
4 : 2
4½ : 1½
1 : 5
5 : 1
         
9 runda   10 runda
MKSz Rybnik – Wisła Strumień
PTSz Płock – Śródmieście Wrocław
Lech Poznań – Lubtor Jasień
Start Lublin – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Gedania Gdańsk – JKSz MOSiR Jaworzno
4 : 2
4½ : 1½
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
  Wisła Strumień – JKSz MOSiR Jaworzno
Stilon Gorzów Wlkp. – Gedania Gdańsk
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
Lubtor Jasień – Start Lublin
Śródmieście Wrocław – Lech Poznań
MKSz Rybnik – PTSz Płock
3½ : 2½
4½ : 1½
5 : 1
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
         
11 runda    
PTSz Płock – Wisła Strumień
Lech Poznań – MKSz Rybnik
Start Lublin – Śródmieście Wrocław
Miedź Legnica – Lubtor Jasień
Gedania Gdańsk – Polonia Warszawa
JKSz MOSiR Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp.
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
1 : 5
0 : 6
     
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
                       
  1 PTSz Płock   45½ 66   2 Polonia PKO BP Warszawa   45½ 66
1
2
3
4
5
6
k+
k
I+
I
mf
I++
Krystian Jędryczka
Radosław Jedynak
Marcin Jakubowski
Piotr Szymański
Dorota Iwaniuk
Elżbieta Balkiewicz
2465
2220
2255
2000
2195
1900

8
9
9
9
6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
mm
I++
k
I++
I+
k+
I+
Paweł Blehm
Małgorzata Reszka
Mateusz Bartel
Marcin Krysztofiak
Patryk Łagowski
Mariola Rutkowska
Hanna Hadryś
2420
1900
2160
2055
2070
2115
1900
9
0

5


7
11
1
11
10
11
11
11
  3 Stilon Gorzów Wielkopolski 40 66   4 Śródmieście Wrocław   39½ 66
1
2
.
3
4
5
6
am
k+
I++
I+
I
k
I
Iweta Radziewicz
Przemysław Liwak
Alan Rosenbeiger
Filip Bargłowski
Maciej Skrzypnik
Małgorzata Głazik
Natalia Maszota
2425
2230
2125
2055
2075
2130
1800


0
6
9
6
5
11
10
1
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
.
6
I++
I
k
I
II
k
k
I+
Łukasz Dobosz
Michał Lercel
Stanisław Zawadzki
Paweł Szablowski
Kamil Stachowiak
Magdalena Zawadzka
Maja Kotwicka
Małgorzata Kucypera
2190
2085
2245
2000
1800
2140
2080
1900
5
6
9
3

2

11
11
11
6
5
5
6
11
  5 MKSz Rybnik   36 66   6 Start Lublin   33½ 66
1
2
3
4
5
6
k
k
I+
II+
m
I+
Piotr Stefanek
Adrian Wiśniewski
Bartłomiej Heberla
Mateusz Kulesza
Agnieszka Matras
Alicja Chmielińska
2215
2185
2115
1800
2130
1900
3

4
8
7
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
k
k
I
I+
I
I++
I
Aleksander Miśta
Sławomir Purc
Marcin Mąka
Michał Mirosław
Dominik Poliszuk
Anna Juszczak
Beata Mazur
2255
2160
2050
2140
2000
1900
1800
7

1
6
4

11
7
4
11
11
11
11
  7 Miedź Legnica   32½ 66   8 Wisła Strumień   32½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
mm
I+
I
I
II
II
I+
I+
Łukasz Cyborowski
Piotr Łopusiewicz
Krzysztof Skorobogaty
Paweł Poniatowski
Aleksander Czubak
Rafał Hejbucki
Jolanta Puzio
Anna Socha
2390
2115
2125
2110
1800
1800
1900
1900
9
4
0

4
½

7
11
9
2
11
9
2
11
11
1
2
3
4
5
6
k+
k
I
II
I+
I++
Marcin Szymański
Łukasz Porębski
Tomasz Mołdawski
Robert Ślęzak
Joanna Zimny
Maria Szymańska
2295
2085
2000
1800
2060
1900

4
6


6
11
11
11
11
11
11
  9 Błękitny Express-Lech Poznań   31 66   10 Gedania Gdańsk   22 66
1
2
3
4
5
6
I
mf
I
I
k
I
Marcin Fojudzki
Alina Tarachowicz
Rafał Tomczak
Michał Adamski
Magdalena Łysiak
Agata Hoffmann
2050
2025
2105
2000
2065
1800
4



4
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k
k
II
II
I
I+
Marcin Kolago
Tomasz Kempiński
Ryszard Muklewicz
Mateusz Godziniec
Magdalena Majchrzak
Justyna Skrochocka
2170
2170
1800
1800
1800
2020
3
5


3
8
11
11
11
11
11
11
  11 Lubtor Jasień   22 66   12 JKSz MOSiR Jaworzno   16 66
1
2
3
4
.
5
6
k
k+
II
II
II
k
II
Krzysztof Jasik
Anna Kucypera
Piotr Dryja
Mariusz Śliwiński
Łukasz Hein
Karolina Szymanowska
Marzena Dębowska
2220
2130
1800
1800
1800
2045
1600

5


1

1
11
11
10
7
5
11
11
1
2
3
4
.
5
6
.
II
II+
II+
III
II
I+
II
II
Maciej Kawala
Dawid Nocek
Dariusz Szoen
Marcin Czaicki
Oskar Nieśpielak
Jolanta Guzik
Joanna Bartosik
Kamila Nieśpielak
1800
1800
1800
1600
1800
1900
1600
1600
3

4
½
0
4
½
½
11
11
11
6
5
11
5
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1 Paweł Blehm
Łukasz Cyborowski
Polonia PKO BP Warszawa
Miedź Legnica
9 11    
2 Mateusz Bartel Polonia PKO BP Warszawa 11    
3 Marcin Jakubowski
Stanisław Zawadzki
PTSz Płock
Śródmieście Wrocław
9 11    
4 Piotr Szymański
Maciej Skrzypnik
PTSz Płock
Stilon Gorzów Wielkopolski
9 11    
5 Dorota Iwaniuk PTSz Płock 9 11    
6 Małgorzata Kucypera Śródmieście Wrocław 11    
II liga
Grupa północna   Grupa południowa
Nadole, 19 – 29 sierpnia 1998
Sędzia główny: ?
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Polanica-Zdrój, 4 – 13 sierpnia 1998
Sędzia główny:
                 
1 ZSSO Skierniewice (↑) 45½     1 Drakon Lublin (↑) 41  
2 Apator Toruń (↑) 39     2 Świt Krzeszowice (↑) 37  
3 Pocztowiec Poznań 38     3 Włókniarz Bielsko-Biała 36½  
4 Sido Cafe Hańcza Suwałki 34     4 Chrobry Głogów 35½  
5 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 33½     5 Hetman Częstochowa 35½  
6 Jantar Słupsk 33     6 Społem Opole 31½  
7 OTSz Ostrów Wielkopolski 30½     7 Carbo Gliwice 31½  
8 PTC Pabianice 30     8 Odrodzenie Kożuchów 31  
9 EMDEK Bydgoszcz 28½     9 Budosak Zabrze 31  
10 Górnik Konin 28½     10 Kadra Niepołomice 30½  
11 Hetman Michałowice 28½     11 Czarny Koń Bukowno 30½  
12 Zarzewie Start Elbląg 27½     12 Kolejarz Katowice 30½  
13 MDK nr 1 Bydgoszcz 27½     13 Sokół Nowa Ruda 30½  
14 Jaćwierz Suwałki 26½     14 Polonia Wrocław 30½  
15 BTSz Białystok (↓) 26     15 Uniwersytet Wrocław 30½  
16 Hetman Koszalin (↓) 26     16 Kopernik Wrocław 30½  
17 Samborowo Olsztyn (↓) 23½     17 Wisła II Strumień 30  
 18 Piast Śrem (↓) 23     18 Górnik 23 Czerwionka 29½  
 19 Blaszak Kalisz (↓) 21     19 Orlęta Radom 29½  
          20 Raków Częstochowa 28½  
          21 Czarni Rzeszów (↓) 28½  
          22 Czarnovia Czarna (↓) 28½  
          23 MOSiR Piekary Śląskie (↓) 28½  
          24 Unia Bieruń (↓) 28  
          25 MKSz li Rybnik (↓) 27  
          26 Unia Nowa Sarzyna (↓) 26½  
          27 Lotnik Mielec (↓) 26½  
          28 Goniec Staniątki (↓) 26  
          29 LZS Stara Wieś (↓) 24½  
          30 Czarni Dęblin (↓) 22½  
          31 Wieniawa Leszno (↓) 22  
Składy drużyn awansujących
   
ZSSO Skierniewice Andrzej Zakonnik (6), Adam Plich (8), Grzegorz Gajewski (8½), Bartosz Machaj (9), Karolina Boder (6½),
Dorota Tułacz (7½)
Apator Toruń Bartosz Fladrowski (6), Łukasz Smętkowski (4½/7), Bartosz Katkowski (3½/7), Tomasz Trabszys (9½),
Marek Kubicki (5/6), Monika Zembrzuska (5½), Iwona Kubicka (5)
Drakon Lublin Marcin Dziuba (7½), Paweł Stoma (4½/5), Piotr Borowski (2½/5), Piotr Pukos (7), Łukasz Borowski (2½/5),
Paweł Dziubiński (1½/5), Joanna Kwiecień (9), Agata Trybuła (6½)
Świt Krzeszowice: Bartosz Szczechowicz (7½), Edyta Andrzejewska (6½), Patryk Pokojski (7½/9), Sebastian Tekielak (0/1),
Krzysztof Szromba (6½/9), Agnieszka Łobaziewicz (1½/9), Daria Pokojska (6½), Izabela Tekielak (0/1)
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1 Marcin Szeląg Pocztowiec 9   1 Rafał Antoniewski Włókniarz
2 Adam Plich ZSSO Skierniewice 8   2 Michał Tworuszka Unia Bieruń 8
3 Grzegorz Gajewski ZSSO Skierniewice   3 Krystian Singer
Jacek Stopa
Paweł Szwarc
Adam Cieśla
Chrobry
Kopernik
OSiR Piekary Śl.
Hetman
8
4 Tomasz Trabszys Apator   4 Michał Flasiński Budosak 8
5 Arleta Magnucka OTSz Ostrów Wlkp. 8   5 Joanna Kwiecień
Joanna Worek
Drakon
Wisła II
9
6 Sylwia Gapa PTC Pabianice 8   6 Paulina Cagara Uniwersytet 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close