Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1999

30. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1998 | 1999 | 2000
I liga
Straszęcin, 21 – 32 lipca 1999
Sędzia główny: Ryszard Więckowski, dyrektor turnieju: Stanisław Łobaziewicz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  MKSz Rybnik 2 4 4 4 43½
2  ZSSO Skierniewice 4 3 4 3 38½
3  Polonia PKO BP Warszawa 2 4 3 4 3 5 37½ 16
4  Śródmieście Wrocław ½ 2 4 5 5 3 4 4 4 37½ 15
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 2 3 3 5 4 37½ 13
6  Miedź Legnica 2 3 3 3 4 35
7  PTSz Płock 2 2 1 3 3 2 3 4 4 5 31½ 9
8  Start Instal SA Lublin 2 1 3 4 5 3 31½ 8
9  Świt Krzeszowice (↓) 3 3 3 3 1 2 30½
10  Apator Toruń (↓)  1½ 3 2 1 2 2 3 4 3 26½
11  Drakon BDK Daewoo Lublin (↓)  ½ 2 2 24½
12  Wisła Strumień (↓)  1½ 1 2 2 1 3 22
Zobacz też: DMP 1999
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Wisła Strumień 3.5 6 9 11 12 13.5 16 17.5 19 20 22 12
2  Drakon BDK Daewoo Lublin 2 5.5 7 10.5 12 14.5 17 19.5 22 22.5 24.5 11
3  Apator Toruń 2 4 7 9.5 12.5 13.5 16 19 23 25 26.5 10
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2.5 5.5 7.5 11.5 16 21 24 27 29.5 33 37.5 5
5  Polonia PKO BP Warszawa 3.5 5.5 9 13 18 21.5 25 28 32 34.5 37.5 3
6  ZSSO Skierniewice 3.5 6.5 10.5 14.5 17 21.5 25 28 31.5 35 38.5 2
7  Świt Krzeszowice 2.5 3.5 6.5 10 13 16 19.5 23 25 27.5 30.5 9
8  Miedź Legnica 2.5 5.5 8.5 13 15 18 21.5 26 29.5 33.5 35 6
9  MKSz Rybnik 3.5 7.5 9.5 12 16 19.5 23.5 29 33.5 39 43.5 1
10  PTSz Płock 4 7 9.5 11.5 14.5 17.5 19.5 21.5 22.5 27.5 31.5 7
11  Śródmieście Wrocław 4 8 12 14 17.5 20.5 23 23.5 28.5 33.5 37.5 4
12  Start Instal SA Lublin 2.5 7.5 12 13.5 16.5 19 22 26 28 29 31.5 8
1 runda 2 runda
Wisła Strumień – Start Lublin
Drakon Lublin – Śródmieście Wrocław
Apator Toruń – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – MKSz Rybnik
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
ZSSO Skierniewice – Świt Krzeszowice
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
Start Lublin – Świt Krzeszowice
Miedź Legnica – ZSSO Skierniewice
MKSz Rybnik – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Śródmieście Wrocław – Apator Toruń
Wisła Strumień – Drakon Lublin
5 : 1
3 : 3
4 : 2
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Drakon Lublin – Start Lublin
Apator Toruń – Wisła Strumień
Stilon Gorzów Wlkp. – Śródmieście Wrocław
Polonia Warszawa – PTSz Płock
ZSSO Skierniewice – MKSz Rybnik
Świt Krzeszowice – Miedź Legnica
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
Start Lublin – Miedź Legnica
MKSz Rybnik – Świt Krzeszowice
PTSz Płock – ZSSO Skierniewice
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
Wisła Strumień – Stilon Gorzów Wlkp.
Drakon Lublin – Apator Toruń
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Apator Toruń – Start Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Drakon Lublin
Polonia Warszawa – Wisła Strumień
ZSSO Skierniewice – Śródmieście Wrocław
Świt Krzeszowice – PTSz Płock
Miedź Legnica – MKSz Rybnik
3 : 3
4½ : 1½
5 : 1
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
Start Lublin – MKSz Rybnik
PTSz Płock – Miedź Legnica
Śródmieście Wrocław – Świt Krzeszowice
Wisła Strumień – ZSSO Skierniewice
Drakon Lublin – Polonia Warszawa
Apator Toruń – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
1 : 5
7 runda 8 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Start Lublin
Polonia Warszawa – Apator Toruń
ZSSO Skierniewice – Drakon Lublin
Świt Krzeszowice – Wisła Strumień
Miedź Legnica – Śródmieście Wrocław
MKSz Rybnik – PTSz Płock
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
Start Lublin – PTSz Płock
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
Wisła Strumień – Miedź Legnica
Drakon Lublin – Świt Krzeszowice
Apator Toruń – ZSSO Skierniewice
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
4 : 2
½ : 5½
1½ : 4½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
9 runda 10 runda
Polonia Warszawa – Start Lublin
ZSSO Skierniewice – Stilon Gorzów Wlkp.
Świt Krzeszowice – Apator Toruń
Miedź Legnica – Drakon Lublin
MKSz Rybnik – Wisła Strumień
PTSz Płock – Śródmieście Wrocław
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
1 : 5
Start Lublin – Śródmieście Wrocław
Wisła Strumień – PTSz Płock
Drakon Lublin – MKSz Rybnik
Apator Toruń – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Świt Krzeszowice
Polonia Warszawa – ZSSO Skierniewice
1 : 5
1 : 5
½ : 5½
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
11 runda
ZSSO Skierniewice – Start Lublin
Świt Krzeszowice – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
MKSz Rybnik – Apator Toruń
PTSz Płock – Drakon Lublin
Śródmieście Wrocław – Wisła Strumień
3½ : 2½
3 : 3
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 MKSz Rybnik 43½ 66 2 ZSSO Skierniewice 38½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Marcin Szeląg
Adrian Wiśniewski
Bartłomiej Heberla
Mateusz Kulesza
Agnieszka Matras
Izabela Tekielak
Karina Szczepkowska
2389
2181
2223
2092
2146
1800
1800


8
8

6
0
11
11
11
11
11
10
1
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marcin Kolago
Adam Plich
Grzegorz Gajewski
Bartosz Machaj
Karolina Boder
Dorota Tułacz
2190
2125
2127
2000
1800
1800
6
3
11
10
2
11
11
11
11
11
11
3 Polonia PKO BP Warszawa 37½ 66 4 Śródmieście Wrocław 37½ 66
1
2
3
4
.
5
6
mf
.
.
.
.
.
.
Krzysztof Gratka
Mateusz Bartel
Marcin Krysztofiak
Michał Bartel
Krystian Kuźmicz
Małgorzata Reszka
Beata Kądziołka
2373
2343
2130
2105
2000
2100
2000






10
11
11
9
3
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Stanisław Zawadzki
Michał Lercel
Paweł Dobrzański
Kamil Stachowiak
Magdalena Zawadzka
Jolanta Zawadzka
2192
2109
2075
2000
2024
1900
3

6

5
10½
11
11
11
11
11
11
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 37½ 66 6 Miedź Legnica 35 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Przemysław Liwak
Maciej Skrzypnik
Alan Rosenbeiger
Filip Bargłowski
Dominik Sypnicki
Maciej Rutkowski
Małgorzata Głazik
Natalia Maszota
2270
2138
2156
2143
2000
1800
2117
1900
6
1


4
0
8
11
3
8
11
10
1
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Aleksander Miśta
Piotr Łopusiewicz
Krystian Singer
Bartosz Pawłowski
Jolanta Puzio
Anna Socha
2269
2179
2000
2000
1900
1900

7


4
11
11
11
11
11
11
7 PTSz Płock 31½ 66 8 Start Instal SA Lublin 31½ 66
1
2
3
4
5
6
mf
.
.
.
.
.
Krzysztof Jakubowski
Radosław Jedynak
Leszek Badurowicz
Tomasz Pakuła
Agnieszka Pikulska
Anna Staszewska
2320
2223
2000
2000
2063
1600
5



2
6
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Marek Stryjecki
Michał Mąka
Marcin Mąka
Michał Mirosław
Maciej Marszałek
Anna Juszczak
Beata Mazur
2448
2076
2059
2103
2128
2029
1800
6
4
0
5


11
9
2
11
11
11
11
9 Świt Krzeszowice 30½ 66 10 Apator Toruń 26½ 66
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Patryk Pokojski
Jacek Markiewicz
Jan Adamowski
Krzysztof Szromba
Sebastian Tekielak
Edyta Andrzejewska
Marta Błach
Daria Pokojska
2005
2209
2065
2000
2000
2145
1800
2062


1
6
3

1
5
6
10
6
11
11
11
2
9
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz Smętkowski
Tomasz Trabszys
Bartłomiej Katkowski
Robert Jankiewicz
Marek Kubicki
Monika Zembrzuska
Iwona Kubicka
2000
2000
2000
1800
2000
1900
1600
4

2
2
4

9
8
5
11
11
11
11
11 Drakon BDK Daewoo Lublin 24½ 66 12 Wisła Strumień 22 66
1
2
3
4
5
6
mf
.
.
.
.
.
Marcin Dziuba
Paweł Stoma
Michał Łosicki
Paweł Dziubiński
Joanna Kwiecień
Marcelina Trybuła
2310
2189
1800
1800
2131
1600
8


2

3
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marcin Szymański
Tomasz Mołdawski
Robert Ślęzak
Michał Motyka
Maria Szymańska
Izabela Śliwińska
2327
2060
1800
1800
2074
1600



3
6
½
11
11
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marcin Dziuba Drakon BDK Daewoo Lublin 8 11
2 Radosław Jedynak PTSz Płock 11
3 Grzegorz Gajewski ZSSO Skierniewice 11 11
4 Bartosz Machaj ZSSO Skierniewice 10 11
5 Edyta Andrzejewska Świt Krzeszowice 11
6 Jolanta Zawadzka Śródmieście Wrocław 10½ 11
II liga
Grupa północna Grupa południowa
Olsztyn,  22 – 31 lipca 1999
Sędzia główny: Mikołaj Bura
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Częstochowa, 22 – 31 lipca 1999
Sędzia główny: Igor Pyrkosz
1 Hańcza Suwałki (↑) 40 1 JKSz MOSiR Jaworzno (↑) 37
2 Jantar Słupsk (↑) 39½ 2 Hetman Częstochowa (↑) 35½
3 Błękitny Express-Lech Poznań 39 3 AZS Politechnika Śląska Gliwice 34½
4 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 36½ 4 Carbo Gliwice 34
5 Hetman Bydgoszcz 31 5 Goniec-MOA Staniątki 33 14
6 Jaćwież Suwałki 30½ 11 6 Społem PSS Opole 33 12
7 Czarni Olecko 30½ 9 7 Górnovia-EKO Górno 33 11
8 EMDEK Bydgoszcz 30 14 8 OTSz Ostrów Wielkopolski 32
9 GOK Samborowo 30 13 9 Czarnovia Czarna 31½ 12
10 Hetman Michałowice 30 9 10 Chrobry Głogów 31½ 12
11 Pocztowiec TP SA Poznań 29 10 11 ZPD Jasień 31½ 10
12 Orlęta Radom 29 9 12 Sudety Kłodzko 31½ 10
13 PTC Pabianice 29 9 13 Czarny Koń Olkusz 31
14 Gambit Kleszczewo 29 9 14 Budosak Zabrze 30
15 Solny Zieleniewo 29 6 15 Wisła II Strumień (↓)* 29½ 10
16 MDK Trzcianka 28½ 10 16 Kopernik Wrocław 29½ 10
17 Hetman Koszalin (↓) 28½ 9 17 MOSiR Piekary Śląskie 29 11
 18 Polonia PKO BP II Warszawa (↓) 28 18 MKSz II Rybnik (↓) 29 10
 19 Szachbem Warszawa (↓) 27 19 Śródmieście II Wrocław (↓) 29 8
20 Czarni Dęblin (↓) 26 20 Polonia Wrocław (↓) 28½ 10
21 Trzydziestka Olsztyn (↓) 24 21 Jedynka Tychy (↓) 28½ 8
22 MKSz Toruń (↓) 23 22 Sokół Nowa Ruda (↓) 28½ 8
23 Gedanensis Gdańsk (↓) 22½ 23 Goniec-Dregal Kluczbork (↓) 27½ 10
24 Odrodzenie Kożuchów (↓) 27½ 9
25 Górnik 23 Czerwionka (↓) 27½ 8
26 Wieniawa Leszno (↓) 27½ 8
27 Blaszak Kalisz (↓) 27½ 6
28 Unia Nowa Sarzyna (↓) 27 8
29 Raków Częstochowa (↓) 27 6
30 AZS UW Wrocław (↓) 24½
31 Brzozovia Brzozów (↓) 24
* Z powodu spadku Wisły Strumień z I ligi
Składy drużyn awansujących
Hańcza Suwałki Kamil Grycel (6,) Marek Kłusowski (5½), Marcin Ciołek (6), Tomasz Warakomski (7), Paulina Kamińska (7),
Magdalena Kozak (8½)
Jantar Słupsk Michał Bylica (5½), Paweł Wasilewski (6½), Michał Szczepiński (6½), Krzysztof Paszek (8½),
Małgorzata Kaczorowska (6½), Paulina Lis (6)
JKSz MOSiR Jaworzno Ryszard Macioł (5), Jolanta Guzik (6½), Dariusz Szoen (8), Marcin Czaicki (3½/8), Oskar Nieśpielak (0/2),
Justyna Skrochocka (9½), Kamila Nieśpielak (4½)
Hetman Częstochowa Maciej Głód (1½/9), Adam Cieśla (3½/8), Piotr Denderski (4½/5), Krzysztof Palacz (6), Krzysztof Bulski (7½),
Edyta Kupczyk (5), Katarzyna Toma (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Rafał Tomczak
Dawid Ziółkowski
Marcin Fojudzki
Lech
EMDEK
Gambit
1 Krzysztof Jasik ZPD Jasień
2 Paweł Bęben MDK Trzcianka 2 Piotr Jasik
Łukasz Luba
ZPD Jasień
Sokół
3 Michał Adamski Pocztowiec 9 3 Przemysław Zieliński Goniec
4 Piotr Pieńkowski Hetman Michałowice 9 4 Grzegorz Jamroz Górnovia 9
5 Magdalena Łysiak Lech 5 Justyna Skrochocka Jaworzno
6 Magdalena Kozak Hańcza 6 Joanna Worek Wisła 8

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close