Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2000

31. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1999 | 2000 | 2001
I liga
Wisła, 19 – 29 lipca 2000
Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Władysław Winiarczyk
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Polonia TOP GAN Warszawa 3 4 4 4 42½
2  MKSz Rybnik 1 3 4 4 5 5 41½
3  PTSz Płock 5 4 3 4 4 3 37½
4  Śródmieście Wrocław 2 4 5 4 35½ 14
5  Miedź Legnica 3 2 4 4 3 5 35½ 14
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 2 3 34
7  Juvena Hańcza Suwałki 3 2 3 32
8  Piątka Skierniewice 2 2 2 3 4 4 29½
9  JKSz MCKiS Jaworzno (↓ baraż) 2 1 2 3 4 29
10  Hetman Częstochowa (↓ baraż) 2 3 3 2 28½
11  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 2 1 2 3 25½
12  Start Instal SA Lublin (↓) 1 1 2 2 3 25
Zobacz też: DMP 2000
Baraże (dwumecze): JKSz MCKiS Jaworzno – Sudety Kłodzko (6 : 6) ● Hetman Częstochowa – Tama-Jantar Pruszcz Gdański (walkower)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Śródmieście Wrocław 3.5 8.5 11 15 17 20.5 24 26.5 30 31.5 35.5 4
2  JKSz MCKiS Jaworzno 4.5 5.5 9.5 13 15 19.5 22.5 24 26 27.5 29 9
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 7.5 11 13.5 16 18 20.5 25 28 30.5 34 6
4  Miedź Legnica 3 6.5 8 10 14 18 23 26 29.5 34 35.5 5
5  PTSz Płock 5 8 9.5 14 18 19.5 23 26 29.5 33.5 37.5 3
6  Juvena Hańcza Suwałki 4.5 7.5 11 12.5 17 19.5 22.5 24 26.5 28.5 32 7
7  Piątka Skierniewice 1.5 5.5 7.5 11.5 13.5 16 18.5 23 26 27.5 29.5 8
8  MKSz Rybnik 1 4 8 13 17.5 21 26 29.5 33.5 37 41.5 2
9  Hetman Częstochowa 3 6 8.5 10.5 12 14.5 16.5 19 21.5 26 28.5 10
10  Polonia TOP GAN Warszawa 3 5.5 10 14.5 18.5 21 25 29.5 33.5 38 42.5 1
11  Start Instal SA Lublin 1.5 3 7.5 9 10.5 14 15 18.5 20.5 23.5 25.5 11
12  AZS Politechnika Śląska Gliwice 2.5 4.5 6.5 7.5 11 14.5 15.5 17 19.5 22.5 25 12
1 runda 2 runda
Śródmieście Wrocław – AZS Gliwice
JKSz MCKiS Jaworzno – Start Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – Hetman Częstochowa
PTSz Płock – MKSz Rybnik
Hańcza Suwałki – Piątka Skierniewice
4 : 2
4 : 2
3 : 3
3 : 3
5 : 1
4½ : 1½
AZS Gliwice – Piątka Skierniewice
MKSz Rybnik – Hańcza Suwałki
Hetman Częstochowa – PTSz Płock
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
Start Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Śródmieście Wrocław – JKSz MCKiS Jaworzno
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
3 runda 4 runda
JKSz MCKiS Jaworzno – AZS Gliwice
Stilon Gorzów Wlkp. – Śródmieście Wrocław
Miedź Legnica – Start Lublin
PTSz Płock – Polonia Warszawa
Hańcza Suwałki – Hetman Częstochowa
Piątka Skierniewice – MKSz Rybnik
4½ : 1½
3½ : 2½
5 : 1
1½ : 4½
3½ : 2½
2 : 4
AZS Gliwice – MKSz Rybnik
Hetman Częstochowa – Piątka Skierniewice
Polonia Warszawa – Hańcza Suwałki
Start Lublin – PTSz Płock
Śródmieście Wrocław – Miedź Legnica
JKSz MCKiS Jaworzno – Stilon Gorzów Wlkp.
1 : 5
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS Gliwice
Miedź Legnica – JKSz MCKiS Jaworzno
PTSz Płock – Śródmieście Wrocław
Hańcza Suwałki – Start Lublin
Piątka Skierniewice – Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – Hetman Częstochowa
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
AZS Gliwice – Hetman Częstochowa
Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
Start Lublin – Piątka Skierniewice
Śródmieście Wrocław – Hańcza Suwałki
JKSz MCKiS Jaworzno – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
2 : 4
7 runda 8 runda
Miedź Legnica – AZS Gliwice
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Hańcza Suwałki – JKSz MCKiS Jaworzno
Piątka Skierniewice – Śródmieście Wrocław
MKSz Rybnik – Start Lublin
Hetman Częstochowa – Polonia Warszawa
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
5 : 1
2 : 4
AZS Gliwice – Polonia Warszawa
Start Lublin – Hetman Częstochowa
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
JKSz MCKiS Jaworzno – Piątka Skierniewice
Stilon Gorzów Wlkp. – Hańcza Suwałki
Miedź Legnica – PTSz Płock
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
4½ : 1½
3 : 3
9 runda 10 runda
PTSz Płock – AZS Gliwice
Hańcza Suwałki – Miedź Legnica
Piątka Skierniewice – Stilon Gorzów Wlkp.
MKSz Rybnik – JKSz MCKiS Jaworzno
Hetman Częstochowa – Śródmieście Wrocław
Polonia Warszawa – Start Lublin
4½ : 1½
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
4½ : 1½
AZS Gliwice – Start Lublin
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno – Hetman Częstochowa
Stilon Gorzów Wlkp. – MKSz Rybnik
Miedź Legnica – Piątka Skierniewice
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
3 : 3
1½ : 4½
1½ : 4½
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
11 runda
Hańcza Suwałki – AZS Gliwice
Piątka Skierniewice – PTSz Płock
MKSz Rybnik – Miedź Legnica
Hetman Częstochowa – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – JKSz MCKiS Jaworzno
Start Lublin – Śródmieście Wrocław
4½ : 1½
2 : 4
4½ : 1½
2½ : 3½
4½ : 1½
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Polonia TOP GAN Warszawa 42½ 66 2 MKSz Rybnik 41½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
mf
k
k
k
I++
I+
k+
k
Krzysztof Gratka
Mateusz Bartel
Patryk Łagowski
Marcin Krysztofiak
Krystian Kuźmicz
Jan Skurski
Małgorzata Reszka
Beata Kądziołka
2328
2327
2278
2230
2147
2067
2113
2093
6

½


½
5
7
10
11
1
10
10
2
11
11
1
2
3
4
5
6
k
k
I++
I++
m
I+
Bartłomiej Heberla
Adrian Wiśniewski
Mateusz Kulesza
Jacek Stopa
Agnieszka Matras
Karina Szczepkowska
2330
2292
2120
2056
2232
1900
6

5
9
8
6
11
11
11
11
11
11
3 PTSz Płock 37½ 66 4 Śródmieście Wrocław 35½ 66
1
2
3
4
5
6
mf
m
k
I
m
I++
Krzysztof Jakubowski
Radosław Jedynak
Radosław Wojtaszek
Tomasz Pakuła
Katarzyna Jurkiewicz
Anna Staszewska
2371
2298
2219
2000
2184
1900
7
7


7
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k+
I++
I
I
k+
I++
Stanisław Zawadzki
Michał Lercel
Kamil Stachowiak
Maciej Cajbel
Małgorzata Kucypera
Jolanta Zawadzka
2295
2192
2041
2000
2059
1900
6
3
5


11
11
11
11
11
11
5 Miedź Legnica 35½ 66 6 Stilon Gorzów Wielkopolski 34 66
1
2
3
4
5
6
m
k
I
II
k+
I++
Aleksander Miśta
Piotr Łopusiewicz
Bartosz Pawłowski
Andrzej Rachwalski
Anna Socha
Dominika Hermanowicz
2454
2241
2093
1800
2097
1900

7
4

6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
m
k
I+
I
I
m
I
Przemysław Liwak
Maciej Skrzypnik
Dominik Sypnicki
Maciej Rutkowski
Mateusz Bronowicki
Małgorzata Głazik
Joanna Górecka
2319
2246
2100
2000
2000
2155
1800



1
2

5
11
11
11
5
6
11
11
7 Juvena Hańcza Suwałki 32 66 8 Piątka Skierniewice 29½ 66
1
2
3
4
5
6
k
I++
I+
II+
I++
I
Kamil Grycel
Filip Bargłowski
Marcin Ciołek
Tomasz Warakomski
Paulina Kamińska
Magdalena Kozak
2250
2196
2100
1800
1900
1800
6




5
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
k+
I++
I++
I
I
I
II
Grzegorz Gajewski
Krystian Singer
Bartosz Machaj
Marcin Tazbir
Karolina Boder
Dorota Tułacz
Anna Bartoniewicz
2271
2062
2107
2000
1800
1800
1600
8


6

0
3
11
11
11
11
8
3
11
9 JKSz MCKiS Jaworzno 29 66 10 Hetman Częstochowa 28½ 66
1
2
3
4
.
5
6
k
I++
I++
II
II+
k
II+
Michał Tworuszka
Ryszard Macioł
Dariusz Szoen
Marcin Czaicki
Marcin Majcher
Justyna Skrochocka
Agata Halamus
2237
2099
2163
1800
1800
2035
1600
4

6
½


4
11
11
11
4
7
11
11
1
2
3
4
5
6
I+
I
I+
I
k+
I++
Adam Cieśla
Piotr Denderski
Krzysztof Bulski
Łukasz Kidziński
Katarzyna Toma
Katarzyna Poznańska
2146
2123
2096
2133
2131
1900


7
5

4
11
11
11
11
11
11
11 AZS Politechnika Śląska Gliwice 25½ 66 12 Start Instal SA Lublin 25 66
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
I
I
I
II
II
I
I
Adam Wojciechowski
Michał Flasiński
Michał Kunicki
Łukasz Duda
Piotr Wojciechowski
Paweł Zwierzyński
Beata Maj
Aleksandra Wojciechowska
2082
2081
2062
2077
1800
1800
1800
1800


0

1

2
11
8
3
11
4
7
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I++
I+
I
I
II+
k+
I
Marcin Mąka
Michał Mirosław
Michał Mąka
Wojciech Moranda
Paweł Dziubiński
Marta Samborska
Beata Mazur
2097
2091
2062
2000
1800
2054
1800

4
0
4

6
5
10
11
1
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Grzegorz Gajewski Piątka Skierniewice 8 11
2 Mateusz Bartel
Maciej Skrzypnik
Adrian Wiśniewski
Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wielkopolski
MKSz Rybnik
11
3 Marcin Krysztofiak Polonia Warszawa 10
4 Jacek Stopa MKSz Rybnik 9 11
5 Agnieszka Matras MKSz Rybnik 8 11
6 Dominika Hermanowicz Miedź Legnica 11
II liga
Grupa północna Grupa południowa
Biała, 20 – 29 lipca 2000
Sędzia główny:
system szwajcarski,
10 rund, 6 szachownic
Rudnik, 20 – 29 lipca 2000
Sędzia główny: Zenon Chojnicki
1 Pocztowiec TP SA Poznań (↑) 39½ 1 Czarny Koń Olkusz (↑) 40
2 Tama-Jantar Pruszcz Gdański (↑ baraż) 36½ 2 Sudety Kłodzko (↑ baraż) 36½
3 Błękitny Express Poznań 35½ 3 Carbo Gliwice 35½
4 OTSz Ostrów Wielkopolski 34½ 4 ZPD-MGOK Jasień 33½
5 Solny Zieleniewo 33½ 5 Czarnovia Czarna 33½
6 Szach-Centrum Łódź 33½ 6 Korona Kraków 32½
7 Hetman Bydgoszcz 33 7 Start Katowice 31½
8 EMDEK Bydgoszcz 32½ 8 Wisła Strumień 31½
9 Hetman Michałowice 31½ 9 Budoprojekt Głogów 30½
10 MDK Trzcianka 31 10 Polonia Wrocław 30
11 Orlęta Radom 31 11 Budosak Zabrze 30
12 Stilon II Gorzów Wielkopolski 30½ 12 Górnovia Smak-Eko Górno 29
13 Devo Maraton Łomża 30 13 MKSz II Rybnik 29
14 Odrodzenie Kożuchów 30 14 Centrum Zabrze 29
15 Czarni Olecko (↓) 29½ 15 Świt Krzeszowice (↓) 28
16 Jaćwież Suwałki (↓) 29 16 MDK Jasło (↓) 28
17 Mat Kartuzy (↓) 27½ 17 Goniec Staniątki (↓) 26½
18 Trucht Kleszewo (↓) 25½ 18 MOSiR Piekary Śląskie (↓) 24½
19 MKSz Toruń (↓) 23 19 SP 1 Jedynka Tychy (↓) 21
20 PTC Pabianice (↓) 22½ 20 Unia Nowa Sarzyna (↓) 19
21 Trzydziestka Olsztyn (↓) 10
Składy drużyn awansujących
Pocztowiec TP SA Poznań Jerzy Owczarzak (8), Krzysztof Chojnacki (9), Michał Adamski (8½), Piotr Purzanowski (5½), Katarzyna Huchwajda (3½),
Magdalena Chojnacka (5)
Czarny Koń Olkusz Tomasz Mołdawski (4½), Robert Ślęzak (5½), Paweł Czarnota (7½), Mateusz Kaleciński (6½), Edyta Kupczyk (7½),
Dorota Czarnota (9)
Jantar Pruszcz Gd. m.in. Stanisław Mirski (9)
Sudety Kłodzko m.in. Łukasz Luba (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Rafał Tomczak
Jerzy Owczarzak
Lech
Pocztowiec
8 1 Krzysztof Jasik Jasień
2 Krzysztof Chojnacki Pocztowiec 9 2 Piotr Jasik
Paweł Szwarc
Jasień
Piekary Śląskie
3 Michał Adamski Pocztowiec 3 Paweł Czarnota
Zbigniew Pakleza
Łukasz Luba
Czarny Koń
Carbo
Sudety
4 Stanisław Mirski Tama-Jantar 9 4 Dariusz Rogała Górnovia 8
5 Magdalena Łysiak Lech 8 5 Daria Pokojska Świt 9
6 Justyna Dutka
Eliza Truszkiewicz
Solny
Michałowice
8 6 Izabela Tekielak Świt

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close