Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2002

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2001 | 2002 | 2003
I liga
Łączna, 15 – 23 lipca 2002
Sędzia główny: Zenon Chojnicki
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Damis Polonia Warszawa 3 5 4 4 5 44
2  Czarnovia Czarna 3 4 4 4 5 5 42½
3  Śródmieście Wrocław 3 3 1 3 4 5 3 4 4 4 37½ 16
4  PTSz Płock 2 3 4 4 37½ 15
5  Miedź Legnica 5 3 3 4 4 35
6  MKSz Rybnik 2 3 3 4 34½
7  Pocztowiec TP SA Poznań 2 2 3 2 4 2 4 34
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 1 3 4 4 31
9  Start Katowice (↓ baraż) 2 3 2 2 2 4 3 5 30½
10  Juvena Hańcza Suwałki (↓ baraż) 2 1 2 2 4 2 27½
11  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 1 1 2 ½ 2 2 2 3 22
12  Korona Kraków (↓) ½ 2 2 ½ 1 20
Zobacz też: DMP 2002
Baraże (dwumecze): Start Katowice – Polonia Wroclaw (7 : 5) ● Juvena Hańcza Suwałki – Carbon Black Jasło (4½ : 7½)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 4 6.5 8 11.5 15 16 20 23.5 27.5 31 8
2  Miedź Legnica 3.5 6.5 11.5 14 16.5 21 22.5 24 28 31 35 5
3  PTSz Płock 4.5 8.5 12 15.5 18 20 24 27 28.5 34 37.5 4
4  Czarnovia Czarna 4 6.5 11.5 16 19.5 23.5 26.5 32 36 37.5 42.5 2
5  Korona Kraków 3.5 6 7 8.5 11 12.5 14.5 15 17 17.5 20 12
6  Pocztowiec TP SA Poznań 2.5 6.5 8.5 12.5 14.5 17 21.5 24.5 26.5 32 34 7
7  Damis Polonia Warszawa 3.5 6.5 11.5 14 18 22 27 31.5 36 40.5 44 1
8  AZS Politechnika Śląska Gliwice 2.5 4.5 5.5 7.5 10 13 16.5 18.5 20.5 21 22 11
9  MKSz Rybnik 2 5.5 9.5 13 16.5 19.5 23 26.5 29 32 34.5 6
10  Start Katowice 1.5 5 10 12 14 17 19.5 22.5 26.5 28.5 30.5 9
11  Juvena Hańcza Suwałki 2.5 4.5 5.5 10 14 16 18.5 21 23 25 27.5 10
12  Śródmieście Wrocław 5 8 9 13 16.5 19.5 22.5 25.5 29.5 33.5 37.5 3
1 runda 2 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Śródmieście Wrocław
Miedź Legnica – Hańcza Suwałki
PTSz Płock – Start Katowice
Czarnovia Czarna – MKSz Rybnik
Korona Kraków – AZS Gliwice
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
1 : 5
3½ : 2½
4½ : 1½
4 : 2
3½ : 2½
2½ : 3½
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
AZS Gliwice – Pocztowiec Poznań
MKSz Rybnik – Korona Kraków
Start Katowice – Czarnovia Czarna
Hańcza Suwałki – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3 runda 4 runda
Miedź Legnica – Śródmieście Wrocław
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Czarnovia Czarna – Hańcza Suwałki
Korona Kraków – Start Katowice
Pocztowiec Poznań – MKSz Rybnik
Polonia Warszawa – AZS Gliwice
5 : 1
3½ : 2½
5 : 1
1 : 5
2 : 4
5 : 1
Śródmieście Wrocław – AZS Gliwice
MKSz Rybnik – Polonia Warszawa
Start Katowice – Pocztowiec Poznań
Hańcza Suwałki – Korona Kraków
Stilon Gorzów Wlkp. – Czarnovia Czarna
Miedź Legnica – PTSz Płock
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
1½ : 4½
2½ : 3½
5 runda 6 runda
PTSz Płock – Śródmieście Wrocław
Czarnovia Czarna – Miedź Legnica
Korona Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki
Polonia Warszawa – Start Katowice
AZS Gliwice – MKSz Rybnik
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
Start Katowice – AZS Gliwice
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Pocztowiec Poznań
Miedź Legnica – Korona Kraków
PTSz Płock – Czarnovia Czarna
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
2 : 4
7 runda 8 runda
Czarnovia Czarna – Śródmieście Wrocław
Korona Kraków – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS Gliwice – Hańcza Suwałki
MKSz Rybnik – Start Katowice
3 : 3
2 : 4
4½ : 1½
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
Śródmieście Wrocław – Start Katowice
Hańcza Suwałki – MKSz Rybnik
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS Gliwice
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
Czarnovia Czarna – Korona Kraków
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
1½ : 4½
3 : 3
5½ : ½
9 runda 10 runda
Korona Kraków – Śródmieście Wrocław
Pocztowiec Poznań – Czarnovia Czarna
Polonia Warszawa – PTSz Płock
AZS Gliwice – Miedź Legnica
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
Start Katowice – Hańcza Suwałki
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
Śródmieście Wrocław – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – Start Katowice
Miedź Legnica – MKSz Rybnik
PTSz Płock – AZS Gliwice
Czarnovia Czarna – Polonia Warszawa
Korona Kraków – Pocztowiec Poznań
4 : 2
4 : 2
3 : 3
5½ : ½
1½ : 4½
½ : 5½
11 runda
Pocztowiec Poznań – Śródmieście Wrocław
Polonia Warszawa – Korona Kraków
AZS Gliwice – Czarnovia Czarna
MKSz Rybnik – PTSz Płock
Start Katowice – Miedź Legnica
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
2 : 4
3½ : 2½
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Damis Polonia Warszawa 44 66 2 Czarnovia Czarna 42½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
mm
mf
m
I++
I
I
m
I++
Mateusz Bartel
Patryk Łagowski
Marcin Krysztofiak
Michał Olszewski
Maciej Kukawski
Arkadiusz Leniart
Beata Kądziołka
Anna Gasik
2418
2320
2306
2161
2073
2000
2290
1900
7
6

6


7
11
8
3
11
2
9
11
11
1
2
3
4
5
.
6
k+
k+
k+
k
k+
I++
I++
Maciej Marszałek
Przemysław Zieliński
Paweł Czarnota
Wojciech Moranda
Daria Pokojska
Marta Marszałek
Marta Przeździecka
2250
2289
2288
2211
2051
1900
1900

5
8
10
6
0
8
11
11
11
11
10
1
11
3 Śródmieście Wrocław 37½ 66 4 PTSz Płock 37½ 66
1
2
.
3
4
.
5
.
6
m
I++
I++
k
I+
I+
m
k+
I
Stanisław Zawadzki
Kamil Stachowiak
Maciej Cajbel
Michał Luch
Robert Krzesaj
Łukasz Butkiewicz
Jolanta Zawadzka
Małgorzata Kucypera
Lidia Zdziarska
2416
2152
2104
2309
2121
2040
2259
2066
1800

5
½
5
4

9
0
8
10
9
3
10
7
5
10
1
11
1
2
3
4
5
6
m
k
k
I
k
II+
Radosław Wojtaszek
Paweł Kos
Marcin Tazbir
Maciej Brzeski
Anna Staszewska
Magdalena Tobiasz
2449
2220
2243
2111
2058
1600

7
7

4
11
11
11
11
11
11
5 Miedź Legnica 35 66 6 MKSz Rybnik 34½ 66
1
2
3
4
5
6
m
I++
I
I
k+
I++
Grzegorz Gajewski
Krystian Singer
Mateusz Dubiński
Adam Oksiński
Dominika Hermanowicz
Ewa Przeździecka
2388
2158
2000
2000
2104
1900

7
4

6
10
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
6
k
k
I+
II+
k
k
I
Jacek Stopa
Mateusz Kulesza
Piotr Brodowski
Dawid Kobiałko
Alicja Chmielińska
Karina Szczepkowska
Dorota Gramcow
2237
2204
2184
1800
2032
2048
1800

7
9

3

2
11
11
11
11
6
5
11
7 Pocztowiec TP SA Poznań 34 66 8 Stilon Gorzów Wlkp. 31 66
1
2
3
4
5
6
m
k
I++
II+
I+
I
Jerzy Owczarzak
Michał Adamski
Jacek Tomczak
Zbigniew Strzemiecki
Katarzyna Huchwajda
Magdalena Chojnacka
2294
2213
2142
1800
2071
1800

9
7


11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k+
k
I++
I+
k
II+
Maciej Skrzypnik
Dominik Sypnicki
Mateusz Bronowicki
Michał Mazurkiewicz
Natalia Maszota
Maria Demidowicz
2283
2191
2135
2073
2003
1600
6


6

11
11
11
11
11
11
9 Start Katowice 30½ 66 10 Juvena Hańcza Suwałki 27½ 66
1
2
.
3
4
5
6
k+
I
I
I
II
k
k
Jakub Czakon
Paweł Szwarc
Krzysztof Zarychta
Jacek Szwed
Michał Szafarski
Izabela Tekielak
Hanna Leks
2332
2140
2000
2128
1800
2083
2115
6


3
4
5
11
5
6
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
k+
I++
I
I+
I++
mf
I
Filip Bargłowski
Marcin Ciołek
Maciej Kwiatkowski
Tomasz Warakomski
Magdalena Kozak
Maria Szymańska
Anna Warakomska
2250
2068
2061
2124
1900
2094
1800
3
2
½


5
4
7
8
7
11
11
11
11
11 AZS Politechnika Śląska Gliwice 22 66 12 Korona Kraków 20 66
1
2
3
4
.
5
.
6
.
I++
I++
II
II
II
k
k
II
II
Michał Flasiński
Michał Kunicki
Karol Gola
Piotr Wojciechowski
Dawid Wysocki
Aleksandra Wojciechowska
Marta Szydłowska
Karolina Gola
Magdalena Krasnodębska
2114
2147
1800
1800
1800
2034
2064
1600
1600

4
2
5
0
2

2
1
8
11
8
11
3
9
5
7
4
1
2
3
4
.
5
6
I+
I+
II
II+
II
mf
II
Krzysztof Szromba
Mateusz Kuzioła
Wojciech Szromba
Szymon Sanetra
Kamil Figurski
Joanna Worek
Katarzyna Gondko
2118
2187
1800
1800
1800
2251
1600
3

0
2
3
6
11
11
3
9
10
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Radosław Wojtaszek PTSz Płock 11
2 Michał Adamski Pocztowiec TP SA Poznań 9 11
3 Piotr Brodowski MKSz Rybnik 9 11
4 Wojciech Moranda Czarnovia Czarna 10 11
5 Jolanta Zawadzka Śródmieście Wrocław 9 11
6 Ewa Przeździecka Miedź Legnica 10 11
II liga
Lublin, 16 – 24 lipca 2002 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Marek Łobejko
1 Hetman Koszalin (↑) 42 17 Jaćwieź Suwałki 33½ 10
2 JKSz MCKiS Jaworzno (↑) 39½ 18 Orkan Piekary Śląskie 33½ 9
3 Carbon Black Jasło (↑ baraż) 37 14 19 EL-TUR SP-3 Bogatynia 33 12
4 Polonia Wrocław (↑ baraż) 37 12 20 Fart Kielce 33 11
5 Carbo Gliwice 36½ 21 Stilon II SP-13 Gorzów Wlkp. 33 10
6 Wisła Strumień 36 22 EMDEK Bydgoszcz 32½
7 Polonia II Warszawa 35½ 23 MDK Radom 32 11
8 Solny Zieleniewo 35 15 24 OTSz Ostrów Wielkopolski 32 10
9 Budosak Zabrze 35 9 25 Hetman Michałowice (↓) 32 10
10 Tama-Jantar Pruszcz Gdański 34½ 14 26 Sudety Kłodzko (↓) 31½
11 Hetman Bydgoszcz 34½ 14 27 Szachbem Warszawa (↓) 29½
12 Górnovia Smak Eko Górzno 34½ 13 28 Na Pięterku Poznań (↓) 29
13 Odrodzenie Kożuchów 34½ 12 29 Hetman Koronny Trzebinia (↓) 27
14 Rolnik Róża 34 13 30 AZS UMCS Lublin (↓) 24½
15 Start Lublin 34 8 31 TDK Tomaszów Lubelski (↓) 14
16 Budoprojekt Głogów 33½ 10
Składy drużyn awansujących
Hetman Koszalin Jakub Masłowski (6½), Michał Masłowski (6), Maciej Gajdzica (5½), Paweł Baran (9), Barbara Baran (5½), Joanna Majdan (9½)
JKSz MCKiS Jaworzno Dariusz Szoen (6½), Justyna Skrochocka (6½), Daniel Gumuła (8½), Marcin Majcher (8½), Kamila Nieśpielak (6½),
Patrycja Matusik (3)
Carbon Black Jasło Mateusz Sypień (7), Daniel Frączek (9), Mateusz Bobula (6½), Paweł Latoszek (4½), Weronika Kobak (3½), Joanna Szerszeń (6½)
Polonia Wrocław Mariusz Kisiel (3/7), Kamil Żak (5), Paweł Nowak (1/4), Michał Efinowicz (2/5), Paweł Babijczuk (4½/9), Łukasz Kisiel (5½/8),
Paulina Cagara (8), Anna Nawrot (7/9), Klaudia Żak (1/2)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Zbigniew Pakleza
Krystian Kuźmicz
Carbo Gliwice
Polonia II Warszawa
11
2 Daniel Frączek Carbon Black Jasło 9 11
3 Daniel Gumuła
Adrian Panocki
Paweł Ostrowski
JKSz MCKiS Jaworzno
Solny Zieleniewo
Szachbem Warszawa
11
4 Filip Diczew Budosak Zabrze 11
5 Aneta Korościel
Joanna Górecka
Budoprojekt Głogów
Stilon II SP-13 Gorzów Wlkp.
11
6 Joanna Majdan Hetman Koszalin 11

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close