Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2003

34. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2002 | 2003 | 2004
I liga
Koszalin, 4 – 13 lipca 2003
Sędzia główny: Witalis Sapis
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1  Damis Warszawa 5 5 4 4 4 5 6 51
2  PTSz Płock 4 4 4 6 47½
3  Hetman Koszalin 1 4 3 4 4 3 36½
4  Start Katowice 1 2 4 4 4 4 35½
5  MKSz Rybnik 2 2 3 4 4 35
6  Pocztowiec TP SA Poznań 2 2 3 4 2 4 5 4 3 33 10
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 2 2 4 5 2 5 33 9
8  Czarnovia Czarna 2 2 2 2 4 2 4 4 32½
9  JKSz MCKiS Jaworzno (↓ baraż) 2 2 2 1 4 3 26½
10  Miedź Legnica (↓ baraż) ½ 3 1 2 3 23½
11  Carbon Black Jasło (↓) 1 0 ½ 2 2 2 4 2 23
12  Śródmieście Wrocław (↓) 0 ½ 2 ½ 3 1 2 3 3 ½ 19
Zobacz też: DMP 2003
Baraże (dwumecze): JKSz MCKiS Jaworzno – Fart Kielce (4½ : 7½) ● Miedź Legnica – Rolnik Róża (7½ : 4½)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Start Katowice 1 4.5 8.5 12.5 16.5 20 24 27.5 31 33 35.5 4
2  JKSz MCKiS Jaworzno 2 4.5 6 9.5 10.5 13.5 15.5 19.5 21.5 25 26.5 9
3  Czarnovia Czarna 2 4 6 8.5 10.5 12.5 16.5 20.5 25 28.5 32.5 8
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 3.5 6 9 11 16 20 21.5 26.5 28.5 30.5 33 7
5  Śródmieście Wrocław 0.5 3.5 4 7.5 9.5 12.5 14.5 15.5 15.5 18.5 19 12
6  Pocztowiec TP SA Poznań 4 7 12 13.5 15.5 18 22 24 28 31 33 6
7  Carbon Black Jasło 2 3 5 7.5 7.5 8 10 12 13.5 17.5 23 11
8  MKSz Rybnik 5.5 8.5 12.5 14.5 19 21 22.5 25 29 31.5 35 5
9  Miedź Legnica 2.5 5.5 6.5 10 11.5 12 13.5 16.5 19 21.5 23.5 10
10  PTSz Płock 4 7.5 13 17.5 23.5 27.5 32 34.5 39 43 47.5 2
11  Hetman Koszalin 4 8 11 13.5 17.5 23 27.5 30.5 32 33 36.5 3
12  Damis Warszawa 5 10 14.5 18.5 22.5 28 32.5 36 42 47 51 1
1 runda 2 runda
Start Katowice – Damis Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno – Hetman Koszalin
Czarnovia Czarna – PTSz Płock
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
Pocztowiec Poznań – Carbon Black Jasło
1 : 5
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
½ : 5½
4 : 2
Damis Warszawa – Carbon Black Jasło
MKSz Rybnik – Pocztowiec Poznań
Miedź Legnica – Śródmieście Wrocław
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Koszalin – Czarnovia Czarna
Start Katowice – JKSz MCKiS Jaworzno
5 : 1
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
3 runda 4 runda
JKSz MCKiS Jaworzno – Damis Warszawa
Czarnovia Czarna – Start Katowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Koszalin
Śródmieście Wrocław – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Miedź Legnica
Carbon Black Jasło – MKSz Rybnik
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
½ : 5½
5 : 1
2 : 4
Damis Warszawa – MKSz Rybnik
Miedź Legnica – Carbon Black Jasło
PTSz Płock – Pocztowiec Poznań
Hetman Koszalin – Śródmieście Wrocław
Start Katowice – Stilon Gorzów Wlkp.
JKSz MCKiS Jaworzno – Czarnovia Czarna
4 : 2
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Czarnovia Czarna – Damis Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – JKSz MCKiS Jaworzno
Śródmieście Wrocław – Start Katowice
Pocztowiec Poznań – Hetman Koszalin
Carbon Black Jasło – PTSz Płock
MKSz Rybnik – Miedź Legnica
2 : 4
5 : 1
2 : 4
2 : 4
0 : 6
4½ : 1½
Damis Warszawa – Miedź Legnica
PTSz Płock – MKSz Rybnik
Hetman Koszalin – Carbon Black Jasło
Start Katowice – Pocztowiec Poznań
JKSz MCKiS Jaworzno – Śródmieście Wrocław
Czarnovia Czarna – Stilon Gorzów Wlkp.
5½ : ½
4 : 2
5½ : ½
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
7 runda 8 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Damis Warszawa
Śródmieście Wrocław – Czarnovia Czarna
Pocztowiec Poznań – JKSz MCKiS Jaworzno
Carbon Black Jasło – Start Katowice
MKSz Rybnik – Hetman Koszalin
Miedź Legnica – PTSz Płock
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
2 : 4
1½ : 4½
1½ : 4½
Damis Warszawa – PTSz Płock
Hetman Koszalin – Miedź Legnica
Start Katowice – MKSz Rybnik
JKSz MCKiS Jaworzno – Carbon Black Jasło
Czarnovia Czarna – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Śródmieście Wrocław
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
5 : 1
9 runda 10 runda
Śródmieście Wrocław – Damis Warszawa
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Carbon Black Jasło – Czarnovia Czarna
MKSz Rybnik – JKSz MCKiS Jaworzno
Miedź Legnica – Start Katowice
PTSz Płock – Hetman Koszalin
0 : 6
4 : 2
1½ : 4½
4 : 2
2½ : 3½
4½ : 1½
Damis Warszawa – Hetman Koszalin
Start Katowice – PTSz Płock
JKSz MCKiS Jaworzno – Miedź Legnica
Czarnovia Czarna – MKSz Rybnik
Stilon Gorzów Wlkp. – Carbon Black Jasło
Śródmieście Wrocław – Pocztowiec Poznań
5 : 1
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
11 runda
Pocztowiec Poznań – Damis Warszawa
Carbon Black Jasło – Śródmieście Wrocław
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
Miedź Legnica – Czarnovia Czarna
PTSz Płock – JKSz MCKiS Jaworzno
Hetman Koszalin – Start Katowice
2 : 4
5½ : ½
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
3½ : 2½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Damis Warszawa 51 66 2 PTSz Płock 47½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
k+
I++
mm
k
Mateusz Bartel
Marcin Krysztofiak
Michał Olszewski
Arkadiusz Leniart
Beata Kądziołka
Hanna Leks
2453
2344
2227
2102
2255
2039

9
8
7
9
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
m
m
I++
I+
mf
I
Radosław Wojtaszek
Grzegorz Gajewski
Maciej Brzeski
Krzysztof Zapolski
Joanna Worek
Wiktoria Wierzbicka
2462
2456
2112
2112
2241
1800

10


10
6
11
11
11
11
11
11
3 Hetman Koszalin 36½ 66 4 Start Katowice 35½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
k
k
I
I++
I
I
m
I
II+
Michał Masłowski
Barbara Baran
Paweł Baran
Jakub Masłowski
Maciej Gajdzica
Marcel Kanarek
Joanna Majdan
Klaudia Kulon
Katarzyna Adamowicz
2178
2036
2083
2146
2037
2000
2170
1800
1600
4

3
7

0


½
11
4
6
11
11
1
11
10
1
1
2
3
4
5
6
m
k
I++
I
k+
II+
Jakub Czakon
Krzysztof Zarychta
Jacek Szwed
Martin Surman
Izabela Tekielak
Anna Depta
2386
2127
2116
2000
2131
1600



5
6
7
11
11
11
11
11
11
5 MKSz Rybnik 35 66 6 Pocztowiec TP SA Poznań 33 66
1
2
3
4
5
6
k
k
I+
I
m
I
Jacek Stopa
Mateusz Kulesza
Michał Paździora
Dawid Kobiałko
Karina Szczepkowska
Aleksandra Pałczak
2304
2217
2046
2000
2146
1800

6
2
6
8
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k+
k
I++
I
I
I
Michał Adamski
Wojciech Przybylski
Jacek Tomczak
Zbigniew Strzemiecki
Magdalena Chojnacka
Małgorzata Nowak
2291
2211
2163
1989
1800
1800


5
7
9
1
11
11
11
11
11
11
7 Stilon Gorzów Wlkp. 33 66 8 Czarnovia Czarna 32½ 66
1
2
3
4
5
6
mf
k
I++
I
k
I
Filip Bargłowski
Dominik Sypnicki
Mateusz Bronowicki
Michał Mazurkiewicz
Natalia Maszota
Maria Demidowicz
2318
2162
2146
2099
2063
1800
7
3


5
3
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
mf
m
I
I
m
I
Wojciech Moranda
Przemysław Zieliński
Zbigniew Drogosz
Piotr Lach
Daria Pokojska
Elżbieta Smolak
2356
2300
2000
2069
2168
1800

8


6
5
11
11
11
11
11
11
9 JKSz MCKiS Jaworzno 26½ 66 10 Miedź Legnica 23½ 66
1
2
3
4
5
6
k
I
I++
I
I++
I
Dariusz Szoen
Marcin Majcher
Daniel Gumuła
Oskar Nieśpielak
Kamila Nieśpielak
Sabina Kuś
2242
2054
2153
1951
1854
1800

1


3
1
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k
k
I
II
k+
I
Krystian Singer
Dominika Hermanowicz
Mateusz Dubiński
Piotr Szumilas
Anna Socha
Wioletta Sobierska
2205
2088
2077
1800
2126
1800
3
4
2


11
11
11
11
11
11
11 Carbon Black Jasło 23 66 12 Śródmieście Wrocław 19 66
1
2
3
4
5
6
k+
k
I
II+
I
I
Daniel Frączek
Mateusz Sypień
Mateusz Bobula
Paweł Latoszek
Weronika Kobak
Joanna Szerszeń
2246
2201
2146
1800
1800
1800
4
5
4
4
2
4
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
.
k
k+
I
II+
II
I++
II
II
Maciej Cajbel
Kamil Stachowiak
Michał Walentukiewicz
Mateusz Bogdan
Adrian Lewandowski
Urszula Krokay
Anna Piekarska
Maria Kaczmarek
2222
2203
1947
1800
1800
1953
1600
1600

6

2
0
3
0
2
11
11
10
10
2
11
3
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Mateusz Bartel Damis Warszawa 11
2 Grzegorz Gajewski PTSz Płock 10 11
3 Daniel Gumuła JKSz MCKiS Jaworzno 11
4 Zbigniew Strzemiecki Pocztowiec TP SA Poznań 9 11
5 Joanna Worek PTSz Płock 10 11
6 Hanna Leks Damis Warszawa 11
II liga
Sulejów, 19 – 26 lipca 2003 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Eugeniusz Walczak
1 Polonia Warszawa (↑) 43 15 Apator Toruń 33½ 10
2 Juvena Hańcza Suwałki (↑) 42 16 Polonia Wrocław 33½ 9
3 Rolnik Róża (↑ baraż) 36½ 15 17 Carbo Gliwice 33
4 Fart Kielce (↑ baraż) 36½ 14 18 MDK Radom 32½ 13
5 AZS Politechnika Śląska Gliwice 36 15 19 Solny Zieleniewo 32½ 12
6 UKS 13 Gorzów Wielkopolski 36 14 20 UMKS Jaćwież 32 10
7 Polfa Grodzisk Mazowiecki 36 12 21 Orkan Piekary Śląskie 32 9
8 EL-TUR SP 3 Bogatynia 34½ 12 22 Odrodzenie Kożuchów 31
9 Wisła Strumień 34½ 11 23 Korona Kraków 30½
10 Centrum-MOSiR Zabrze 34½ 11 24 Hetman Bydgoszcz 29½ 8
11 Stoczek 45 Białystok 34½ 10 25 Brzozovia-MOSiR Brzozów (↓) 29½ 7
12 Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 34 12 26 Hetman Koronny Trzebinia (↓) 29
13 OTSz Ostrów Wielkopolski 34 11 27 Pionier Jastrzębie (↓) 21
14 Szach-Centrum Łódź 33½ 11 28 Goniec Kluczbork (↓) 19
Składy drużyn awansujących
Polonia Warszawa Krystian Kuźmicz, Jan Skurski, Michał Bartel, Maciej Kukawski, Robert Pałuba, Tomasz Głuszko, Anna Gasik, Monika Kaniak
Juvena Hańcza Suwałki Maciej Kwiatkowski, Marcin Ciołek, Tomasz Warakomski, Wiktor Kamiński, Magdalena Kozak, Anna Warakomska (9½)
Rolnik Róża m.in. Joanna Kasperek (8½)
Fart Kielce
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marcin Tazbir
Zbigniew Pakleza
Szymon Stysiak
Polfa Grodzisk Mazowiecki
Carbo Gliwice
AZS Politechnika Śląska Gliwice
8 11
2 Łukasz Duda
Paweł Kulczyk
Orkan Piekary Śląskie
Hetman Bydgoszcz
9 11
3 Michał Motyka Wisła Strumień 10½ 11
4 Tomasz Buchała OTSz Ostrów Wielkopolski 11
5 Anna Kohut Carbo Gliwice 11
6 Anna Warakomska Juvena Hańcza Suwałki 11

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close